poster

Pí a jeho život

 • USA

  Life of Pi

 • Slovensko

  Pí a jeho život

Dobrodružný / Drama

USA / Tchaj-wan / Velká Británie, 2012, 122 min

Režie:

Ang Lee

Předloha:

Yann Martel (kniha)

Scénář:

David Magee

Kamera:

Claudio Miranda

Hudba:

Mychael Danna

Producenti:

Gil Netter, David Womark

Střih:

Tim Squyres

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Arjun Bhasin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ****

  Děj je jistě zajímavý, kdyby tam nebylo to "ale co když", dal bych možná i za pět. Takto to u mě ale vyhrála především vizuální stránka filmu.(1.4.2013)

 • Hild
  *****

  Life of Pi mě zasáhl do místa, kde jsem to vůbec nečekala, odkryl něco tam hluboko uvnitř mě. Už dlouho na mě film takovým způsobem nezapůsobil a ať si každý říká, co chce, ale pro mě je toto dokonalost. Spousta zajímavých myšlenek a úvah, navíc už jsem to psala u pár filmů, miluji velké věci a myšlenky ukryté navenek v těch samozřejmých a pro někoho bezvýznamných. Poselství filmu není jedno univerzální, ale každý si ho může přebrat a vyložit po svém. Rozumím, že někoho může naštvat to, že celý film směřuje k jakémusi cíli a závěrečná pointa to celé jakoby smaže (nebo ne?). A nepochopím, jak někdo u tohoto filmu může napsat, že je to kýč, technicky a vizuálně je to vybroušený diamant, kdybych si nepřečetla, že ten tygr je počítačový, nikdy by mě to nenapadlo, film může vypadat navenek pohádkově, ale zároveň se neztratila jistá syrovost a krutá realita přírody. Možná mě teď spousta lidí bude považovat za silně sentimentálního člověka, ale mé oči od potopení lodi do skončení titulků nezůstaly suché. Hodně silný a emocionální zážitek, že si budu muset překopat mou topku filmů roku 2012.(19.1.2013)

 • Malarkey
  *****

  Dávám pět hvězd z jednoho prostého důvodu. Film se mi líbil hlavně proto, že je naprosto nádherně nad věcí nad všemi velkými náboženstvími na světě. Je to takové velké filozofické okno o lidech a zvířatech a světě kolem nich. Hrozně hezky se na to koukalo a ještě líp se to s Pím prožívalo. Zahrál ho totiž skvělý herec a Ang Lee jakožto neuvěřitelně sympatický režisér přidal krásnou, pozitivní a jedinečnou atmosféru plnou originálních nápadů, která se prostě musí ocenit.(13.5.2013)

 • Eddard
  ****

  Alegorie na alegorii, zajímavá historka, od úvodních titulků vizuální skvost. Přes všechna ta témata to ale kolem mě trochu prošumělo. Nášup si ale hned tak nedám, to radši kuře Vindaloo. 70%(29.6.2013)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Bohužel, film je děsně dlouhý, celých 127 minut. Než se dostaneme k nějaké akci, musíme projít nudnými pasážemi. Také hlavní hrdina moc krásy nepobral a tak chvilkami nevíte, zda je to chlapec nebo opice. Zajímavý film, ale pokud bych šel na to do kina, asi bych pleskl uvaděčku. Doma se sklenkou vína a popcornu se na to dalo dívat  Dávám 50%.(23.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace