poster

Rozsudky soudce Ooky (TV film)

 • Československo

  Hedvábí a slzy

  (Československo)

Pohádka

Československo, 1988, 62 min

 • otík
  ****

  Velmi dobrá klasická televizní poobědová pohádka, která vypráví o moudrém soudci jménem Ooka a několika jeho případech. Příjemná poklidná moudrá pohádka, která aspoň trošku přibližuje japonské mravy našim dětem.(30.12.2011)

 • Phobia
  ****

  Sled jednoduchých detektivek pro děti, "asijské" kulisy a vůbec všichni účinkující jsou číňani jak stehna z ryby. V dětství mi chytrost a moudrost soudce Ooky ohromně imponovala, dnes už bych této studiové pohádce udělila maximálně 3*. Každopádně mi jednotlivé případy celkem utkvěly v paměti a jde o neotřelou podívanou pro děti, takže přivřu oči nad tou celkovou laciností zpracování: 75%.(5.10.2009)

 • Maemi
  ***

  Zpracování není nejlepší, Japonsko určitě není ztvárněno věrohodně a občas to působí směšně, ale oceňuji snahu přiblížit japonské příběhy i českým divákům, zde převážně dětem.(10.8.2011)

 • honajz
  ****

  Jedna z mých nejoblíbenějších TV pohádek, kde sice občas herci přehrávají, ale celkově je to vtipné, zábavné a dokonce moudré. Dokonce ani donutil mi zde nijak moc nevadí. Pohádka mne navíc nakonec přivedla je knižní předloze.(9.8.2015)

 • kajda.l
  **

  Český selský rozum v "japonských" kulisách. Vytváření primitivních karikatur šlo Čechům vždy nejlépe. S odstupem mnoha let již téměř nekoukatelné.(6.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace