Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie / Kanada, 2007, 88 min

• pan Hnědý

ČTYŘCE nepomohla ani komediální postava Humana Tochra v podání Chrise Evanse ani sexy Jessica Alba. Stupidní scénář, skvělý záporák, solidní efekty, velké množství klišé a zase spousta peněz hozených do kanálu. Pokračování FANTASTICKÉ ČTYŘKY patří k nejhorším snímkům studia Marvel.(30.6.2013)

Juchúúú madafaka. Tak zatial čo pri utrápenej jednične FF4 som si od nudy skoro prsty objedol, tak dvojku som si pri všetkej jej naivnej infantilnosti príjemne užil. Ano je to pre deti (škoda), ano je to hlúpe (škoda), áno je to preplacané blbými vtipmi (škoda), ale sú stavy kedy podobne jednoduchá monohubka dobre padne. Celý ten príbeh by si zaslúžil úlpne iných tvorcov a úplne iný prístup, ale budeme tu bedákať nad rozliatým mliekom, keď presne toto všetci čakali? Silver Surfer je u mňa ultracool a Tim Story dorovnal Rattnera. Za poslednú pol hodinu, ktorá má naozaj spád nemôžem ísť pod tri. A popcorn lieta vzduchom! 60%(13.7.2007)

• Kaka

Dějově otřesné a v podstatě nekoukatelné. Nekoukatelná je i Jessica Alba se svými výstavními modrými čočkami, které mají zřejmě ladit k sexy uniformě. Takže nám zbývají solidní vizuální efekty (za 130 mega), několik cool záběrů na velkoměsto a pár solidních vtípků. Ještě že chemie mezi touhle partou jakž takž funguje. Jinak už by to bylo skoro na odpad. Velmi jednoduché a hloupé.(1.10.2008)

• Zíza

Slátanina. Bezpáteřní příběh. Předvídatelné. Nudné. Nechce se mi vypisovat a vymýšlet další adjektiva či přirovnání. Shlédněte - posuďte. Já se mezitím budu modlit, aby nebyla trojka...(20.11.2007)

Fantastická čtyřka je zpátky a sluší jí to přesně stejně jako při první přehlídce. Novému příběhu už zase chybí grády a bráno kriticky je celá zápletka se Silver Surferem banální a nesmyslný blábol. Ani ta akce není moc cool, ještěže dojem z tragický mdlé režie alespoň někdy velepšuje slušná kamera a obstojné triky. A celý film je nakonec zachráněn sympatickými hlavními postavami. Pokud se prostě smíříte s tím, že tohle není dospělý komiks jako Batman Begins, ani akční nářez jako Spider-man, projekci přežijete bez újmy na duševním zdraví a snad se budete i dobře bavit.(25.12.2007)

• - Galactus, který hodlá posvačit Zemi, vypadá ve filmu jako velký zlý mrak. Na stránkách komiksu je to však mezihvězdný obr v brnění. (Siriuss)

• - Tržby v USA za první víkend: 58 051 684 dolarů (3959 kin). Náklady na výrobu: 130 milionů dolarů. (CrypzzXD)

• - Na začiatku filmu, keď sa koná svadba, je medzi hosťami aj Stan Lee (autor pôvodného komiksu Fantastic Four), ale kedže nie je na zozname, ochranka ho na ňu nepustí. (KazzaK)