Sběratelé kostí (TV seriál)

Bones

• SK název

Kosti

Krimi / Mysteriózní / Drama / Komedie / Romantický

USA, 2005, 189x45 min

Sean Callery

Emily Deschanel, David Boreanaz, Michaela Conlin, Eric Millegan, Ryan O'Neal, Željko Ivanek, Larry Poindexter, Katherine Ann McGregor, Patricia Belcher, T.J. Thyne, Said Faraj, Tracy Howe, K.D. Aubert, Alex Carter, David Gallagher, JoNell Kennedy, Morris Chestnut, Bokeem Woodbine, Rachelle Lefevre, Rachel Miner, Leonard Roberts, Stephen Fry, Matt Ross, Margaret Avery, Jason James Richter, Harry Groener, Penny Marshall, David Denman, Laz Alonso, Jose Pablo Cantillo, Adam Baldwin, Keri Lynn Pratt, Bahar Soomekh, Colby French, Bonita Friedericy, Erik von Detten, Kathy Lamkin, Johnny Lewis, Steve Braun, Alicia Coppola, Kristin Bauer van Straten, Leon Russom, Matt Battaglia, Aaron Paul, Michael Chieffo, Mark Harelik, Chris Hunter, Valarie Pettiford, Ariel Winter, Joe Cortese, Kacie Borrowman, Robert LaSardo, M.C. Gainey, A. J. Buckley, Naja Hill, Glenn Morshower, Tamara Taylor, Cameron Watson, Theo Rossi, Abigail Spencer, Ross McCall, Marlene Forte, Kevin Rankin, Darby Stanchfield, Adalia Braydon, Claire Coffee, Rochelle Aytes, Kristoffer Polaha, James Immekus, Hillary Tuck, Angel Oquendo, Jake Richardson, Rob Brownstein, Charles Porter, Anne Dudek, Deborah Zoe, Alain Uy, Jonathan Kowalsky, James Hiroyuki Liao, Sandra Purpuro, Colby Donaldson, Christina Cox, John Francis Daley, Tara Karsian, Patrick Fabian, Leah Pipes, Fay Wolf, Tarah Paige, Miles Heizer, Sam Jones III, Alex Hyde-White, Elizabeth Lackey, Whitney Anderson, Nathan Anderson, Gregory Scott Cummins, Gina Torres, Mike Gomez, Brando Eaton, Channon Roe, Rik Young, Brendan Fehr, Michelle Page, Tim Griffin, Tyrees Allen, Darren O'Hare, Jake Cherry, Indira Varma, Charles Parnell, Bruce Thomas, Jill Wagner, Austin O'Brien, Scott Alan Smith, Tania Raymonde, Ian Anthony Dale, Andrew Lawrence, Judith Hoag, Lorna Raver, Kyle Gallner, John DiMaggio, Sam Trammell, David DeLuise, Kalani Queypo, Tom Dugan, Cyndi Lauper, Michael Brandon, Salli Richardson-Whitfield, Kayla Ewell, Josh Sussman, Aimee Garcia, Deirdre Lovejoy, Rodney Rowland, Brian Gross, Matt Barr, Zooey Deschanel, Scoot McNairy, Benito Martinez, Ed Ackerman, Megan Paul, Judson Mills, Joel David Moore, Aurelia Scheppers, Brooke Josephson, Kaitlin Doubleday, Toby Hemingway, Kali Rocha, Sam Witwer, Linda Purl, Brandon Smith, Alessandra Torresani, Azura Skye, Jeremiah Birkett, Michael Ahl, David Bowe, Mageina Tovah, Robert Englund, Soren Fulton, Jane Park Smith, Tom Everett, Ally Maki, David Yelland, Evan Ellingson, Mayim Bialik, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Eric Lange, Fredric Lehne, Melinda McGraw, Jonathan Adams, Alexandra Krosney, Scottie Thompson, Josh Hopkins, Dilshad Vadsaria, Tiffany Hines, Michael B. Jordan, Charles Mesure, Jeff Witzke, Amanda Fuller, Robert Gant, Diedrich Bader, Noel Fisher, Michael Trevino, B.J. Britt, Erica Tazel, John Pyper-Ferguson, Chad Willett, Devon Graye, Michele Greene, John M. Jackson, Dale Dickey, Ryan Carnes, Aisha Hinds, Taylor Kinney, Lindsay Stuart, Marisa Ramirez, Grace Fulton, Aldis Hodge, Jesse Heiman, Bianca Lawson, Kate Norby, Kristin Carey, Marguerite MacIntyre, Danny Trejo, Alicia Ziegler, Geoff Stults, Peter Parros, Sterling Sulieman, Lisa Marcos, Kelly Kruger, Kirk B. R. Woller, Richard Gant, Tracy Middendorf, Marika Dominczyk, Derek Webster, Adam Weisman, Katherine Kamhi, Marcus Ashley, Cleo King, Ann Cusack, Tom McCleister, Ryan Cartwright, Pej Vahdat, E.E. Bell, Kathleen M. Darcy, Michael Clarke Duncan, Dean Haglund, Jesse D. Goins, Barbara Williams, Saffron Burrows, Mighty Mike Murga, Billy Gardell, Elon Gold, Mimi Michaels, Matt Crabtree, Fred Koehler, Mekia Cox, Denise Crosby, Penny Johnson, Sarah Ann Schultz, Megan Hilty, James Parks, Sarah Rafferty, Ryan Pinkston, Rob Mayes, Brian Hallisay, Skyler Stone, Paul Ganus, Ted Alderman, Jennifer Holland, Gary Carlos Cervantes, Allison Dunbar, Sean O'Bryan, Raphael Sbarge, Sarah Baker, Michael Arden, Suzanne Ford, Ben Falcone, Julie Ann Emery, Rebecca Wisocky, Sam Golzari, Tuppence Middleton, Laura Heisler, Hal Ozsan, David Starzyk, Kelly Noonan, Mackenzie Mauzy, Marcus Choi, Natalia Nogulich, Ralph Waite, Edwin Hodge, Anne-Marie Johnson, Michael E. Rodgers, Christopher Neiman, Marisa Coughlan, Guy Wilson, George Coe, Hector Luis Bustamante, Adam Rose, Christina Ulloa, Hallock Beals, Danielle Panabaker, Pruitt Taylor Vince, Michael McGrady, James DuMont, Giovanni V. Giusti, Shanley Caswell, Jon Paul Burkhart, James Black, Candice Coke, Demetrius Grosse, Al White, Jamil Walker Smith, Steve Reevis, Jason Rogel, Devin McGinn, Sophina Brown, Greg Ellis, Frank Pacheco, Sarah Stouffer, Annalise Basso, Dylan Kenin, Austin Rogers, Drew Powell, Anna Zielinski, Sean Blakemore, Eric Nenninger, Carla Gallo, Scott Lawrence, Letia Miller, John Wynn, Tara Buck, Ty Glaser, Chris Conrad, Danielle Bisutti, Madison Davenport, Brent Jennings, Dylan McLaughlin, Robin Riker, Michael Trotter, Dyllan Christopher, Liana Mendoza, Leslie-Anne Huff, Mozhan Marnò, Jerrika Hinton, Jackie Geary, Mather Zickel, Molly Hagan, Ryan Caltagirone, P.J. Byrne, William Stanford Davis, Paul James, Ben Giroux, Jason Lockhart, Jerry Zatarain Jr., José Zúñiga, Marc Aden Gray, Arturo del Puerto, Alastair Duncan, Christie Lynn Smith, Kevin Bigley, Cameron Dye, Katie Gill, Debra Mooney, Justin James Hughes, Ben Loyd-Holmes, Morgan Obenreder, Abbie Cobb, Kavan Reece, Leslie Augustine, Elizabeth Ho, Senta Moses, Jeanette Brox, Mitchell Fink, Michelle DeFraites, Julie Wittner, Sterling Beaumon, Reggie Austin, Kathryn Wahl, Bernard White, Brady Smith, Chris Browning, Alexis Carra, Dominic Fumusa, Beau Knapp, Kai Lennox, Erich Anderson, Josh Todd, Richard Cox, Robert Gossett, Emma Zerner, Ben Righton, Joseph Russo, Gerald McCullouch, Ian Reed Kesler, Audi Resendez, Stephen Boss, Ralph Garman, Jocko Sims, Nelson Lee, Mark Saul, Billy Gibbons

V prvních dílech první série jsem měl s "kůstkou" značné problémy. Kupodivu se ale tenhle seriál neustále zlepšuje, takže dnes (druhá série) se na večery s touhle zvláštní partičkou už těším .... Ten netradiční přístup k získávání důkazů je natolik zajímavý, že sice řadí seriál do rodiny CSI (a pod.), ale pouze jako vzdáleného bratrance.(10.7.2007)

Už od prvního dílu to vypadá na dalšího bratříčka do rodinky CSI, NCIS, Crossing Jordan atpd., akorát s divnou ženskou a stárnoucím a mohutnějícím Angelem a strašnou doprovodnou muzikou. Nejen kvůli svojí drahé doufám, že se to zvedne:) Potenciál tu je, ať už ten nastíněný hlavní příběh s rodiči doktorky...ehm, prostě doktorky, nebo srovnání a vzájemné obohacování obou hlavních postav díky jejich hodně rozdílnému postoji k životu, praxi, a tak vůbec. Ale to s minulostí armádního odstřelovače je fakt trapný pokus:P Nicméně ne tak trapný jako ty občasné úlety v překladu, které se s železnou pravidelností vrací v každém díle... Mimochodem, jestli se stejně tak díl co díl dočkám od nepříliš přesvědčivého moralizátora Davida Boreanaze nějakého toho rádobykontroverzního antimainstreamového ideového výbuchu, budu nucen vystavit Bones většímu posměchu než doposud:) Kvalita dílů dost výrazně kolísá a celkově z toho vyjde jenom další z mnoha seriálů. 60%(3.1.2007)

S odstupem musím své hodnocení zvýšit. Ačkoli Bones nepřicházejí s ničím novým, jejich sledování je zábavné. Zajímavé komentáře: Gemini, Macik(15.3.2007)

Kriminálek se poslední dobou objevilo jako hub po dešti. Točí se hlavně díky enormnímu úspěchu Kriminálky Las Vegas nejen v naších krajích, ale hlavně v Americe, která tuto kriminálkománii započala. Zajímavé je, že ač se oněch kriminálek objevuje čím dál tím větší počet, udržují si vcelku dobrou kvalitu, o to víc potěší, že Sběratelé kostí jsou ještě o jeden stupeň výše. Seriál přichází s novou myšlenkou hledat vrahy již mrtvých lidí, ze kterých toho příliš už nezbylo a to co zbylo zaznamenají na počítači, který jim díky vytvořenému hologramu ukáže co je poškodilo, kde, jak a někdy dokonce i proč a pak začíná ten pravý pixelhunting a naši dva vyšetřovatelé hledají a zaznamenávají důkazy a je to i docela zábava. Krom toho herci jsou sympatičtí včetně krásné Emily Deschanel, což spěje seriálu k dalšímu plusu. Škoda jen, že už toho začíná být opravdu hodně. Alespoň, že Sběratelé kostí se mohou pyšnit svojí originalitou a černým humorem. (7/10)(29.3.2007)

__Bones: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,718,851 //počet predaných kusov 69,732║ __Bones: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,268,014 //počet predaných kusov 86,023║ __Bones: kompletná 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,577,211 //počet predaných kusov 311,637 ║ __Bones: kompletná 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $12,911,982 //počet predaných kusov 330,683║ toto bolo pre mňa nepozerateľné, bola chyba si pri tento seriál prisadnúť /0%/(1.10.2009)

Nadprůměrné, ale ne nijak zvláštní ..(28.5.2008)

• DaViD´82

Další z řady stále se množících kopií CSIčka a jeho "forenzního" vyšetřování. Tentokrát ovšem narozdíl od mnoha zbylých plagiátů alespoň kvalitně. Hlavní rozdíl tkví jednoduše v tom, že charaktery se tu rozvíjí a celý seriál spojuje i jistá hlavní dějová linka, která se některými epizodami proplétá. Případy jsou nápadité, mezi ústředním duem to správně funguje a přídání vkusného černého humoru také této sérii neuškodilo. Nadprůměrná kriminálka, ale rozhodně nic originálního či objevného od tohoto seriálu nečekejte.(1.10.2006)

• hirnlego

Další emerycký politicky korektní humáč s meganesympatickou a trochu "pomalejší" kůstkou (bože, je to hrozný i v originále) a jako vždy tupě koukajícím nástrojem Boreanazem.(31.5.2011)

// Production Companies: 20th Century Fox Television //(7.5.2011)

Musel jsem své hodnocení ze 4* přehodnotit na 5*, opravdu mě poslední dobou tenhle seriál nepokrytě fascinuje, protože boří zavedené vyprávěcí modely a nastoluje si zcela nové, v nichž obhajuje profesionální fokalizaci hned na několika diskurzivních polích. Pracuje se zde s modely z AKT X a KRIMINÁLEK, ovšem prostřednictvím intertextových odkazů hned v prvních dílech první série to seriál přiznává a očekává obeznámenost s postupy a zavedeným souborem znaků i u diváka._____ Nejde přece o emoce a flirtování lidí v týmu, ale o fakta, důkazy a jejich shromažďování, argumenty a věcné postřehy a pilnou práci. Když se k tomu přičte důmyslné rekonstruování fabule, na němž se podílí divák, jenž má vždy dostatek indícií ve vyprávění s chytře distribuovanými informacemi, a skvěle napsané geekovské postavy i opravdu vtipné hlášky ("Snaží se ti pomocí descartovské filozofie vysvětlit, jak ji ta hudba bere, krávo."), je to jasný plný počet._____ Do jisté míry lepší než KRIMINÁLKA CSI: LAS VEGAS, už z toho důvodu, že zde nejsou ony "laciné" efektivní záběry a že tvůrci mají mnohem menši hrací pole, pouze forenzní jednotku, než celé LA. Odkrývání stop z minulosti titulních postav, jako zjištění přitmnosti dítěte či záležitosti se zmizením rodičů Kůstky, vede k soustřeďování se na případ ve vyprávění, což tahle nediváckost musí být vynahrazena vděčnějšími postavami.(21.2.2007)

