Invaze

Invázia

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

• Cival

50%. Není to úplně zlé, ale stejně tak to není dobré. Pár slušných momentů mizí pod tlakem hrozivě uspěchaného pojetí, nad nímž se lze tázat "jak by to vypadalo kdyby...". Bolestivý souboj fádních obrazů, které nejsou zdaleka tak děsivé, jak by chtěly být, a klopotné snahy natočit dynamickou sci-fárnu, v níž se tempo nahání nevídaně zběsilým střihem. Ne vyloženě špatný, ale spíš rozplizlý a ZJEVNĚ předělávaný pohrobek skvělého originálu/ů.(26.9.2007)

Jak kdysi měla hodnocení Premiere: Nic proti ničemu. Tohle je veskrze průměrné scifi drama. největší záhadu však nevyvoval původ a smysl invaze, nýbrž hrdinčino odolávání jak spánku, tak i pořádné porci kávy, která se nacházela všude v automatech nákupních centra. a tak radši usnula, aby jí syn mohl jehlou prorazit žebra. Opradu nechápu!(8.4.2012)

• flanker.27

Atmosféra 0, blbé kecy 5. Fandil jsem viru. Alespoň by ubylo postmoderních feministek, jak se hrdinka sama tituluje. Ani se nedivím, že se Oliver Hirschbiegel od filmu distancoval. Ať žije verze z roku 1978.(19.9.2009)

• - Během natáčení v Baltimoru se Daniel Craig dozvěděl, že získal roli Jamese Bonda. Z natáčení musel na chvíli odjet kvůli tiskové konferenci k Bondovce Casino Royale. (Hejtmy)

• - Jedna z klíčových scén filmu se natáčela na střeše policejního ředitelství v Baltimore. V této scéně figuroval vrtulník třídy Black Hawk s piloty Americké armády. (Amplifier)

• - Skladatel John Ottman použil pro nahrání hudebního doprovodu 77-ti členný orchestr. (Terva)