Probuzení

Awake

Prebudenie

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Divím se tomu, poměrně vysokému, hodnocení tady. Na ty tvářičky se sice kouká dobře (mám na mysli samozřejmě Christensena a Albu), jediný opravdu hrající je tu však Terrence Howard. Scénář je na první pohled promyšlený, ale jakmile se člověk jen trochu zamyslí, jedná se o tak uměle vykonstruovanou záležitost, že běda. Představit Jessicu Albu jako milující přítelkyni, a pak z ní lusknutím prstu udělat mrchu není žádný majstrštyk, ale scénáristova neoriginalita.(30.11.2009)

Idilku lásky a přátelství naruší neodvratná transplantace srdce. Ale jenom nakrátko...poté bude přeci vše, jako před "spánkem" nebo snad né? Je lehké někomu věřit, dokud jste šťastní. Ale pokud zjistíte, že Vás někdo ranil, důvěra se těžko získává zpátky. V tomto případě se pravdu dovíme, až když usne...Zajímavý příběh, jehož napětí se stupňuje do poslední minuty.75%(2.7.2008)

Začíná to velice slibně, a to po všech stránkách.. fanoušci Jessicy Alby tuší správně.. jenže.. Slavné producentské duo bratří Weinsteinů si pro velice slušný nápad vybralo relativně – špatného je asi silné slovo – nezkušeného režiséra. A je to znát. Znát je jistě i to, že původně plánovaný Jared Leto by byl mnohem lepší volbou než prkenný Hayden Christensen. Ten si na operačním stole pod kudlou svého lékaře a přítele uvědomuje řadu svých chyb a omylů, přičemž krásná i (přiznejme si) snaživá novomanželka Jessica Alba venku čeká.. no, na pár miliónů!! V nenápadném snímku naštěstí zahladí oscarový kameraman Russell Carpenter řadu nedokonalostí, ale víc než k mírnému nadprůměru se Awake nedostane!!(24.3.2008)

Docela napínavá jednohubka. Nějak jsem ale Anakinovi nevěřil ty jeho monology v napjatejch situacích.(1.10.2014)

Překvapivě zajímavý a chytlavý thriller s několika hůře a několika snáze předvídatelnými momenty. Pro mne osobně zcela premiérové setkání s herectvím Jessicy Alba - nezklamala, ale ani nepřekvapila. Nemocnice či spíše lékařské prostředí je tak nějak obecně populární kulisa, ale občas se stává, že po shlédnutí nějaké "doktorské" filmové či TV perly člověk ztratí chuť na jakékoliv další kontakty s těmi, kdož by měli pečovat o jeho zdraví (ba někdy ztratí pomalu i chuť do života). Probuzení tuto špetku nedůvěry možná částečně přiživí, ale nikoliv děsivou nekvalitou filmu, nýbrž spíše konáním aktérů. Ale nechci spoilerovat více, než je slušné, něco ostatně naznačuje již výše uvedený obsah. Takže shrnuto - pokud vás čeká transplantace srdce, na tento film se raději nekoukejte. ;-) Ale jinak můžete...(15.4.2013)