Invaze

Invázia

The Invasion

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

Proč je u trosek vesmírné stanice přítomen epidemiolog?….. PŘÍBĚH:** rozsah epidemie je možná na škodu příběhu. Je to však svižné, bohužel velmi mi vadí občasné nelogické chování, které má zvýšit napětí. Craigova role je nevýrazná, zato Nicol může ukázat nejen hezkou tvář, ale i kus emocí. Hlavně ona táhne film. Užijete si ovšem i napětí, zajímavou hudbu a dobrej zvuk. Horší je to ze scénářem, ale jedno zhlédnutí určitě přežijete bez usnutí./ HUMOR: tentokrát mne nepobavila ani ta nelogika./ AKCE:*** nakažení napadají zdravé – nečekejte zombíky! Nicol utíká, hledá, skrývá se, vše v dobrém střihu i kameře./ NAPĚTÍ:**** to mne nezklamalo, celkem dost scén, kdy máte o hlavní hrninku strach. A to je vše! Tak dobrou… P.S.: když to skončilo, napadlo mne stejně jako uživatele Shushika jediné slovo – nedomrdlé!(20.3.2008)

"Její manžel je nakažený mimozemským virem a já jí dávala antipsychotika." Cvokařka Bennelová si však chybu uvědomila, trochu si zaběhala, neusnula, svému vyvolénému palici vychytrale neustřelila a snad i ten svět tak trochu zachránila? Jsem sice vyhlášeným milovníkem naivně šťastných konců, ale občas se o nějakého toho zástupce světlé strany síly potřebuju aspoň trošku bát. Tady je však vše temně černé, zářivě bílé, případně imunní a používané filmové finty si snad již ani nepamatují datum svého narození. Přesto snímek za jedno pokoukání stojí.(22.2.2016)

Rozpočet$80milionovTržby USA $15,074,191Tržby Celosvetovo $40,170,558Tržby za predaj DVD v USA $4,843,993 //počet predaných kusov 290,190Oliver Hirschbiegel neišiel na tento námet zle ale ako ubieha dej, začne to trošku pokrivkávať, jednoznačne nepochopíme o čo presne ide v tejto mimozemskej invázii, ich ovládanie ľudí sa skladá z jednoduchých vecí ... Nicole Kidman je vo svojej úlohe fajn, z jej postavy je cítiť úzkosť, čím dej nadobudne aj dávku napätie aká v poslednej dobe u podobných filmoch chýba, Daniel Craig má málo priestoru na to aby si vytvoril určité zázemie svojej postavy... Pri konci to naberá na akčnosti ale to už je akoby druhý film. Z celkového hladiska to nie je zlý film na to že až tak prepadol, dosť ma prekvapuje vysoký rozpočet na to že tam nie su skoro žiadne triky ale asi slušná časť z neho išla na konto Kidman - Craig. /videl v kine: 60%/(21.11.2007)

• BadoXXII

Ničím zaujímavý film. Atmosféra zo začiatku zaujímavá, potom je to už len chaos a kopec grciek (doslova). Úplne zaslúžený prepadák.(4.4.2011)

Toto je moj oblubeny zaner a v tomto pripade i oddychovka. Urcite mohol byt lepsi, ale pri pocte podobnych filmov mu uz nemam co vytknut. Nemecky reziser Oliver Hirschbiegel natocil pred tymto filmom PAD TRETI RISE (2004) a James McTeigue V JAKO VENDETA (2005)... 27.12.2009 ______ Nicole Kidman - (Carol Bennell) +++ Daniel Craig - (Ben Driscoll) +++ Jeremy Northam - (Tucker Kaufman) +++ Jackson Bond - (Oliver) +++ Jeffrey Wright - (Dr. Stephen Galeano) +++ Veronica Cartwright - (Wendy Lenk) +++ Josef Sommer - (Dr. Henryk Belicec) +++ Eric Benjamin - (Gene) +++ Produkcia: Joel Silver +++ Hudba: John Ottman +++(27.12.2009)