poster

Muzika

 • Německo

  Muzika

Komedie / Drama / Romantický

Slovensko / Německo, 2007, 99 min

Režie:

Juraj Nvota

Předloha:

Peter Pišťanek (povídka)

Scénář:

Ondrej Šulaj

Hrají:

Ľuboš Kostelný, Táňa Pauhofová, Dorota Nvotová, Jan Budař, Marek Geišberg, Marián Geišberg, Jana Oľhová, Petra Polnišová, Karol Spišák, Csongor Kassai, Martin Trnavský, Lujza Garajová-Schrameková, Kamil Mikulčík, Vlado Hajdu, Peter Pišťanek, Ronnie Šandorová Traubnerová, Ján Lehotský, Lukáš Latinák, Milan Ondrík, Marian Marko, Vlado Zboroň, Michal Legíň, Martin Fratrič, Sachia Orgil, Helena Moravanská, Milan Mikulčík, Jozef Tkáč, Robert Sebestyen, Vojtech Brázdovič, Ľudovít Vohos, Ľuboš Fiala, Andrej Fiala, Vláďa Čechová, Jozef Hannel, Miroslav Liška, František Novák, Josef Břečka, Vladislav Katerinec, Margita Huťťová, Anežka Dominová, Barbara Horváthová, Henrieta Rabová, Andrej Kovaľov, Alexander Csabi, Pavol Lančarič, Ivan Kostolný, Filip Parajka, Eva Meszrárosová, Peter Dobrík, Štefan Horný, Daniel Fischer, Peter Oszlík, Jaroslav Vereš, Jozef Jeřábek, Eduard Jašminský, Oľga Fialová, Vladislav Katrinec, Pavol Katrinec, Peter Plunár, Pavel Ribarič st., Pavol Ribarič ml., Jaroslav Jonis, Štefan Jurík, Robert Mankovecký, Daniela Gudabová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  O poznání víc artové, o poznání méně pohodové, ale rozhodně stejně zapamatovatelné jako Pelíšky. Možná v té artovosti trochu tlačí na pilu, ale proč se nepodívat na tělo Doroty Nvotové, že?:) Muzika je zvláštní film, žádná chutná jednohubka, na kterou se dá podívat kdykoliv. Ale má vše, co by dobrý film měl mít, a je ve své svébytnosti a se svými zvláštními - občas nereálnými - postavičkami opravdu těžko zapomenutelný. Ľuboš Kostelný je vynikající (i když se chová jako slabošský kretén) a pro Jana Budaře nelze mít slov. Přidejte si k tomu, že má Muzika víc než jen dobrou muziku, a máte jasných 80%.(4.6.2012)

 • paascha
  ***

  pamětnická skica ze života v sedmdesátých. Mohlo to být takhle, mohlo to být i jinak, každopádně to mohlo být alespoň nějak dokončené. Takhle je to jako pár vytržených stránek. Ale protože je to o muzikantech, dám 3(27.12.2009)

 • Snorlax
  *

  Nvota rozšířil řady těch, kteří jelikož nemají žádné nápady, tak si udělají srandu ze socialismu a on si to nedovolí nikdo odsoudit. Ale dovolí. Tohle byla zcela bezduchá a hlavně naprosto prázdná slátanina o ničem. Ve filmu hrály krásné slovenské holky a zněla sympatická muzika. Na reklamu by možná tyhle dva aspekty stačily, ale na film skutečně ne.(1.8.2014)

 • jojinecko
  ****

  Najlepší slovenský film za obdobie rokov 2005-2009...(25.1.2010)

 • POMO
  ***

  Juraj Nvota je možno najlepší súčasný slovenský reźisér. Má cit pre vykreslovanie charakterov i pre obsadenie správnych hercov, obrazom i hudbou vie vytvoriť príjemnú filmovú atmosféru, strafiť sa do doby v ktorej rozpráva príbeh. Len keby Muzika bola nielen príjemná, ale aj o niečom... alebo je to iba ďalšia pravdivá (smutná) reflexia záživnosti života na Slovensku?...(4.10.2009)

 • - Film je natočený podľa knihy slovenského spisovateľa Petra Pišťaneka "Mladý Dônč", ktorú tvoria tri novely. (metaldavid)

 • - Film bol natočený v spolupráci s nemeckým štúdiom Box! Film. (Raccoon.city)

 • - Kvôli filmu bol vo Vysokej pri Morave postavený štvormetrový ostatný drôt podľa dobových fotografií. Niektorým miestnym obyvateľom to spôsobilo menší šok. (corona)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace