Pád

Velká Británie / Indie / USA, 2006, 112 min

Tarsem Singh

Dan Gilroy

Krishna Levy

Kým pri Cele je človek obklopený emóciami, tu len pasívne príma príbehy. Môžu byť akokoľvek zaujímavé, stále sú to len vymyslené príbehy, ktoré majú tú najprimitívnejšiu gradáciu (cesta a hlavný "Boss" nepriateľ na konci.) Preto aj keď destinácií bude na 3 plné A4 papiere, čaro rozprávky sa má nechať v ústnom podaní na fantázií každého z nás.(24.2.2011)

Nádherná výprava a vizuál!!! Podanie príbehu to však všetko kazí. Taká nekompaktnosť sa len tak nevidí a je to obrovská škoda. Dávam slabé 3*.(15.5.2010)

Příjemná pohádka o místě, kde sloni zachraňují život a princezny nemohoucí milovat páchají sebevraždu. S intrem, které připomíná spíše reklamu na skotskou whisky Johnnie Walker podbarvenou Beethovenovou symfonií. Ale přistoupil jsem na režisérovu hru s divákem a nechal se zaslepit vizuální stránkou s bezbřehou scenérií, kdy se v málu skutečně zrcadlí tak ehm moc? A přitom se jedná o primitivní, byť intuitivní hru s barvami a všemi možnými příchutěmi - od těch umělých chemických, kterými se dopujeme, abychom mohli v klidu usnout až po ty přirozené, co dokáží omámit hlavně naše smysly. Na konci už nezbývá než nevěřícně zírat, protože onen sestříhaný černobílý dovětek je skutečně tou správnou třešničkou na dortu. Tarsem má celky v malíčku, akorát ještě nenašel ten správný (scénáristický) klíč k jejich poslepování dohromady, takhle ukazuje prozatím "jen" své portfolio umělecky bezchybných obrazů a hravých koláží, kterým místy chybí život. I přes to, že umí být tak okouzlující a dechberoucí jako ona animovaná vsuvka.(25.5.2010)

• Disk

Kdepak, krásné manýristické záběry nejsou všechno, Tarseme... Pád zkrátka nedrží pohromadě a postrádá něco jako napětí a nějaký důvod, proč se na to dodívat do konce (mimo zmíněné naaranžované záběry). Hlavní hrdinka je mimořádně otravná. Se sebezapřením se vyšplhám na 5/10, ale dál fakt ne. A nepomůže tomu ani efektní záběr na Karlův most.(20.8.2011)

Vizuálně neobvyklá a originální podívaná, která však pod poutavým vizuálem skrývá nepříliš zajímavý příběh.(14.7.2012)