Probuzení

Awake

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

• k212

Tak tahla óda na bezmeznou mateřskou lásku mě vůbec nenadchla. Stejně jako konstrukce a gradace děje, stejně jako scenáristický nápad s poloviční narkózou, který ovšem zůstal v mezích banality a maximální efektivní samoúčelnosti. Hlavní záporáky jsem měla v merku po pár minutách sledování, stejně tak dobráky od kosti. Ovšem Terrence Howard vložil do své postavy jistou rozporuplnost, kterou jsem si -díky jeho hereckému umu- trochu užívala. To se ovšem nedá říci o ostatních představitelích. Hezky vypadající hodinu a půl dlouhý a nenáročný klip pro teenagery + extra balení s poučením. 40%.(2.9.2008)

Veľmi príjemné prekvapenie, skvelý námet, výborne vybudované napätie, no predsa mi stále niečo chýbalo. Možno to je tým, že Christensen vyzerá príliš detsky, možno tým, že film nie je tak ľahko stráviteľný, ako by sa mohlo zdať. To ma však neodradí od chuti pozrieť si ho ešte raz. 78%(23.8.2012)

Takovej film kterej neurazi, ale ani nenadchne. Nicmene musi se uznat, ze i kdyz si clovek kolikrat rika, ze dal uz nema film co vypravet, vzdy se to nejak rozjede a i kdyz je tempo celkem pomaly, tak nenudi. Zvraty jsou nekdy cekany, nekdy ne, takze v pohode. No a herci se snazi. Nicmene nejedna se o nic, co by si clovek jeste par let pamatoval. Lepsi 3*.(24.8.2013)

Čekal jsem sice něco více thrillerovějšího (Probuzení pendlovalo spíše mezi dramatem a krimi), přesto se u mě ve výsledku nedostavilo většího zklamání. Film jednoznačně stojí na originálním nápadu, atmosféře (podpořené výbornou hudbou) a dobré délce (tempo nebylo zrovna z nejrychlejších a u delší stopáže by se mohla dostavit nuda, takže palec nahoru za soudnost). Fajn jsou taky herecké výkony, resp. potěšilo mě, že jsem v Haydenovi neviděl Anakina, z čehož před projekcí byly z mé strany obavy a mně osobně krajně nesympatická Jessica nakonec nebyla vůbec od věci. Na druhé straně bohužel stojí jedno velké ALE ohledně reálnosti celé té operace. To pak asi záleží na každém divákovi zlášť, jestli je ochotný hrát s tvůrci jejich nadsazenou hru, nebo se znechuceným výrazem "WTF, tak tohle teda ne" na ni rezignuje. I když si moc dobře uvědomuju, že takhle by to ve skutečnosti těžko probíhalo, překvapivě zaujímám neutrální stanovisko, tj. nevadilo mi to. A jak tak pozoruju reakce ostatních, patřím mezi tu hrtsku, které ten konec v dané podobě nevadil. Hodnotím slabšími 4*, za ten zvláštní uspokojivý pocit po skončení filmu nemůžu a nechci dát jenom průměr.(27.5.2012)

Asi tak 30 min jsem čuměl na postmoderní romantickou sračku, kdy jsem kroutil zadkem po židli a nemohl si najít to své místo, no paaak... pak se stalo nečekané - zrada! Čuměl jsem jak chléb z tašky a jaksi jsem to nečekal, protože jsem si nečetl obsah jako tradiční gay. Že je Alba mrcha jsem věděl, no že až taková, a celkově že to bude mít takový zvrat?! Málem jsem to nerozdýchal a někoho by to mohlo stát i život... No naštěstí 84 min. se celkem v klidu rozdýchává. 6/10 a ponaučení? Penize tě přivedou do hrobu, Milane!(16.7.2011)