poster

Invaze

 • USA

  Invasion, The

 • Slovensko

  Invázia

Thriller / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2007, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jamal
  ***

  Kidman se jak je ještě vidět herecky nikam nevytratila. Společně s Craigem, který mi k ní moc nesedí se snaží zachránit svého blonďatého syna před svým tmavovlasým manželem ( tady to skoro vypadá, že je spíše otcem Craig a zbytečně to narušuje průběh filmu (( ::), který ho chce nakazit. Jinak mi docela běhal mráz po zádech, a také jsem si vzpoměl jak jsem kdysi hrával takovou tu hru UFO, kdy jste nevěděli, kde se kdo objeví. Jinak ve filmu zazní 2 hlášky o nás .... někde mají být Češi, tak tam bude k jídlu guláš ... a pak co znamená rusky Československo - rohožka (( ::. Hudba mistra JOHNa OTTMANa ( Superman Returns, Fantastické čtyřky, Cellular, Gothika, Cable Guy, X2, Obvyklí podezřelí ...).(19.3.2008)

 • Djkoma
  ****

  Překvapení. Pro mě rozhodně. Oliver Hirschbiegel (měl by si vymyslet umělecké jméno...) natočil svou vizi invaze do našeho světa a mohlo to být i za 5* a proč není? Protože se do toho vložili páni producenti a jeho verzi nechali předělat Jamesem McTeiguem, chráněncem a oblíbencem bratrů (už bratra a sestry) Wachovských. Je to smutné, protože skvěle rozehrané komorní drama, které na ploše několika pokojů, ulic, tunelu a auta dokázalo rozehrát atmosférou dobře zvládnutý sci-fi horor. Doufám, že jednoho dne piráti ukáží své rohy a seženou původní verzi, která podle mě bude mnohem lepší a ucelenější než výsledný výtvor McTeigue-na. Jeho přítomnost je celkem patrná hlavně v závěru, kde filmu ubližuje. Závěrečná honička není špatná, ale příliš se tam nehodí a komorní atmosféru naprosto ničí. Překvapila mě Nicole Kidman, která nepatří mezi mé nejoblíbenější herečky, ale předvádí velmi kvalitní výkon a stejně tak se daří hrát i Danielu Craigovy. Pro milovníky "invazí" cizích entit na naši planetu povinnost.(31.12.2007)

 • EdaS
  ***

  Nedopadlo to tak hrozně, jak jsem u přetáčeného filmu čekal. Je sice zjevné, že Wachowští s McTeiguem se snažili i trošku delší dialogové pasáže rozhýbat nějakou tou akcí, i za cenu toho, že do rozhovoru dvou osob nastříhali flashforwardy, přesto se na Invazi dívat dá. Otázka je, proč ale čtvrtá verze stejného příběhu vůbec vznikla. Nepřináší naprosto nic nového a i když jednotlivé scény slušně fungují, celek je ve výsledku prázdný a nepříliš zajímavý. Docela rád bych viděl původní Hirschbiegelovu vizi - scény typu Nicole ujíždí s dítětem autem ověšeným tak dvaceti lidmi a snaží se svých pronásledovatelů zbavit do ní asi nepatří... /viděno ze slušného kinoripu/(8.9.2007)

 • Botič
  ***

  Roztomilá blbůstka, u které se vám, i když upadnete do REM fáze, absolutně nic nestane. Ale nějakým poťouchlým a velice zvráceným způsobem tento film dokáže pobavit. Což se nedá u evidentně přetáčeného a podivně sestříhaného filmu očekávat.(23.5.2010)

 • Tuxedo
  ***

  Vize obou režisérů se sice značně rozcházejí a flashforwardy jsou občas vyloženě na zabití, z Hirschbiegelovy verze toho naštěstí zůstalo pořád dost natolik, aby se Invaze stala solidní sci-fi s velmi dobrou Nicole Kidman v hlavní roli.(28.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace