poster

Rytíři nebes

 • USA

  Flyboys

 • Slovensko

  Flyboys - Rytieri nebies

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2006, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  Přestože byla letadla vynalezena teprve nedávno, rychle se stala nástrojem války. A zrodil se nový typ hrdiny..... Sympatičtí hrdinové, dobrý zvuk a to nejlepší přichází, když dojde na letecké souboje. PARÁDA! Je to taková pohádka o rytířích, princezně, dracích a lásce, prošpikovaná dobrodružstvím, napětím a špetkou humoru. Já byl spokojen.(11.8.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $13,090,630Tržby Celosvetovo$17,833,039Tržby za predaj DVD v USA $23,539,676 //počet predaných kusov 1,139,500║ dosť neuvážene preinvestované peniaze od Deana Devlina, nestačil mu prehmat ako bola Godzilla _Možno trošku nezaslúžený prepadák ale vojnové filmy v poslednej dobe proste nemajú také zázemie u širokého publika a svojou témou zaujmú len sporadicky. U tohto filmu som sa výborne pobavil v dobrom slova zmysle pri leteckých súbojoch, tie sú v skutku prevedené dokonale a ešte vidieť ich v kine je o to väčší zážitok, nuž čo potápa miestamy film je dej okolo leteckých súbojov, ten nemá moc čím zaujať a je to len nehorázna nezaujímavá pasivita dialógov. Film je priemer čo sa dá stráviť, škoda že ho aspoň o 20minut neprestrihali! /videl v kine: 60%/(14.1.2007)

 • Kaka
  ***

  Velká škoda přílišného sentimentu a typicky klišovitých hrdinských scén a proslovů. Akce je natočená relativně zručně (o nějaké revoluci však nemůže být ani řeč) a v mezích míry i realisticky. Samozřejmě počítače zapracují velmi často a někdy trochu více než by bylo potřeba, ale některé momentky jsou věru náročné, že se to dá i chápat/ustát. Franco překvapil svojí improvizací a uvolněností a vztah francouzské dívky a amerického pilota je příjemně koukatelný a uvěřitelný. Možná trochu dlouhý, přesto poměrně slušný spektákl, který se ztratí v průmeru současné velkorozpočtové produkce. Jediný fakt, který ho povyšuje o malinký stupínek výše je ten, že se příběh odehrává v dosud filmařsky relativně nevyčerpaném období první světové války.(11.4.2008)

 • nash.
  ****

  Kdo jako já v sedmdesátých letech vyrůstal na Bigglesovi (dodnes ten ohmataný sešit vydaný v roce 1969 a ilustrovaný Zdeňkem Burianem přechovávám jako klenot :-), ten si to blaženě užil bez ohledu na všechny výtky, které by mohly zaznít ke scénáři, digitálnosti leteckých soubojů, délce či čemukoli jinému.(10.8.2008)

 • Jeanne
  ***

  Opět jeden film, který se nám pokouší vysvětlit, že válka je vlastně místo plné srandiček. Prázdný příběh, prkenní herci a katastrofální dabing z vysílání TV Nova fungují jako děsivá kombinace (francouzština zní jako nezdařená angličtina a při neustále vyvolávaném Lisien místo Lysien vstávají vlasy na hlavě). Scény s dvouplošníčky jsou sice nádherné, ale když je chcete bez rozčilování se nad výše zmíněným, lépe užít si den v Musee de l´air Le Bourget a všechny si je osahat, nafotit, případně některé i prolézt. Nemůžu říct, že bych doporučila film, ale snad nejlépe edukativně zpracované muzeum vůbec, určitě ano.(10.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace