Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie / Kanada, 2007, 88 min

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// výborný zvuk, technická stránka filmu, akce, vtip, příběh -stále celkem nenáročná podívaná, určitě né tolik vydařená hudba jako zvuk/// Já se přiznám bez mučení, že takovýhle pohádky mám rád. Sice pokuď bych přihlédl ke konkurenci, tak na ni v mnoha ohledech tenhle film nemá. Nadruhou stranu je zase jiný, než ty ostatní a to se mě na něm líbí. Dráždivé pohledy a požďuchování v partě je prima a samotný děj je zajímavý. Silever Surfer je dost výrazná osobnost a pořád ho budu mít raději, než protivníky ve Spider-menovi. Tuhle čtyřku si dám rád i potřetí. Přeci jen, oproti prvnímu dílu je zde mírné zlepšení. Každopádně kdyby ještě více přitvrdili, nebylo by to naškodu, takhle je to jen pěkná naivní pohádka./// Celkem 77%///(13.11.2007)

• Psema

Myslel jsem, že po hořícím Cageovi už mě nic nezaskočí a že se Story za ta léta naučil alespoň trochu režírovat. A jak můžete tušit, Tim mě za mou naivitu vytrestal tak, že se mi napůl rozskočily mozkové závity a pořádně rozdováděly břišní svaly. Fakt netuším, co scénáristi hulili, nebo chlastali, ale vymyslet příběh, který ve své ubohosti příběhem není a naskládat do něj věty typu "Proč chceš zničit náš svět" nebo "já nejsem ničitel, tomu říkáme Galactus", to už chce talent. Story není schopný udržet tempo ani po slabých 90 minut a veškeré "dobré" scény jsou pouze ty, za nimiž stojí digitální chlapci z WETY. Time, Time, jestli mě podobnou srágorou budeš ládovat za tři roky potřetí, vezmu všechny komiksové sešity, co najdu ve sklepě, a půjdu tě s němi mlátit do hlavy, abys poznal, jaké to je, koukat na tvoje filmy. Další kreslená série v háji, jsem zvědavý, jaký fušer zničí ty zbývající.(29.6.2007)

• mandes

rozpočet : $130 million tržby celosvetovo : $288,565,932(24.5.2008)

• tron

„Bol strieborný a lietal na surfe. Viem, že to znie čudne...“ – „Ale nie, neznie. Kam ste potom leteli? Do Perníkovej krajiny alebo na koniec dúhy?“ Bože to bol zas´ zázrak. Už prvý diel bol hrozný. Osobne nemám nič proti len „oddychovým“ komiksovým filmom (teda nie X-MEN 2, ale skôr DAREDEVIL), ale toto bolo také blbé, že i nenáročný X-MEN: POSLEDNÝ VZDOR oproti tomu vyzerá ako Bergman. Jessica Albaová so smrteľne vážnou tvárou prenáša vety „na čele sa mi objavila vyrážka“ a to je ešte to menšie ZLO. Príšerné triky, bizarné zvraty, kuriózne správanie postáv, násilné tlačenie na rodinnú (poučenia, láska) a komediálnu pílu, fádne herecké obsadenie, neprekvapivý scenár plný klišé. Mohol by som pokračovať, ale načo. Ani cameo Stana Lee mi nepripadalo vtipné. Až 40% dávam v podstate len preto, že je to taká kravina, že ÚPLNE nenudí.(27.5.2011)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $131,921,738Tržby Celosvetovo $289,047,763Tržby za predaj DVD v USA $72,313,072 //počet predaných kusov 4,140,735║ Prvá polovica filmu je absolutne otravná a príbeh nehorázne béčkový až to miestami bolí. /videl v kine: 45%/(15.7.2007)