„Vy ho chytíte.“ – „Hovno, už o ňom nakrúcajú aj filmy.“ ZODIAC je takmer majstrovské dielo, ale to už zaváňa príliš vážnym braním filmov a tomu som sa vždy snažil vyhíbať. Takže inak. Zodiac naozaj žil, naozaj vraždil a možno jeho identitu napokon odhalili... ale asi nie. Davida Finchera mám rád napriek tomu, že niektoré jeho filmy (VOTRELEC 3, HRA) sú precenené, s heslom „forma je všetko“. ZODIAC je jeho zatiaľ najlepším filmom. Nie je to žiadny serial killer (ako SEDEM), je to technicky poslušná a kvalitná a inteligentná a štýlová a dokonca vtipná dráma o mužoch, ktorí zasvätili život niečomu, čo si vybralo daň a u niektorých si ju vyberá dodnes. Kino Považan 2007(14.7.2007)

Strhující mozaika faktů, která postrádá ohraničující rysy thrillerového žánru a doslova diváka vykoupe v jednom z nejzáhadnějších případů kriminalistické historie. Jediné, co bych vytkl, je stopáž, jinak se mi líbilo vše podstatné – stylizace, hudba, herecké výkony, pojetí postav. Zodiac je prostě hodně netradičním pohledem na atraktivní látku, ze které by většina režisérů udělala napínavou selanku s koncem, kde to vrah koupí do prsou a nazdar. Fincher se naštěstí přidržel faktů a vytvořil dokumentarizující, civilní a trochu retro podívanou, která mě osobně strašně bavila. Čekáte-li cosi atraktivního ve stylu "Sedm", do kina raději nechoďte.(14.6.2007)

David Fincher je velmi moudrý muž. Zodiac rozhodně nepatří mezi deprese, které "osloví celou rodinu", tak jako Sedm, je to spíš film pro fajnšmekry, co si užijí fůzi sedmdesátkové fimařiny a "dnešní" mrazivé kriminálky. Hodně lidem bude chybět, že se není s kým ztotožnit, pár jich bude (podobně jako já) místy unaveno košatou stopáží - dokonalý styl ale triumfuje. Tak filigránsky a uvědoměle natočený snímek v kinech dlouho nebyl.(23.5.2007)

Niečo tak precízne natočeného a napriek tým haldám faktov v dialógoch neustále zaujímavého a napínavého sa vidí raz za päťročnicu. Dajte už konečne Fincherovi Oscara.(10.1.2008)

Tak ja fakt nevim. Fincher je pan reziser, to urcite, vsechno ma pevne v rukou a cely je to natoceny naprosto dokonale, ale prislo mi, ze toho je proste malo. Tentokrat se zkratka nekona zadna husta depresivni atmosfera, ale poctiva pomala kriminalka. Na druhou stranu se musi nechat, ze me film zaujal, misty sem byl napnutej a vubec se nenudil a nekdy to navic Fincher obohatil nejakym vtipkem nebo odkazem a ackoliv mi bylo jasny, ze vraha nechyti, presto se konec velmi poved. No ale pres to vsechno bylo tech 160 minut moc. Jak jsem rek, ne ze bych se nudil a ani mi neprislo, ze by tu byly naky zbytecny sceny, jen se mi proste uz nak blbe sedelo. Ale rozhodne prijemna zmena po vsech tech modernich kriminalkach, kdy najdou chlup a vi kam chodi vrah nakupovat. Jinak, kdyz uz filmu zacne krapet dochazet dech, tak se presunem o ctyri roky dopredu a de patrat Jake Gyllenhaal a okamzite film chyti druhej dech. A co se tyce samotnejch vrazd, tak jsou perfektni, skoda, ze nich je tak malo, ale Fincher byl holt vernej skutecnejm udalostem. Co se tyce hercu, tak Jake je ze zacatku krapet nevyuzitej, ale nakonec se rozjede, jen mi prisel desne mladej, nez abych ho bral jako otce trech deti. Trosku mi to jeho patrani pripomnelo JFK od Stonea, ktery je ale daleko lepsi. Jinak Robert Downey to podle me ani moc nehral, ale choval se tak, jak se chova normalne. A mozna, ze ted nekoho naseru, ale kdyby se nahodou nejakej idiot rozhod natocit Piraty z Karibiku bez Deppa, myslim, ze by ho Downey dobre zastoupil. Co rict zaverem. Proste poctiva bezchybna filmarina, kterou ale znovu videt nemusim.(7.6.2007)

• - Krev je kvůli úspoře času dodělána digitálně. (gjjm)

• - Ačkoliv se Zodiac ve svých dopisech chlubil více než 37 vraždami, policie mu přisuzuje sedm vražedných útoků, z toho pět dokonaných vražd. (zajda404)

• - V případě Zodiaca figurovalo více než 2500 podezřelých. „Nejslibnějším“ z nich byl Arthur Leigh Allen, ale až do jeho smrti v roce 1992 se proti němu nenašly přímé důkazy. Navíc v roce 2002 byl odebrán vzorek DNA ze Zodiacových dopisů, který se neshodoval s Allenovou DNA. Identita Zodiaca tak ještě i v roce 2011 zůstala stále neznámá. (Petulka88)