Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie / Kanada, 2007, 88 min

• tron

„Bol strieborný a lietal na surfe. Viem, že to znie čudne...“ – „Ale nie, neznie. Kam ste potom leteli? Do Perníkovej krajiny alebo na koniec dúhy?“ Bože to bol zas´ zázrak. Už prvý diel bol hrozný. Osobne nemám nič proti len „oddychovým“ komiksovým filmom (teda nie X-MEN 2, ale skôr DAREDEVIL), ale toto bolo také blbé, že i nenáročný X-MEN: POSLEDNÝ VZDOR oproti tomu vyzerá ako Bergman. Jessica Albaová so smrteľne vážnou tvárou prenáša vety „na čele sa mi objavila vyrážka“ a to je ešte to menšie ZLO. Príšerné triky, bizarné zvraty, kuriózne správanie postáv, násilné tlačenie na rodinnú (poučenia, láska) a komediálnu pílu, fádne herecké obsadenie, neprekvapivý scenár plný klišé. Mohol by som pokračovať, ale načo. Ani cameo Stana Lee mi nepripadalo vtipné. Až 40% dávam v podstate len preto, že je to taká kravina, že ÚPLNE nenudí.(27.5.2011)

• Momo_desu

Listujem si tu tak v hodnoteniach a vidím 5*?! Jasné veď koľko ľudí toľko chutí ale myslím, že tento film si rozhodne 5* hviezdičiek nezaslúži ak si to porovnám s takým Forrestom Gumpom alebo inými filmami, ktoré sú omnoho lepšie je to absurdné... Jednotka bola hrozná dvojka ešte horšia dúfam len, že nebude trojka lebo to nebudem mať ako ohodnotiť.(20.3.2012)

• Djkoma

O maličko lepší než první díl. Opět si smutně musíme užít počáteční nudu, aby jsme se s setkali se Silver surferem. Ten není žádný zázrak, jak ho někteří popisují a jeho emoce jsou nulové. Většinu filmu působí jako nepřemožitelná postava a největší záporák zároveň a poté se role obrací. Na scénu se vrací Doom z jedničky a celé je to zakončeno největším z největších, který si užije opravdu spíše 15 sekund slávy než 15 minut. To je velká škoda, protože kvalitní protivníci F4 pomalu odpadají a přesto jde stále o jeden z nejnaivnějších a nejméně temných a drsných komiksových filmů současnosti. Je to velká nevýhoda, protože všechny hezké barvičky a obličejíčky nestačí na akční film, v kterém je stejně akce jako jako v reklamě na jogurt. Vezměte konečně někdo F4 do pevných rukou a vytvořte film, na který by mohl Stan Lee(asi fakt nebyl na seznamu:)) mohl být hrdý a všichni ho milovali. Potenciál tu stále je, ale Tim Story se snaží z F4 udělat svou hrobku.(15.7.2007)

• AngelAngie

Jessica je opravdu sexy ženská a Chris Evans je sympaťák.(22.7.2007)

• castor

Město New York!! Nevysvětlitelné jevy!! A stále ta stejná, comicsová společnost, bez zrnka charismatu a dialogy, ze kterých naskakuje husí kůže. I pokračování Fantastic Four je jako špatný vtip, líznutý televizním oparem, který se vznáší nad každou druhou scénou. Opět tu máme necitlivou režii neschopného Tima Storyho, kterému v hlavě absolutně chybí vize, jak by měl jeho film vypadat. Vše je uspěchané, neprokreslené, odbyté. Drahý trik ještě nemusí znamenat velkolepý trik. Dvojka je ještě o krapet horší, zejména chybí slibnější akce (jako např. dopravní nehoda na mostě z jedničky). 30%!!(9.7.2007)