poster

Indočína

 • Francie

  Indochine

Drama / Romantický / Válečný

Francie, 1992, 152 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Erik Orsenna, Louis Gardel, Catherine Cohen, Régis Wargnier .. Nádherně výpravná nuda.. Bohužel! Je to rozvleklé, utahané a v podstatě o ničem. 50%.(28.2.2005)

 • emma53
  *****

  Jeden z nejemotivnějších filmů z francouzské kinematografie, které jsem měla možnost v poslední době vidět. Krásná Catherine Denevue v roli důstojné a dominantní Elaine na pozadí posledních, bouřlivých let francouzské nadvlády v Indočíně. Opravdu nádherná legenda o vášni, ale i o krutostech té doby bez příkras. Jediný, kdo mě po herecké stránce nesednul, byl asi Vincent Perez v roli francouzského důstojníka, který hrál chvílemi dost prkenně, ale to je jen minimální vada na kráse. A úžasné záběry na exteriéry jen umocnily můj celkový dojem a já si myslím, že je to jeden z těch filmů, které i přes delší stopáž stojí za zhlédnutí.(23.1.2014)

 • Malarkey
  ****

  Romantika u tohoto filmu šla z mé strany stranou, i když ano, Catherine Deneuve a Vincent Perez zde předvádí překrásné výkony. Každopádně já čtyři hvězdy dávám především za nápad nějaký takový romantický trojúhelník vůbec vytvořit v takovém prostřed, jako je Indočína let padesátých. Režisér totiž film pojal naprosto epicky a představuje nám nejkrásnější kouty Vietnamu, které si člověk může jenom vysnít. Vlastně je to taková cestománie převlečená za film, která těch 152 minut uteče...ani nevíte jak.(3.8.2013)

 • Hedka
  ***

  Zaujímavá doba, exotické prostredie, takmer dokonalá výprava, vynikajúce herecké výkony - to všetko by smerovalo k maximálnemu hodnoteniu, ale.... nemôžem ho dať. Nestačí mi krásna príroda, dokonalé kostýmy, exotika...To všetko je iba obal. Jadro mi nechutilo (ale aspoň sa dalo stráviť...)(30.7.2013)

 • Snorlax
  *****

  Nejlepší film Catherine Deneuve, zcela nezvykle zde nedává na odiv pouze své vnady a mimořádnou ženskost, ona i hraje. A hraje zatraceně dobře. Však také má co. Výborný, do detailů propracovaný příběh s vynikajícími hereckými výkony, nádhernými záběry exteriérů, překrásnou barevností a krásnou hudbou je fascinujícím dramatem. V dnešní citově vyprahlé době se Indočína stává sametovým pohlazením po duši.(8.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace