Melodie mého srdce

August Rush

Cesta do New Yorku

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2007, 114 min

Další průměrný doják, nepřináší nic převratného, ale jinak příjemný film na nedělní odpoledne s pár hezkými songy. Potěší pěkný, i když šablonovitý konec.(20.1.2008)

To je tak naivní, neuvěřitelný příběh, až je snad i krásnej. Tak něžně melancholickým příběhem se protloukáme k zdárnému a hudbou protkanému konci. Ta písnička z kostela je vážně moc pěkná :)(2.3.2009)

• Gemini

Už nějaký čas jsem si říkal, kdy roztomilý klučík Freddie Highmore přetáhne strunu a začnu se zhnuseně dívat na ten jeho rozzářený obličejík a přát mu, aby se mu prodloužily kosti a prohloubil hlas a musel se začít prosazovat jako dospělý herec. Náhoda tomu chtěla, že se tím "momentem" stala naivní sladkobolná story o kráse a síle hudby, kterou jsem viděl až někdy v létě 2011, kdy Freddiemu bylo už nějakých devatenáct, a tudíž už nějaký čas nehrozilo, že by s dalšími takovými příspěvky otravoval:) Ať je to tak nebo onak, fakt je, že August Rush mi přijde nereálný a zacílený na divákovo srdíčko tak, že mě to až uráželo. A můžete se se mnou hádat, že jsem úplně mimo, a jaká je to cituplná pohádka a blablablabla. Máte na to právo a já vám ho neberu, jen prostě říkám, že tady si rozumět nebudeme. Nikdy;) Je to pro mě prostě podobný úlet jako Boyleovy Milióny, a tak dostane stejné hodnocení. 50%(19.2.2012)

• - Muž z odboru péče o děti píše Freddimu Highmorovi (Evan Taylor) na vizitku své telefonní číslo. Když je ale tahle vizitka ukázána na kameru, je vidět, že na vizitce je číslo vytištěné, a ne psané rukou. (Terva)

• - Robin Williams se při vytváření svojí postavy Wizarda inspiroval vzhledem a chováním zpěváka Bona z U2. (Morien)

• - Pro roli Lyly Novacek byly zvažovány také Liv Tyler a Claire Danes. (Morien)