Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  *****

  Andrew Adamsonovi patří mé velké díky za to, že dokázal z mé nejméně oblíbené části Letopisů vykřesat film, který mi pomohl zapomenout na mé první neslavné setkání s pokračováním Lva, čarodějnice a skříně. Dodnes nepovažuju za největší problém C. S. Lewisovo naložení se Zuzkou a jejím osudem, ale fakt, že si "dovolil" tak hrubě přesadit krále a královny ze Zlatého věku do temného středověku narnijských dějin. Jsem fascinována a obdivuji preciznost a realističnost Telmaru a akceptuji všechny změny, včetně snědého a staršího Kaspiana. Během chvíle mohu zapomenout i na rozpaky, které vzbudil Kaspian v BBC (a inspiroval je pro sloučení s Jitřním poutníkem) a začít ho cele vnímat jako hutné realistické drama. Příběh králů a královen, kteří se opět stali dětmi, se tu plně rozvinul do výtečného střetu autorit. Množství nevyhnutelných chyb, které mají na svědomí Petr i Kaspian, dokonale podtrhují a osvětlují všechny otázky, které vyvolal pro někoho až příliš stručný konec prvního filmu. Patnáctiletá vláda skutečně nebyla jen pouhým snem a ani rok života ve válečném Londýně ji nedokázal v myslích Pevensiových potlačit. Skutečnost, že se při návratu do Narnie setkali s naprosto okouzlujícím Rípčípem a všudypřítomnou Jadis, je už jen pomyslnou třešničkou v přehlídce dokonalosti.(3.2.2009)

 • Zíza
  ***

  nejkrásnější byl ten vodní cosi (nymfák?)... Jinak? Hm, kdybych neměla absták na filmy a nebyla tak dlouho v divočině, tak to bude asi o * méně...(2.8.2008)

 • Tuxedo
  **

  O trochu lepší než jednička, ale stále ve vodách průměru. 5/10(28.6.2008)

 • Djoker
  ***

  Knihu jsem četl ještě před filmem a byl jsem velice zvědav, jak se s ní tvůrci poprali. Když vezmu v potaz, že kniha je napsána pro malé děti, tak se film povedl, i když je to pořád hodně pohádková fantasy. To, že se tvůrci moc nedrželi knihy, je klad i zápor. Např. vložený útok na hrad je určitě plusem, ale některé souvislosti, které byly vynechány nebo zkráceny, mi tam prostě chybí.(28.8.2009)

 • Tetsuo
  *

  Jakž takž se na to dá koukat, ale nedá se to poslouchat v žádném existujícím jazyce. Je to militatntní, infantilní, propagandisticko-křesťanský super-mega-kýč. Navíc tomu chybí základní dějová logika, většina motivací je naprosto nevysvětlená. Prostě věřte, že to tak mělo být...(10.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace