Komedie / Rodinný

USA, 2006, 90 min

// Production Companies: 20th Century Fox Home Entertainment //(8.6.2011)

Doktor Dolittle je pracovně vytížen a tak na scénu nastupuje jeho starší dcera, která získala dar slyšet šum zvířecí řeči, už na konci předchozího dílu. Jelikož je ale rozmazlená městská holka, tak jí matka pošle na táborový ranč ke svému známému. Jenže ani tam se problémům nevyhne. "Poučení pro příště. Nekraď bonbóny tlustým dětem." 50%(31.12.2012)

Oproti předchozímu dílu tady vše působí tak pohodově až skoro přirozeně, že jsem se až divil. Téměř se to rovná prvnímu dílu, ale s tím, že to není tolik jako komedie, to ani moc ne, ale hodně jako rodinný film a takový teenage přátelství, které mladší diváky patrně docela osloví, pokud to nejsou vymazané mozky. Hodnotou ten film samozřejmě není nic extra, ale jako rodinná zábava super. Možná časem ještě zvednu hodnocení i za to, že už si jde svou cestou bez Eddieho Murphyho.(18.7.2011)

• TO

sedmnáctiletá holka tancuje, zpívá a mluví se zvířaty. Je to primitivní zábava, ale lepší jak ty n-tá pokračování Beethovena nebo ty béčkové rodinné komedie dvojčat Olsenový.(28.7.2006)

Vtipnější i zajímavější než předchozí díly s Eddie Murphym. Tak to cítím a za tím si budu stát. 60%(29.12.2011)

• - Film se natáčel ve Vencouveru a v Langley v Britské Kolumbii. (rafix)

• - Film byl původně natočen s tím, že půjde do kin. Dokonce se objevovaly reklamy, které na něj lákaly do kina, ale těsně před vydáním bylo rozhodnuto, že film půjde rovnou na video. (HappySmile)