Povstání strojů (TV film)

A.I. Assault

Shockwave

Vzbura strojov

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2006, 90 min

• CageDepp

Byla to blbost, ale koukat se na to dalo a překvapuje mě, že jsem se u toho nenudil. Scénku, jak roboti odnáší helikoptéru jsem si musel pustit třikrát to bylo něco vyjmečnýho a druhá nejlepší scénka, zničení druhýho robota. Kdo neviděl o hodně přišel.(16.1.2011)

• Akumulátor

Obzvlášť mne zaujal propracovaný scénář. "Je z kovu, ne?" "Z vysoce odolné kobaltové slitiny. Ano je z kovu"; "Zabili jsme ho?" "Je mrtvej!" (stroj). Nebo když pět lidí stojí na louce kde není nic jiného než několikatunová helikoptéra a jeden z nich po 5 minutách vykřikne: "Támhle je helikoptéra!". Tu by snad nepřehlédl ani slepej... Nejdražší a nejnebezpečnější bojové stroje jsou v letadle ledabyle přivázáni čtyřmi provázky a přitom se jen při malém otřesu sami zapnou (asi chyba při výrobě). "Oni se aktivovali!" "Zůstaň tady, neutralizuju je!". Tahle věta obvykle končí smrtí... A jako třešnička na dortu působí, když nejmodernější bojový stroj v dějinách na sebe nechá vystřílet z deseti metrů dva zásobníky a pak jen pomalu odejde.(20.3.2011)

• Morien

To už by bylo lepší, kdyby v noci vysílali šum. Dívalo by se na něj víc lidí než na... heh, tohle.(27.6.2009)

• Aluska88

Na Jima Wynorského překvapivě docela solidní kousek. Děj i dialogy se pohybují v poslouchatelných, a docela i příjemných mezích, stejně jako samotné postavy. Ovšem až na uřvanou a afektovanou blondýnu, kterou jsem měla chuť praštit:) Rovněž jsem byla překvapena docela vydařenou trikovou stránkou nepřátelských robotů. Potěšil Paul Logan coby ostřílený drsňák v černé uniformě ozbrojené jednotky, kterou si zde oblékl ještě předtím, než si na sebe stejný ohoz navlékl i ve své, zřejmě nejslavnější MEGA roli:) "Máme dvě možnosti, buď se usmažíme, nebo se necháme roztrhat otvírákem na konzervy."(15.7.2012)

• Phobia

Jéééžiš, když jsem viděla upoutávky, smíchy upadla z gauče a ucvrnkla si do textilu, umínila jsem si, že tenhle skvost musím vidět... Bohužel jsem na to zapomněla:'-(. Snad mi to na Nově někdy zopakují:-).(29.6.2009)

• - Veliteľ komanda sa na adresu helikoptéry vyjadruje, že je to Huey, čo je prezývka pre jednorotorový stroj UH-1, na scéne sa však zjaví dvojrotorový CH-47 Chinook. (beso74)

• - V tejto snímke si zahralo viacero hercov, ktorí sa objavili vo vesmírnych sci-fi filmoch: Star Trek (Lisa LoCicero, George Takei, Robert Picardo, Joe Lando, Michael Dorn, Bill Mummy), Babylon 5 (Bill Mummy, Joshua Cox) a Battlestar Galactica (Roark Critchlow). (AxelWers)

• - Hoci sú vojaci záchranného tímu označovaní ako príslušníci US Navy SEALS, vojenské hodností, ktorými sa oslovovali (napr. kapitán a major), sa používajú v jednotkách ako US ARMY, Air Force a Marine Corps. (beso74)