Ale hej, David Boreanaz je v pohode už od seriálu „Buffy“, ale nemyslím si, že tento seriál je niečím „iný“, ako celá tá neeekonečná galéria všetkých tých newyorkov, lasvegas a čo ja viem čoho všetkého ešte. Vo veľkej konkurencii mať treba ostré lakte. A to „Kosti“ nemajú.(2.5.2007)

I don´t know what that means. Výborná hláškovacia kriminálka, špecifickým vzťahom k postavám vymykajúca sa väčšine zvyšnej produkcie, len musíte pretrpieť slabšie začiatky typické skôr pre seriály 90tych rokov. Až také zlé to samozrejme nie je, ale divákovi ktorý si na tento žáner nepotrpí (napríklad ja) ponúka spočiatku málo invencie a to aj napriek originálnym kriminálnym postupom. Neskôr dej našťastie prepne na iné obrátky a v momente, keď si vytvoríte vzťah k ústrednej dvojici, máte vyhraté. Brennanová a Booth sú totiž zrejme najsympatickejší pár vyšetrovateľov za riadne dlhý čas a akonáhle si vás získajú naplno, už vás nepustia. Viacmenej. 70%(17.2.2007)

Doplňující se dvojice Deschanel a Boreanaz, mezi kterými to jiskří a jsou si velkou oporou. Davida jsem znala jen z doby, kdy jsem sedávala u televize a tupě zírala na Buffy přemožitelku upírů. Emily jsem neznala vůbec. Proto jsem ráda za tento seriál, že mi umožnil poznat více tyto skvělé herce. Seriál je zábavný, jiný a přichází stále z něčím novým.(16.10.2011)

Sakra, jak jsem se lekl, kdyz slecna doktorka toho araba sundala k zemi. Co oni si dneska ti scenariste nevymysli. On je byvalej sniper, neni to krasne? Jinak serial mi prijde docela prumerny. jedine, co se mi tam libi je to, ze se ti dva porad hadaji a to mi prijde roztomily.(17.1.2007)

Nad vším vládne rozum!(20.9.2008)

Kůstka a Booth-odlišnější dvojici lze těžko najít. On se řídí city a instinktem, zatímco jeho kolegyně vidí vše jen z antropologické perspektivy. Občas rozdíly mezi nimi způsobují hodně vtipné slovní hrátky,kterým se prostě nelze nesmát. Právě na nich stojí celý seriál,který je výjimečný díky nim. Samotné případy jsou leckdy zajímavé,někdy o něco méně, Hodginse bych úplně vyškrtala..ale vždycky se na tohle ráda podívám.(8.3.2011)

Kdepak naše mami, s tou se dá sledovat leccos ;) Třeba tyhle Kostičky nebo Eliška a její rod... A hlavně teď je to vzrůšo, co Brennanová porodila.(17.8.2011)

• Jacinda

Mé hodnocení se neobjektivně odráží od mé nenávisti k Emily Deschanel, která svůj a protivný výraz získala nevím kde. Úchylná přezdívka mě vytáčí a doráží mě pomalé trouchnivění těla mého milovaného idola z Buffy - Angela(15.5.2011)

Výběrem i chováním postav, jejich telenovelovitým pitváním vzájemných vztahů a vůbec plytkostí mi tenhle seriál (i přes ty "naturalistické" záběry obětí) přijde zacílený na teenagery. Můžu se mýlit, viděla jsem jen několik dílů, ale prostě mi to příliš nesedlo. 50% EDIT: OK, dala jsem tomu po čase další šanci a přestože nehodlám nic měnit na počtu hvězdiček, přihodím několik procent za zábavnost. 63%(16.12.2008)

další průměrná kriminálka, ach jo! začínám bejt trochu alergickej na jakýkoliv krimi mezi 08:00-23:59... 60%(3.10.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19