poster

Berlínské spiknutí

 • USA

  The Good German

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 103 min

Předloha:

Joseph Kanon (kniha)

Scénář:

Paul Attanasio

Hudba:

Thomas Newman

Producenti:

Ben Cosgrove

Scénografie:

Philip Messina

Kostýmy:

Louise Frogley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $32miliónovTržby USA $1,308,696Tržby Celosvetovo $5,914,908(3.6.2009)

 • Enšpígl
  *

  Nó tak hlavně, že je film černobílej, aby to navodilo atmosféru, že to nenavodilo drive a napětí na to už sere pes. Nechápu účast prvoligových herců v takovýhle marnosti. Škoda, že nemůžu psát jeden řádek černě a druhý bíle, abych navodil svým komentářem černobílou atmosféru tohoto filmu. Doufám, že příště se vymyslí i barva, která navodí strhující příběh.(14.10.2007)

 • Djkoma
  **

  Steven Soderbergh si svou poctu nejen Casablance stvořil tak, že její styl naprosto ničí obsah a z Good German-a se stává nečekaně nudný a pouze vzhledově zajímavý snímek. Nevím proč celý film je vystaven tak zvláštně, protože když se vytratí jedna agresivní postava, film obsahuje jen samé hodné postavy, které jen chodí, hledají a povídají si. Naprosto v tu chvíli vypadne nějaké tempo ze hry a sledujeme jen vizuální snahu přiblížit se podobě filmům éry, která je dávno pryč.(15.7.2007)

 • Tuxedo
  *

  Jediným pozitivem je pro mě přítomnost Tobeyho Maguirea, která však trvá slabou půlhodinku. Zbytek je zajímavá forma bez obsahu. 3/10(15.9.2007)

 • Xmilden
  **

  Soderberghova snaha o retro se u mě minula účinkem. Co na tom že je Clooney sympaťák, když s nasazením hrající Tobey, jako jediná zajímavá postava z příběhu zmizí hned zkraje. Bylo mě srdečně jedno jak tohle celé dopadne.(11.12.2013)

 • - Film byl natočen barevně a teprve poté ve studiu Universal technikou Green Screen "přebarven" na černobílé provedení. (Terva)

 • - Tvůrci čekali od snímku pozitivnější hodnocení od diváků i větší počet ocenění. Bohužel byl ale kasovním propadákem a krom nominace na zlatého Medvěda v Berlíně a nominace na Oscara za nejlepší hudbu se jinou nominací nebo oceněním pyšnit nemůže. (Terva)

 • - Film je natočen jako „noir“ v černobílém provedení formátu 1.33:1 a situován do roku 1940. Rovněž neobsahuje žádné sexuální scény a klení, které nevyhovovali tehdejšímu výrobnímu zákoníku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace