Hlavičkove rozprávky

všechny plakáty
Animovaný / Pohádka
Československo, 1974, 13x8 min

Vo Vysokých Tatrách žije maliar Hlavička, ktorý po večeroch rozpráva, kreslí a hrá svoje príbehy o dvoch pravých tatranských vílach, o víle Slabejke a víle Lomničke. Seriál je kombináciou hry živého herca a nevšednej animácie, plný hravých nápadov a láskavého humoru.

Jednotlivé časti:  1.-Ako Slabejka ochorela
9.-Ako Slabejka podrástla
10.-Ako sa Lomnička rozplakala
11.-Ako sa Slabejka smiala
12.-Ako Lomničku boleli zuby
13.-Ako sa skončila jeseň (oficiální text distributora)

Tomco

Konečne som sa dopracoval k tejto rozprávke. Na maliara Hlavičku z nedeľnajšieho Od Kuka do Kuka sa nezabúda :). Hlavne sa mi páčila tatranská príroda kombinovaná so zaujímavou animáciou. ()

artas

Len by ma zaujímalo prečo tieto rozprávky nie sú zaradené do filmografie Josefa Dvořáka? Inak na seriál mám veľmi príjemné spomienky. ()

louisa

Moja obľúbená rozprávka z detstva:-) Ešte aj teraz na staré kolená sa poteším, keď je v TV. Výborná animácia, vtipné kreslené postavičky v kombinácii so živým hrdinom. Takýchto rozprávok je v súčasnej dobe ako šafranu. Samozrejme, že dávam 5 hviezdičiek. ()

giaruj

Víla Lomnička a víla Slabejka, predabovaný Josef Dvořák a krásne podladená hra na lutne . Áno, áno. Do víly Lomničky som bol vážne zaľúbený. I keď mi príbehy dnes nič nehovoria, v detstve patril tento seriál vždy k mojej TOP a nikdy som si ho nenechal ujsť. Príjemné zahľadenie sa do minulosti, vrelo odporúčam. ()

javlapippi

Ako dieťaťu mi vadil predabovaný Dvořák a že tam vlastne nie sú poriadne animované pasáže. Ako dospelý oceňujem že je to vtipné, originálne a pohľad na Dvořáka ako skotačí v baretke s paletou a štetcom po Tatrách. Milé. ()

Baroque

tak toto bolo dosť haluzné a originálne. dvořák hviezdil, gregor skvelo daboval, malo to aj nejaký ten odkaz a aj keď som nebol úplne malé decko, svojou svojráznosťou ma to pobavilo. celé to vyšlo tak nejako medzi rozprávkou a avantgardou, umením a zábavou. pekné. ()