Hudební / Drama / Romantický / Muzikál

USA, 2006, 130 min

Muzikál Dreamgirls mě trochu překvapil už kvůli tomu, že zde hrají vinikající černošští herci například ti kteří oobsadili hlavní role Jamie Foxx, Beyoncé Knowles, Eddie Murphy,Jennifer Hudson.Vedlejší role byly také v pořádku tam se zase mihli třeba Danny Glover,John Krasinski a další.Snímek režisera Billa Condona byl v roce 2007 nominován na 8 oscarů , ale získal pouhé dva,jeden za nejlepší vedlejší herečku v roli a druhý za nejlepší zvuk.Vinikající spěv mě přinutil dát v hodnocení pět hvězdiček *****.(15.3.2007)

První čtyřicetiminutovka je dokonalá. Hýří barvami, oplývá neskutečným videoklipovým tempem, a přitom jako správné retro vyzařuje náladu 60. let. Řešení vážných věcí už tak přitažlivé není, ale Dreamgirls i tak hudebně excelují, zatíco Bill Condon jako režisér s mladickým drivem a stařeckou uvědomělostí mile překvapuje. Jen mě mrzí, že Beyoncé má během filmů nalíčeno na své tváři asi pět obličejů. Taková kost to nepotřebuje...(13.1.2007)

DREAMGIRLS mají úžasnou energii a jsou po delší době filmem, který mě v kině opravdu bavilo sledovat. Žánrově perfektní příběh je podle slov Beyoncé Knowles hodně podobný tomu, který před lety sama prožila se svou skupinou Destiny´s Child. Letmo se dotýká témat jako "rasová otázka" či "urbanizace hudby", ale nebojte, tohle je především muzikál. Takže písní, potažmo tanečních a jevištních výstupů, si zde užijeme dost a dost. Technická stránka je dokonalá, nechybí tomu patřičná nablýskanost a velkolepost a nakonec jsou zde i výborní herci - zpěváci. Nečekaně dobrý Eddie Murphy, nádherná šupina Beyoncé Knowles nebo úžasná vokalistka Jennifer Hudson. // Pokud netrpíte rasovými předsudky, můžu vám DREAMGIRLS vřele doporučit. Nejen proto, že se mi líbily daleko víc, než marshallovo CHICAGO (2002), ale hlavně proto, že podobně dobrý muzikál tu zase hodně dlouho nebude.(27.2.2007)

Pěkné, moc pěkné. Dreamgirls sice nedosahují geniality Moulin Rouge, ale divadelní energií pulzujícímu Chicagu se blíží. Od režiséra Kinseyho by jeden opravdu nečekal tak skvěle stylovou práci, Beyoncé překvapila, že dokáže hrát (zpívání jí šlo vždycky), Eddie Murphy nebyl tak dobrý snad nikdy (a poslední dobou rozhodně ne - rád bych ho viděl v nějakém dramatu) a po pěvecké stránce pro mě vede neznámá Jennifer Hudson (finalistka American Idol z roku 2004 - s našimi Superstary opravdu nesrovnávat). Fajnová oldschool R´n´B muzika s blyštivým broadwayským šmrncem, zajímavá, energická režie, skvělé herecké výkony, ne zrovna strhující, ale docela zajímavý příběh (hodně inspirovaný Dianou Ross a jejími The Supremes) - Dreamgirls toho nenabízejí málo.(13.1.2007)

• Jordan

takže čo vlastne ľudia vidia na tomto filme? ja sa otvorene priznávam, že nie som fanúšik muzikálov - mám svojich pár obľúbených, ale tie sú mojimi favoritmi hlavne preto, že majú istý odstup, nadhľad, vtip a iskru - tento film nemal ani jedno z toho . . . trápne situácie, žiaden konflikt, totálna absencia nejakej zápletky, konfliktu a dramaturgickej stavby . . . keby to nepresiahlo metráž jednej hodiny, okej, ale pozerať sa na škriekajúce (niekedy až hrozne škriekajúce) veľmi plytké a zle napísané charaktery vyše dvoch hodín - pritom pesničky sú skoro rovnaké (nič proti r´n´b, ale nie je to moja šálka kávy); všetko je to presladené až hrôza, najnudnejší veľkofilm aký som tento rok videl, podobný druh hollywoodskeho odpadu ako trója - dobre obsadená a drahá PRÁZDNOTA, jedna veľká farebná bublina, jednu hviezdičku by si možno zaslúžil Eddie Murphy, ten mal sympatickú postavičku, ale bohužiaľ ma to tak neskonale nudilo a iritovalo, že musím dať odpad, ani eddie to nezachráni, ani tvárička beyoncé knowlesovej, ani chripiaci dojímavý danny glover, nikto !!!(12.9.2007)