Hora jménem Andělská (TV film)

Romantický

Česko, 1993, 57 min

• ella

Roztomilý jezevčík, Munzar a Maciuchová, vše ostatní zbytečné.(13.2.2011)

• blackrain

Ještě, že je Marek Vašut dost výrazný herec. Ten svou rolí tento příběh táhne vzhůru. Jinak by tu bylo zbytečné úplně všechno. Žádná šťáva, žádné velké napětí. Na romantický příběh moc příkré a strohé. Zvraty v ději taky nebyly zrovna dvakrát překvapující. Navíc mi to přišlo mnohem delší než je uváděná stopáž.(30.9.2013)

V daleké Anglii si král hřál na prsou zmiji v rouše medvědím, nalezence Ursina, do kterého se zamilovala králova dcera. Princezna Alvína měla kromě Ursina taky ráda jezevčíka. Komu připadá hora jménem Andělská povědomá, ať si vybaví, jak "zabili, zabili, chlapa z Koločavy ...."(14.2.2011)

• Lukrecie

"A ty Čechy, není to nějaký zapadákov?" ....."A ti Češi, nejsou to nějací divoši?" :-) :D(15.5.2016)

Moderní začátek a konec lemuje historickou legendu o anglické princezně, která byla unesena svým milencem a skončila v Čechách u Andělské hory. Marek Vašut se zase vyřádil v záporné roli, zbytek hereckého ansáblu spíše průměr. O pohádku zde v pravém slova smyslu nejde, děti to nezaujme, navíc Simonova hudba je tradičně hrozná. Pro dospělé ale zajímavý pohled na anglickou legendu. Hudba: Ladislav Simon(20.5.2013)