Invaze

Invázia

Invasion, The

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

Jako thriller slušné, ale jako horor Invasion absolutně nefunguje. Vliv dvou režisérů je markantně znát, výsledný patvar je imho slabší, než by byla čistokrevná ať pomalá, tak rychlá verze. Kidman i Craig odvádí dobrý, ale ne fenomenální (zapamatovatelný) výkon. Spoiler:Přesah v podobě kritiky skutečné lidské populace je sice zajímavý, ale dal se podat výrazně lépe - například tak, že by si vyléčení pamatovali a nebyli by svým "zachráncům" vděční - to by bylo mnohem údernější řešení. Konec spoileru. Prokládání dialogů (popř. pomalých scén) flashforwardy ukazujícími následnou akci je natolik divným nápadem, že jenom děkuju, že se tak ve filmu neděje vícekrát než asi dvakrát... 60%(30.1.2008)

• obitus

Počtvrté a to dost špatně. Příběh v první polovině ještě tu a tam zamrazí atmosférou cizosti, ale celá druhá půlka je jen nudný vývar z průměrných akčních filmů. Tam kde u Kaufmana probíhala invaze sofistikovaně pomocí exotických rostlin, tady se jen bleje. A tak je to vlastně s celým filmem. Vše co se v předchozích verzích povedlo je tady jen hromadou blitek.(11.4.2008)

Většinu času jsem byla napjatá jak struna, postavy se nechovaly jako idioti a ke všemu ti nakažení tak hezky zvraceli, no prostě jsem se bavila.(6.4.2008)

• Morien

Tak tento scénář mě téměř doslova donutil k pláči. Kam to ten svět spěje. Film proteče mezi prsty jako voda a po hodině a půl skončí a zkoprnělá Dagmar si uvědomí, že si vůbec nic neužila, že pořád je emocionálně teprve ve fázi expozice a čeká, kdy konečně nastane ten děsivý zážitek. Inu, v tomto případě děsivým zážitkem budiž fakt, že mě zaujal způsob, jakým je to stříhané, ale všechno ostatní byl pro můj mozek solidní sliz. Nemám náturu na pořešení celého světa ve dvou minutách.(8.4.2012)

"BUDE NĚJAKÉ OBČERSTVENÍ?" - "JSOU TO ČEŠI, TAKŽE ASI GULÁŠ." Hláška roku. Měl jsem zato, že naším národním jídlem je vepřo, knedlo, zelo, popř. svíčková, ale Daniel Craig to musí vědět líp, koneckonců točil tu přeci nedávno CASINO ROYALE (i když shodou okolností jsem guláš těsně před filmem měl). Film samotný je průměr, co neurazí ani nenadchne, pro mě na stejné úrovni jako remake ze 70. let (je fajn, že se rezignovalo na ty blbé lusky) a přiznám se, že nebýt zpracován recenzemi v tisku, střídání stráží bych ani nepoznal. Zklamala mě jen ta slabá závěrečná honička a nemastný neslaný konec, u kterého jsem marně doufal v nějaký twist. V tomhle je sedmdesátková verze lepší. Ale na Nicole se kouká líp.(3.11.2007)

• - Jedna z klíčových scén filmu se natáčela na střeše policejního ředitelství v Baltimore. V této scéně figuroval vrtulník třídy Black Hawk s piloty Americké armády. (Amplifier)

• - Kopie filmu byly do kin distribuovány pod falešným názven "Human Beast". (Hejtmy)

• - Veronica Cartwright si zahrála i v původní verzi filmu Invaze zlodějů těl. (Hejtmy)