poster

Dreamgirls

 • USA

  Dreamgirls

 • Slovensko

  Dreamgirls

Hudební / Drama / Romantický / Muzikál

USA, 2006, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  ****

  Film o aroganci, závisti, lidské pošetilosti a o zpívání. To jsou Dreamgirls. Trio, které mohlo mít vše, jenže chamtivost a nafoukanost jim jejich budoucnost přetrhali. Nejvíce je to pocítit v postavě Curtise Taylora, který od začátku překypoval optimismem a v závěru, když se z něj stal arogantní snob, máte sto chutí mu jednu třísknout. O Dreamgirls jsem toho hodně slyšel. Dokonalé písničky, výborné herecké výkony (viz. Oscar pro Jennifer Hudson) a nálada, kterou milovníci R´n´B uvítají s otevřenou náručí. To všechno film plní na 100%, jenže k té dokonalosti něco chybí. Překotný děj přes srdce přenesu, ale občasné klišé scény už ne. Chápu, že takové filmy o hvězdách bývají, jenže u Dreamgirls je to až moc patrné. Každopádně obrovská spokojenost a o Jennifer Hudson se jednou bude psát na titulních stranách novin. Ať už jako o zpěvačce (lepší hlas jsem ještě neslyšel) a nebo jako o herečce (na dubut nadprůměrný výkon= Oscar více než zasloužený).(6.1.2008)

 • 2Pac
  *****

  Veelmi pekna parada...Dve hodiny skvelej cernosskej hudby prepojene dobrym pribehom, vybornymi hereckymi vykonmi a uzasnym aranžmá.(25.4.2008)

 • Dale
  *****

  Muzikál je asi môj najmenej obľúbený žáner. Asi to bude kvôli, pre tento žáner príznačnej, príbehovej plytkosti, pretože sila filmového príbehu hrá u mňa významnú rolu. Občas sa mi ale stane, že muzikálové čísla sú také pôsobivé, že vďaka tomu dokážem prižmúriť oko. Toto je jedna z tých výnimiek, lebo ide o hudobný žáner, ktorý mi je blízky a spevácke výkony všetkých zúčastnených sú proste famózne. Navyše film oplýva skvelou retro atmosférou a výbornými hereckými výkonmi Beyoncé Knowles, Jamieho Foxa, Eddieho Murphyho (v dosť netradičnej a možno svojej najlepšej úlohe), ale hlavne debutujúcej Jennifer Hudson, ktorej výkon je bez všetkých pochybnosti oscarový.(23.2.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Hudební filmy mám rád. S černošskou muzikou je to o dost slabší a s mou schopností snášet černošské hádky je to přímo katastrofální. Tři čokoládové divy z Dreamettes mne při svém výšlapu ke hvězdám bavily na pódiu, ale mimo něj jsem viděl jen hádky, rozchody i podrazy, které byly asi tak překvapivé, jako setkání s naháčem na nudistické pláži. Kdyby holky více zpívaly a méně se hystericky hádaly, tak bych si to užil určitě o dost lépe. To by však nebylo to opravdové ze života, po čemž tady touží snad všichni kromě mě.(6.4.2016)

 • KarelR
  ****

  Neskutečně natřískaná první polovina je dost shozena rádobypoučnou druhou. Hlavně zpívané rozhovory jsou neskutečně iritující. Jinak na vás ale dýchne příjemná retro atmosféra, uvidíte Murphyho po letech v dobře zahrané roli a uslyšíte spoustu fajn muziky a o to tu jde hlavně, ne?(22.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace