Melodie mého srdce

August Rush

Cesta do New Yorku

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2007, 114 min

Kouzelný film s příhodným českým názvem - srdce nás vždy táhne tím správným směrem. V tomto filmu srdce vystupuje pod záštitou hudby, ale o to je film krásnější. ~(4,3)~(18.8.2015)

Oscar 1 nominace: Píseň - "Raise It Up"(22.1.2008)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $31,664,162Tržby Celosvetovo $66,118,953Tržby za predaj DVD v USA $22,487,518 //počet predaných kusov 1,407,654Veľmi príjemný rodinný film, ktorý je miestami krásne emociálne nabitý, až sa slzy tlačia do očí a popri tom zaznejú aj krásne melódie v silnom vizuálnom poňatí. Filmu chýba len trošku lepšie doladenie scén, k tomu aby to bolo o kúsok bližšie k nejakej možnej dokonalosti v rámci žánru. Príbeh je dosť silný aby mal šancu zaujať aj presýteného diváka z dnešnej povrchnej tvorby. Malou chybičkou tu je trošku zle obsadení Robin Williams, lebo ten sa moc do takých tipov úloh akú tam dostal nehodí, kdež to Freddie Highmore boduje na plnej čiare. /80%/ __Škoda že Český dabing na DVD je trošku odbitý, potom to zbytočne kazí dojem, našťastie som to prvý krát pozeral v pôvodnom znení.(29.9.2008)

Další průměrný doják, nepřináší nic převratného, ale jinak příjemný film na nedělní odpoledne s pár hezkými songy. Potěší pěkný, i když šablonovitý konec.(20.1.2008)

S pojmom rozprávka som bojoval skoro celý film. A keď človek bojuje miesto toho, aby splynul je zle. Chyba bude zrejme niekde v matrixe a v tom, že som gitaru už v ruke držal a čo dokážem prekúsnuť ako filmožrút, nedokážem ako muzikant. Inač ok, hviezdy hviezdia a najviac žiari Mark Mancina a jeho živnosť. Je to jednoducho ideálny film s ponaučením predovšetkým pre nižšie vekové skupinky a melancholicky naladené polovičky, ktoré v tom tú rozprávku so šťastným koncom sami a bez boja nájdu. 60%(8.7.2008)

• - Role Luise Connellyho byla nabídnuta hudebníkovi Jamesi Morrisonovi, ale on odmítl s tím, že se chce soustředit pouze na svoji hudbu. (Morien)

• - Robin Williams se při vytváření svojí postavy Wizarda inspiroval vzhledem a chováním zpěváka Bona z U2. (Morien)

• - August (Freddie Highmore) hral na gitare Gibson J200, ktorú používal po celú svoju kariéru aj Elvis Presley. Pri stretnutí v parku si August a Louis (Jonathan Rhys Meyers) gitary vymenili. Meyers hral dva roky predtým práve Presleyho v televíznom filme Elvis. (U_S_O)