Oscar 3 : Výprava, Masky, Vizuální efekty + 10 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Brad Pitt, Herečka VR - Taraji P. Henson, Kamera, Kostýmy, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář - A(29.1.2009)

• Subjektiv

Žil byl Benjamin Button. Narodil se. Učil se. O panictví přišel. Byl ve válce. Zamiloval se. Přátelil se. Někdy se opil. Zplodil dítě. Jezdil na motorce. Stařecky zdementněl. Umřel. Ale neměl to hoch jednoduché, leccos se mu pokáklo, neboť místo stárnutí jeho tělo mládlo. Divák z toho slzel, poddával se sentimentu, na první pohled rozpoznal Benjaminovu budoucí lásku, sledoval jak se mění doba, účesy, hadry, prostředí, hudba, životní styl. Během celého filmu se na diváka hází "hluboká" a útěšlivá životní moudra. Inu, drahý velkomelodoják.(26.5.2010)

Celosvětově divácky úspěšný film. Výborně natočený příběh podivuhodného mládnoucího staříka mi (v dobrém) trochu připomínal film Forrest Gump. Trailer: http://www.csfd.cz/film/221714-podivuhodny-pripad-benjamina-buttona/videa/(19.9.2009)

• - Ve filmu Brad Pitt pronese větu: "Nic netrvá věčně, to je škoda." Jako Achilles v Troji (2004) zase řekne: "Bohové nám závidí naši smrtelnost, vše je krásnější díky pomíjivosti." (AntiasKing)

• - Původně měl být film uveden již v květnu 2008. (dukeman)

• - Dcera Brada Pitta a Angeliny Jolie - Shiloh Jolie-Pitt – si ve filmu zahrála dceru Benjamina a Daisy. Shiloh měla během natáčení 10 měsíců. (HellFire)