Smrtící úder

Killshot

Rana istoty

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 84 min

Scénář: Hossein Amini .. Dobře obsazený leč obsahově průměrný thriller s nájemným vrahem, jeho strastiplným putováním za krytím identity a tuctovým koncem. Joseph Gordon-Levitt ovšem válel. 50%.(22.4.2009)

Fanatická zaujatost mladšího a chladnokrevná vypočítavost staršího, vražedná dvojice dohromady skýtající nebezpečnou sílu.(16.9.2010)

• Caelos

Rourke je škaredý až za roh.(26.10.2009)

Po predchádzajúcom ukážkovom Maddenovom filme po režisérskej stránke a Rourkovom po hereckej, som čakal trošku väčšie nasadenie od oboch borcov, dočkal som sa však len pomerne priemernej záležitosti. Čo sa týka príbehu, tak aj napriek pomerne akčnému rázu má film mnoho nedostatkov, ktoré som doteraz v Maddenových filmoch nenachádzal, tak dúfam, že toto bola len nejaká slabšia chvíľka. Originalitu divák nájde v málo scénach, brutálnosť ladenia deja a pár zvratov nemajú takú silu, aby dokázali zmiesť zo stola dojem primitívnej zápletky. Čo sa týka Rourkea, tak práve takýmto priemerom by sa mal vyhýbať, aby 'The Wrestler' nezostal len jediným žiariacim svetlom v jeho kariére. Zvyšok obsadenia odvádza tiež štandard, najväčším hereckým pozitívom bol maniakálny Joseph Gordon-Levitt, ktorý to po hereckej stránke ostatným esám poriadne natrel. Priamočiary dej a slušný záver pozachraňovali čo mohli. 65%.(12.4.2009)

Tuctový thriller so špičkovým obsadením, no priemerným spracovaním. Rolu JGL by zvládol prakticky hocikto, Mickey Rourke so svojou poďobanou vizážou ani omylom nepripomínal indiána (možno tak osemdesiatročného mulata po plastickej operácii) a nebyť Thomasa Janea, idem o hviezdu nižšie.(20.3.2013)

• - Všechny scény zahrnující postavu zkorumpovaného policisty Ferrise Brittona (Johnny Knoxville) byly vystřiženy z finální verze filmu, protože se při testovacím promítání lidem nelíbila jeho postava. (CliffLee)

• - Scénář byl bez účasti v titulkách přepsán Sydney Pollackem a Anthony Minghellou, proto jim byl také film věnován v závěrečných titulcích. (CliffLee)

• - Do role Waynea Colsona (Thomas Jane) byl původně zvažován Bruce Willis, a to poté, co roku 1989 získal na film práva. (Ajka1)