Občan pes

Občan pes

Komedie / Fantasy / Romantický

Thajsko, 2004, 100 min

Wisit Sasanatieng

Pravda, že přes celkem krátkou stopáž to bylo chvílema celkem vleklé, ale tři se mi dávat nechce:).(12.4.2007)

Krásne farebné rozprávkové :)(7.6.2010)

Občan Pes je typickým příkladem filmu, který kritizuje nelibou sociální realitu tím, že jí přehnaně lakuje narůžovo, čímž diváka nenutí k aktivní divácké percepci, ale pasivní recepci a přivikání si na tu mizérii a srab. Tolik nápadů a vtipných sekvencí či drobností je zužitkováno bohužel ve filmu, který přestože se snaži vyprávět obrazem, je nesnesitelně ukecaný a pro svou kýčovitou estetikou i ukrutně neoriginální, co se týče stylu. Hlavní dvojice je nezajímavá, chybí mezi nimi chemie a scénám zase rytmus, muzikálové vložky jsou otravně statické a některé digitální triky až moc okaté. Jenže filmy jako Amélie z Montmartru či právě Občan Pes budou oblbovat lidi, dokud se někdo z českých tvůrců nerozhodne natočit film o povolební situaci, přičemž Paroubka a Topolánka by hráli Jů a Hele a Klause nikdo jiný než Muf.(30.5.2007)

Musím opakovat již zde stokrát řečené: Občan pes je thajskou verzí Amélie z Montmartru. Dle mého názoru je šmrncnutý snovými vizemi jako v Nauce o snech. Je to pestrobarevný veselý film, kde vizuální stránka hraje prim. Náplní filmu je klasická love strory. Jde jen o to, jak až moc se vám ty roztomilé šílenosti budou líbit. 70%(6.3.2007)

Možná vidět to jindy, asi bych dala 5*, tilmu se nedá nic vytknout, vizuální stránka dokonalá, fantazie a nápady nemají chybu, prostě jeden z filmů, kvůli kterým to filmové šílenství podstupuji. Co pro Thajsko znamená v symbolickém smyslu pes nevím, takže mi možná základní pointa ušla, ale vůbec to nevadilo...(25.6.2008)