Škola svádění

School for Scoundrels

Škola zvádzania

Komedie / Romantický

USA, 2006, 98 min

Taková ta typická neškodná komedie, která občas moralizuje, občas baví, občas nudí. Vynikající je Billy Bob Thorton a Michael Clarke Duncan, kteří drží tuhle komedii na hranici čistého průměru a hlavně zajímavý a dobře vypointovaný konec. Zapomenutelná záležitost na jedno podívání. 55%.(22.9.2012)

Todd Phillips so svojimi komédiami u mňa zatiaľ vždy zabodoval na úrovni štyroch hviezdičiek. Moje hodnotenie jeho štyroch filmov síce vždy balansovalo nad zostupom k nižšiemu hodnoteniu, no svoj nadštandard si udržalo. Sympatické trio v hlavnej roli, príjemne nenásilná romantická vsuvka medzi Jonom Hederom a Jacinda Barrett filmu vôbec neublížila, viac sa film však orientuje na komediálny nášup, ktorého autormi je neskutočne hláškujúce duo Heder - Thornton. Scenár je predvídateľný, námet má však svoje čaro, Heder zahral svojho strémovaného mamľasa dokonale, vedľajšie (humorne podporné) postavy fungovali stopercentne a ja som sa bavil. 75%.(26.5.2009)

Dám tři hvězdy, ale nic moc to nebylo. Z Hedera toho jako z komika příliš nevymačkali a jeho image dementa mohla být využita daleko intenzivněji. Mísení žánru mírně ztřeštěné komedie a romantiky se ve výsledku lehce neutralizuje a film nakonec z řady nevybočuje ani v jednom směru. Kdyby na plátně častěji Hederovy sekundoval ještě jeden další zdatný komik, tempo by se možná dalo udržet snáz. Jedna zchůzka s tímto filmem bohatě stačí. Souboj o dívku svede hrdina i v o něco vydařenější komedii Kurs sebeovládání. Alternativa: Anger Management, Mama´s Boy.(30.12.2010)

První polovina sranda, pak už mě to bavilo čím dál míň. Ale pár vtipů mě fakt dostalo :)(1.1.2010)

• bassator

Další z velmi špatných, nevtipných amerických komedii. Jak se můžou takoví skvělí herci Billy Bob Thornton a Michael Clarke Duncan nechat přemluvit k takovému lacinému filmu, to nechápu... - 7. 10. 2009 - 30%(7.10.2009)

• - Spoiler: Pravidla dr. P "Z baru do své postele" zní:
    - buď nebezpečný, je to v pohodě
    - žádné komplimenty, NIKDY
    - vždy si odchyť dívku, když je sama
    - kdekoliv zrovna jsi, místo je vždycky na nic
    - navaž s ní vztah
    - lži, lži a lži ještě víc
    (HappySmile)

• - Rozpočet filmu byl 35 milionů a sehnat je na tento film bylo podle Billy Boba Thorntona mnohem těžší, než sehnat 150 milionů na akční trhák. (Pumiiix)

• - Bill Murray měl původně hrát dr. P a Christopher Masterson se měl zase objevit v roli Rogera. Oba však na poslední chvíli z projektu vycouvali. (HappySmile)