Rozsudky soudce Ooky (TV film)

• Československo

Hedvábí a slzy

(Československo)

Pohádka

Československo, 1988, 62 min

Moc rád jsem vždy v TV zapl tuto exotickou pohadku pro starší. Herci Donutil a Zindulka tomu ještě dávají větší třidu. A pak , že Japonsko neumíme zahrát.(27.11.2008)

Velice chytrá japonská pohádka o jednom spravedlivém a moudrém soudci. Japonce obecně by naše krajina měla přijímat jako své mentální učitele, neboť je to národ, který má ve světě nejvyšších kvalit co do společenských a morálních hodnot.(4.10.2009)

Zpracování není nejlepší, Japonsko určitě není ztvárněno věrohodně a občas to působí směšně, ale oceňuji snahu přiblížit japonské příběhy i českým divákům, zde převážně dětem.(10.8.2011)

Velmi nenápadný za to svým způsobem chytrý film s exceletním Mírou v hlavní roli. Vřele doporučuji.(4.6.2009)

• kajda.l

Český selský rozum v "japonských" kulisách. Vytváření primitivních karikatur šlo Čechům vždy nejlépe. S odstupem mnoha let již téměř nekoukatelné.(6.7.2016)