Sportovní / Drama / Akční / Romantický

USA, 2006, 97 min

Film o stáří, ČLOVĚKU, jeho víře a vůli bojovat. FIGHTERS FIGHT! Stallone natočil velmi civilní a nostalgický film, který nepostrádá extra silné scény (viz. hádka otce a syna) ani prvky klasické "rockyovské" struktury. Hrozně jsem si přál aby mu tenhle film vyšel a stalo se. Díky!(24.12.2006)

K filmu jsem přistupoval obezřetně, připraven na nejhorší, tudíž od něj „odcházím“ mile překvapen. Celá první hodina je nostalgicko-melancholickým naříkáním nad starými dobrými časy. Rocky truchlí nad hrobem milované manželky. Rocky je mrzutý kvůli svému kariéristickému synkovi. Rocky vede obyčejný dialog s ženou, kterou poznal jako dívku. Takhle to skoro vypadá, že Stallone předvádí něco jako herecký výkon. Ne, nepředvádí. Všechny uvedené scény přesto fungují. Vše se bude do jisté míry odvíjet od vaší nálady a ochoty akceptovat lehkou debilitu hlavního hrdiny, velkou naivitu jeho slov a vysokou nepravděpodobnost chování ostatních postav („a teď dám výpověď, abych udělal tatíkovi radost“). Až mě překvapilo, že jsem s tím neměl problém, a jak rychle kecací část odsejpala. Pak pochopitelně následuje nějaký ten trénink a nějaký ten zápas, obojí zrežírováno mnohem dynamičtěji než předchozí utápění se ve vzpomínkách a přesto na něj plynule navazující. Právě z několikaminutového tréninkového sestřihu s klasickým rockyovským hudebním motivem „Gonna Fly Now“ pro jeho silný retro nádech příjemným způsobem mrazilo. Finální zápas, se kterým stojí a padá každý díl Rockyho, potěšil vyváženosti realističnosti (skoro bych uvěřil, že šlo o sestřih skutečného mače) a efektnosti (černobílý obraz s červenou krví je cool). Věřím, že Stallone to cítil podobně jako Rocky, jako starý unavený chlápek, který si potřeboval vyřešit poslední věc (no dobře, ještě ten Rambo, ale pak už snad zasloužený důchod). Sebral všechny síly a vypotil ze sebe výkon dávající s úctou vzpomenout na tolik proklamované staré dobré časy. I s šesti křížky na krku mě dokázal nabít energií a inspirovat ke koupi boxovacího pytle. :-) 75% Zajímavé komentáře: Adrian, Visáč, Shaqualyck, Dannysek4U, manonfire(30.7.2008)

Nejlepší vánoční film letošního roku a dárek, který si všichni Rockyho fanoušci přáli. Děkujeme.(28.12.2006)

Soundtrack Bill Conti: 1. Gonna Fly Now ,2. Eye of the Tiger - Survivor ,3. Going the Distance ,4. Living in America - James Brown ,5. Redemption ,6. Conquest ,7. Burning Heart - Survivor ,8. Alone in the Ring ,9. Overture ,10. Mickey ,11. Hearts on Fire - John Cafferty ,12. Rocky's Reward ,13. Adrian ,14. No Easy Way Out - John Tepper ,15. Fanfare for Rocky ,16. It's a Fight - Three 6 Mafia ,17. Gonna Fly Now,(18.6.2011)

Byl jsem hodně překvapen, když jsem se dozvěděl, že se bude točit novej díl Rockyho. Moc jsem si od toho nesliboval, ovšem o to víc jsem byl pěkvapenej po jeho shlédnutí. Sylvester Stallone mě opět přesvědčil, že prostě umí. Příběh sám o sobě je velice jednoduchý, průměrný a těží hlavně ze Stallonova hereckého výkonu. Co mě naprosto dostalo na tomhle filmu je perfektně natočený závěrečný souboj. Moc se mi líbila práce kamerou, která vždy po skončení kola zabrala obličej boxera a během souboje docházelo také k tvz. k černobílému přechodu obrazu. Souboj mě naprosto připoutal do křesla a nemoh sem dělat nic než si jen užívat tyhle zápasový orgie. A co říci závěrem? Během filmu sem nepotřeboval vědět, kdy film skončí a nekoukal sem každých pět minut nervózně na hodinky jako u většiny filmů. Doslova každou minutu sem si moc užíval. Rocky se tedy podle mě moc povedl a už se nemůžu dočkat Ramba.(14.1.2007)

• - Comeback ikony 80. let stál studio MGM střízlivých 24 milionů a podobný byl i jeho debut v amerických kinech (22. – 24. 12. 2006) v hodnotě 12,1 mil. dolarů. Jelikož se promítal již od středy, jeho úvodní výdělek byl 21,8 milionu a celkový se vyšplhal až na 70. (imro)

• - