Škola svádění

School for Scoundrels

Škola zvádzania

Komedie / Romantický

USA, 2006, 98 min

Nepytajte sa ma preco, ale mne sa to pacilo. Jednoducho som sa bavila, aj ked s ostupom pripustam, ze si na nic originalne nespominam a uveritelnost... no, o tu tam predsa neslo:-)(3.3.2007)

• imf

Bez nápadů, bez tempa a bez inteligence. Je to opravdu retardované a nikoliv tím správným způsobem. Heder unavuje, Thornton otravuje a člověk přemýšlí nad tím, jestli by si z poslední doby vzpomněl na zbytečnější film... a přemýšlí marně. Od režiséra Todda Philipse po Mládí v trapu a Starsky a Hutchovi jednoznačné zklamání. Jestli dá Thorntonovi a Hederovi ještě někdo tyhle škatulkové role, osobně ho umlátím tenisovou raketou. ;)(1.3.2007)

Potenciál to mělo solidní, když vezmu, že Heder tady neni super retard jako obvykle, že je tady Billy Bob Thornton a v menších rolích zarostlej Stiller, Sanz, Duncan nebo Fogler. Jenže je to hovno platný, jelikož to je spíš utahaný než vtipný a Hederovy, potažmo Thorntonovy naschvály nejsou rozhodně tak srandovní, jak by měly být. Průměrná komedie(19.1.2009)

Bol som milo prekvapený. Heder sa do roly lúzerou hodí ako vyšitý a drsný Thornton mu skvelo asistuje. Potom nemáte pocit vinny, ani sa nesmejete na silu. Tiež o kvalite svedčia mená ktoré sa tu objavili ako Stiller (aj keď dosť v nepodarenej málo výraznej roly), Michael Clarke Duncan (ktorému asi došli financie, keď zobral, takúto trápnu rolu, i keď správny herec má brať všetko čo vie kvalitne zahrať a on to nepochybne zvládol), Srah Silverman (na nej som sa smial asi najviac, mala dostať viac priestoru). Ako tak pozerám komédie Todda Phillips, niee sú určite tie, za ktoré sa dáva odpad, ale najmenej tri hviezdy, čo je na CSFD akokeby 5. Celkovo ma aj toto presvedšilo, že na komédie má tento režisér nos. 4 ako vyšité.(27.5.2009)

Soundtrack Christophe Beck: 1. Set Me Free ,2. No More Mr. Nice Guy ,3. Blue Orchid ,4. Where the Hood at ,5. Lovely Day ,6. Tivoli-Rutsch-Walzer, Op. 39 ,7. Sleep to Dream ,8. Get Free ,9. Dimension(14.5.2011)