Konvence v rukách invence.(29.1.2009)

narodit se jako stařec a zemřít jako mimino, chtěl by to snad někdo zažít?? Benjamin neměl na výběr.. být vyjímečný je příjemný pocit, ale za jakou cenu?? Benjaminův život byl jeden velký otazník, a tak jako on i my chceme na otázky odpověď.. prožil vývoj pozpátku, ale život žil kupředu :) pan Finscher nás vzal na cestu životem Bejamina a jeho životní lásky Daisy, kteří přes všechna životní rozhodnutí a nespravedlnost co jim život přichystal, prožili kouzelný příběh.. příběh, který nás každou jejich životní etapou dostával :)(29.7.2009)

Hned v úvodu musím napsat, že téměř do konce jsem byla rozhodnuta, že dám "pouze" 4 hvězdičky a trošku mě to mrzelo, ptž každým záběrem z tohodle číší, že to bude oscarový film, který budou lidé milovat. Nevím, čím to, ale od chvíle, kdy se "Brad" objevil na scéně, mi to připadalo velmi strojené, umělé, i když námět je tolik originální a výjimečný a mistrovsky zpracovaný, mě ty masky byly opravdu k smíchu a i když to není práce jednoduchá, přišlo mi, že i mistr Fincher, kterého miluji (!!!), si v tomhle vzal moc velké sousto a trikaři mu trošku podrazily nohy, Brad mě začal přesvědčovat až ve chvílích, kdy měl na sobě make-upu míň a míň, nebo snad mám napsat víc a víc? Ať už tak, či tak, okouzloval mě samozřejmě až čím byl mladší a čím méně vrásek jsem na něm viděla. Za to Cate, jakmile se hned objevila, tak jsem z ní nemohla spustit oči a i když jako žena se mi nikdy nijak zvlášť nelíbila, tady jsem jí byla ohromena .. a to ať už jí bylo 20 nebo 40. No .. ale stále si mě film přes to vše nedokázal získat, zvrat přišel 20 minut před koncem, kdy se mi začaly vlévat slzy do očí. V té chvíli jsem si řekla - jo, kašlu na to, tohle je prostě nádhera! // Na druhé shlédnutí ještě silnější zážitek!(2.1.2009)

Scénář: Eric Roth .. _ Benjamin, sorted to lose people you love. How else could I know how important is for us? _____ Curious Case of Benjamin Button je velkolepé sentimentální představení fantazie a rozjímání nad časem, životem, smrtí, významem i pomíjivostí nás všech. Scénárista Eric Roth se v tomto směru skutečně přesvědčivě vyjádřil. Síla příběhu je však pouze v tom, zda ve vás vyvolá určité pocity. Obsahem totiž diváky neválcuje. Ústřední postavu téměř nezajímají dějinné okolnosti, které formují chod světa a taktéž okolní svět se o tak podivuhodného jedince pranic nezajímá a jen úzký okruh přátel s ním sdílí jeho úděl, který je nám, v čase plynoucích epizodách, postupně předkládán. Délka vyprávění je nakonec poměrně dobře stravitelná, na jeden neobyčejný lidský život až nedostačující. Ale možná, že bych střední část (práci na remorkéru) nahradil něčím poutavějším, protože po Buttonově úžasném „dětství“ v domově důchodců jsem byl možná až moc nažhaven. Finální vztahová houpačka a definitivní omlazení (za tohle bych trailery kopl někam) pak téměř začínají skřípat… _____ David Fincher už není tím razantním tvůrcem, co býval. Nyní režíruje decentně, stylově, bez excesů a ztrácí tím tak jistě část svých dřívějších vyznavačů, ale pořád se v jeho práci skrývá velký potenciál. Ten je v případě CCoBB ochucen výtečnou výpravou, kamerou (dlouhodobý Fincherův technický spolupracovník Claudio Miranda) a opředen libými tóny Alexandre Desplat (soundtrack mi občas lehce připomněl jeho Birth), které asi nejvíce podtrhují melancholickou náladu, jakou snímek má (kdyby někdo váhal, zda film vidět nechť si OST předtím - pro přesnou představu, co ho čeká - poslechne). Brad Pitt si renomé svým výkonem rozhodně posiluje a pro Cate Blanchett mám slabost i kdyby nebyla tak výbornou herečkou. _ BlackBox Projekce _ 90%.(1.1.2009)

Celosvětově divácky úspěšný film. Výborně natočený příběh podivuhodného mládnoucího staříka mi (v dobrém) trochu připomínal film Forrest Gump. Trailer: http://www.csfd.cz/film/221714-podivuhodny-pripad-benjamina-buttona/videa/(19.9.2009)