poster

Rozsudky soudce Ooky (TV film)

 • Československo

  Hedvábí a slzy

  (Československo)

Pohádka

Československo, 1988, 62 min

 • drexik
  *****

  Co se týče pohádek "papundeklového" formátu, tak tahle je nej.(4.10.2009)

 • Andre3000
  ****

  Velmi nenápadný za to svým způsobem chytrý film s exceletním Mírou v hlavní roli. Vřele doporučuji.(4.6.2009)

 • honajz
  ****

  Jedna z mých nejoblíbenějších TV pohádek, kde sice občas herci přehrávají, ale celkově je to vtipné, zábavné a dokonce moudré. Dokonce ani donutil mi zde nijak moc nevadí. Pohádka mne navíc nakonec přivedla je knižní předloze.(9.8.2015)

 • MM_Ramone
  **

  Televízna inscenovaná rozprávka z orientu o múdrom sudcovi Ookym a ušľachtilých ľudských hodnotách. V starovekom Japonskom cisárstve, kde sa odohráva tento príbeh, dokázal vždy rafinovane a spravodlivo vyriešiť každý spor. Bolo by to celkom fajn, keby to nebolo natočené v štúdiach českej televízie, s českými hercami. Tých totiž navliekli do kimon, nasadili parochne a nalíčili im šikmé oči na spôsob aziatov. Prišlo mi to podobne trapné ako keď si niekto natrie tvár krémom na topánky a vydáva sa za černocha. **(9.10.2009)

 • Maemi
  ***

  Zpracování není nejlepší, Japonsko určitě není ztvárněno věrohodně a občas to působí směšně, ale oceňuji snahu přiblížit japonské příběhy i českým divákům, zde převážně dětem.(10.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace