Sportovní / Drama / Akční / Romantický

USA, 2006, 97 min

Tenhle film měl přijít minimálně tak o 10 let dřív. Takhle už to chvílema vypadalo spíš jako parodie na 1. díl Rockyho. Nicméně pořád je to důstojnější zakončení série, než ultra stupidní Rocky 5, takže dávám 3 hvězdičky a věřim, že Stallone už dalšího Rockyho snad natáčet nebude.(30.8.2008)

• AngelAngie

Tak tohle jsem nezblajzla ani omylem.(26.5.2008)

Sylvester Stallone je břídil, jak jako režisér tak jako scénárista, ale zato Rocky je stále ten starý dobrý řízek, co tehdá natrhnul zadek Apollo Creedovi. Sentimentální až na půdu a v konečném důsledku je to hodně špatný film, ale co říci o snímku, který vás stejně vyhecuje, tak že tomu staříkovi v ringu držíte pěsti a div, že hlasitě nefandíte na celé kino. Celou stopáž v podstatě čekáte jenom na jednu odzbrojující montáž a sentimentální bitku. Někteří hrdinové by neměli stárnout, a když už, tak aspoň stejně tak důstojně jako tenhle Italský hřebec. Každý by si měl jednou v životě vyběhnout ty své Filadelfské schody vedoucí k sebepoznání a sebeúctě. PS: Ale stejně si myslím, že je to špatný film, akorát mi sedl sedl jak ta pěst na oko (myšleno v opačném smyslu fráze).(26.4.2007)

Myšlenka celého filmu je sice poněkud přitažená za vlasy, ale není bez zajímavosti. Málokdo se asi vyhne jistým obavám. Ovšem již od začátku je jasné, že jde o obavu neopodstatněnou. Všechno to sentimentální bloudění Filadelfií, rozjímání, bilancování a předávání životních pravd totiž působí upřímně. Je to velmi osobní snímek, do kterého Sly vložil "srdíčko" a právě tím je nejvíce sympatický. Popravdě je to tak moc evidentní až málokdo v postavě Rockyho nebude vidět přímo jeho samotného. Co filmu výrazně ubližuje je samotný boxerský zápas. Jednak je tu tak nějak navíc, je natočen divně, postrádá šťávu a celkově nezaujme. Což vzhledem k tomu, že zabírá celou závěrečnou třetinu stopáže nepotěší. Nejhorší jsou však závěrečné titulky. To je skutečně nepopsatelné zlo. Přesto je setkání s Rockym Balboou na počátku podzimu života nenudící, staromilsky příjemné a překvapivě ani trochu směšné. Být Stallonem nechám však již pro příště Rockyho rukavice v klidu odpočívat. Mají na to po všech těch letech ve službě zasloužený nárok.(12.1.2008)

Film o stáří, ČLOVĚKU, jeho víře a vůli bojovat. FIGHTERS FIGHT! Stallone natočil velmi civilní a nostalgický film, který nepostrádá extra silné scény (viz. hádka otce a syna) ani prvky klasické "rockyovské" struktury. Hrozně jsem si přál aby mu tenhle film vyšel a stalo se. Díky!(24.12.2006)