• Marius

A tak milé deti, ak budete dostatočne silno veriť ako Lucinka, uvidíte Ježiša a budete tiež konať zázraky. 2/10(2.7.2008)

Dospělejší, příjemnější, lev tam naštěstí skoro nebyl, příběh byl temnější a spletitější a ty děti už nebyly tak hrozně protivné. Takže nejhorší tam byly ty myši (opravdu trapné) a místy to bylo poněkud zdlouhavé.(23.12.2008)

Ultimátní guilty pleasure, které jsem si po dvě hodiny a dvacet sedm minut užíval jako desetileté dítě, jež poté vyleze s bandou kamarádů před kino a půjde si hrát na Krále králů Petra, jeho sourozence a vcelku cool prince Caspiana. Čekal jsem co možná největší zlo, ale v rámci toho, jak moc zacílená na děti Narnie je, jsem se vážně docela bavil. Buď tím, jak moc prázdné dialogy většina postav vede, jak naivně a přímočaře jsou jednotlivé linie napsány a vedeny, anebo jak děsně někteří z herců na plátně hrají. Zabít Williama Moseleyho a nejotravnějšího lva v historii kinematografie, byl by to asi stokrát lepší film. A to i přes fakt, že Adamson vážně neumí vůbec vyprávět, zato mu jde vykrádání Pána prstenů (úvodní honička v lesích mi protřepala břišní svaly líp než tucet sklapovaček) a hezky stylizované (lehce kýčovité) záběry, při nichž všechno vybuchuje a dětští herci vypadají, že to všechno myslí smrtelně vážně. Naprosto chápu, proč mnozí hodnotí absolutně tragicky, ale být malé dítě, skutečně se u toho pokadím a mířím za očařem, aby mi vrátil zpátky vyvalené oční bulvy. 5/10(10.6.2008)

• Tuxedo

O trochu lepší než jednička, ale stále ve vodách průměru. 5/10(28.6.2008)

V porovnani s jednotkou mi chybalo to magicke dobrodruzstvo zlej ladovej carodejnice v podani Tildy Swinton, ktore bolo omnoho zaujimavejsie ako v tejto casti bez akejkolvek magie zly ludsky kral. Ani oblubeny Aslan sa tu moc neukazal, avsak na druhej strane mi dlha minutaz ubehla celkom rychlo. Hudba sa opakovala z jednotky, co mi vyhovelo a bitky na konci filmu som akceptoval ako rodinnu zabavu a nie napodobeninu Pana prstenov... 28.07.2008 _________ Ben Barnes - (Princ Kaspian) +++ William Moseley - (Peter Pevensie) +++ Anna Popplewell - (Susan Pevensie) +++ Skandar Keynes - (Edmund Pevensie) +++ Georgie Henley - (Lucy Pevensie) +++ Sergio Castellitto - (Král Miraz) +++ Vincent Grass - (Doktor Cornelius) +++ Tilda Swinton - (Bílá čarodějnice) +++ Klára Issová - (čarodějnice) +++ Hudba: (Harry Gregson-Williams) +++ (Videl v kine 26.07.2008) +++(27.7.2008)

• - Anna Popplewel a Skandar Keyes zjistili, že bydlí oba v Londýně a to dokonce v sousedních ulicích až poté, co byli vybráni pro své role z tisíců uchazečů z celého světa. (hippyman)

• - Hlavními natáčecími lokacemi se nakonec staly Nový Zéland, Česká republika, Polsko a Slovinsko. (hippyman)

• - Režisér procestoval při hledání míst vhodných pro natáčení filmu dohromady pět světadílů. Nehledal jen na Arktidě a Antarktidě. (hippyman)