Robinsonovi

Předloha:

William Joyce (kniha)

Danny Elfman
  • sidzej

Hodnotiť tento animák nie je ľahká vec. Film má celkom sľubný úvod a záver, problém je v 60tich minútach medzitým. Tvorcovia sa tak veľmi snažili byť cool a originálni, až z toho vzišla nezmyslená chaotická miš-maš zlátanina, ktorá dokáže pobaviť nanajvýš 7 ročné deti. Je to škoda pretože potenciál tu bol. Pochváliť však musím najmä hudobnú zložku(9.3.2008)

Roztomilá animovaná komedie rodinného ražení, avšak spíše pro mladší diváky. Pokulhávající animace, malinko trapné dialogy a nepříliš zajímavý příběh. Paradoxní rozuzlení časoprostorových machinací se mi naopak líbilo, ač mohlo býti více promyšleno. Nicméně je to jedna z nejslabších kreslených záležitostí, které jsem za poslední roky viděl a nemohu jinak. Na Disneyovku celkem propadák.. 60%(16.7.2014)

• AlfaNumerO

film skýtající především hodně nudy, seč se snaží člověka překvapit svými vynálezy, překvapí spíše... nějak jsem ztratil nit, stejně jako tento animák. 1*(21.1.2011)

• Jamal

Film se mi tolik nelíbil. Byl moc přebarvený, přehnaný, přeplácaný, přeumělkovaný, ale zastal bych se Disneyho, že za to nenese plnou odpovědnost - Film totiž vznikal, když se šéfem Disneyho animačního oddělění stal John Lasseter - ano ten, který režíroval Auta, Příběh hraček a Život brouka....Anderson ( režisér Robinsonových ) musel změnit polovinu skoro dokončeného filmu - věřme, že tu horší část, jinak si tento animák nedokážu představit.(9.10.2007)

He, celkem krejzy animák s pár dobrými scénkami (např. ta s tím T-Rexem, ta neměla chybu).(21.4.2012)

• - Disneyho počítačový animák debutoval (30. 3. – 1. 4. 2007) na druhé příčce amerického žebříčku návštěvnosti se sumou 25,1 mil. dolarů. Celkový výdělek se nakonec vyšplhal na 97,7 milionu. (imro)

• - Jim Carrey si mohl během přípravy filmu vybrat, zda chce dabovat Bowlera, nebo hrát ve snímku 23 (r. Joel Schumacher, 2007). Rozhodl se pro druhou možnost. (imro)

• - Když Wilbur představuje svou rodinu, říká, že jeho otec vypadá jako Tom Selleck. Tato postava se sice na plátně neobjeví přímo, ale slavný herec jí propůjčil hlas. V německém dabingu Sellecka nahradil Thomas Gottschalk a Wilbur říká, že jeho otec vypadá jako Gottschalk. (imro)