poster

Melodie mého srdce

 • Česko

  August Rush - Melodie mého srdce

 • USA

  August Rush

 • Slovensko

  Cesta do New Yorku

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2007, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Molly
  *****

  Když se vám zdá, že je svět vzhůru nohama, stačí nasadit sluchátka, nechat se unášet hudbou a všechno zlé je hned snesitelnější. To je pravda, za kterou se můžu postavit. Podobné poselství má i August Rush, půvabný snímek o tom, že slyšet není totéž co poslouchat. Freddie Highmore je zatraceně šikovný kluk, jeho kariéru budu sledovat a doufat, že nedopadne jako většina dětských hvězd. Jonathan Rhys Meyers dokazuje, že mu role rockera sluší nejlépe a konečně taky zpívá. Nechápu, proč mu (nebo spíš mně?:-)) to nebylo dopřáno i v Sametové extázi, kde nazpíval jen polovinu partů ze svého filmového repertoáru. Ano, možná je příběh přitažený za vlasy, ale já na to kašlu, už pro to krásné poselství, výbornou hudbu a sympatické herce. Scény, kdy se jednotlivá hudební čísla ústředního páru prolínají, aby symbolizovaly splynutí duší, patří k těm, které mi spolehlivě přivodí husí kůži.(28.5.2008)

 • poz3n
  ****

  Freddie Highmore a Jonathan Meyers. Oni sou prostě úžasný. Pokaždý mě dostanou. Svym projevem, svou přirozeností, svym kouzlem. Krásnej příběh postavenej na hudbě a na její geniálnosti. Teď je otázka, co s těma nelogičnostma, kterejch tam pár bylo. Ale dejme tomu, protože snít přece můžem, měli bysme a logiku v tom hledat taky furt nemusíme.(4.9.2009)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Píseň - "Raise It Up"(22.1.2008)

 • Zíza
  ****

  To je tak naivní, neuvěřitelný příběh, až je snad i krásnej. Tak něžně melancholickým příběhem se protloukáme k zdárnému a hudbou protkanému konci. Ta písnička z kostela je vážně moc pěkná :)(2.3.2009)

 • DaViD´82
  **

  Pokus o novodobou pohádku, kde roli magie a osudu supluje hudba ve všech svých podobách. V zásadě není nic špatně krom jednoho detailu; (kýčovitá) dojemnost je chtěná a nikoli přirozená. Režisérka ji nátlakově valí horem spodem, každou vteřinu stopáže i jedno každé okénko filmového pásu. Je to jako by vám držela nůž pod krkem a pokud se nebudete dojímat, tak... No, má to přesně opačný efekt a místo dojetí se dostavila upřímná nenávist. Ve výsledku to tedy zafungovalo přesně jak mělo. Vyvolalo to ve mě emoční odezvu (jakkoli zcela jinou než-li zamýšlenou) a to se podaří máločemu.(16.12.2012)

 • - Muž z odboru péče o děti píše Freddimu Highmorovi (Evan Taylor) na vizitku své telefonní číslo. Když je ale tahle vizitka ukázána na kameru, je vidět, že na vizitce je číslo vytištěné, a ne psané rukou. (Terva)

 • - August (Freddie Highmore) hral na gitare Gibson J200, ktorú používal po celú svoju kariéru aj Elvis Presley. Pri stretnutí v parku si August a Louis (Jonathan Rhys Meyers) gitary vymenili. Meyers hral dva roky predtým práve Presleyho v televíznom filme Elvis. (U_S_O)

 • - Pro roli Lyly Novacek byly zvažovány také Liv Tyler a Claire Danes. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace