Divoká krása

Savage Grace

Divoká krása

(festivalový název)

Španělsko / USA / Francie, 2007, 96 min

Prazvláštní film s hlubokou myšlenkou, která se spíše než na postavy soustředí na jejich chování a myšlení. Kdo jiný než Julianne Moore a Eddie Redmayne by mohli tyto role takhle dobře zahrát? Obávám se, že nikdo jiný by to tak skvěle nezvládl. Bohužel čekala jsem jaksi trochu jiné pojetí. Sobeckost rodičů byla očividná a také mi bylo jasné, že Tony byl nemocný - nebo to byl následek právě toho chování těch rodičů. Nikdo nikdy neví co se tomu druhému odehrává v hlavě, protože mozek je hrozně zvláštní prostředek smyslového vnímání. Tak nějak jsem to já měla s tímto filmem - pochopila jsem ho, viděla jsem ho ale nebyla jsem schopna podívat se mu pořádně do "duše". A já se stále ptám - která matka takhle sobecky využívá své dítě a ke konci dokonce sexuálně?Zajímavý moment kdy si po vraždě své matky Tony otevře čínské jídlo a nad mrtvolou se v klidu nají... Těžko říct kdo byl více psycho jestli matka,dítě nebo otec.(20.11.2012)

• korbitch22

znáte ten pocit,když je vám opravdu zle od žaludku,potřebujete se vyzvracet,protože víte,že se vám potom prakticky ihned udělá lépe?nic nezabírá?prsty v krku?smradlavé jídlo?kefír?tady je návod:vemte kýbl,který z 10% naplňte vodou,dejte ho vedle gauče,zapnětě dvd,vložte film divoká krása,lehněte si,zmáčkněte play.....během deseti minut nezadržitelně zvracíte,úleva...zvracíte dál...vypněte dvd!protože při zvracení životně důležitých orgánu zemřete.:-)(22.3.2010)

Julliane Moore hraje vyborne vysinutou matku v tomto snimku.(8.7.2007)

• - SPOILER!!! Mezi skutečným Anthony Baekelandem a jeho matkou docházelo častěji k hádkám, kdy se on kolem sebe oháněl noži, jimiž byl posedlý. Projevoval také příznaky počínající schizofrenie, ale jeho otec nepřipustil, aby se jeho syn léčil, protože by to zkazilo jeho pověst. Nemoc tedy nerušeně propukala a nakonec tragicky vyústila napadením v roce 1972 v Londýně. Anthonymu bylo 25 let, Barbaře 52. (Morien)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Natalie Robinsové a Stevena M. L. Aronsona. (Terva)