poster

Hora jménem Andělská (TV film)

Romantický

Česko, 1993, 57 min

 • DaliGala
  **

  No jako nepřišlo mně to úplně vhodné jako nedělní pohádka na čt pro děti po obídku. Obecně mě to pro děti moc nepřišlo... ale ani pro dospělé. A nepochopila jsem závěrečné poselství, které znělo nějak jako: jsou horší věci než špetka jedu... takové hry o trůny by čr před 20 lety(30.9.2013)

 • otík
  ***

  Moderní začátek a konec lemuje historickou legendu o anglické princezně, která byla unesena svým milencem a skončila v Čechách u Andělské hory. Marek Vašut se zase vyřádil v záporné roli, zbytek hereckého ansáblu spíše průměr. O pohádku zde v pravém slova smyslu nejde, děti to nezaujme, navíc Simonova hudba je tradičně hrozná. Pro dospělé ale zajímavý pohled na anglickou legendu. Hudba: Ladislav Simon(20.5.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  V daleké Anglii si král hřál na prsou zmiji v rouše medvědím, nalezence Ursina, do kterého se zamilovala králova dcera. Princezna Alvína měla kromě Ursina taky ráda jezevčíka. Komu připadá hora jménem Andělská povědomá, ať si vybaví, jak "zabili, zabili, chlapa z Koločavy ...."(14.2.2011)

 • blackrain
  **

  Ještě, že je Marek Vašut dost výrazný herec. Ten svou rolí tento příběh táhne vzhůru. Jinak by tu bylo zbytečné úplně všechno. Žádná šťáva, žádné velké napětí. Na romantický příběh moc příkré a strohé. Zvraty v ději taky nebyly zrovna dvakrát překvapující. Navíc mi to přišlo mnohem delší než je uváděná stopáž.(30.9.2013)

 • Bohemák
  **

  Netušil jsem, že by se mělo jednat o pohádku a ona to nakonec ani pohádka nebyla. Protože to nemělo klasický dobrý konec a trošinku tam zemřel mladý hrdina. Divná směska žánrů. Ale herci a psí roztomilost celkem na úrovni...(14.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace