poster

Dreamgirls

 • USA

  Dreamgirls

 • Slovensko

  Dreamgirls

Hudební / Drama / Romantický / Muzikál

USA, 2006, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Botič
  ****

  Oslava krásy, lásky, vinylu a ženské křehkosti... v muzikálovém kousku, kde tři božské dračice, chycené v pavučině snů amerického show businessu, zpívají jako o život. Bill Condon se vytasil s překvapivě příjemným muzikálem, který se nachází přesně veprostřed mezi Hairspray a Chicagem. Condon hezky klouže po povrchu a tančí mezi styly, ale téměř žádné postavě se mu nedaří dostat pod kůži a to ze všech zůčastněných činí jen loutky rozestavěné na šachovnici historických událostí. I přes tento fakt je to ale podívaná velice příjemná jak pro oči, tak hlavně pro uši. 8/10(2.1.2010)

 • KarelR
  ****

  Neskutečně natřískaná první polovina je dost shozena rádobypoučnou druhou. Hlavně zpívané rozhovory jsou neskutečně iritující. Jinak na vás ale dýchne příjemná retro atmosféra, uvidíte Murphyho po letech v dobře zahrané roli a uslyšíte spoustu fajn muziky a o to tu jde hlavně, ne?(22.3.2007)

 • Slarque
  ****

  Obrovské překvapení! Od Billa Condona bych nečekal výpravný černošský muzikál, od Eddieho Murphyho bych nečekal, že ještě vůbec umí hrát, natož zpívat. Beyoncé Knowles je sexy a dobře zpívá, ale největší hvězdou filmu je nakonec naprostá začátečnice Jennifer Hudson. Ve střední části, ze které na delší dobu vypadla, tak film ztratil šanci dostat plné bodové hodnocení. Podobné je to i s hudbou, zrovna v té střední části jsou písně nejprůměrnější. Výprava, kostýmy a technická stránka filmu jsou na vynikající úrovni.(6.4.2007)

 • kleopatra
  ****

  Mám černý babský hlasy moc ráda. Supremes, Dianu Ross, Arethu, Tinu ..... i novou generaci a neni tedy divu, že na Dreamgirls jsem byla hodně natěšená. Představovala jsem si trochu něco ve stylu životopisného filmu o Tině - vzlety, pády, katarze a vše prudké a ryzí s nárokem na pocitový rejštřík diváka. Dreamgirls byly taky šťastné, smutné, zhrzené, manipulované i odbojné ale bez oněch hrotů, díky nimž máte v očích buď slzy nebo zatínáte pěsti. Kromě fantastických kostýmů ale ještě jednu velkou přednost měly: úžasně interpretované písně. Listen v podání Beyonce - to byl pro mě ohromný zážitek.(1.3.2007)

 • Galadriel
  ****

  Zase jednou muzikál, který mě dostal po všech stránkách - jednak miluju r'n'b a vůbec ten černý styl hudby, který tady je a z poloviny písniček mrazí, jak jsou skvělé. Dreamgirls jsou ale pastvou i pro oči - kostýmy, kulisy, kamera, choreografie a vůbec celá výprava stojí za to, navíc i herci nejsou vůbec k zahození, dokonce většina je jich hodně dobrých a naprosto září po právu Oscarem oceněná Jennifer Hudson. Očekávala jsem průměr, ale jsem tímhle muzikálem nadšená. Sice bych byla ochotná některé pomalejší písně oželet, ale nikdo není dokonalý... A pro ty, kdo si stěžují na prostinký děj - je to MUZIKÁL, tady jde o tanec, zpěv, show, emoce, ne o geniální dialogy a komplikovaný děj!(29.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace