Hudební / Drama / Romantický / Muzikál

USA, 2006, 130 min

Velkou škodou je, že Dreamgirls nejsou muzikálem hitových songů, které by diváka nutily pohupovat se v křesle. Stojí však na dokonalé hudební choreografii, naprosto vytříbených kostýmech, líčení, účesech, pevném režijním uchopení (mile překvapující Bill Condon), jeho spolehlivé retro atmosféře, poutavé kameře a přesném střihu. V jednotlivých složkách tak tvoří naprosto lahodné pochoutky, které ale pokud splácáme dohromady, vznikne nám trošku rozpačitý mix. Proto asi na první pohled ono nelichotivé hodnocení. Nevím, čí je to chyba, zda-li scénáristy (příběh je skutečně dosti přímočarý - pohybujeme se na ose "vzlety + pády") nebo má, ale.. je tu stále Condon, který naštěstí nezahálel při obsazování jednotlivých partů. Co tak vyloženě potěší je herecká účast několika jedinců, zejména dlouho tak nevyužitý (a stále charismatický) Danny Glover nebo příjemně umírněná Beyoncé Knowles. Zejména pak ale Eddie Murphy konečně chytil svoji šanci za pačesy a po letech rozpačitých komedií (kdy scénáristé a neschopní režiséři trestuhodně plýtvali jeho znamenitým komediálním talentem) si vychutnal roli samolibého frajírka a famózního showmana, který navíc oslní velice slušným zpěvem. Jen jsem očekával, že jeho letmé seznamování s bílým práškem bude mít silnější dohru, která by jen podtrhla jeho oprávněnou oscarovou nominaci. Naopak Jennifer Hudson jisté tóny drží až neúnosně dlouho, její role mi místy nesedla, asi půjdu proti většině, ale herečku s velkým H v ní nevidím!! Hodně silné TŘI hvězdičky!!(15.7.2007)

Neskutečně natřískaná první polovina je dost shozena rádobypoučnou druhou. Hlavně zpívané rozhovory jsou neskutečně iritující. Jinak na vás ale dýchne příjemná retro atmosféra, uvidíte Murphyho po letech v dobře zahrané roli a uslyšíte spoustu fajn muziky a o to tu jde hlavně, ne?(22.3.2007)

• gouryella

Po Chicagu další sračkoidní muzikál...... Dalšího Moulin Rouge se už asi nedočkám....(26.2.2007)

Dreamgirls není muzikál, to se na mě nezlobte..je to film s hodně písničkami, to z něj však ještě muzikál neudělá - Zpívání v ešti, West side stroy, Jesus Christ Superstar, Moulin Rouge! to jsou muzikály.. Jennifer Hudson má však nadpozemskej hlas a Eddie Murphy konečně dostal roli, kde dokázal, jak skvělej herec je.. 50 % s odřenýma ušima(8.2.2007)

• Jordan

takže čo vlastne ľudia vidia na tomto filme? ja sa otvorene priznávam, že nie som fanúšik muzikálov - mám svojich pár obľúbených, ale tie sú mojimi favoritmi hlavne preto, že majú istý odstup, nadhľad, vtip a iskru - tento film nemal ani jedno z toho . . . trápne situácie, žiaden konflikt, totálna absencia nejakej zápletky, konfliktu a dramaturgickej stavby . . . keby to nepresiahlo metráž jednej hodiny, okej, ale pozerať sa na škriekajúce (niekedy až hrozne škriekajúce) veľmi plytké a zle napísané charaktery vyše dvoch hodín - pritom pesničky sú skoro rovnaké (nič proti r´n´b, ale nie je to moja šálka kávy); všetko je to presladené až hrôza, najnudnejší veľkofilm aký som tento rok videl, podobný druh hollywoodskeho odpadu ako trója - dobre obsadená a drahá PRÁZDNOTA, jedna veľká farebná bublina, jednu hviezdičku by si možno zaslúžil Eddie Murphy, ten mal sympatickú postavičku, ale bohužiaľ ma to tak neskonale nudilo a iritovalo, že musím dať odpad, ani eddie to nezachráni, ani tvárička beyoncé knowlesovej, ani chripiaci dojímavý danny glover, nikto !!!(12.9.2007)