O rodičích a dětech

O rodičoch a deťoch

Of Parents and Children

Poetický / Komedie / Drama

Česko, 2007, 107 min

Možná za to může vyjma čecháčkovského apriorního komplexu ze všeho českého také zvuk a poslech vlastního jazyka, co nám znemožňuje plný ponor do českých filmů, co zviditelňuje utajovanou reprezentaci a zostřuje naši kritičnost. Dialogy, které psal nějaký stand-up komik, zřejmě zneuznaný eskamotér, utečenec z cirkusu, tomu zde ještě přidávají.(14.10.2008)

Už dlouho se mi žádný nový český film nelíbil jako O rodičích a dětech. Zajímavá kamera, scénář, herecké výkony... už dlouho mě žádný nový český film takhle nedojal... Určitě jej chci vidět znovu. Velikým překvapením pro mně byly rovněž scény, které ovšem kvůli spoilování nebudu pojmenovávat jinak než WTF... Něco takového se vážně jen tak nevidí...(2.11.2008)

• Phobia

Celých 25 minut jsem vydržela sledovat, jak Somr s Novotným spíčujou o h... o ničem a v druhé linii nějací exoti mlátili ještě prázdnější slámu. Možná mě film zastihl v maximálně blbé náladě, ale druhou šanci k vylepšení reputace pravděpodobně nedostane. Kdybych tu nakoukanou chvilku hodnotila, byly by to 2*, převážně za sympatický výkon Chosé Somra.(24.1.2011)

• Rosomak

Tak strašně ukecaný film jsem už dlouho neviděl. Michálek ukazuje svou neschopnost něco odvyprávět obrazem a úplně rezignuje na využití toho, že natáčí film a ne jen hloupou telenovelu. Příjde mi to jako úplně zbytečný film...(17.10.2008)

Dialog mezi otcem a synem? Ne, řekl bych, že dialog mezi dvěma kamarády, kteří se nejen trumfují, ale zároveň je spousta věcí s*** a nebojí se do toho vosího hnízda dloubat víc a víc. No kdo by se s taťkou bavil o svých hemaroidech :)(8.5.2010)

• - Natáčení probíhalo od dubna do června roku 2007. (rawboy)

• - Natáčeno v Lázních Mšeno, Martině, Praze - Dejvicích, Troji, Císařském ostrově a Stromovce. (M.B)

• - Literární předloha Emila Hakla, román „O rodičích a dětech“, byla v roce 2002 vyznamenána cenou Magnesia Litera. (rawboy)