poster

Občan pes

 • Thajsko

  Mah nakorn

 • anglický

  Citizen Dog

 • Slovensko

  Občan pes

Komedie / Fantasy / Romantický

Thajsko, 2004, 100 min

Scénář:

Wisit Sasanatieng
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • prsvl
  ****

  Pravda, že přes celkem krátkou stopáž to bylo chvílema celkem vleklé, ale tři se mi dávat nechce:).(12.4.2007)

 • mysiak
  ****

  Krásne farebné rozprávkové :)(7.6.2010)

 • Bluntman
  ***

  Občan Pes je typickým příkladem filmu, který kritizuje nelibou sociální realitu tím, že jí přehnaně lakuje narůžovo, čímž diváka nenutí k aktivní divácké percepci, ale pasivní recepci a přivikání si na tu mizérii a srab. Tolik nápadů a vtipných sekvencí či drobností je zužitkováno bohužel ve filmu, který přestože se snaži vyprávět obrazem, je nesnesitelně ukecaný a pro svou kýčovitou estetikou i ukrutně neoriginální, co se týče stylu. Hlavní dvojice je nezajímavá, chybí mezi nimi chemie a scénám zase rytmus, muzikálové vložky jsou otravně statické a některé digitální triky až moc okaté. Jenže filmy jako Amélie z Montmartru či právě Občan Pes budou oblbovat lidi, dokud se někdo z českých tvůrců nerozhodne natočit film o povolební situaci, přičemž Paroubka a Topolánka by hráli Jů a Hele a Klause nikdo jiný než Muf.(30.5.2007)

 • Legas
  ***

  Musím opakovat již zde stokrát řečené: Občan pes je thajskou verzí Amélie z Montmartru. Dle mého názoru je šmrncnutý snovými vizemi jako v Nauce o snech. Je to pestrobarevný veselý film, kde vizuální stránka hraje prim. Náplní filmu je klasická love strory. Jde jen o to, jak až moc se vám ty roztomilé šílenosti budou líbit. 70%(6.3.2007)

 • JANARYBA
  ****

  Možná vidět to jindy, asi bych dala 5*, tilmu se nedá nic vytknout, vizuální stránka dokonalá, fantazie a nápady nemají chybu, prostě jeden z filmů, kvůli kterým to filmové šílenství podstupuji. Co pro Thajsko znamená v symbolickém smyslu pes nevím, takže mi možná základní pointa ušla, ale vůbec to nevadilo...(25.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace