Robinsonovi

Předloha:

William Joyce (kniha)

Danny Elfman
  • Dudek

V nepříliš povedeném fikčním světě se odehrává překombinovaný příběh s velikým množstvím napadů, které ovšem v kompletu nefugují příliš dobře. Základní dějová linie je, ač obohacena o prvek cestování časem, velmi primitnivní, přesto se jí však daří udržet diváka u obrazovky - zejména díky své pestrobarevnosti a pár opravdu crazy scénám. Několik prvků je vcelku povedených, ale snímek bohužel nehýří téměř žádnou originalitou, nedokáže překvapit, spíše nudí. Několik "šokujících" zjištění potěší, ale v celkovém kontextu se nejedná o nic, co by Meet the Robinsons dokázala dotáhnout alespoň do průměru. Matrixovský závěr je strašlivě natahovaný a absolutně nefunguje. Pomsta buřinek pomocníčků nakonec působí až příliš vykonstruovaně, je pouze na efekt, zbytečná a hloupá. Třešničkou na dortu je pak celková nemastnost neslanost celého filmu, která pouze dokazuje, že Disney neumí animákům vtisknout ani fous života, umělý fantasktní svět nedokáže vzbudit žádné emoce.(5.6.2008)

Pre mňa absolútne prekvapujúce hodnotenie. Film je vskutku milý, veľmi zábavný a zaujímavo jedinečný. Vždy si ho rada pozriem a nemám problém dať mu 5 * :-)(3.7.2012)

někde mezi 60 a 70 % - příběh a vůbec první půlka více méně špatná, trapná a v nejhorším smyslu slova infantilní.. ale: když Lewis zazvoní na zvonek Robinsonů, spouští se asi 10minutová šílená, dechberoucí, psychedelická jízda, kterou děti vskutku nemůžou vůbec kapírovat (to ostatně platí pro většinu druhé poloviny filmu).. škoda té banality příběhu..(2.4.2007)

Na filmy tohto žánru sa snažím dívať očami svojho syna. A ten je z Lewisa Robinsona už mesiac hotový a tento animák mám na tanieri (presnejšie v prehrávači) každý deň, niekedy aj 2krát, takže u nás, pán Disney, rozhodne za 4*.(28.7.2008)

"Keep moving forward."(24.11.2011)

• - Jim Carrey si mohl během přípravy filmu vybrat, zda chce dabovat Bowlera, nebo hrát ve snímku 23 (r. Joel Schumacher, 2007). Rozhodl se pro druhou možnost. (imro)

• - Práva na knihu studio Disney původně zakoupilo se záměrem natočit hraný snímek. Pak ale námět objevilo oddělení celovečerních animovaných filmů a uvědomilo si, jak obrovský potenciál skýtá kombinace futuristického světa, který byl popsán v knize, a téměř neomezených možností dnešní filmové animace. (Siriuss)

• - Slogan firmy dospelého Lewisa Robinsona - "Choď stále dopredu" (Keep moving forward) - bol zároveň životným krédom Walta Disneyho. (Smok)