Hudební / Drama / Romantický / Muzikál

USA, 2006, 130 min

Dreamgirls není muzikál, to se na mě nezlobte..je to film s hodně písničkami, to z něj však ještě muzikál neudělá - Zpívání v ešti, West side stroy, Jesus Christ Superstar, Moulin Rouge! to jsou muzikály.. Jennifer Hudson má však nadpozemskej hlas a Eddie Murphy konečně dostal roli, kde dokázal, jak skvělej herec je.. 50 % s odřenýma ušima(8.2.2007)

Na to že to byl muzikál, které moc nemusím, tak u tohoto jsem se královsky bavila. Elitní herci, krásná hudba, krásná Beyoncé... Co víc bych si mohla přát... :)(3.9.2007)

Dreamgirls. Jak krásný název pro muzikál. Nádherné obsazení plné hvězd včerejška (Eddie Murphy, Danny Glover), dneška (Jamie Foxx, Beyoncé Knowles) a hlavně zítřka (Jennifer Hudson). Billy Condon není zrovna nejlepší režisér v Hollywoodu, ale poměrně s citem si vybírá co točit. Tentokrát zvolil muzikál, ale přistoupil k němu až moc obyčejně. Postavy ve většině případů zpívají písničku, která vyjadřuje co cítí, co si myslí a co se bojí říct. Problém je v tom, že tyto písničky vůbec děj neposouvají a z postav všechny tyto jejich pocity úplně čiší. Např. Beyoncé Knowles zpívá jak se trápí ve vztahu s Jamie Foxxem, ALE ! na té postavě jsme to poznali už před půl hodinou! Takže z dobře vymyšleného snímku se postupem času stává muzikál, jehož nejpomalejšími místy jsou hudební čísla, které jednoduše brzdí děj. Na druhou stranu všechny hudební výstupy jsou úžasné, živé, citlivé a herečky opravdu zpívají a vůbec ne zle. Všechny strká jednoznačně do rukávu Jennifer Hudson, která zpívá jak bohyně a to se na mě Beyoncé nemůže zlobit. Tahle hvězdička bude minimálně na americkém hudebním nebi brzo zářit víc než jakákoliv jiná zpěvačka. Eddie Murphy velmi překvapil a jeho postava je velmi příjemná, otevřená a je vidět, že se se Eddie opravdu snažil (hrál v něčem lépe?). Poslední věc je délka filmu, která vzhledem k počtu písniček a jejích "použití" je lehce odstrašující, ale film přesto film působí jako glamour mezi muzikály. Na pohled krásný, ve všem uhlazený film, který bedlivě a šikovně schovává své malé chyby(7.3.2007)

Jako film mě to vůbec nenadchlo, děj mě nepřišel ničím zajímavý. Ale já mám prostě absolutní slabost pro černošské hlasy! A čím víc to rozjedou, tím líp - hlavně Jennifer Hudson to tam skvěle dávala. Beyoncé mám taky rád, prostě herci taky v pohodě. FIlm byl skvěle natočený, skvělá choreografie, všechno vypadalo dobře, když se Dreamgirls objevili na jeviští vypadali fakt úžasně. Avšak když se nezpívalo, fakt mě to mnohdy nudilo a to byla docela škoda..(3.1.2010)

Tak u toho jsem usínala. 3*, přičemž jedna z nich je za Listen od Beyonce, jediná písnička co mě dokázala probudit.(6.1.2010)

• - Dreamgirls jsou založené na úspěšném broadwayském muzikálu z roku 1981 a praticky už tehdy se uvažovalo nad jeho filmovou verzí. V průběhu let se v obsazení vystřídaly Whitney Houston či Lauryn Hill a na režisérské stoličce chvíli seděl i Joel Schumacher. Film však narazil, když několik životopisných muzikálů komerčně ztroskotalo. Až úspěch Chicaga (r. Rob Marshall, 2002) podnítil producenty natočit vysněný projekt režiséra Billa Condona, který viděl původní muzikál, založený údajně na příběhu skupiny The Supremes, hned na premiéře 20.12.1981. (imro)

• - Ve scéně, kdy hraje píseň "Steppin' To The Bad Side", se mění postavení hereček Deeny (Beyoncé Knowles), Effie (Jennifer Hudson) a Lorrell  (Aniky Noni Rose). Prvně stojí v pořadí Deeny, Lorrell a Effie, pak je to ale Effie, Deeny a Lorrell a poté opět Deeny, Lorrell a Effie. (dominikciz)

• - Výpravný muzikál studia Paramount (DreamWorks) stál 70 mil. dolarů a po prvním víkendu (15. – 17. 12. 2006) vydělal ve třech kinech 378 950 dolarů na 19. příčce. O dva týdny později expandoval do většího počtu kin a utržil 8,9 milionu. Díky množství nominací na různé ceny si snímek udržel pozornost delší čas a koncem února jeho výdělek v kinech USA překročil magickou hranici 100 milionů dolarů. (imro)