Divoká krása

Divoká krása

(festivalový název)

Španělsko / USA / Francie, 2007, 96 min

• Slarque

Nudná historka ze života snobů. Homosexuální či incestní orientace hrdinů už mě dávno nepřiměje ani k pozdvižení obočí. Někteří herci nejspíš nejsou špatní, ale tenhle film mě prostě vůbec ničím nezaujal, takže to byla pouze nekonečná nuda.(27.1.2010)

• Ant

Nebýt tak dobrách výkonů, šla bych ještě níž. Protože mimo ně je to ubíjející nuda, kde nečeká žádné překvapení, protože hlavní momenty příběhu jsou už tak nějak jasné po deseti minutách filmu.(30.9.2008)

Film na motivy oceněného románu Natalie Robinsové a Stevena M. L. Aronsona sleduje neuvěřitelný, a přece pravdivý příběh Barbary Dalyové ( Julianne Moore ). Scénář : Howard A. Rodman. Kamera : Juan Miguel Azpiroz.(23.5.2011)

• - SPOILER!!! Mezi skutečným Anthony Baekelandem a jeho matkou docházelo častěji k hádkám, kdy se on kolem sebe oháněl noži, jimiž byl posedlý. Projevoval také příznaky počínající schizofrenie, ale jeho otec nepřipustil, aby se jeho syn léčil, protože by to zkazilo jeho pověst. Nemoc tedy nerušeně propukala a nakonec tragicky vyústila napadením v roce 1972 v Londýně. Anthonymu bylo 25 let, Barbaře 52. (Morien)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Natalie Robinsové a Stevena M. L. Aronsona. (Terva)