poster

Pí a jeho život

 • USA

  Life of Pi

 • Slovensko

  Pí a jeho život

Dobrodružný / Drama

USA / Tchaj-wan / Velká Británie, 2012, 122 min

Režie:

Ang Lee

Předloha:

Yann Martel (kniha)

Scénář:

David Magee

Kamera:

Claudio Miranda

Hudba:

Mychael Danna

Producenti:

Gil Netter

Střih:

Tim Squyres

Kostýmy:

Arjun Bhasin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Ang Lee vzal svou poetickou duši, obalil ji do diamantového závoje značky CGI a strčil nám ji deset centimetrů před nos, aby nám náhodou něco neuniklo. Někdo by mu měl připomenout, že Oscara vyhrál s typicky asijskou a hollywoodem nezkrášlenou něhou, bolestí a citem v podobě Tygra a Draka, není tedy třeba zjednodušovat a odebírat vrstvy... Pí a jeho život sice nepředstavuje filozofickou pouť ala "Mladík a moře", nicméně stále dokáže člověka pohladit, potěšit a nefalšovaně zaujmout nevšedním příběhem trosečníka s velkým srdcem. Vizuální efekty na tom mají tygří podíl, ať už jde o zmiňované CGI, doslova nebeské moře, pohádkový ostrov, tak o práci s kamerou a střihem obecně. Některé záběry, prolínačky a obrazové kompozice bych si nejradši zarámoval na stěnu... 7/10(29.1.2013)

 • viperblade
  *****

  Zhlédnuto v kině ve 3D. Life of Pi byl posledním snímkem, který mi chyběl, abych měl zhlédnuty všechny filmy, které byly nominovány na letošní (2013) Oscary. Musím uznat, že jsem byl rád, že jsem tuto silnou devítku završil právě tímto filmem, který je opravdu vizuálně úchvatný a který není hloupý, jak nám ukáže konec filmu. Trochu jsem se bál, když jsem se dozvěděl, že to je film především o náboženství, ale nebylo proč, Ang Lee to vzal za správný konec. Vše je jen a jen na nás. Pochopíte, až uvidíte film. Momentálně nemám, co jiného bych napsal, snad až po druhém zhlédnutí. 100 %.(23.2.2013)

 • kinej
  ****

  Režisérovi Ang Lee se musí nechat, že se nebojí pustit snad do žádného libovolně komplikovaného žánru a co víc, ono to většinou dopadá dobře. Co se libovolné víry týče, zcela mě míjí a to i v případě takovéhoto pokusu o jakýsi mišuňg všeho možného. Příběhu se nedá upřít neotřelost a na druhou stranu je také poměrně nevstřícný co se vysvětlování týče. Bez mučení se přiznám, že jsem pointu nepochopil (jestli vůbec nějaká byla) a kdo ví jestli to nebyl záměr. I tak mě film ani chvíli nenudil a je to skutečně mimořádným vizuálním zážitkem, na který se možná ještě někdy podívám. Ang Lee si rozhodně zaslouží respekt, za to že se nebojí volit komplikované cesty.(13.5.2013)

 • Marigold
  **

  Lidi rádi hledají v utrpení nějaký ušlechtilý, duchovní rozměr. Já jsem dvě hodiny trpěl jako hyena, ale žádný jsem nenašel (i když "maminka je orangután" mi přineslo alespoň bezbožný smích na rty). Objektivně je to moc hezky barevné, hladké i šikovně odvyprávěné, jenže já před spirituálním Cirkusem Humberto vždycky dám přednost adrenalinu a animálnosti 127i hodin. Snad mě za to jeden z 33 milionů bohů, kteří tenhle film duchovně sponzorují, nepošle na jednu loď se Surajem Sharmou. Páč toho mám momentálně chuť zabít.(5.12.2012)

 • Radek99
  ****

  Neobyčejná vizuální hostina, pod níž se skrývá trochu upozaděná umělecká dekonstrukce vzniku bájí a mýtů. Co se týče režisérské dráhy Anga Leeho, Tygr a drak se krásně protnul s tygrem a člověkem, respektive s člověkem ukrývajícím si svého tygra někde uvnitř... A jako přidanou hodnotu dostane divák hollywoodsky instantní návod, jak číst a interpretovat Homéra, Bibli, eposy, tradiční pohádky, umělecké texty atd...(12.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace