Melodie mého srdce

August Rush

Cesta do New Yorku

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2007, 114 min

Pořád dokola si můžu říkat, že nesmím dát na první dojem z plakátu .. a stejně to nikdy nedodržím. Tenhle snímek mám doma už nějaký ten pátek a kdykoli jsem koukla na plakát, tak jsem si říkala, že i přes velmi vysoké hodnocení to prostě nebude ono .. opět jsem se mýlila. Musím říci, že když se v první polovině filmu vždy objevila na scéně dvojice Keri s Jonathanem, film mě tolik nepřesvědčoval, ale malý Freddie, to je opravdu něco neskutečného, ten jeho sladký plachý projev je tak okouzlující .. ve chvíli, kdy začal hrát na kytaru, se mi myslím i zastavilo srdce, každopádně jsem měla slzy na krajíčku a to se mi stává velmi zřídka, nádhera. Tenhle film je především krásně zahraný.(23.7.2008)

Když se vám zdá, že je svět vzhůru nohama, stačí nasadit sluchátka, nechat se unášet hudbou a všechno zlé je hned snesitelnější. To je pravda, za kterou se můžu postavit. Podobné poselství má i August Rush, půvabný snímek o tom, že slyšet není totéž co poslouchat. Freddie Highmore je zatraceně šikovný kluk, jeho kariéru budu sledovat a doufat, že nedopadne jako většina dětských hvězd. Jonathan Rhys Meyers dokazuje, že mu role rockera sluší nejlépe a konečně taky zpívá. Nechápu, proč mu (nebo spíš mně?:-)) to nebylo dopřáno i v Sametové extázi, kde nazpíval jen polovinu partů ze svého filmového repertoáru. Ano, možná je příběh přitažený za vlasy, ale já na to kašlu, už pro to krásné poselství, výbornou hudbu a sympatické herce. Scény, kdy se jednotlivá hudební čísla ústředního páru prolínají, aby symbolizovaly splynutí duší, patří k těm, které mi spolehlivě přivodí husí kůži.(28.5.2008)

Hudba čo chytí za srdce.(13.2.2010)

Krásný hudební film s výborně hrajícím klukem Freddie Highmorem. To ostatní - málo pravděpodobný děj, hra na city při hledání rodičů a ztraceného dítěte, sladký happy end - není tolik podstatné, protože film Vás dostane příběhem zrodu geniálního muzikanta. Trailer: http://www.csfd.cz/film/221331-melodie-meho-srdce/videa/(25.12.2010)

Nejkrásnější pocta hudbě jako takové. Samozřejmě našlo by se pár much na tomto filmečku, ale to vše s jistotou přebíjí překrásná hudba a vynikající kamera. Já jako muzikant, který už si něco odseděl jak ve swingových, tak v symfonických orchestrech, prostě nemůžu jinak než za maximum hvězdiček.(24.12.2010)