Fantastická čtyřka: Silver Surfer
-
Fantastic Four: Rise of The Silver Surfer
-
Fantastická štvorka a Silver Surfer
Akční / Sci-Fi
USA / Německo / Velká Británie / Kanada, 2007, 88 min
Režie:
Tim StoryHudba:
John OttmanPlakáty
Obsah
-
Ve filmu Fantastická čtyřka a Silver Surfer čeká čtveřici superhrdinů dosud nejtěžší protivník - tajemný posel Silver Surfer, který přiletěl z hlubin vesmíru, aby naši planetu připravil na její zánik. Zatímco křižuje celý svět a zanechává za sebou spoušť, musí Reed, Sue, Johnny a Ben odhalit jeho velké tajemství a zvrátit situaci dříve, než se stane zcela beznadějnou. Fantastická čtyřka a Silver Surfer je pokračováním hraného filmu, založeného na jednom z nejslavnějších komiksů všech dob. První díl, který se objevil v kinech v létě 2005, vydělal v kinech po celém světě 330 milionů dolarů a stal se jedním z nejúspěšnějších DVD titulů v historii společnosti 20th Century Fox.
V roce 2005 se filmovému publiku poprvé představila Fantastická čtyřka - slavné kvarteto superhrdinů, kteří od roku 1961, kdy jim na stránkách sešitu Fantastic Four #1 vdechli život legendární tvůrci ze stáje nakladatelství Marvel Stan Lee a Jack Kirby, tvoří neodmyslitelnou součást komiksového světa. Hlavním posláním čtyř superhrdinů, kteří mají centrálu ve slavné newyorské Baxter Building, je pomáhat světu a ochraňovat jej před zlem. Ve filmu Fantastická čtyřka a Silver Surfer se filmařům podařil rozšířit záběr prvního dílu a obohatit jej o nové postavy a nová dobrodružství. "Na scénu tentokrát přichází nová postava, která patří k nejúžasnějším komiksovým hrdinům všech dob. Zvedli jsme laťku v oblasti kaskadérských kousků, akce i počítačově renderovaných postav," říká režisér Tim Story. "Chtěl jsem, aby tento film patřil k té hrstce pokračování, kterým se podařilo překonat originál - aby v něm bylo více vzrušení, dramatu, humoru i akce," říká scénárista Don Payne. V České republice patří komiksová předloha k velmi žádaným artiklům na knižním trhu. První díl série přilákal do kin tisíce milovníků světa nakladatelství Marvel a stala se tak jednoznačně jednou z nevíce žádaných filmových komiksových adaptací. (oficiální text distributora) -
Po smrti Dr. Dooma (Julian McMahon) se tým Fantastické čtyřky vrací zpět do zaběhnutých kolejí. Reed Richards (Ioan Gruffud) alias Mr. Fantastic se ožení se svojí přítelkyní Sue Storm (Jessica Alba), když tu náhle spolu se zbytkem týmu, Johnnym Stormem (Chris Evans) a Benem Grimmem (Michael Chilkis), budou muset čelit zcela novému protivníkovi. Ten má jméno Silver Surfer a přišel jako předzvěst zničení celého světa! Je jenom na našich hrdinech tomu zabránit! Čtyřka se ale bude muset zapotit ještě více, jelikož v roli padoucha se vrátí také Dr. Doom, který zase netouží po ničem jiném, než se pomstít! (Vojťas)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Externí recenze (11)
-
CinemaMagazine.cz (František Fuka)

"O všech aspektech druhé Čtyřky platí, že člověk trochu se orientující ve filmařině pochopí, že to všechno asi bylo dost drahé, ale přitom nejde ani o průměrné řemeslo. Ale co je to všechno platné, když první film měl slušné tržby? Logicky z toho vyplývá, že druhý bude mít srovnatelné, budou…" (více)
-
FFFilm.cz (František Fuka)

"Napadá mě, že je to možná všechno chytrý záměr a že je Fantastická čtyřká úmyslně cílena na diváky od 6 do 12 let. Těm možná vyhovuje, že se mohou v kině dívat na něco dabovaného, nesmyslného, s infantilními vtípky ve chvíli, kdy “jsou v sázce miliony životů”. Na něco co je někde na půl cesty mezi…" (více)
-
Filmpub.cz (Jiří Kučera)

"Jistě nepřekvapí, že výprava a triky jsou opět na velmi slušné úrovni, jak jsme na to v hollywoodských blockbusterech zvyklí. A některé akční scény díky tomu dokonce ani příliš nenudí. Jsou sice pitomě absurdní, ale vizuální atraktivitu jim upřít nelze (mám na mysli například honičku Human Torche…" (více)
-
Filmweb.cz (Martin Holub)

"Není tak snadné určit, na čem druhá Fantastická čtyřka selhává. V žádném případě totiž nechci naznačit, že by byla vyloženě špatným filmem nebo že by nudila. Dokonce má i hezkou hrstku kladů děj odsýpá, Silver Surfer je cool při všech svých výstupech, veškerý humor funguje dost slušně (až na…" (více)
-
Gorilla.cz (Jan Mazanec)

"Hned na začátku je jasné, jaký film a pro koho režisér Tim Story natočil. Pokračování Fantastické čtyřky odpovídá stejnému schématu, se kterým už operovala jednička. Tudíž, máme zde superhrdiny a nějakou katastrofu na odvrácení, celé se to ale nese v naprosto odlehčeném stylu, nečekejte tak nějaké…" (více)
-
Kinema.sk (Michal Korec)

"Po zhliadnutí moje okolie podotklo, že tento film si udržal svoj štandard, resp. ostal na rovnakej úrovni ako jednotka. Čiastočne je to pravda. Aj dvojka je podpriemerná a robí hanbu žánru komiksového filmu. Dokonca svojou naivitou a horším dabingom prekračuje aj prvý diel, a tak sa dostávame k…" (více)
-
MovieZone.cz (Matěj Svoboda)

"Akce je málo, většinou vypadá dost lacině a málokdy přijde s něčím, nad čím by člověk, jenž viděl alespoň dva jiné comicsové filmy, uznale pokýval hlavou. Storyho režie je jako polévka z pytlíku. Naprosto instantní a nepřekvapující. Krom toho pouhých devadesát minut je zatraceně málo na to, aby se…" (více)
-
Playall.cz (Patrik Weisser)

"Ti, co tento film ještě neviděli, tak radím, aby si vypůjčili DVD a podívali se na to! Není co ztratit, můžete jen získat Poměrně zajímavý a koukatelný příběh v opravdu povedeném filmu, tedy alespoň co se týče trikových efektů " (více)
-
Premiere.cz (Radim Bartík)

"Happy end je předvídatelný už od samého začátku, Galactus v podobě velkého mraku nevyděsí ani nejmenší, vzduchem létají repliky jak z nejhorších soap oper a film září barvičkami stejně příšerně jako Batman & Robin. Když ve velkém finále dosud neodvratnou zkázu světa vyřeší jedno jediné…" (více)
-
Rozhlas.cz (Jakub Leníček)
"Fantastická čtyřka a Silver Surfer je neslaný nemastný snímek, vhodný možná pro zabití nějakého času. Speciální efekty jsou asi to nejpůsobivější, co nabízí, každopádně se znovu ukazuje stará známá pravda, že ani ty sebelepší triky dobrý film neudělají. Pokud film zhlédnete, je dost možné, že vám v…" (více)
-
Tiscali.cz (Petr Koten)
"Chronologicky i věcně je však jeho spojení s Fantastickou čtyřkou zcela na místě. V comicsu tomu nebylo jinak. Kdysi padouch, dnes hrdina, to je Silver Surfer. Poprvé se objevil v příběhu Fantastic Four # 48 (1966), aby zvěstoval příchod požírače planet Galactuse. To je taky jeho práce. Se členy F4…" (více)
49%
Hodnocení uživatelů
Fanklub filmu
Premiéry
| V kinech ČR od: | 05.07.2007 Bontonfilm |
|---|---|
| V kinech SR od: | 05.07.2007 Tatrafilm |
| Na DVD od: | 22.10.2007 Bonton |
| Na Blu-ray od: | 01.09.2008 Bonton |
Související
- Silver Surfer (2014)
- Fantastic Four (2013)
- Fantastická čtyřka (2005)
- Fantastic Four, The (TV seriál) (1994)