Pí a jeho život

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Arjun Bhasin

Barvičky, zvířátka a bohové v milém filmovém dobrodružství s pointou, kterou lze vnímat jakou milou i nemilou. V závislosti na divákově nátuře. Knižní předloha byla, tipuji, ostřejší, Ang Lee nejspíš značně obrousil hrany, ale nevadí. Filmařsky špička, od naivní náboženské vyprávěnky to zachraňuje závěr. Palec nahoru.(6.1.2013)

Rozpočet $120miliónovTržby USA $124,987,022Tržby Celosvetovo $608,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $24,151,855 //počet predaných kusov 974,723Tržby za predaj DVD v USA $22,743,690 //počet predaných kusov 1,141,329║ Tak tomuto sa povie 3D efekt, úžasné vizuálna dielo, živelné, živočíšne, krásne dobrodružstvo, dobrá investícia od 20th Century Fox, vizuálne to ohromí a strhne ako Avatar. /videl v kine 3D verziu: 100%/(22.12.2012)

I když se podle snímku o Bohu mluví jen v těch lepších historkách, pořád to ještě tak úplně neřeší víru v něj, anebo pocit, který se v podstatě rovná důkazu, že extistuje. Škoda těch dialogových pasáží, respektive upovídaného úvodního exkurzu, nevím, stále mám dojem, že film vznikl jen kvůli té mokré části. Knihu jsem nečetl. Obrazově samozřejmě brilantní (i když titulková část v ZOO dost zaváněla kýčem).(29.12.2012)

Myslím, že to Tetsuo ve svém komentáři vystihl naprosto přesně.(3.10.2014)

Možná jsem naivní, nebo ten film shledávám poněkud sofistikovanější než je. Ale - SPOILER - je to v zásadě o tom, že náboženství je sebeklam, který lidé používají k tomu, aby jim život připadal snesitelnější? Pokud ano, tak 95 % filmu/knihy se sice může leckomu líbit, ale na konci se jim autoři vysmějí "haha, podlehli jste new age kýči". Možná je tohle nejhlubším poselství, možná se nám tu nabízejí dvě varianty "fantazijní-idealistická" vs. "realistická-nepříjemná" (a na vás je, abyste si vybrali podle svého založení), nebo jde o čistou pseudo-spriritualitu a la Paolo Coelho. Z filmařského hlediska je film skvost - potopení lodi, které trvá asi 10 minut a je natočeno v několika málo záběrech, dalece předčí hodinové potápění Titaniku. Tygra a orangutanku hrál nejspíš Andy Serkis.(5.12.2012)

• - Na jednu chvíli se připojil k psaní scénáře M. Night Shyamalan. (josefklimes)

• - Do role Yanna Martela tvůrci původně zvažovali obsazení Andrewa Garfielda. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V rámci konzultace najal Ang Lee Stevena Callahana, jež přežil sám na lodi po dobu 76 dní, a to po ztroskotání lodi v Atlantiku. (HellFire)