poster

Oslí kůže

 • Francie

  Peau d'âne

 • slovenský

  Oslia koža

 • anglický

  Donkey Skin

 • anglický

  Once Upon a Time

Rodinný / Muzikál / Fantasy / Romantický

Francie, 1970, 100 min

 • Brouk
  ****

  Přenádherná, trochu crazy pohádka (ten vrtulník je fakt šílený).. Krásná Kateřina a vzpomínka na dětství....(25.10.2004)

 • Faidra
  *****

  Záležitost stejně krásná jako šílená. Co byste chtěli, sama jsem normalitou nikdy nevynikala.(18.7.2007)

 • igi B.
  ****

  Pohádková víla létající vrtulníkem... Hmmmm... :-) . . . Marně snaživá vzpomínka na zvláštní (post?;-)moderní pohádku našeho dětství. Kolik že je to let? Třicetpět? Matně si jen vzpomínám, že se mi to jako chlapci (zvláště nádherná C.D. - že... ;-) strašně moc líbilo. Chtělo by se vidět znovu... :-) - - - - - (Viděno pradávno, (ne)komentář coby oslí můstek zde jako osmý - 18.5.2008)(18.5.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Pojem barevný film v téhle pohádce získal rozměr, který snad nikdy ani mít neměl. V království, kde je každý nešlechtic šmoula a i koně jsou modří, mrtvé vystavují ve skleněných rakvích na poli a mají krále, který nepoznává vlastní dítě (po tom, co ho řádově několik týdnů neviděl) mají místo trůnu vycpanou kočku a král ke vší hrůze zjistí, že má pozitivní vztah k incestu. Někde zhruba ve vzdálenosti noční jízdy kočárem je království, kde mají poddaní na zámku ksichtíky červené. Koně jsou tam také červení, aby bylo jasno. Nevím, zda je souvislost, mezi barvou lidských obličejů a koní, doufám že ne. Princezna k oslí kůži přijde na radu kmotřičky víly a toho oslíka zavraždí, jak je naznačeno, král osobně. Princezna považuje chlív za dobře zařízenou místnost, pokud mezi prasata a slepice umístí svou truhlu, postel s nebesy a nezbytný toaletní stolek se zrcadlem. Princ prokáže odvahu, když sní koláč, který mu princezna, která musí smrdět na pět metrů skrz zeď betonového krytu (ta kůže je nevydělaná a ona žije mezi prasaty) vlastnoručně upeče. Láska hory přenáší. Někdy se musí dost nadřít.(29.11.2010)

 • Zazie
  ***

  Jsem odkojená pyšnou a jinými princeznami, takže tohle na mě bylo trochu přeplácané. I když jistý půvab nelze upřít. Možná by na to chtělo kouknout ještě jednou a nebrat to úplně jako pohádku.(8.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace