poster

Melodie mého srdce

 • Česko

  August Rush - Melodie mého srdce

 • USA

  August Rush

 • Slovensko

  Cesta do New Yorku

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2007, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  ***

  V počátku nesnesitelně nudné, ke konci k zalknutí melodramatické, a celkově strašně přeslazené. Ostatně jako většina bijáků, ve kterých hraje Robin Williams - ten chlápek, co má patent na hřejivost. Ne že by mě to ke konci svým způsobem nedostalo, ale... Ne, prostě ne, víc hvězd ze sebe nedostanu. To nejlepší na tomto filmu - příběh malého "Mozarta" - je zde příliš upozaděno a schováno pod nánosem nepochopitelných momentů, nelogičností děje a krajní vykonstruovaností závěru, kde jakákoli uvěřitelnost dostává strašně na frak. Hlavně romanticky založené ženy musí tenhle film milovat, osobně se ale podobným snímkům obloukem vyhýbám, protože to prostě není můj cup of tea, tečka.(10.2.2012)

 • rawen
  **

  Příšerný kýč + neuvěřitelné dialogy: "A neseď tam venku, ať se neumažeš!" Pro cyniky vynikající zábava. 4/10 ze aspoň slušné dětské herecké výkony(19.12.2010)

 • Radek99
  **

  Kýč má mnoho podob, třeba tenhle přeslazený romantický cukrkandl...(12.8.2014)

 • Ilicka
  *****

  Nádherná hudební pohádka (ne, opravdu nemyslím typ HSM) s jedním z nejúžasnějších dětských herců současnosti, Freddy Highmorem, v hlavní roli. Spíše ve vedlejší, protože hlavní roli zde hraje hudba, ať populární či vážná; obě se celý film prolínají, až vyústí do strhujícího finále... V dalších rolích se objeví Terrence Howard, Jonathan Rhys-Meyers a Robin William v netradiční roli nejednoznačného padoucha, který se k mladému géniovi chová jako správný bezohledný manažer. *** Je jistě možné žehrat na ohraný koncept nelehké cesty za úspěchem a rodiči, ale ochromena melodiemi nejsem schopna. Od Lásky Nebeské mě žádný podobný soundtrack nechytil. Navíc vizuálně je film neméně zajímavý, snaží se "zobrazit hudbu" a musím říct, že se mu to daří. August Rush je nenápadné dítě, které jsem si, když jsem je poznala blíže, bezvýhradně zamilovala.(5.11.2008)

 • Beckett51
  *****

  Už dlouho jsem neviděl tak dokonalou kombinaci obrazu, hudby, myšlenek a příběhu. Film, který mě připravil na dvě hodiny o veškěré negativní pomysly a co potvrdil mou myšlenku, že hudba je ta nejnádhernější věc na světě. "The music is all around US, all you have to do is listen." (14.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace