Smrtící úder

Rana istoty

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 84 min

• sochoking

Na začiatku hned bombastický nášup a do toho Miki Rurka, indiánsky nájomný vrah! Mickey je charakterom postáv priamo nasiaknutý. Srší to z jeho očí ( a to môže mať nasadené i tmavé okuliare) . A vôbec nie zlá muzika. Lúbivé tony podfarbujúce a vychytávajúce ' good ekšn' . " I shoot people. Sometime 4 money, sometime 4 nothing. " Armand Degas ( Mickey Rourke) . " Chce to pořádnou odvahu postavit se člověku jako je on. " No a potom to začne. Za parťáka si nájde neskutočne ukecaného čuráka ( Joseph Gordon-Levitt) , dej sa začne ťahať kadejakými stupídnymi obkľukami prepletený nezmyselnými dialogmi a ešte hlúpejšími zápletkami, až zabudnete, kto koho naháňa a vlastne prečo. Bál som sa dať ' odpad! ' , bo mi bolo ľúto Mikiho.(24.3.2009)

Už sem určitě viděl lepší thrillery, tenhle tak trošku střídá dobrý chvilky plných akce s brokárnou, s těma slabšíma a nudnějšíma, ale všechno to zachraňuje super drsnej a super nemilosrdnej Mickey Rourke v roli zabijáka, ten jeho neskutečnej klid v každý situaci a při zabijení je prostě božskej a ještě mu docela slušně sekunduje Thomas Jane, kterej ale v rámci svý civilnější role nemoh vytvořit moc akce.(20.3.2009)

"Real life ? What the fuck is that ?" Film natočený na sklonku roku 2005/2006 putoval sáhodlouhou pre-produkcí, změnou obsazení i režie a potom se nemohl ujmout v distribuci. Nakonec se vyhloubal na povrch jen díky Rourkeově comebacku a taky právě díky němu stojí samozřejmě za podívání. Bohužel film ničím moc nepřekvapí, má pár opravdu slušných scén, dobrou postavu nájemného zabijáka a to je asi tak všechno. Průměr. Škoda toho odřeknutého Tonyho Scotta (ten to měl kdysi opravdu režírovat), protože Madden se drží moc při zemi a nedá se říct, že by hýřil nápadem. Joseph Gordon-Levitta tady někteří chválí, někteří kritizují. Přiklonil bych se k té druhé variantě. Vůbec jsem mu to nevěřil :-( Přičtu ještě očekávatelný konec a vychází to tak na 60%. (P.S.:Chudák Rosario toho prostoru moc nedostala).(11.5.2009)

Tuctový thriller so špičkovým obsadením, no priemerným spracovaním. Rolu JGL by zvládol prakticky hocikto, Mickey Rourke so svojou poďobanou vizážou ani omylom nepripomínal indiána (možno tak osemdesiatročného mulata po plastickej operácii) a nebyť Thomasa Janea, idem o hviezdu nižšie.(20.3.2013)

• Caelos

Rourke je škaredý až za roh.(26.10.2009)

• - Datum uvedení filmu se několikrát změnilo, protože film prošel řadou dotáček a přetáčení. Původní termín dokončení měl být v lednu 2006. (CliffLee)

• - Thomas Jane (Wayne Colson) a Mickey Rourke (Armand 'Blackbird' Degas) spolu již hráli ve filmu Černý čtvrtek (1998). (Ajka1)

• - Scénář byl bez účasti v titulkách přepsán Sydney Pollackem a Anthony Minghellou, proto jim byl také film věnován v závěrečných titulcích. (CliffLee)