Divoká krása

Savage Grace

Divoká krása

(festivalový název)

Španělsko / USA / Francie, 2007, 96 min

Film na motivy oceněného románu Natalie Robinsové a Stevena M. L. Aronsona sleduje neuvěřitelný, a přece pravdivý příběh Barbary Dalyové ( Julianne Moore ). Scénář : Howard A. Rodman. Kamera : Juan Miguel Azpiroz.(23.5.2011)

Nebyla jsem si jistá, jestli mám vadnou optiku já nebo to nezvládl režisér, ale po přečtení komentáře Morien mám zaostřeno. Viděla jsem to totiž taky tak - že rodiče byli každý po svém sobci a syn, jedno jak postelově orientován, v tom smutně plul, posléze chráněn už jen matčinou slizkou manipulací. Ovšem dešifrujte to při nijakém způsobu podání!! Jakoby se míhaly nezřetelné šmouhy za kalným sklem dveří, které sice lákají i klíčovou dírkou, ale ta je zas příliš malá. Tak tedy 3,5*, ale hlavně za klíčový podíl Eddie Redmayna.(30.4.2009)

Snímek o životě uvnitř rodiny se silně patologickými vztahy vyplouvajícími na povrch pěkně pomalu, postupně... Veškeré pozlátko dokonalosti vystřídají emotivní scény citově bezradné matky a sobeckého otce, z jejichž konfliktního náboje nemůže synova osobnost dopadnout jinak, než takto tragicky. Homosexualitu tím nemíním, spíše gradaci protichůdných tendencí vnitřní dynamiky Tonyho psychiky po zavrženíhodném incestu s matkou, které ho dovedou až k její vraždě. Vše jakoby v poklidu, v rukavičkách, v naprosté iracionalitě.(3.10.2010)

Julliane Moore hraje vyborne vysinutou matku v tomto snimku.(8.7.2007)

• korbitch22

znáte ten pocit,když je vám opravdu zle od žaludku,potřebujete se vyzvracet,protože víte,že se vám potom prakticky ihned udělá lépe?nic nezabírá?prsty v krku?smradlavé jídlo?kefír?tady je návod:vemte kýbl,který z 10% naplňte vodou,dejte ho vedle gauče,zapnětě dvd,vložte film divoká krása,lehněte si,zmáčkněte play.....během deseti minut nezadržitelně zvracíte,úleva...zvracíte dál...vypněte dvd!protože při zvracení životně důležitých orgánu zemřete.:-)(22.3.2010)