Invaze

Invasion, The

Invázia

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

Invaze je jen jeden z dalších scifi thrillerů o mimozemský nákaze, který se daj vidět v tv minimálně jednou za dva měsíce a to s dost podobným dějem. Prakticky vůbec nic novýho pod sluncem, naprosto očekávanej děj, čekaný a špatně načasovaný zvraty a prapodivně vymyšlenej průběh nákazy. Aspoň, že Nicol Kidman se snaží a díky ní a občas vcelku svižnýmu ději se člověk dočká i napínavých a akčních scén, ale bohužel s přibývajícím časem to nudí víc a víc, až i těch 93minut co to má, nakonec vrchovatě stačí.(20.12.2007)

Vynikající film .. a dosti nedoceněný ..(21.5.2008)

„My husband is not my husband.“ To některé ženy říkají po pár skleničkách na baru se snubním prstenem v kabelce taky a ani nemusí být manžel ovládán zelenými mužíky.. Dle komentářů jsem očekával spíše "Invazi lupičů bdělého stavu", ale nic takového se díky Hirschbiegelovi nekonalo a nebýt roztříštěnosti filmu způsobené dosti necitlivým dosazením režijního asistenta sourozenců Wachovských (co mi ten hrozen agentů Smithů na autě jenom připomínal..), mohl vzniknout docela nadprůměrný invazní thriller. Jedna, dvě - mimozemský vir si jde pro tebe / tři, čtyři - radši dveře zavři / pět, šest - na producenty si vem krucifix..(23.9.2009)

Roztomilá blbůstka, u které se vám, i když upadnete do REM fáze, absolutně nic nestane. Ale nějakým poťouchlým a velice zvráceným způsobem tento film dokáže pobavit. Což se nedá u evidentně přetáčeného a podivně sestříhaného filmu očekávat.(23.5.2010)

• Shushika

Jedním slovem: NEDOMRLÉ. Ani ryba ani rak. Na 90 minut je Invaze děsivě fádní, předvídatelná a neúspěšně lavíruje mezi dvěma koncepcemi. Pokud si Silver nepřečetl scénář a Hirschbiegel mu na jeho základě natočil psychologický film s minimem akčních scén - a pak zjistil, že jako producent chce něco jiného - tak si ten finanční průser zaslouží.(31.10.2007)