Rytíři nebes

Flyboys

Flyboys - Rytieri nebies

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2006, 139 min

Tak jak začít.. jistě, patosu tam bylo dost, ale zase ty záběry letadel byly tak dobře nasnímány, že jsem měl pocit, jako bych tam s nimi byl. Celkově ale bohužel průměr. Škoda, mělo to navíc (ale ta závěrečná bitva ... uvažoval jsem o 4).(9.8.2008)

Skvělý akční popcornový nářez ze zatím nepříliš provařeného období první světové války. Navzdory velkému počtu klišé, a dojemné romantiky a chlapského poplácávání zcela bez problémů zkousnutelný. Dialogy vcelku přsvědčivé, romantika fungující, soubopje opravdu napínavé, skvělá hudba.. A Jean Reno !!!! 90%(22.10.2006)

• LiVentura

Nezajímavé... ovšem neříkám, že by mě film o letcích IWW nebavil, ale muselo by to být lépe, daleko lépe zpracováno.!!(21.1.2012)

• AppleCore

Naprosto zbytečný a hodně průměrně zrežírovaný dílo s né moc dobrejma efektama, blbou hudbou a Jamesem Francem. To je špatná kombinace.(4.9.2008)

„Koľko lietadiel musíš zostreliť, aby ťa tvoj otec rešpektoval?“ – „Asi len to svoje.“ TMAVOMODRÝ SVET bol lepší (PEARL HARBOR nie), ale toto bolo tak zbytočne dlhé, že už mi to v podstate ani neprekážalo a nechal som sa unášať príjemnou atmosférou a sympatickými hereckými výkonmi („tradične“ otcovský Jean Reno). Hoci som si myslel, že to po technickej stránke bude slabota (to viete, tieto francúzsko-americké koprodukcie...), v skutočnosti sú výprava, lietadlá či náročné bojové/trikové scény, zvládnuté na úrovni (produkoval totiž Dean Devlin, kamarát Rolanda Emmericha). Plusom je tiež „realisticky“ zakončená romantická línia.(1.7.2010)

• Jean Reno

• - Film se natáčel celý v Anglii, přesněji na základně RAF v Buckinghamshire a v Londýně. (messiah)

• - Ve snímku se zmiňuje bitva u Verdenu (1916) a hlavní hrdinové poté dostávají podle slov svého velitele nejnovější Nieuporty 17 (ve službě od března 1916). Přesto se na nebi střetávají s Němci létajícími ve Fokkerech Dr. 1, které však byly vyráběny a zařazovány do bojů až v roce 1917. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Rytíři nebes jsou vůbec prvním snímkem, ve kterém se pomocí techniky motion capture snímala letadla. (imro)