Ultimátní guilty pleasure, které jsem si po dvě hodiny a dvacet sedm minut užíval jako desetileté dítě, jež poté vyleze s bandou kamarádů před kino a půjde si hrát na Krále králů Petra, jeho sourozence a vcelku cool prince Caspiana. Čekal jsem co možná největší zlo, ale v rámci toho, jak moc zacílená na děti Narnie je, jsem se vážně docela bavil. Buď tím, jak moc prázdné dialogy většina postav vede, jak naivně a přímočaře jsou jednotlivé linie napsány a vedeny, anebo jak děsně někteří z herců na plátně hrají. Zabít Williama Moseleyho a nejotravnějšího lva v historii kinematografie, byl by to asi stokrát lepší film. A to i přes fakt, že Adamson vážně neumí vůbec vyprávět, zato mu jde vykrádání Pána prstenů (úvodní honička v lesích mi protřepala břišní svaly líp než tucet sklapovaček) a hezky stylizované (lehce kýčovité) záběry, při nichž všechno vybuchuje a dětští herci vypadají, že to všechno myslí smrtelně vážně. Naprosto chápu, proč mnozí hodnotí absolutně tragicky, ale být malé dítě, skutečně se u toho pokadím a mířím za očařem, aby mi vrátil zpátky vyvalené oční bulvy. 5/10(10.6.2008)

• Rosomak

Nejvíc se bavím tou kauzalitou, která místy dosahuje obludných rozměrů:)(9.12.2008)

• Djkoma

Nedokážu pochopit, proč se točí filmy směřované na mladší publikum o délce 147 minut. Ono přežít první díl o délce lehce přes dvě hodiny se i přes tu hromadu plastových zbraní, naivního příběhu a nezajímavých postav dalo přežít, ale co skoro 150? Bohužel druhý díl nepřináší žádné velké zlepšení po dějové ani psychologické rovině, která podle mě vypadla ještě před psaním scénáře a divákovi nezbude nic jiného, než sledovat další pohádku, kde bojuje dobro proti zlu v nekonečné metafoře a obyčejnosti. Je strašná škoda, že druhá Narnie vypadá tak obyčejně a odfušovaně, protože má několik příjemných a dobrých momentů, kam určitě nepatří rádoby drsní kluci, kterým nebylo ani patnáct a bojují na život a na smrt s mnohem staršími, zkušenějšími a vycvičenějšími protivníky. Naivita a pohádkovost jde ruku v ruce s ohraným příběhem bez jakékoliv snahy zlepšovat se. Po herecké stránce všichni trochu zestárli, ale není to moc poznat, snad kromě nejmladší postavy, která už nevypadá jako z reklamy na mléčné výrobky, ale jako skutečná dívenka (to neznamená, že není protivná a až příliš náhodně ji všechno vychází:)). Chudý náboženský bratříček velkolepého Pána prstenů může jen v několika málo okamžicích tajně doufat, že se dotkl kotníku svého velkého a neporazitelného bratra, s kterým vyrůstal.(5.11.2008)

• Eddard

Průhledné; to co bylo možná v předloze původní se nyní zdá jako po sté převařené; nechytré, nezábavné, nechytlavé. Tu a tam pěkný obrázek. Chm. Hluboko pod kvality filmových Potterů (LOTRa do srovnání z pochopitelných důvodů tahat nebudu); slabší než první díl; přednost bych druhé Narnii možná dal před Eragonem, což není zrovna velké terno. Takže 40%(30.1.2009)

Tiež ako aj v jednotke Adamson neplytval svojou fantáziou a natočil rovnako výbornú dobrodružnú fantasy s obdivu vhodnými vizuálnymi efektami a prekrásnym soundtrackom .(23.1.2011)