Invaze

Invasion, The

Invázia

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

Roztomilá blbůstka, u které se vám, i když upadnete do REM fáze, absolutně nic nestane. Ale nějakým poťouchlým a velice zvráceným způsobem tento film dokáže pobavit. Což se nedá u evidentně přetáčeného a podivně sestříhaného filmu očekávat.(23.5.2010)

Mělo to své silné chvilky a bylo to napínavé, ale hodně zabíjí prazvláštní střih, nastavovanost uíkací pasáže a debilní konec. Mít to 70 minut, chrochtám blahem. Kidmanka je strhující!(6.1.2008)

Hirschbiegelovi asi nič nehovorí úvod, jadro, záver alebo gradácia deja. Pred titulkoví úvod je vložený z rozbehnutého deja, rozjazd to má slušný, proste dupe sa na plyn hneď od začiatku a v tomto spáde sa snaží držať až do konca. V polovici si človek na to zvykne a ku koncu sa i celkom začína nudiť. Na záver dôjde aj k akcii, ale tá je samozrejme rýchlim a neprehľadným strihom zostrihaná a potom zrazu bum a minútovým epilógom je odbavený koniec. Zvláštne, malo to na viac. Atmosféra je dobrá, len ku koncu sa to nejako zopsuje.(5.10.2007)

• igi B.

Vývar z odvaru provařených vývarů, postavený ponejvíce na pitomém nervním a místy nelogickém střihu cooltrendy nervní kamery, to vše dle ne moc chytrého scénáře asi pro pozdvižení atraktivity pro ne moc bystrého diváka. A k tomu trochu toho blití a >filozofujícího< mudrování nad zkažeností reálného >lidského< světa a... A lidstvo teda jak jinak samosebou zase jednou vyhrálo samo nad sebou a vyvařeno jest a... A nespravila to ani neustále pobíhající stárnoucí hvězdička Nicole K. . . . Takže jen další zbytečný film, určený zjevně jen pro nahonění nějakých těch drobných od věci neznalých mladých fanoušků žánru. Každopádně pak jeden měl až co dělat, aby u té matérie nakonec neusnul... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 9.4.2012 na dvd /s originální zvukovou stopou s č. titulky a v původím formátu obrazu/, hodnocení 5260., komentář zde s notným zklamáním jako třistatřicátý - 9.4.2012)(9.4.2012)

„My husband is not my husband.“ To některé ženy říkají po pár skleničkách na baru se snubním prstenem v kabelce taky a ani nemusí být manžel ovládán zelenými mužíky.. Dle komentářů jsem očekával spíše "Invazi lupičů bdělého stavu", ale nic takového se díky Hirschbiegelovi nekonalo a nebýt roztříštěnosti filmu způsobené dosti necitlivým dosazením režijního asistenta sourozenců Wachovských (co mi ten hrozen agentů Smithů na autě jenom připomínal..), mohl vzniknout docela nadprůměrný invazní thriller. Jedna, dvě - mimozemský vir si jde pro tebe / tři, čtyři - radši dveře zavři / pět, šest - na producenty si vem krucifix..(23.9.2009)