Soví houkání

Chaloši v akcii

Komedie / Rodinný

USA, 2006, 91 min

• Psema

Nečekaně se mi to v rámci mezí líbilo. Sice to není kdovíjaká zábava a dvakrát bych si to asi nedal, ale ta příjemná atmosféra a sympatické děti by se měly ocenit. Zbytek je podle očekávání plytký, mentorující a přímočarý sled scén, které vedou po jasně dané cestičce až k cíli. A ty sovy. ;)(15.4.2007)

• korbitch22

Partička americkejch dětiček zachraňuje sovy,v morálně etické,patetické letní americké komedii,wow,ještě že to ty sovy přežily.(4.2.2012)

• genetique

Dovolím si povedať, že toto by nudilo aj deti. Ďalší priemerný filmový produkt, popri ktorom môžte hodinu odspať a o nič neprídete, naopak, aspoň si oddýchnete a lepšie využijete čas. Na druhej strane je to ale škoda, lebo nebyť tej detskej úrovne spracovania okolo školských vecí, išiel by tento film aspoň do slušného priemeru. Hlavne veci spojené s Wilsonovou rolou policajta. 40%.(1.6.2008)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $8,117,637Tržby Celosvetovo $8,224,998Tržby za predaj DVD v USA $10,967,567 //počet predaných kusov 702,930(13.7.2009)

Takovéto pohodové rodinné filmy mám rád. A tenhle má navíc i docela nápaditý scénář. Dva kluci a jedna dívka se snaží zabránit stavbě továrny na výrobu palačinek na místě, kde hnízdí početná soví populace. Nápad je to velmi triviální, ale přesto svým způsobem originální. Provedení je zacíleno spíše na dětské či dospívající obecenstvo, ale film se určitě bude líbit i někomu, kdo má tyto filmy rád a cíleně je vyhledává. A právě mezi tyto diváky patřím i já. Záměrně vyhledávám rodinné komedie a rád se na ně dívám. Nemám rád horory, nemám rád násilí, nemám rád psychické deptačky, já se prostě chci u filmu bavit. Proto se koncentruji především na komedie a tahle patří mezi ty pohodové záležitosti, u kterých si člověk dobře odpočine. Dějově je tento film podařený, zápletka tam je, děj se posouvá stále dopředu, a to je pro mne důležité. Po herecké stránce nemám co vytknout, dětští herci hrají v rámci možností dobře a účast Luka Wilsona potěší, jeho postava patří k tomu vtipnějšímu, co tato komedie nabízí. Prostě já jsem byl spokojen a tohle nijak nevybočuje z řady jiných průměrných komedií, takže dávám tři hvězdičky.(27.10.2008)