poster

O rodičích a dětech

 • slovenský

  O rodičoch a deťoch

 • anglický

  Of Parents and Children

Poetický / Komedie / Drama

Česko, 2007, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *****

  Úžasná melancholická walkmovie (film, kde se hodně chodí...:-)), prostřednictvím které Vladimír Michálek, adaptující novelu Emila Hakla, zpytuje to základní, v čem náš lidský druh žije, tedy lidské vztahy, a kterou tento intuitivní filmový vypravěč asi nejlépe odpovídá na nářky nad nízkou úrovní české kinematografie. Dvě základní dějové linie, které se v jistou chvíli osudově střetnou, jsou proloženy častými retrospektivními flashbacky (se skutečně velmi dobově sofistikovanou náladou, obrazem i mizanscénou - třeba proměny Josefa Somra ve své dřívější já jsou obdivuhodné...) a vedou k nejednoznančému vyústění - na lidské vztahy není žádný jednoduchý recept, jsou tou nejsložitější strukturou, kterou na své pouti může ten který člověk potkat...(21.10.2009)

 • Skejpr
  ****

  Michálek prostě umí! Vtipný, svěží a zároveň vážný a inteligentní.. A rozhodně velmi povznášející.(7.3.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $569,532(25.4.2009)

 • Psema
  ***

  První hodina je vynikající, ale po zlomové polovině to začne jít do kopru až příliš rychle a absence jakékoliv gradace zamrzí čím víc má člověk Michálka zafixovaného jako precizního tvůrce. Ne že bych od Rodičů a dětí očekával mnoho, ale po tom úvodním šoku z uvěřitelného českého filmu jsem měl během čím dál nudnějšího konce chuť mlátit hlavou do zdi takovou silou, že by mi ji záviděla i armáda zbrojnošů s beranidlem.(6.3.2008)

 • Aky
  ****

  Moc pěkné. Chytře vedené dialogy. Originální příběh, herecky perfektně zvládnutý. Od plného počtu mne odrazuje jen to, že se mi chvílemi zdá, že děj je malinko přitahován za vlasy a na dvou nebo třech místech jsem ucítil závan trapnosti.(8.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace