Oslí kůže

Donkey Skin

Once Upon a Time

Rodinný / Muzikál / Fantasy / Romantický

Francie, 1970, 100 min

Záležitost stejně krásná jako šílená. Co byste chtěli, sama jsem normalitou nikdy nevynikala.(18.7.2007)

Freud by měl radost!(17.7.2010)

Pojem barevný film v téhle pohádce získal rozměr, který snad nikdy ani mít neměl. V království, kde je každý nešlechtic šmoula a i koně jsou modří, mrtvé vystavují ve skleněných rakvích na poli a mají krále, který nepoznává vlastní dítě (po tom, co ho řádově několik týdnů neviděl) mají místo trůnu vycpanou kočku a král ke vší hrůze zjistí, že má pozitivní vztah k incestu. Někde zhruba ve vzdálenosti noční jízdy kočárem je království, kde mají poddaní na zámku ksichtíky červené. Koně jsou tam také červení, aby bylo jasno. Nevím, zda je souvislost, mezi barvou lidských obličejů a koní, doufám že ne. Princezna k oslí kůži přijde na radu kmotřičky víly a toho oslíka zavraždí, jak je naznačeno, král osobně. Princezna považuje chlív za dobře zařízenou místnost, pokud mezi prasata a slepice umístí svou truhlu, postel s nebesy a nezbytný toaletní stolek se zrcadlem. Princ prokáže odvahu, když sní koláč, který mu princezna, která musí smrdět na pět metrů skrz zeď betonového krytu (ta kůže je nevydělaná a ona žije mezi prasaty) vlastnoručně upeče. Láska hory přenáší. Někdy se musí dost nadřít.(29.11.2010)

Jsem odkojená pyšnou a jinými princeznami, takže tohle na mě bylo trochu přeplácané. I když jistý půvab nelze upřít. Možná by na to chtělo kouknout ještě jednou a nebrat to úplně jako pohádku.(8.6.2007)

Přenádherná, trochu crazy pohádka (ten vrtulník je fakt šílený).. Krásná Kateřina a vzpomínka na dětství....(25.10.2004)

• - Režisér Jacques Demy měl původní lehce perverzní pohádku rád už od dětství. Přál si jí převést do filmu už v roce 1962, kdy začal pracovat na scénáři a v mnohém se nechal inspirovat klasickým filmem Kráska a Zvíře (1946). (Epistemolog)