Melodie mého srdce

August Rush

Cesta do New Yorku

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2007, 114 min

Ano, je to pohádka s odzačátku jasným koncem. Ale je to krásná pohádka. Vypráví o nesmrtelném kouzlu hudby a o dobrou hudbu vážně není nouze. Doufám, že Freddie Highmore bude dále rozvíjet svůj talent a dále účinkovat ve filmech, co za něco stojí. Film rozhodně doporučuji všem romantikům, co mají rádi hudbu.(22.8.2008)

• DaViD´82

Pokus o novodobou pohádku, kde roli magie a osudu supluje hudba ve všech svých podobách. V zásadě není nic špatně krom jednoho detailu; (kýčovitá) dojemnost je chtěná a nikoli přirozená. Režisérka ji nátlakově valí horem spodem, každou vteřinu stopáže i jedno každé okénko filmového pásu. Je to jako by vám držela nůž pod krkem a pokud se nebudete dojímat, tak... No, má to přesně opačný efekt a místo dojetí se dostavila upřímná nenávist. Ve výsledku to tedy zafungovalo přesně jak mělo. Vyvolalo to ve mě emoční odezvu (jakkoli zcela jinou než-li zamýšlenou) a to se podaří máločemu.(16.12.2012)

Další průměrný doják, nepřináší nic převratného, ale jinak příjemný film na nedělní odpoledne s pár hezkými songy. Potěší pěkný, i když šablonovitý konec.(20.1.2008)

Kto má rád hudbu a rozprávky, ten nemôže byť Cestou do New Yorku sklamaný. Film má všetky atribúty, ktoré rozprávka má mať. Krásnu Lylu, ktorej otec bráni v spoločnom šťastí s Louisom, malého hudobného génia Evana hľadajúceho svojich rodičov, parazitujúceho Maxwella i jednoduchý dojímavý príbeh nezadržateľne spejúci k happy endu. Hudba je výborná, Freddie Highmore presvedčivý, o gýč nejde, pretože film nič nepredstiera, tak prečo odo mňa pomerne nízke hodnotenie? Iba preto, že aj rozprávka musí mať svoju logiku a svoju mieru uveriteľnosti. Ak nemá, potom sú problémy s určením cieľovej skupiny, ktorej je určená.(4.10.2012)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Prostředí 8/10/// +Freddie Highmore, nálada snímku, obrovská porce emocí -jen škoda, že některé filmové klenoty se přede mnou delší dobu schovávají/// Melodie mého srdce je tím největším a nejkrásnější filmovým překvapením letošního roku. Tolikrát jsem film v programu přehlédl, kdybych jen tušil jaké nádherné chvíle u filmu strávím, nikdy bych ho neminul. Nádherný příběh s tím nejkrásnějším možným koncem na světě. Někdy si s námi a našimi hrdiny osud krutě pohrává, o to je pak nádhernější jejich shledání./// Celkem 96%///(29.12.2011)

• - Muž z odboru péče o děti píše Freddimu Highmorovi (Evan Taylor) na vizitku své telefonní číslo. Když je ale tahle vizitka ukázána na kameru, je vidět, že na vizitce je číslo vytištěné, a ne psané rukou. (Terva)

• - Role Luise Connellyho byla nabídnuta hudebníkovi Jamesi Morrisonovi, ale on odmítl s tím, že se chce soustředit pouze na svoji hudbu. (Morien)

• - August (Freddie Highmore) hral na gitare Gibson J200, ktorú používal po celú svoju kariéru aj Elvis Presley. Pri stretnutí v parku si August a Louis (Jonathan Rhys Meyers) gitary vymenili. Meyers hral dva roky predtým práve Presleyho v televíznom filme Elvis. (U_S_O)