Invaze

Invasion, The

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

• Phobia

Vezmeme jedno filmové klišé, strčíme do něj dva slušné herce, notně okořeníme nudou a podáváme vyhladovělému divákovi... Bohužel místo filmové delikatesy vznikla skutečně jen univerzální hnědá omáčka, na kterou během několika dnů rádi zapomeneme a nebudeme mít chuť se k ní ještě někdy vracet. 45%(16.3.2009)

Překvapení. Pro mě rozhodně. Oliver Hirschbiegel (měl by si vymyslet umělecké jméno...) natočil svou vizi invaze do našeho světa a mohlo to být i za 5* a proč není? Protože se do toho vložili páni producenti a jeho verzi nechali předělat Jamesem McTeiguem, chráněncem a oblíbencem bratrů (už bratra a sestry) Wachovských. Je to smutné, protože skvěle rozehrané komorní drama, které na ploše několika pokojů, ulic, tunelu a auta dokázalo rozehrát atmosférou dobře zvládnutý sci-fi horor. Doufám, že jednoho dne piráti ukáží své rohy a seženou původní verzi, která podle mě bude mnohem lepší a ucelenější než výsledný výtvor McTeigue-na. Jeho přítomnost je celkem patrná hlavně v závěru, kde filmu ubližuje. Závěrečná honička není špatná, ale příliš se tam nehodí a komorní atmosféru naprosto ničí. Překvapila mě Nicole Kidman, která nepatří mezi mé nejoblíbenější herečky, ale předvádí velmi kvalitní výkon a stejně tak se daří hrát i Danielu Craigovy. Pro milovníky "invazí" cizích entit na naši planetu povinnost.(31.12.2007)

• igi B.

Vývar z odvaru provařených vývarů, postavený ponejvíce na pitomém nervním a místy nelogickém střihu cooltrendy nervní kamery, to vše dle ne moc chytrého scénáře asi pro pozdvižení atraktivity pro ne moc bystrého diváka. A k tomu trochu toho blití a >filozofujícího< mudrování nad zkažeností reálného >lidského< světa a... A lidstvo teda jak jinak samosebou zase jednou vyhrálo samo nad sebou a vyvařeno jest a... A nespravila to ani neustále pobíhající stárnoucí hvězdička Nicole K. . . . Takže jen další zbytečný film, určený zjevně jen pro nahonění nějakých těch drobných od věci neznalých mladých fanoušků žánru. Každopádně pak jeden měl až co dělat, aby u té matérie nakonec neusnul... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 9.4.2012 na dvd /s originální zvukovou stopou s č. titulky a v původím formátu obrazu/, hodnocení 5260., komentář zde s notným zklamáním jako třistatřicátý - 9.4.2012)(9.4.2012)

Překvapivě se mi to líbilo a až na mírné klopýtnutí v závěru nemám co vytýkat. Nicole Kidman skvělá a s Danielem Craigem tvoří dokonale sehraný pár. Napínavé od začátku do konce, nenudil jsem se ani minutu.(13.9.2009)

Jak kdysi měla hodnocení Premiere: Nic proti ničemu. Tohle je veskrze průměrné scifi drama. největší záhadu však nevyvoval původ a smysl invaze, nýbrž hrdinčino odolávání jak spánku, tak i pořádné porci kávy, která se nacházela všude v automatech nákupních centra. a tak radši usnula, aby jí syn mohl jehlou prorazit žebra. Opradu nechápu!(8.4.2012)

• - První anglicky mluvený film režiséra Olivera Hirschbiegela. (Hejtmy)

• - Kopie filmu byly do kin distribuovány pod falešným názven "Human Beast". (Hejtmy)

• - Skladatel John Ottman použil pro nahrání hudebního doprovodu 77-ti členný orchestr. (Terva)