Pád

Velká Británie / Indie / USA, 2006, 112 min

Tarsem Singh

Dan Gilroy

Krishna Levy

Brilantní vizuál indického režiséra Tarsema Singha v propojení s fantaskním příběhem v rámci vyprávění zraněného kaskadéra malé holčičce. Nápadité, svěží, bravo!(11.3.2012)

Velmi barvitě vyprávěný fantaskní příběh kaskadéra a snílka, který je upoután na lůžko a jehož chodí utěšovat od bolesti malá holčička.(13.5.2014)

• Fr

Zavřete oči. A jestli vidíte hvězdy – poslouchejte…. Neskutečné množství zajímavých nápadů, úžasná představivost. V moři plovoucí slon, barevné fantasie pohádkového světa…., jenže když se nabažím, ptám se: Co příběh? Bez nějakýho okecávání říkám, že jako celek to nefunguje. Imaginární svět prostě nudí. Nebo nemám náladu. Chápu, že má své poslání, ale realita je mnohem zajímavější. Snad díky té holčičce (C.Unturu). Ta hrála tak přirozeně, že snad ani nehrála. Celkem to šlo mimo mě. Já na tyhle ART filmy nejsem. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(13.11.2009)

Silou obrazu o síle příběhu. Příběhy vstupují do nás stejně tak, jako my do nich. A kde intenzivněji než ve světě malé Alexandrie (úžasná a bezprostřední Cantica Untaru) a přenádherných vesměs indických lokací.(23.5.2009)

Tarsem Singh prý točí filmy podle slabých scénářů a jejich nedostatečnost údajně kompenzuje opulentními výtvarnými kompozicemi, pohybujícími se na hraně kýče. Ve skutečnosti je jeho způsob vyprávění jednoduše jiný - tím, že se proces vznikání příběhů v Pádu (popř. vznik mýtu ve Válce bohů) přímo tematizuje, musíme pouze být schopni přistoupit na trochu nezvyklou narativní strategii. Více v podrobnější analýze.(12.12.2011)