Divoká krása

Divoká krása

(festivalový název)

Španělsko / USA / Francie, 2007, 96 min

• nirvana91

Divný film... Aj keď ako nič na ňom nebolo nejak extra zlé, len až kým to nedošlo k záverečným titulkom tak som netušila, že o kom to je. Hotový Oidipus ...(2.8.2010)

• korbitch22

znáte ten pocit,když je vám opravdu zle od žaludku,potřebujete se vyzvracet,protože víte,že se vám potom prakticky ihned udělá lépe?nic nezabírá?prsty v krku?smradlavé jídlo?kefír?tady je návod:vemte kýbl,který z 10% naplňte vodou,dejte ho vedle gauče,zapnětě dvd,vložte film divoká krása,lehněte si,zmáčkněte play.....během deseti minut nezadržitelně zvracíte,úleva...zvracíte dál...vypněte dvd!protože při zvracení životně důležitých orgánu zemřete.:-)(22.3.2010)

Rozpočet $4,6miliónaTržby USA $435,746Tržby Celosvetovo $1,432,799(25.2.2010)

Julliane Moore hraje vyborne vysinutou matku v tomto snimku.(8.7.2007)

Pozoruhodný film, který jsem zhlédl s nemalým zájmem. A to především díky neobyčejné herecké kreaci Julianne Moore - postava Barbary je v jejím podání tak odzbrojujícím způsobem okouzlující, šarmantní a obdařená kouzlem výrazné osobnosti, že si ji nelze nezamilovat. Eddie Redmayne, který nikdy nepatřil mezi mé herecké oblíbence, je vedle ní jen nevýrazný tichošlápek, jehož mdlé herectví se vedle strhujícího výkonu Julianne Moore krčí ušláple v koutě - ten zrzek mě nebaví, nevěřím mu a kazí mi dojem ze všech filmů, ve kterých se objeví. Životopisné filmy mě obecně moc neberou, ale tento považuji za hodný pozornosti, a to nejenom kvůli skandálnímu puncu jeho námětu - člověka odkojeného bezpočtem mnohem naturalističtějších filmů může v DIVOKÉ KRÁSE jen těžko něco vyvést z míry - osobně jsem v něm neshledal kontroverzního dočista nic. Na tento pozoruhodný příběh ze života jedné milionářské rodiny jsem tak v první řadě pohlížel jako na hereckou exhibici Julianne Moore, která zde naplno využila svůj mimořádný herecký potenciál. Současně je to film, u něhož jsem nejenže nenašel žádnou souvislost děje se samotným titulem filmu (co má být tou "divokou krásou"? citový a mravní vývoj jednoho komplikovaného mladíka? Bůh suď!), ale ani některé motivy, které mají být ve filmu přítomny dle textu České televize - přeléčování Antonyho pomocí prostitutek? Och bože, vždyť v celém filmu nic takového není! Ten, kdo to psal, ten film nemohl nikdy vidět, protože nejenže není v celém filmu jediná prostitutka, ale není ani pravda, že by Barbaře vadila Antonyho homosexuální orietance - v jedné scéně, v níž svého syna přistihne v důvěrné chvilce s jeho přítelem, projeví neobyčejnou velkorysost, a po celý film se chová jako neobyčejně liberální žena, kterou je na svou dobu po této stránce pozoruhodně prosta nějakých předsudků. Jiná věc je, k čemu nakonec mezi ní a synem v závěru dojde - vzhledem k tomu, že film po mém soudu docela selhává ve vysvětlení psychologických pohnutek hlavních postav, se jeví závěrečné šokující rozuzlení poměrně nepochopitelně - informace v závěrečných titulcích, že k tomu skutečně došlo, jsou zde spíše jen přidanou zajímavostí, která dostatečně nevysvětluje, proč k tomu nakonec došlo. Za mě 4 hvězdy - tento film mi zde přijde hodně podhodnocený.(28.4.2015)