Blood+ (TV seriál)

• Japonsko

Blood+

Animovaný / Akční / Drama / Horor

Japonsko, 2005, 50x24 min

Jelikož mám anime rád nikoho nepřekvapí když řeknu že mě anime bavilo. Typický anime námět byl zde použit a zasazen do prakticky dnešní doby. Holka, která speciální katanou zabíjí křížence vlkodlaka a upíra, bojuje proti své sestře a snaží se zachránit svět, a k tomu jí pomáhá její Chevalier a její nevlastní bratr mě jako hlavní postava zaujala. Ano, dá se vytknout pár nedokonalostí, jako třeba nedostupnost originálního dabingu s českými titulkami (k mému údivu jsem našel na googlu jenom česky dabingované verze, a až na serveru uloz.to jsem našel pár dílů s titulkami, což mě překvapilo) ale myslím že jsou to maličkosti. 95%/100%(21.6.2011)

Trochu mě mate názor všech, že blood je našlápnutý hned od začátku. Naopak snad 80% všech anime, co jsem kdy viděl, má zajímavější a zábavnější začátek než blood, který se trochu rozjede až někdy kolem 15. dílu. A vůbec jsem asi viděl jiný seriál, protože konec mi zas přijde vcelku podařený... Sice je předvídatelný už asi 20 dílů dopředu, ale stejně ujde. To všechno by stačilo na 3*, ale za Hajiho, Nathana a hlas Amshela dám o * víc.(18.11.2007)

Povedené anime! To rozhodně stojí za vidění :) Víc neřeknu:)(7.1.2007)

Výborný Anime seriál, jež kombinuje akční horor s prvky dramatu. Příběh vypráví o dívce jménem Saya, jež bydlí v harmonické rodině a neví nic o své minulosti. Z poklidného života je vytržena hned v prvním díle, kdy se potkává se svým "Chevalierem" a musí bojovat se zrůdným stvořením Chiropteranem. Od tohoto okamžiku Saya nastupuje na dráhu brutálního lovce těchto kreatur a přitom zjišťuje střípky své minulosti. Děj je plný zvratů a nečekaných odhalení, je zde místo jak pro romantické chvilky tak pro brutální akce a v každé sérii dochází ke změně lokace(Japonsko, Rusko, Paříž...). On seriál ještě není ukončen - dle všeho bude mít 52 dílů, což je jen dobře. Jako bonus navíc je zde možnost české lokalizace...Pro každého Otaku jasná volba!!!(21.8.2006)

Dobrou, ráda jsem tě poznala a je mi to líto. Ach jo, moc jsem se s vámi sžila... To je špatné... Aneb s tímhle anime jsem se vůbec nenudila, souboje byly skvělý a postavy jsem si zamilovala. Všechny. Bez výjimky. Protože se chovaly vcelku normálně a každá měla ten svůj charakter, kterého se držela. OST taky určitě stojí za stažení (některé Hagiho skladby se velmi dobře poslouchají). Ale na čem tohle anime opravdu stojí? Příběh, dámy a pánové, je to příběh. ^^ - jedno z mých prvníh anime.(30.12.2008)

• - Slovo "Chevalier", které Saya používá pro své služebníky, je z francouštiny a znamená „rytíř“. (Agita)

• - Skladba, kterou hraje Haji na violoncello, je 5. Suita pro sólové violoncello od Johanna Sebastiana Bacha. (krematorak)