Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie / Kanada, 2007, 88 min

Juchúúú madafaka. Tak zatial čo pri utrápenej jednične FF4 som si od nudy skoro prsty objedol, tak dvojku som si pri všetkej jej naivnej infantilnosti príjemne užil. Ano je to pre deti (škoda), ano je to hlúpe (škoda), áno je to preplacané blbými vtipmi (škoda), ale sú stavy kedy podobne jednoduchá monohubka dobre padne. Celý ten príbeh by si zaslúžil úlpne iných tvorcov a úplne iný prístup, ale budeme tu bedákať nad rozliatým mliekom, keď presne toto všetci čakali? Silver Surfer je u mňa ultracool a Tim Story dorovnal Rattnera. Za poslednú pol hodinu, ktorá má naozaj spád nemôžem ísť pod tri. A popcorn lieta vzduchom! 60%(13.7.2007)

• Malarkey

Od jedničky se pokračování příliš neliší. Akce je efektivní, ale nesmyslná, krom toho jí úspěšně střídá vtip, který už je ale trochu slabší a to jsem je měl díky vtipu docela rád. Silver Surfer je borec. V něj jsem věřil každopádně. K tomu namluvený mohutnou ikonou v podání Laurence Fishbourna, který každopádně nezklamal. Ne tolik jako samotný film. Nebo spíše jeden velký nesmysl, který příběhově nemá hlavu ani patu. A nejhorší je, že nepřítel je prakticky stejný jako v jedničce. Netvrdím, že je to špatné. Ale když se do nudy přidá nezáživnost, nedokáže to fungovat. přesto Silver Surfera stále miluju. Je to borec každým coulem:) --- Chtějí rozpustit tým. Reed a Sue, teď o tom mluvili. Chtěj normální, nudnej, vypatlanej život. Konec Fantastický čtyřky. - A co máme udělat my? Táhnout to dál jenom ve dvou? - A jak bysme si říkali? Dynamický duo?(25.10.2007)

• Trellíno

Story, Story, ty jsi fakt pořádnej tragéd. Jako nedokázat zrežírovat jedinou scénu tak, aby alespoň trošinku fungovala, už je pořádnej kumšt. A pánové scenáristé by si taky měli jít vykloktat. Je vůbec možný, aby ještě někdo v současnosti napsal pro áčkový film věty jako "Proč chceš zničit náš svět?" nebo "Ahoj záporáku, já jsem Sue, jak se jmenuješ?". Nechtěná nejlepší komedie letošního roku.(29.6.2007)

• imf

"Nejsem ničitel". To ti tak budeme věřit, Story. Přebarvičkovaná comicsová břečka, která by svou otravnou naivitou trčela i z nedělního vydání Médi Pusíka. Ani ten Chris Evans tu není dost cool na to, aby s filmem dokrauloval alespoň do průměru a Jessica Alba a Julian McMahon vypadají jako by jim obličeje přejel parní válec. Fuj! Takhle strašit děti.(23.7.2007)

• Payushka

Nechapu, jak se dvojka muze nekomu libit vic jak prvni F4... Mozna tu je vic akce a triku, ale cely ten jakys takys dej schazuji priblble rozhovory, J. Alba, I. Gruffudd a tlaceni na pilu po strance "tohle je rodinny film, nezapomente!!". Ta hvezdicka je za perfektniho C. Evanse.(12.8.2007)