Hudební / Drama / Romantický / Muzikál

USA, 2006, 130 min

Jako film mě to vůbec nenadchlo, děj mě nepřišel ničím zajímavý. Ale já mám prostě absolutní slabost pro černošské hlasy! A čím víc to rozjedou, tím líp - hlavně Jennifer Hudson to tam skvěle dávala. Beyoncé mám taky rád, prostě herci taky v pohodě. FIlm byl skvěle natočený, skvělá choreografie, všechno vypadalo dobře, když se Dreamgirls objevili na jeviští vypadali fakt úžasně. Avšak když se nezpívalo, fakt mě to mnohdy nudilo a to byla docela škoda..(3.1.2010)

Muzikál je asi môj najmenej obľúbený žáner. Asi to bude kvôli, pre tento žáner príznačnej, príbehovej plytkosti, pretože sila filmového príbehu hrá u mňa významnú rolu. Občas sa mi ale stane, že muzikálové čísla sú také pôsobivé, že vďaka tomu dokážem prižmúriť oko. Toto je jedna z tých výnimiek, lebo ide o hudobný žáner, ktorý mi je blízky a spevácke výkony všetkých zúčastnených sú proste famózne. Navyše film oplýva skvelou retro atmosférou a výbornými hereckými výkonmi Beyoncé Knowles, Jamieho Foxa, Eddieho Murphyho (v dosť netradičnej a možno svojej najlepšej úlohe), ale hlavne debutujúcej Jennifer Hudson, ktorej výkon je bez všetkých pochybnosti oscarový.(23.2.2007)

rozpočet : otvárací víkend : $8,953,734 tržby celosvetovo : ?(16.4.2007)

70%. Trosicku menej spevu a viac silnejsich dramatickych momentov a film by si u mna ziskal aj piatu hviezdicku. Vzdy ma bavili tvrde osudy znamych ludi, v tomto pripade osudy mladych soulovych spevaciek, ako to dokazu tvorcovia krasne zabalit do filmu, len tento styl soulovej alebo i jazzovej hudby nie je zrovna mojou salkou kavy a niekedy sa spievalo naozaj prilis dlho, preto 70%. Jennifer Hudson je nielen skvela spevacka, ako to povrdila uz v spevackej sutazi American Idol z roku 2004 a potvrdila to aj v tomto filme, ale aj skvela herecka, ktora za tuto ulohu bola dokonca ocenena Oscarom za najlepsiu herecku vo vedlajsej ulohe - malokomu sa podari mat v zivote take stastie, ako mala Jennifer. Prekvapivo bol na Oscara nominovany aj Eddie Murphy za herca vo vedl. ulohe, avsak v tom oscarovom rocniku mal väcsie stastie Alan Arkin za komedialnu dramu MALA MISS SUNSHINE (2006). Okrem toho si tu zahrali aj dalsi skveli herci vratane Jamieho Foxxa, ktory mi tak trosku pripomenul ulohu Raya Charlesa vo filme RAY (2004), za ktoru dostal Oscara za herca v hlavnej ulohe, mimochodom Ray ma bavil trosku viac, ako tento film... 18.01.2011 ________ Jamie Foxx - (Curtis Taylor Jr.) +++ Beyoncé Knowles - (Deena Jones) +++ Eddie Murphy - (James ´Thunder´ Early) +++ Danny Glover - (Marty Madison) +++ Jennifer Hudson - (Effie White) +++ Anika Noni Rose - (Lorrell Robinson) +++ Keith Robinson - (C.C. White) +++ Sharon Leal - (Michelle Morris) +++ John Lithgow - (Jerry Harris) +++ Hudba: Tom Eyen, Henry Krieger +++(18.1.2011)

Netěšil jsem se, ale musím uznat, že mě to docela mile překvapilo. Drive nastolený v první polovině je neskutečný, jeden střih za druhým a tempo nepolevuje. Škoda, že tenhle videoklip vydrží jen tu první půlku. Jakmile se výrazně zpomalí, tak si člověk začne uvědomovat, jak je příběh banální a některé scénáristické kličky neobratné. K tomu mě postupem času začalo iritovat nabívání délky zpěvu. V jednu chvíli se zpívalo v kuse snad 10 minut, ve třech scénách a v ten moment už moje hlava zkrátka nebrala. Občas bych si rád dáchnul i dialogů, díky. Herecky solidní, Murphy dokázal, že skutečně ještě má na to, aby nehrál v shitech, Foxx jako vždy super, jen tu Beyoncé jsem asi 40 minut na plátně marně hledal. Buď už vážně nic nevidím (což pochybuji, pokud sedím ve čtvrté řadě) a nebo byla tak moc nalíčená.(7.2.2007)

• - Dreamgirls získaly osm nominací na Oscara, ale přeměnily jen dvě – za zvuk (Michael Minkler, Bob Beemer a Willie D. Burton) a herečku ve vedlejší roli Jennifer Hudson. Eddie Murphy svou první nominaci na zlatou sošku nepřeměnil, ale odnesl si trofej ze Zlatých globů. Mimo něj tu uspěla opět i Jennifer Hudson a film samotný v kategorii Muzikál/Komedie. (imro)

• - Ve scéně, kdy hraje píseň "Steppin' To The Bad Side", se mění postavení hereček Deeny (Beyoncé Knowles), Effie (Jennifer Hudson) a Lorrell  (Aniky Noni Rose). Prvně stojí v pořadí Deeny, Lorrell a Effie, pak je to ale Effie, Deeny a Lorrell a poté opět Deeny, Lorrell a Effie. (dominikciz)

• - Do role náladové Effie chtěli tvůrci obsadit méně známou tvář. Po půlročním váhání mezi téměř osmi stovkami uchazeček se nakonec rozhodli pro Jennifer Hudson, finalistku jedné série americké superstar. (Pumiiix)