Robinsonovi

Předloha:

William Joyce (kniha)

Danny Elfman
  • AlfaNumerO

film skýtající především hodně nudy, seč se snaží člověka překvapit svými vynálezy, překvapí spíše... nějak jsem ztratil nit, stejně jako tento animák. 1*(21.1.2011)

tento barevný snímek mě docela pobavil, ale zejména zásahem pixaru, který dodal matrixovský svět ovládaný demonickou buřinkou, rozhodně nejlepší disneyho věc (nikoliv pixaru!!!) za posledních par let.(8.6.2008)

ufff, no bylo to slabší, přehršle nápadů na malém prostoru, pár suchých scén, ale pro děti to mělo jednoduše milej scénář a ten konec byl prostě doják i pro mě, fňuk. průměrená devadesátiminutová animohubka. 50%(19.11.2009)

• mysiak

Veľmi divná rozprávka, v ktorej sa malí deti stratia a aj keď je to Disney, nie je to nič moc...(3.7.2008)

Od minulého Strašpytlíka, kterej byl vážně úděsnej, je tohle od Disneyeho docela pokrok. Příběh je sice celej postavenej na hlavu a animace není nic moc, ale místy je to fakt docela sranda a bavil jsem se. Pixarům to sice nesahá ani po malíček, ale jednou pro pobavení to neuškodí.(1.12.2007)

• - Slogan firmy dospelého Lewisa Robinsona - "Choď stále dopredu" (Keep moving forward) - bol zároveň životným krédom Walta Disneyho. (Smok)

• - William Joyce napsal knižní předlohu A Day with Wilbur Robinson už v roce 1990, futuristickou rodinku vymyslel podle vlastních příbuzných. (Siriuss)

• - Robinsonovi jsou založeni na knize „A Day With Wilbur Robinson“ od Williama Joyca. Podle spisovatele je ve snímku například pojmenovaná škola, kde se odehrává vědecká soutěž. (imro)