Rozsudky soudce Ooky (TV film)

• Československo

Hedvábí a slzy

(Československo)

Pohádka

Československo, 1988, 62 min

Co se týče pohádek "papundeklového" formátu, tak tahle je nej.(4.10.2009)

Velmi nenápadný za to svým způsobem chytrý film s exceletním Mírou v hlavní roli. Vřele doporučuji.(4.6.2009)

Jedna z mých nejoblíbenějších TV pohádek, kde sice občas herci přehrávají, ale celkově je to vtipné, zábavné a dokonce moudré. Dokonce ani donutil mi zde nijak moc nevadí. Pohádka mne navíc nakonec přivedla je knižní předloze.(9.8.2015)

• MM_Ramone

Televízna inscenovaná rozprávka z orientu o múdrom sudcovi Ookym a ušľachtilých ľudských hodnotách. V starovekom Japonskom cisárstve, kde sa odohráva tento príbeh, dokázal vždy rafinovane a spravodlivo vyriešiť každý spor. Bolo by to celkom fajn, keby to nebolo natočené v štúdiach českej televízie, s českými hercami. Tých totiž navliekli do kimon, nasadili parochne a nalíčili im šikmé oči na spôsob aziatov. Prišlo mi to podobne trapné ako keď si niekto natrie tvár krémom na topánky a vydáva sa za černocha. **(9.10.2009)

Zpracování není nejlepší, Japonsko určitě není ztvárněno věrohodně a občas to působí směšně, ale oceňuji snahu přiblížit japonské příběhy i českým divákům, zde převážně dětem.(10.8.2011)