Invaze

Invasion, The

Invázia

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

Vynikající film .. a dosti nedoceněný ..(21.5.2008)

Znova nebudem skúpy na hviezdičky a uštedrím tomuto neprechválenému filmu jednu navyše. Celkom slušný sci-fi thriller s nemalou dávkou napätia. Horrorom by som to nenazval, občas mi prebehol mráz po chrbte, ale napätie bolo divákovi podávané starou dobrou formou dlhých mrazivých momentov, nie sekundovým “bu“! Len Nicole a Daniel boli až príliš blond, aby som im uveril, že sú jedni z najväčších doktorských kapacít, občas to zaváňalo s klišé a záver mohol byť premyslenejší, ale nenudil som sa. To vôbec nie. 70%.(9.8.2008)

• BadoXXII

Ničím zaujímavý film. Atmosféra zo začiatku zaujímavá, potom je to už len chaos a kopec grciek (doslova). Úplne zaslúžený prepadák.(4.4.2011)

• Lateef

Film se loudá jako housenka po vydatném obědě. Není mi jasné, jaký žánr chtěli vůbec tvůrci točit. Drama?? Akční?? Sci-fi?? Snímek je slepencem všech a zároveň nevyniká v žádném. Ani jedna scéna mě nenadchla, nezaujala, nevyděsila. Tempo zoufale zbrklé a tím nudné, dialogy ohrané, děj předvídatelný, závěr odfláknutý. Jediné, co se mi líbilo, byla Nicole Kidman, Craig neměl co hrát. Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal. A nic nedostanou ani tvůrci, jelikož film finančně propadl. 80 miliónů dolarů(rozpočet)/40 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(1.3.2008)

• tron

„Môj manžel nie je môj manžel.“ Každý filmový školák vie, že ak je odkladaná premiéra, menia sa režiséri, prepisuje sa scenár (počas nakrúcania) a producenti sa s výslednou krvavou verziou na niekoľko rokov mlčanlivo zamknú v strižni, väčšinou (ale nie vždy – LIBERTIN) to nedopadne dobre (VIKINGOVIA, VYHÁŇAČ DIABLA: POČIATOK). INVÁZIU, entú adaptáciu "infekčného" sci-fi románu Jacka Finneya (napr. INVÁZIA LUPIČOV TIEL s Donaldom Sutherlandom), nakrútil nemecký režisér PÁDU TRETEJ RÍŠE. Ale producent Joel Silver (PREDÁTOR) sa začal o výsledok báť, najal bratov Wachowských (MATRIX) na prepis scenára, niektoré scény vyhodil a iné pretočil James McTeigue (V AKO VENDETA). Výsledok so zákulisným bordelom bohužiaľ plne korešponduje. Najhoršie je, že z niektorých scén stále cítiť onú „nevyhovujúcu“ atmosféru (neakčný zato mrazvo psychologický sci-fi triler), ktorú tomu dal pôvodne oslovený režisér aktorá producentovi nevyhovovala, lebo chcel mať akčné trikové orgie a nie psycho-triler. Škoda, lebo ak by sa Silver nepoondel od strachu a dovolil by vzniknúť tvrdému psychologickému hororu, mohla to byť šupa medzi oči. Takto výslednú zákulisnú masakru nezachránia ani snaživí herci (Kidmanová, Craig, Wright). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/172050/Invazia-Nicole-Kidmanova-40.html(9.8.2008)