Divoká krása

Divoká krása

(festivalový název)

Španělsko / USA / Francie, 2007, 96 min

• Ant

Nebýt tak dobrách výkonů, šla bych ještě níž. Protože mimo ně je to ubíjející nuda, kde nečeká žádné překvapení, protože hlavní momenty příběhu jsou už tak nějak jasné po deseti minutách filmu.(30.9.2008)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých(31.7.2009)

• Plangi

Určitě je hodně blbé (čti těžké) točit film o tak pošahaných lidech, jakými Baeklandovi jsou. Tom Kalin to pojal jako zobrazení pravděpodobně stěžejních momentek z jejich snobsko-sobeckého života a rozmezí cca. 20 let vměstnal do hoďky a půl s takovou absolutní nenápaditostí, že to dopadlo jako potácení od ničeho k rádoby něčemu s jistou výpovědní hodnotou, která mi ale přišla hodně mimo naroubovaná na takový zvrhlý příběh, a to teď nemyslím kvůli těm incestním excesům, nýbrž celkově vzato. Takhle jsem si místo zážitku z filmu odnesl pár nových vrásek od permanentního krčení čela…20%(11.11.2010)

• Ivoshek

Na drama, kde v baráku píchá kámen cihlu bez ohledu na pohlaví nebo příbuznost, je to vlastně dost nuda. Jedna z mála scén, která mi přišla zábavná, je když na letišti chytne Juliana Moorová manžela s milenkou. Dikce, s jakou jí oslovuje "kundo", je prostě parádní (viděno v dabované verzi).(10.9.2014)

Nebyla jsem si jistá, jestli mám vadnou optiku já nebo to nezvládl režisér, ale po přečtení komentáře Morien mám zaostřeno. Viděla jsem to totiž taky tak - že rodiče byli každý po svém sobci a syn, jedno jak postelově orientován, v tom smutně plul, posléze chráněn už jen matčinou slizkou manipulací. Ovšem dešifrujte to při nijakém způsobu podání!! Jakoby se míhaly nezřetelné šmouhy za kalným sklem dveří, které sice lákají i klíčovou dírkou, ale ta je zas příliš malá. Tak tedy 3,5*, ale hlavně za klíčový podíl Eddie Redmayna.(30.4.2009)