poster

Rozsudky soudce Ooky (TV film)

 • Československo

  Hedvábí a slzy

  (Československo)

Pohádka

Československo, 1988, 62 min

 • ork
  ****

  For ME 79%(6.2.2008)

 • flanker.27
  *****

  Donutil v kimonu se samurajským mečem, to musíte vidět. Je to pohádka spíš pro starší děti, ale líbí se mi, že v dítěti vidí pozorného a inteligentního diváka. Dítě se tu musí zamýšlet nad dopady jednotlivých rozhodnutí a nad tím, co je v daném případě správné. "Zákon je nástroj, se kterým se musíme učit zacházet."(21.3.2007)

 • kajda.l
  **

  Český selský rozum v "japonských" kulisách. Vytváření primitivních karikatur šlo Čechům vždy nejlépe. S odstupem mnoha let již téměř nekoukatelné.(6.7.2016)

 • MM_Ramone
  **

  Televízna inscenovaná rozprávka z orientu o múdrom sudcovi Ookym a ušľachtilých ľudských hodnotách. V starovekom Japonskom cisárstve, kde sa odohráva tento príbeh, dokázal vždy rafinovane a spravodlivo vyriešiť každý spor. Bolo by to celkom fajn, keby to nebolo natočené v štúdiach českej televízie, s českými hercami. Tých totiž navliekli do kimon, nasadili parochne a nalíčili im šikmé oči na spôsob aziatov. Prišlo mi to podobne trapné ako keď si niekto natrie tvár krémom na topánky a vydáva sa za černocha. **(9.10.2009)

 • cariada
  ***

  Tahle pohádka se celkem nechala. aneb jak s důvtipem vyzrát na zloděje a podvodníky. Našinci co hrajou japonce jsou k popukání.(30.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace