Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

USA, 2005, 88 min

Oproti seriálu mnohem slabší, jelikož se tento film nevzdaluje jeho pojetí, tzn. že příběh je dosti chabý, ale je obohacen řadou geniálních gagů, které jsou v podobě seriálu neodolatelně vtipné, ale na celovečerní stopáž to je přece jenom trochu málo.(11.5.2006)

• kinej

Film Family Guy značně pokulhává za seriálem. Působí to, skoro jako kdyby se slabé vtipy, pro které nezbylo místo v seriálu nashromáždily a byly poslepovány v tento film. Vypadá to, že i tvůrci si byli vědomi chabého scénáře a tak je tam kde chybí fór nějaká ta vulgarita. Humor je zde nahrazován prděním a, či slovíčkem fuck. To Simpsonovi na sebe dokáží strhnout pozornost i bez toho. Nemám nic proti vulgárním vtípkům, například film South Park či Borat je jimi přesycen, jenže tam nejde o cíl, ale prostředek.(8.8.2007)

Celovečerní Family Guy trpí Simpsonovským syndromem - téměř jakákoli řada seriálu je výrazně lepší než celovečerní film... Bohužel... Podobné filmy: Simpsonovi ve filmu, Futurama: Bender's Big Score, Futurama: The Beast with a Billion Backs, South Park: Peklo na Zemi, South Park: Imaginationland(8.10.2008)

nenudil jsem se, to ne, ale na druhou stranu momentů, kdy jsem se upřímně zasmál, bylo pomálu.. to, na čem seriál úspěšně staví dvacetiminutové epizody (spousty geniálních gagů a popkulturních odkazů vs. útržkovitost a téměř nulová dějovost) prostě v délce devadesáti minut nemůže zdaleka tak dobře fungovat..(22.1.2012)

Já neměl vůbec pocit, že by to trpělo 'simpsonovským' syndromem slepených dílů a nekonsolidovanosti děje. Naopak, přestože The Untold story doopravdy JE papier mâché tří dílů, nepůsobí v žádném případě roztrhaně. A co si budeme povídat.. Stewie a Brian jsou dokonalí. :P(30.10.2009)

• - Tento celovečerný špeciál, pôvodne vydaný na DVD v septembri 2005, bol mierne prerobený a rozdelený do troch štandardných epizód seriálu Griffinovci (od r. 1999), ktoré odvysielala stanica FOX v máji 2006 ako posledné tri epizódy štvrtej série. (SarumanKo)

• - Vo filme, ktorý trvá 88 minút, sa nachádza celkom 46 flashbackov, čo znamená v priemere jednu spomienku každých 1,91 minút. (SarumanKo)