Povstání strojů (TV film)

A.I. Assault

Shockwave

Vzbura strojov

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2006, 90 min

• cariada

Samotný začátek mě stačil, abych měl o hodnocení jasno. Naivně jsem doufal, že se jen někdo dívá na video či tv a děj bude jiný, ale on nebyl. Celé to bylo jak parodie na Válku světů či Invazi světů, ale hodně nepovedenou.(3.2.2014)

• Aluska88

Na Jima Wynorského překvapivě docela solidní kousek. Děj i dialogy se pohybují v poslouchatelných, a docela i příjemných mezích, stejně jako samotné postavy. Ovšem až na uřvanou a afektovanou blondýnu, kterou jsem měla chuť praštit:) Rovněž jsem byla překvapena docela vydařenou trikovou stránkou nepřátelských robotů. Potěšil Paul Logan coby ostřílený drsňák v černé uniformě ozbrojené jednotky, kterou si zde oblékl ještě předtím, než si na sebe stejný ohoz navlékl i ve své, zřejmě nejslavnější MEGA roli:) "Máme dvě možnosti, buď se usmažíme, nebo se necháme roztrhat otvírákem na konzervy."(15.7.2012)

Ackoliv jsem si film pujcoval na DVD jen diky slusivemu nazvu a ocekaval jsem nejakou suchou vykradacku Terminatora (pripadne Matrixu), vysledek predcil vsechna ma ocekavani. Jime, tys to zase dokazal. Uzasna hlaskujici jizda, plna velespatnych hereckych vykonu, nelogicnosti, totalnich dialogu a digitalnich triku na urovni Lovcu dinosauru, navic plna tech nejstarsich klise. Proste kousek, ktery kazdeho milovnika becek zarucene potesi. Pokud chcete od filmu logiku, originalitu a umelecke ambice, opovazte se ve videopujcovne u Povstani byt jen pozastavit. Ale jestli hledate cirou zabavu, ktera se nestydi vypujcit si nejake napady odjinud (krome jiz zminenych filmu se slusi doplnit hlavne Spiderman 2) a je, jak se rika, blba az to boli, nevahejte. A mozna, stejne jako ja, zazijete 90 minut plnych smichu a vykriku "No ty vole!" A pro monologa : Jsem cvok, fakt jsem se bavil.(19.7.2006)

• DaViD´82

Nejlepší část je ještě před úvodními titulky, ale i ta je na čistý "Odpad!". To co následuje pak je neusledovatelné a naprosto strašné. A to ještě v případě, že k tomu přistupuji tak, že to tvůrci nemysleli vážně, protože jestli ano, tak je to ještě horší než si myslíte. Bohužel to ale není špatné tím způsobem, že by to bylo směšné.(23.7.2007)

• jonyyy

Velmi podobné jako invaze světů. Znechucený jsem už byl od samého začátku, kdy voják vystřelil z pistole zhruba 50x !!NEPŘEHÁNÍM ani NEZVELIČUJU!!! bez vyměnění zásobníku. Hned další scéna, když je voják schovaný s doktorkou pod kamenem a jde kolem robot, který si jich vůbec nevšimne a jde už od nich pryč, voják pronese..já vyběhnu a vy doktorko utíkejte..tak je zabije nakonec oba. A taky pro mě byla těžce nepochopitelná ta úplně poslední scéna se zneškodněním posledního robota pomocí blesku. Já mám tyhle filmy rád, ale toto byla opravdu slátanina. Jindy bych možná dal jednu a možná to ještě změním - zatím 10% - odpad!(16.4.2008)