Probuzení

Prebudenie

Awake

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Zajímavý příběh, už zezačátku jsem tušil nějakej zvrat a když k němu došlo, tak mě příjemně překvapil svou neotřelostí a zpracováním, není to brutálně a nesmyslně překombinované, ale tak akorát, herecké výkony jsou v pořádku a poměrně rychle to odsejpá. Není to příběh, který vás totálně vezme, neni 100%, ale je kvalitně a řekl bych inteligentně udělaný. Víc takovýhle filmů! Slušné 4****.(3.4.2008)

o tomto filme som nevedel, naďabil som na neho náhodou a nemal som žiadne očakávania ani tušenia - o to silnejšie na mňa zaúčinkoval, natrafiť na originálny thriller v dnešných časoch v hollywoode je naozaj ťažké, je to pritom pomerne komorné, v podstate jednoduché, no o to účinnejšie - atmosféra v niektorých pasážach je naozaj hustá a film je až "nepríjemné" sledovať... a potom tie zvraty! veľmi fajn nenáročné no priamočiare žánrové prekvapenie;(14.2.2014)

Scénář: Joby Harold .. Roztomilá hříčka. Jessica Alba & Hayden Christensen spolu a navíc v dobrém filmu? Nakonec téměř pravda, ale jejich výrazovou zásluhou to zrovna není. Zaujal mě tvůrčí nápad rozvedený do poměrně poutavých obrázků podepřených lahodnou(!) hudbou. Nastaví se rozměr a několikrát se obrací do jiné roviny .. no nenudil jsem se a střízlivá délka rozhodně prospěla.(21.11.2008)

Co jsem o Awake věděl, než jsem si ho pustil? Že je to thriller a v hlavní roli Hayden "Jumper" Christensen s krásnou Jessicou Albou, která se stále nenaučila hrát. Co dál? Vlastně už nic, proto jsem byl mile překvapen zápletkou a následným rozuzlením poměrně zajímavého a originálního příběhu, který má sice sošné herecké výkony, ale díky krátké stopáži a pohledné "mamince" zůstávám utřech hvězdiček. Je to další z řady rádoby thrilleru pro mladé a mladší :))(22.3.2008)

Překvapivě skvělej thriller. Ze začátku se to sice tváří jako drama a pointa filmu je výborně zamaskovaná, což je jen ku prospěchu věci. Ovšem v dalším průběhu filmu se rozehraje super napínavej a originální thriller s několika fakt nečekanými zvraty. Krom toho Jessica Alba i Hayden Christiansem jsou skvělý (i když pravda, Alba je tu a tam mírně nepřesvědčivá) a díky velice krátký stopáži si to dokáže udržet hodně slušný tempo po celou dobu. Btw. Jillene, Jessice Alba neni hnusná, je krásná, nevim na koho si čuměl(16.2.2008)