Rytíři nebes

Flyboys

Flyboys - Rytieri nebies

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2006, 139 min

Filmů z první světové jsem zatím moc neviděl a tak jsem se zájmem sáhl po Flyboys a nakonec byl i docela spokojený. Přestože jde vidět, že se netočilo zrovna s "Cameronovským" rozpočtem (i když těch 60 mega taky není málo, bohužel na snímku to není až tak vidět), především bitvy ve vzduchu jsou natočeny velice kvalitně a přehledně, např. útok na Zeppelin si užije každý, kdo má v merku bojové stíhače (v tomto případě dvou a trojplošníky). Možná o něco delší, než by bylo záhodno, jinak ale kvalitní, tak trochu přehlížený film. Silnější 3*(5.11.2012)

• Faidra

Čas do Rudého barona musí nadšenec do světových válek a soubojů leteckých es nějak vydržet, tak proč ho neodpočítat s pomocí Američanů v Paříži... totiž na francouzském nebi? Kupříkladu proto, že brnění pánů rytířů podezřele připomíná staniol a můj dojem, že jejich šavličky a koníčci jsou dřevění, nesouvisí s tím, že jejich Pegasové se v té době vyráběli ze dřeva, jako spíš s laciným dojmem z celé téhle podívané. Jean Reno se sice tváří tak zarputile, že potkat ho v noci, tak se místo usilování o pozvání na snídani slovy Míry Bosáka zahryznu do stromu a dělám suchou větev, ale s drsností Leona nebo Viktora už má tahle nájem splácející pásová výroba výrrrazů nás drrrsňáků frrrancouzských společného pramálo. Druhou hvězdičku sice přihazuji za jeho neselhávající charisma, ale je to poprvé, co je hvězdička současně výstražným záhlavcem.(24.10.2008)

Univerzálny film pre páriky. Pre dievčičky romantický vzťah chrabrého amerického cowboya a sličnej francúzkej dedinčaky, a pre chapcov lietadielka, ktoré vo vzduchu predvádzajú veľkolepý cirkus. Zbytok podľa tradičného receptu prevarený príbeh, ktorý pri trochu prepálenej stopáži chvíľami nudí. 70%(28.2.2007)

Drobátko kýčovitý, neralistický, naivní a přesto symaptický a zábavný rodinný snímek o pilotech v první světové válce. Příběh běží v předem stanoveném rytmu letecký souboj + pokec v letištní hospodě + zbytečná (ale ne hloupá) romantika. V leteckých scénách sice mlátí do očí naklíčovaná pozadí a celek je vůbec příliš digitální, stejně jako jsou postavy a jejich vzathy připitomnělý, ale z filmu natolik čiší dětinská radost z letadýlkových soubojů (podpořená svižnou režií), že si u mne Rytíři nebes poctivě vybojovali statut nejoblíbenějšího 'brakového' filmu. Taková příjemná rodinná oddychovka rozhodně jednou za čas neškodí.(24.9.2007)

Nádhera! Natočili další film z 1. světové války a těch přeci jenom tolik není a když už tak o letcích už vůbec ne. Dvě a půl hodiny mě dokázali příjemně zaměstnat a i když syrovost války nedává znát, objeví se, a objeví se hodně a dokáže pohnout city. Nebýt dvou věcí, které mě při sledování opravdu štvali mohlo by se jednat o opravdu povedený válečný velkofilm. Škoda jen odfláknutých leteckých scén, které mi ke konci při náletu na německé sklady připomínali herní videa ze hry Blitzkrieg 2, což se příliš dobře nepodepsalo na vizuální stránce. A druhá věc byla stopáž, která by se dokázala obejít bez řady především milostných scén. Vezmu ale v potaz, že je vše podle skutečné události a i když je vidět, že si autoři řadu scén přimysleli stojí to rozhodně za to jej vidět.. --- Nevozte střelivo domů. Nábojů máme spousty, ty nechte nahoře. Ať si je vezmou Němci(21.7.2007)