Oslí kůže

• Irsko

Magic Donkey

Rodinný / Muzikál / Fantasy / Romantický

Francie, 1970, 100 min

Adaptace staré romantické pohádky, konkrétně verze Charlese Perraulta. Estetika filmu je nepochybně inspirována kulturou pop-artu: víla cestuje helikoptérou, papoušek prozpěvuje milostné písně a květiny mají lidské rysy. Mladá Catherine Deneuve tu září v roli krásné, zlatovlasé princezny. Během pobytu v USA se Jacques Demy inspiroval tehdejšími kulturními trendy, takže nám titulní milostná dvojice může připomínat šťastný páreček amerických hippies. V roce 2003 byl film restaurován, díky čemuž se z něj dnes můžeme těšit o to víc.(1.4.2005)

Dosti opomíjené, snad neprávem. Nádherné kostýmy, leč snímek spíše průměrem pohádek.(30.6.2009)

Réžia českého znenia (ÚPF) = Irena Skružná - skvostný dabing: Catherine "promlouvá" hlasom JANY PREISSOVEJ, Maraisa dabuje obligátny VLADIMÍR RÁŽ a ako bonus KAREL HLUŠIČKA v úlohe rozprávača - prvá postmoderná rozprávka pri ktorej si pamätám názov aj dej. Druhou bol jeden sovietsky film o ktorom by som rád napísal viac, ale názov som zatiaľ nevypátral. (15.7.2009)(15.7.2009)

Přenádherná, trochu crazy pohádka (ten vrtulník je fakt šílený).. Krásná Kateřina a vzpomínka na dětství....(25.10.2004)

Záležitost stejně krásná jako šílená. Co byste chtěli, sama jsem normalitou nikdy nevynikala.(18.7.2007)

• - Režisér Jacques Demy měl původní lehce perverzní pohádku rád už od dětství. Přál si jí převést do filmu už v roce 1962, kdy začal pracovat na scénáři a v mnohém se nechal inspirovat klasickým filmem Kráska a Zvíře (1946). (Epistemolog)