Divoká krása

• SK název

Divoká krása

(festivalový název)

Španělsko / USA / Francie, 2007, 96 min

Nebyla jsem si jistá, jestli mám vadnou optiku já nebo to nezvládl režisér, ale po přečtení komentáře Morien mám zaostřeno. Viděla jsem to totiž taky tak - že rodiče byli každý po svém sobci a syn, jedno jak postelově orientován, v tom smutně plul, posléze chráněn už jen matčinou slizkou manipulací. Ovšem dešifrujte to při nijakém způsobu podání!! Jakoby se míhaly nezřetelné šmouhy za kalným sklem dveří, které sice lákají i klíčovou dírkou, ale ta je zas příliš malá. Tak tedy 3,5*, ale hlavně za klíčový podíl Eddie Redmayna.(30.4.2009)

Rozpočet $4,6miliónaTržby USA $435,746Tržby Celosvetovo $1,432,799(25.2.2010)

Film o hledání pochopení a o předstírání, že se nám ho dostává. Hlavním hrdinou není smetánka šedesátých let ani exotické exteriéry či vyšinutá manželka a matka, ale lež a její podoby a také sobeckost hluboce zakořeněná v každém z rodičů - chtějí ubližovat jeden druhému a všechny jejich smrtelné údery vykrývá nevinný a křehký syn. Eddie Redmayne a Julianne Moore zvládli svoje role na jedničku, však také oba dle mého názoru kopou za nejvyšší současnou hereckou ligu. Do jejich výměn může málokdo vstoupit, ale když se mu podaří získat lístky do první řady, může mu být zprostředkován naprosto jedinečný zážitek z výjimečně hluboké a niterní hry. --- Opravdu nemůžu pochopit, že jsem na Savage Grace použila fotbalovou metaforu, zvláště když fotbal nesnáším a SG miluji, ale je to tak. Kdybych se chtěla vdát a mít děti, chtěla bych takto oddaného syna. A kdybych se k němu chovala tak, jako se chovala Barbara k Tonymu, zasloužila bych si také skončit jako ona. -"How does that feel?" -"I think you know." ♥♥♥(7.5.2008)

• Ant

Nebýt tak dobrách výkonů, šla bych ještě níž. Protože mimo ně je to ubíjející nuda, kde nečeká žádné překvapení, protože hlavní momenty příběhu jsou už tak nějak jasné po deseti minutách filmu.(30.9.2008)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých(31.7.2009)

• Ivoshek

Na drama, kde v baráku píchá kámen cihlu bez ohledu na pohlaví nebo příbuznost, je to vlastně dost nuda. Jedna z mála scén, která mi přišla zábavná, je když na letišti chytne Juliana Moorová manžela s milenkou. Dikce, s jakou jí oslovuje "kundo", je prostě parádní (viděno v dabované verzi).(10.9.2014)

• Slarque

Nudná historka ze života snobů. Homosexuální či incestní orientace hrdinů už mě dávno nepřiměje ani k pozdvižení obočí. Někteří herci nejspíš nejsou špatní, ale tenhle film mě prostě vůbec ničím nezaujal, takže to byla pouze nekonečná nuda.(27.1.2010)

Prazvláštní film s hlubokou myšlenkou, která se spíše než na postavy soustředí na jejich chování a myšlení. Kdo jiný než Julianne Moore a Eddie Redmayne by mohli tyto role takhle dobře zahrát? Obávám se, že nikdo jiný by to tak skvěle nezvládl. Bohužel čekala jsem jaksi trochu jiné pojetí. Sobeckost rodičů byla očividná a také mi bylo jasné, že Tony byl nemocný - nebo to byl následek právě toho chování těch rodičů. Nikdo nikdy neví co se tomu druhému odehrává v hlavě, protože mozek je hrozně zvláštní prostředek smyslového vnímání. Tak nějak jsem to já měla s tímto filmem - pochopila jsem ho, viděla jsem ho ale nebyla jsem schopna podívat se mu pořádně do "duše". A já se stále ptám - která matka takhle sobecky využívá své dítě a ke konci dokonce sexuálně?Zajímavý moment kdy si po vraždě své matky Tony otevře čínské jídlo a nad mrtvolou se v klidu nají... Těžko říct kdo byl více psycho jestli matka,dítě nebo otec.(20.11.2012)

Film na motivy oceněného románu Natalie Robinsové a Stevena M. L. Aronsona sleduje neuvěřitelný, a přece pravdivý příběh Barbary Dalyové ( Julianne Moore ). Scénář : Howard A. Rodman. Kamera : Juan Miguel Azpiroz.(23.5.2011)

• korbitch22

znáte ten pocit,když je vám opravdu zle od žaludku,potřebujete se vyzvracet,protože víte,že se vám potom prakticky ihned udělá lépe?nic nezabírá?prsty v krku?smradlavé jídlo?kefír?tady je návod:vemte kýbl,který z 10% naplňte vodou,dejte ho vedle gauče,zapnětě dvd,vložte film divoká krása,lehněte si,zmáčkněte play.....během deseti minut nezadržitelně zvracíte,úleva...zvracíte dál...vypněte dvd!protože při zvracení životně důležitých orgánu zemřete.:-)(22.3.2010)

Pozoruhodný film, který jsem zhlédl s nemalým zájmem. A to především díky neobyčejné herecké kreaci Julianne Moore - postava Barbary je v jejím podání tak odzbrojujícím způsobem okouzlující, šarmantní a obdařená kouzlem výrazné osobnosti, že si ji nelze nezamilovat. Eddie Redmayne, který nikdy nepatřil mezi mé herecké oblíbence, je vedle ní jen nevýrazný tichošlápek, jehož mdlé herectví se vedle strhujícího výkonu Julianne Moore krčí ušláple v koutě - ten zrzek mě nebaví, nevěřím mu a kazí mi dojem ze všech filmů, ve kterých se objeví. Životopisné filmy mě obecně moc neberou, ale tento považuji za hodný pozornosti, a to nejenom kvůli skandálnímu punci jeho námětu - člověka odkojeného bezpočtem mnohem naturalističtějších filmů může v DIVOKÉ KRÁSE jen těžko něco vyvést z míry - osobně jsem v něm neshledal kontroverního dočista nic. Na tento pozoruhodný příběh ze života jedné milionářské rodiny jsem tak v první řadě pohlížel jako na hereckou exhibici Julianne Moore, která zde naplno využila svůj mimořádný herecký potenciál. Současně je to film, u něhož jsem nejenže nenašel žádnou souvislost děje se samotným titulem filmu (co má být tou "divokou krásou"? citový a mravní vývoj jednoho komplikovaného mladíka? Bůh suď!), ale ani některé motivy, které mají být ve filmu přítomny dle textu České televize - přeléčování Antonyho pomocí prostitutek? Och bože, vždyť v celém filmu nic takového není! Ten, kdo to psal, ten film nemohl nikdy vidět, protože nejenže není v celém filmu jediná prostitutka, ale není ani pravda, že by Barbaře vadila Antonyho homosexuální orietance - v jedné scéně, v níž svého syna přistihne v důvěrné chvilce s jeho přítelem, projeví neobyčejnou velkorysost, a po celý film se chová jako neobyčejně liberální žena, kterou je na svou dobu po této stránce pozoruhodně prosta nějakých předsudků. Jiná věc je, k čemu nakonec mezi ní a synem v závěru dojde - vzhledem k tomu, že film po mém soudu docela selhává ve vysvětlení psychologických pohnutek hlavních postav, se jeví závěrečné šokující rozuzlení poměrně nepochopitelně - informace v závěrečných titulcích, že k tomu skutečně došlo, jsou zde spíše jen přidanou zajímavostí, která dostatečně nevysvětluje, proč k tomu nakonec došlo. Za mě 4 hvězdy - tento film mi zde přijde hodně podhodnocený.(28.4.2015)

• selfesteem

Pomalu ubíhající nuda, ve které navíc o nudě ještě neustále hovoří. Julianne More je ale fantastická, to jí nelze upřít. I když je asi pro spoustu diváků zapamatovatelných posledních pár minut filmu, já nezapomenu na odhalení a velmi výživnou hádku na letišti. Za tohle a za Julianne jsou ty dvě hvězdy.(7.6.2015)

• nirvana91

Divný film... Aj keď ako nič na ňom nebolo nejak extra zlé, len až kým to nedošlo k záverečným titulkom tak som netušila, že o kom to je. Hotový Oidipus ...(2.8.2010)

Julliane Moore hraje vyborne vysinutou matku v tomto snimku.(8.7.2007)

Nebýt neobvyklého vztahu matka-syn, upadl by tento film nejspíš v zapomění. Nedá se svítit, ale přišlo mi to, jak se hezky česky říká, nemastné neslané a nic na tom nezmění ani Julianne Moore ani fakt, že to je podle skutečnosti (magičnost tohodle spojení se začíná nějak vytrácet).(6.7.2007)

Miluju Julianne Moore, a i tentokrát hrála prostě skvěle! Tedy skvěle vyšinutě. Ale co naplat, když kromě toho a pár sexuálních skandálů na diváka už nic nečeká. No ano, ještě jsou tu ty vraždy, ale věřte, ty jsou ve srovnání se sexuálními praktikami rodiny Beckeland naprosto zanedbatelná věc.(25.7.2007)

Snímek o životě uvnitř rodiny se silně patologickými vztahy vyplouvajícími na povrch pěkně pomalu, postupně... Veškeré pozlátko dokonalosti vystřídají emotivní scény citově bezradné matky a sobeckého otce, z jejichž konfliktního náboje nemůže synova osobnost dopadnout jinak, než takto tragicky. Homosexualitu tím nemíním, spíše gradaci protichůdných tendencí vnitřní dynamiky Tonyho psychiky po zavrženíhodném incestu s matkou, které ho dovedou až k její vraždě. Vše jakoby v poklidu, v rukavičkách, v naprosté iracionalitě.(3.10.2010)

• Plangi

Určitě je hodně blbé (čti těžké) točit film o tak pošahaných lidech, jakými Baeklandovi jsou. Tom Kalin to pojal jako zobrazení pravděpodobně stěžejních momentek z jejich snobsko-sobeckého života a rozmezí cca. 20 let vměstnal do hoďky a půl s takovou absolutní nenápaditostí, že to dopadlo jako potácení od ničeho k rádoby něčemu s jistou výpovědní hodnotou, která mi ale přišla hodně mimo naroubovaná na takový zvrhlý příběh, a to teď nemyslím kvůli těm incestním excesům, nýbrž celkově vzato. Takhle jsem si místo zážitku z filmu odnesl pár nových vrásek od permanentního krčení čela…20%(11.11.2010)

• tuntavala

Ble, ble, ble...howgh!(22.3.2010)

První 3/4 filmu jsou takové nijaké. Sledujeme osudy rozmazelné rodinky milionářů. Julianne Moore je nafoukaná panička, která se přivdala do bohaté rodiny Baekelandů, její syn je gay (možná bisexuál) a neustále se stěhují. Teprve asi posledních 15 minut filmu je pořádný záhul jak po herecké dovednosti, tak vygradování děje a vztahů postav. Miluju Julianne Moore a její role rozmazlených zbohatlých grácií a Eddie Redmayne je zajímavý mladý muž, který by si zasloužil výraznější role ve známějších filmech.(24.6.2011)

<< předchozí 1 2 3