poster

Berlínské spiknutí

 • USA

  The Good German

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 103 min

Předloha:

Joseph Kanon (kniha)

Scénář:

Paul Attanasio

Hudba:

Thomas Newman

Producenti:

Ben Cosgrove

Scénografie:

Philip Messina

Kostýmy:

Louise Frogley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zíza
  **

  Asi po deseti minutách filmu jsem si hrozně přála, aby Tobey zemřel, a tak jsem ráda za Cate... :-D Film mě moc nezaujal, raději jsem koukla z okna. Neoslovil, nenadchl.(24.9.2010)

 • Xmilden
  **

  Soderberghova snaha o retro se u mě minula účinkem. Co na tom že je Clooney sympaťák, když s nasazením hrající Tobey, jako jediná zajímavá postava z příběhu zmizí hned zkraje. Bylo mě srdečně jedno jak tohle celé dopadne.(11.12.2013)

 • Enšpígl
  *

  Nó tak hlavně, že je film černobílej, aby to navodilo atmosféru, že to nenavodilo drive a napětí na to už sere pes. Nechápu účast prvoligových herců v takovýhle marnosti. Škoda, že nemůžu psát jeden řádek černě a druhý bíle, abych navodil svým komentářem černobílou atmosféru tohoto filmu. Doufám, že příště se vymyslí i barva, která navodí strhující příběh.(14.10.2007)

 • Djkoma
  **

  Steven Soderbergh si svou poctu nejen Casablance stvořil tak, že její styl naprosto ničí obsah a z Good German-a se stává nečekaně nudný a pouze vzhledově zajímavý snímek. Nevím proč celý film je vystaven tak zvláštně, protože když se vytratí jedna agresivní postava, film obsahuje jen samé hodné postavy, které jen chodí, hledají a povídají si. Naprosto v tu chvíli vypadne nějaké tempo ze hry a sledujeme jen vizuální snahu přiblížit se podobě filmům éry, která je dávno pryč.(15.7.2007)

 • Sofia
  ***

  Dobrý film normálně stojí a padá s dobrým příběhem, což bohužel v tomto případě trochu haprovalo. Černobílé zpracování hodnotím pozitivně, ale co se scénáře a hereckého obsazení týče, jsem už skeptičtější. Cate Blanchett měla po celou dobu filmu jen jeden trpitelský výraz (mám na ní mírnou averzi...), George Clooney měl strašně krátké kalhoty a pořád jen dostávál přes hubu (čímž chci říct, že jeho obsazení bylo úplně mimo...) a Tobey Spiderman Maguire se na záporáka taky moc nehodil. Velké množství vedlejších postav mě spíše mátlo a překvapivý zvrat se taky nekonal. Závěrečná scéna – variace na Casablanku – byla povedená, ale na víc než průměr to bohužel nestačilo. Velká škoda, těšila jsem se.(8.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace