Pí a jeho život

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Arjun Bhasin

Dávám pět hvězd z jednoho prostého důvodu. Film se mi líbil hlavně proto, že je naprosto nádherně nad věcí nad všemi velkými náboženstvími na světě. Je to takové velké filozofické okno o lidech a zvířatech a světě kolem nich. Hrozně hezky se na to koukalo a ještě líp se to s Pím prožívalo. Zahrál ho totiž skvělý herec a Ang Lee jakožto neuvěřitelně sympatický režisér přidal krásnou, pozitivní a jedinečnou atmosféru plnou originálních nápadů, která se prostě musí ocenit.(13.5.2013)

Vizuální Honosný Triumf Filmové Kinematografie!! Příběh je zasazen do pozdních 70 let a vypráví o Indiánském Teenagerovi (Pi Patel) ve filmu pič*s, který je uvězněn na záchranné lodi uprostřed Pacifiku! Režisér nám naservíroval perfektní Survival plný kreativity! Life of PI není pouze obyčejný příběh o člověku,který se snaží přežít v boji s přírodou, ale také silný příběh, který nám odpovídá na otázky typu " Co odlišuje člověka od zvířete?" Nebo zajímavěji " Co Když se člověk stane zvířetem ?" Life of pi je tedy vzácný mistrovský kus, který může sloužit jako model né pouze pro Perfektní adaptaci knihy a 3D filmy! ( sorry avatare, byl si nahrazen!) ale také pro filmy založené na intrikách člověka s přírodou ! Impresivní Zážitek!(14.3.2013)

Okouzlující a zdlouhavé (možná jen působí útržkovitě, čímž mi kazí plynulost vyprávění a subjektivně tak roste délka sledování). Přesto ten pohled na svět, náboženství a dobrodružství má v sobě něco pohádkového, co zakrývá tu syrovou realitu. Souboj úhlu pohledu a životních/lidských preferencí v praxi s mnou dlouho hledaným nadhledem nad "pravdu" jakéhokoliv náboženství. Jednou se doufám podívám na dokumenty o vzniku filmu a efektech, protože tady je tak cítit (velmi kvalitní) digitální vizuál a přitom se mu dá tak příjemně podlehnout... 2D titulky nebo radši nic. PS: to žádného "posluchače" tohoto vyprávění nenapadlo, proč ten tygr nedokáže protrhnout plachtu na člunu?:) PPS: někteří, co se odkazují na knihu, by si ji měli znovu přečíst, protože si ji pamatují zkresleně:)(2.1.2013)

Ponaučenie: Ľudia, ktorí žerú mäso, sú odporní a skrz-naskrz zlí. Ale našťastie to nie je až taký vegetariánsko-pánbožskársko-zvieratkofilný gýč, ako by sa mohlo zdať, najmä vďaka krutej pointe. No a parádna filmárčina, Oscar za triky nevyhnutný.(20.1.2013)

Od chvíle, kdy k lodi přišla zničující bouře, mě Ang Lee přikoval k obrazu a donutil mě věřit v sílu dobrého vyprávění a odvahu lidského ducha. Pomáhá mu v tom upřímný výkon Suraje Sharmy, zvědavost, který tvor či objekt se objeví jako další a především dokonalá audiovizuálná stránka, která mi nedává spát. Všechny ryby, ostrovy, vlny a v první řadě Richard Parker mě v kombinaci s dokonale fungujícím soundtrackem přesvědčily o tom, že zvěsti o ohromující formě nelhaly. Takže proč v hodnocení nejdu do plných? Protože moc nedokážu přijmout konec. Ta volba, která se pojednou přede mnou objevila, je vlastně divácky vděčná. Dovoluje cyničtějším jedincům poodstoupit od neuvěřitelných obrazů a snad i dát celému životu milého Pi vyšší duševní rozměr. Já ale právě takové pochyby mít nechtěl. Vybrat si sám, jak vlastně film skončil, je mnohdy dokonale fungující scénáristická berlička, ale tady film trochu shazuje. Opravdu bych raději ustoupil k omračující cestě přes půl světa a upřímné poučení o volbě víry oželel. Nesmrtelnou se proto tahle plavba nestala, ale klobouk dolů za to, jak dokáže snímek, kde většinu času na plátně vidíme člověka, tygra a moře, být strhující podívanou, která z hlavy odeznívá jen velmi zvolna.(22.2.2013)

• - Do role Yanna Martela tvůrci původně zvažovali obsazení Andrewa Garfielda. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Mäsožravý ostrov má tvar ležiaceho indického boha Vishnu. (HelenOfTroy)

• - Celý snímek byl filmován na Tchaj-wanu. Jediným dalším hollywoodským filmem, který se zde do té doby také natáčel, byl titul Strážní loď Sand Pebbles (1966). (Beagle)