poster

Indočína

 • Francie

  Indochine

 • anglický

  Indochine

Drama / Romantický / Válečný

Francie, 1992, 152 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  *****

  Rozjezd byl sice trochu pomalejší a zdánlivě se v něm nic nedělo, ale od chvíle co francouzský důstojník Vincent Perez zachránil život vietnamské princezně Jean Yanne mě film chytil a už nepustil. Strhující drama až do konce...(13.3.2005)

 • Malarkey
  ****

  Romantika u tohoto filmu šla z mé strany stranou, i když ano, Catherine Deneuve a Vincent Perez zde předvádí překrásné výkony. Každopádně já čtyři hvězdy dávám především za nápad nějaký takový romantický trojúhelník vůbec vytvořit v takovém prostřed, jako je Indočína let padesátých. Režisér totiž film pojal naprosto epicky a představuje nám nejkrásnější kouty Vietnamu, které si člověk může jenom vysnít. Vlastně je to taková cestománie převlečená za film, která těch 152 minut uteče...ani nevíte jak.(3.8.2013)

 • Matty
  ****

  Moc pěkný film o moc smutných věcech. Velmi pozvolný průběh vyprávění nabere někdy koncem první hodiny ty správné obrátky a z kýčovité romance se rázem stává drsný boj o přežití. I díky Catherine Deneuve a Vincentu Perezovi nepostrádá tato dvougenerační sága šťávu. Je to přesně ten typ neamerického filmu, který obvykle dostává Oscara. Je zde přítomna láska, válka, zázrak zrození i krutost smrti. Indočína nic přehnaně neidealizuje a tudíž se nevyhýbá ani temným stránkám francouzského (nebo jakéhokoliv jiného) kolonialismu či těm světlým vietnamského komunismu. Nečernobílosti filmu napomáhá také téma rasové tolerance a vzácné schopnosti žít vedle sebe ne jako lidé odlišných ras, nýbrž jako lidé odlišných vlastností. 85% Zajímavé komentáře: Rob Roy, GREGOIRE(19.12.2005)

 • Hedka
  ***

  Zaujímavá doba, exotické prostredie, takmer dokonalá výprava, vynikajúce herecké výkony - to všetko by smerovalo k maximálnemu hodnoteniu, ale.... nemôžem ho dať. Nestačí mi krásna príroda, dokonalé kostýmy, exotika...To všetko je iba obal. Jadro mi nechutilo (ale aspoň sa dalo stráviť...)(30.7.2013)

 • Snorlax
  *****

  Nejlepší film Catherine Deneuve, zcela nezvykle zde nedává na odiv pouze své vnady a mimořádnou ženskost, ona i hraje. A hraje zatraceně dobře. Však také má co. Výborný, do detailů propracovaný příběh s vynikajícími hereckými výkony, nádhernými záběry exteriérů, překrásnou barevností a krásnou hudbou je fascinujícím dramatem. V dnešní citově vyprahlé době se Indočína stává sametovým pohlazením po duši.(8.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace