Smrtící úder

Killshot

Rana istoty

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 84 min

Mickey Rourke nám dokazuje, že Wrestler nebyl pouze úkror stranou, a že charakterní role zvládá opravdu na jedničku. Thriller s nájemným zabijákem nám představuje klasický hon na kočku a myš, kde aby jste vyhráli, musíte se stát kočkou. Film ovšem moc často tlačí na pilu, a pasáže, kdy se jenom střílí jdou na úkor klasického chladného vraždění, které by přidalo na atraktivitě. Bezhlavých stříleček se totiž točí pořád dost.(8.11.2009)

Taková jednohubka kde je nejvíc pozoruhodné postupný návrat Mickeyho Rourka a výkon Joseph Gordon-Levitta který si hodně libuje v rolích těhle pošuku.Zápletka je slaboučká ,ale zase nemůžete od toho čekat zázraky.Za mě 50% a tři hvězdy.(16.12.2014)

• tron

„Chytia ich predtým, ako nás zabijú?“ – „Áno. Predtým. To bude najlepšie.“ John Madden, Mickey Rourke, Diane Laneová, Thomas Jane, Joseph Gordon-Levitt, Lawrence Bender, Elmore Leonard a Rosario Dawsonová sú zaujímaví režiséri, herci, producenti a spisovatelia. Preto som sa na ich spoločný projekt tešil. Nanešťastie, po sľubnom rozjazde sa snímka začala topiť v brutálne sa meniacich postavách (život je všelijaký, ale aby som postavu prvú polovičku filmu líčil ako nájomného vraha, ktorý si chce kúpiť indiánsky domček a usadiť sa a v druhej z neho spravil jednorozmernú filmovú sviňu, to je riadny hazard s trpezlivosťou diváka), nelogickom správaní, nesympatických postavách (trápne afektovaný Gordon-Levitt, napriek tomu chalana zrejme čaká obrovská budúcnosť). Herci idú na 14%, nezmyselná smršť násilia, mdlé dialógy, zbytočne vulgárne postavy a ako mnohé filmy z dielne bratov Weinsteinovcov, i tento pôsobí chaotickým, dodatočne prehnane agilne zostrihaným zmäteným dojmom (84-minútová stopáž veľa naznačuje, vôbec by som sa nečudoval, kebyže niekde v trezore existuje minimálne dvojhodinový "režisérsky strih"). Osobne som sa na film najviac tešil kvôli Mickeymu Rourkeovi. Bohužiaľ.(26.2.2010)

• korbitch22

Jeden z nejpitomějších akčních blábolů,jenž sem viděl.Není to ůplně zoufalé,jen šíleně nudné a nezajímave...od odpadu jedině díky Rourkovi.scénář s nájemnými vrahy,jde vždy dobře rozjet,jenže to nesmí bejt režisér pako a měkota.(14.1.2011)

Sakal? Leon? Ani jedno.(2.11.2009)

• - Všechny scény zahrnující postavu zkorumpovaného policisty Ferrise Brittona (Johnny Knoxville) byly vystřiženy z finální verze filmu, protože se při testovacím promítání lidem nelíbila jeho postava. (CliffLee)

• - Scénář byl bez účasti v titulkách přepsán Sydney Pollackem a Anthony Minghellou, proto jim byl také film věnován v závěrečných titulcích. (CliffLee)

• - Thomas Jane (Wayne Colson) a Mickey Rourke (Armand 'Blackbird' Degas) spolu již hráli ve filmu Černý čtvrtek (1998). (Ajka1)