Berlínské spiknutí

Philip Messina

Kostýmy:

Louise Frogley
  • Cival

Po Dahlii další bolestivě neúspěšný pokus o převedení noiru do dnešních podmínek. Ale, sakra, kdo jiný by při téhle chvályhodné snaze měl uspět než De Palma nebo Soderbergh? Bohužel i Berlínské spiknutí je překombinované a emocionálně zcela nepřesvědčivé. Styl pro styl, a ne pro hlubší prožitek.(25.2.2007)

• KarelR

Curtiz se obrací v hrobě.(17.3.2007)

• Tuxedo

Jediným pozitivem je pro mě přítomnost Tobeyho Maguirea, která však trvá slabou půlhodinku. Zbytek je zajímavá forma bez obsahu. 3/10(15.9.2007)

• Jamal

Slaboučké. Bez silného příběhu a tak trošku nudné. popravdě od Soderbergha a dvojice Clooney - Blanchett s doprovodem od Maguira (který alespoň na chvilku pozitivně vyplnil příběh) jsem čekal mnohem více.(26.2.2008)

Perfektní hudba a povedená vizuální stylizace alá Casablanca...dej a celková atmosféra uz se moc nepovedly(23.3.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Josepha Kanona. (Terva)

• - Film je natočen jako „noir“ v černobílém provedení formátu 1.33:1 a situován do roku 1940. Rovněž neobsahuje žádné sexuální scény a klení, které nevyhovovali tehdejšímu výrobnímu zákoníku. (Terva)

• - Film byl natočen barevně a teprve poté ve studiu Universal technikou Green Screen "přebarven" na černobílé provedení. (Terva)