Robinsonovi

USA, 2007, 90 min

Předloha:

William Joyce (kniha)

Danny Elfman

Skôr by som povedal, že dejová linka vôbec nie je na zahodenie. Pekný pokus od Disney. Akurát mi trocha vadila štylizácia animácie, hlavne tie vlasy postáv z budúcnosti.(21.12.2009)

• balone

Disney poslední dobou pokulhává, už to není co dřív. Rodinka šílenců a cestování časem není nic originálního a humor, který dnes provází většinu amerických animáků byl hodně přejat z jiných filmů, neboli nic originálního.(30.10.2009)

Když v sobotu dopoledne jen tak zapnete TV, aby jste zjistili, co v ni davaji... a najednou Vas neco zaujme, je to kreslené a vy si říkáte, že to jste neviděli a vypadá to zajímavě a nekonec to chcete i dokoukat, i když je venku náadherně, tak to zas tak špatné není, jak to zdejší hodnocení podává.(21.7.2014)

"Keep moving forward."(24.11.2011)

Chaotické. Extrémně přeplácané a předvídatelné. Addamsova... tedy pardon Robinsonova rodinka až příliš trhlá. První polovina prakticky nekoukatelná. Ale zbytek... mě potěšil. I když to ještě během premiéry nebylo vidět, studio Disney se pomalu vyhrabává ze srabu, snad ta anexe Lasseterem přece jen nebyla ke škodě...(24.2.2009)

• - Když Wilbur představuje svou rodinu, říká, že jeho otec vypadá jako Tom Selleck. Tato postava se sice na plátně neobjeví přímo, ale slavný herec jí propůjčil hlas. V německém dabingu Sellecka nahradil Thomas Gottschalk a Wilbur říká, že jeho otec vypadá jako Gottschalk. (imro)

• - Jim Carrey si mohl během přípravy filmu vybrat, zda chce dabovat Bowlera, nebo hrát ve snímku 23 (r. Joel Schumacher, 2007). Rozhodl se pro druhou možnost. (imro)

• - Robinsonovi jsou založeni na knize „A Day With Wilbur Robinson“ od Williama Joyca. Podle spisovatele je ve snímku například pojmenovaná škola, kde se odehrává vědecká soutěž. (imro)