Probuzení

Awake

Prebudenie

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Začíná to velice slibně, a to po všech stránkách.. fanoušci Jessicy Alby tuší správně.. jenže.. Slavné producentské duo bratří Weinsteinů si pro velice slušný nápad vybralo relativně – špatného je asi silné slovo – nezkušeného režiséra. A je to znát. Znát je jistě i to, že původně plánovaný Jared Leto by byl mnohem lepší volbou než prkenný Hayden Christensen. Ten si na operačním stole pod kudlou svého lékaře a přítele uvědomuje řadu svých chyb a omylů, přičemž krásná i (přiznejme si) snaživá novomanželka Jessica Alba venku čeká.. no, na pár miliónů!! V nenápadném snímku naštěstí zahladí oscarový kameraman Russell Carpenter řadu nedokonalostí, ale víc než k mírnému nadprůměru se Awake nedostane!!(24.3.2008)

Překvapivě skvělej thriller. Ze začátku se to sice tváří jako drama a pointa filmu je výborně zamaskovaná, což je jen ku prospěchu věci. Ovšem v dalším průběhu filmu se rozehraje super napínavej a originální thriller s několika fakt nečekanými zvraty. Krom toho Jessica Alba i Hayden Christiansem jsou skvělý (i když pravda, Alba je tu a tam mírně nepřesvědčivá) a díky velice krátký stopáži si to dokáže udržet hodně slušný tempo po celou dobu. Btw. Jillene, Jessice Alba neni hnusná, je krásná, nevim na koho si čuměl(16.2.2008)

Je to pořádně divné a hloupé, ale zároveň docela působivé. A pak že pořádným exploatačním filmům odzvonilo. Jessica Alba by ale měla konečně pochopit, že normální lidi hrát nemůže (bohyně či superhrdinky klidně) a taky že už i seriózní recenzenti vážně čekají, kdy se konečně odváže a ukáže v rouše Evině!(15.3.2008)

Čekal jsem sice něco více thrillerovějšího (Probuzení pendlovalo spíše mezi dramatem a krimi), přesto se u mě ve výsledku nedostavilo většího zklamání. Film jednoznačně stojí na originálním nápadu, atmosféře (podpořené výbornou hudbou) a dobré délce (tempo nebylo zrovna z nejrychlejších a u delší stopáže by se mohla dostavit nuda, takže palec nahoru za soudnost). Fajn jsou taky herecké výkony, resp. potěšilo mě, že jsem v Haydenovi neviděl Anakina, z čehož před projekcí byly z mé strany obavy a mně osobně krajně nesympatická Jessica nakonec nebyla vůbec od věci. Na druhé straně bohužel stojí jedno velké ALE ohledně reálnosti celé té operace. To pak asi záleží na každém divákovi zlášť, jestli je ochotný hrát s tvůrci jejich nadsazenou hru, nebo se znechuceným výrazem "WTF, tak tohle teda ne" na ni rezignuje. I když si moc dobře uvědomuju, že takhle by to ve skutečnosti těžko probíhalo, překvapivě zaujímám neutrální stanovisko, tj. nevadilo mi to. A jak tak pozoruju reakce ostatních, patřím mezi tu hrtsku, které ten konec v dané podobě nevadil. Hodnotím slabšími 4*, za ten zvláštní uspokojivý pocit po skončení filmu nemůžu a nechci dát jenom průměr.(27.5.2012)

Divím se tomu, poměrně vysokému, hodnocení tady. Na ty tvářičky se sice kouká dobře (mám na mysli samozřejmě Christensena a Albu), jediný opravdu hrající je tu však Terrence Howard. Scénář je na první pohled promyšlený, ale jakmile se člověk jen trochu zamyslí, jedná se o tak uměle vykonstruovanou záležitost, že běda. Představit Jessicu Albu jako milující přítelkyni, a pak z ní lusknutím prstu udělat mrchu není žádný majstrštyk, ale scénáristova neoriginalita.(30.11.2009)