poster

Probuzení

 • USA

  Awake

 • Slovensko

  Prebudenie

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  Námětem vůbec ne špatné, založené na opravdu originálním nápadu, jenže na můj vkus příliš zrežírované a zahrané na efekt. A vlastně totéž můžu vytknout i scénáři. Aby v mých očích film fungoval, musel by se vzdát tradičního hollywoodského thrillerového rámce a musel by mít o poznání kvalitnější herecké obsazení. Takhle je to sice stylová, ale pozérská hra, kde logika v některých momentech dostává zabrat. Celkový dojem: 45 %.(4.1.2011)

 • Phobia
  ***

  Pokud mám tenhle film nějak okecat, nepůjde to bez spoilerů, jestli jste teda na prozrazování děje alergičtí a od "hereckého koncertu" gumáků Haydena Christensena a Jessicy Alby očekáváte životní zážitek, přesuňte své zraky někam jinam. Herecké výkony ústřední dvojice jsem v podstatě zhodnotila, ale už zahráli i hůř a pro Christensena bylo ležení na operačním stole pod zpackanou narkózou životní rolí. Původně jsem si myslela, že přesně o tomhle film bude - o člověku, který si transplantací vlastního srdce projde live, akorát v paralýze, a o následcích tohoto lékařského pochybení (které se bohužel občas opravdu stává - hrozná představa). Přijde však zvrat, mladý miliardář zjistí spoustu zajímavých okolností... a pak přijde další zvrat... a další... a další, až je přezvrat(k)ováno. Ubrat alespoň závěrečné rodinné odhalení, třeba bych popřemýšlela o čtvrté hvězdici, ale tohle už bylo hrubě křečovité, překombinované a lautr zbytečné. Zvedám palec nad zbouráním několika klišé, sympatická je taky stopáž a určité kvality filmu dokumentuje i skutečnost, že jsem neusnula:-). 65%(13.12.2010)

 • Shakers
  ****

  Prekvapivo dobrý herci (Hayden Christensen, Jessica Alba, Terrence Howard) a prekvapivo dobrý film.Ale niečo my k tomu chýba. 80% - 4*(5.6.2010)

 • Jordan
  ****

  o tomto filme som nevedel, naďabil som na neho náhodou a nemal som žiadne očakávania ani tušenia - o to silnejšie na mňa zaúčinkoval, natrafiť na originálny thriller v dnešných časoch v hollywoode je naozaj ťažké, je to pritom pomerne komorné, v podstate jednoduché, no o to účinnejšie - atmosféra v niektorých pasážach je naozaj hustá a film je až "nepríjemné" sledovať... a potom tie zvraty! veľmi fajn nenáročné no priamočiare žánrové prekvapenie;(14.2.2014)

 • POMO
  ***

  Po DERAILED ďalší chytrý námet, sprasený nechytrým režisérom. Weinstein Bros. opať šetria na režisérovi a myslia si, že k tomu aby urobili dieru do sveta, im stačí zaujímavý scenár a dobré herecké obsadenie. A opať končia niekde na hranici medzi kino prepadákom a dvd releasom. AWAKE má osobitú atmosféru, čo je fajn, a Hayden Christensen už zahral aj horšie, no tie „veľké zvraty“, meniace význam predošlého deju, sú rovnako ako v DERAILED rozpačité, a čo je ešte horšie, miestami predvídateľné. Čím menej amerických tuctových thrillerov ste videli a čím viacej piva si pred AWAKE dáte, tým menší s ním bude mať problém.(5.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace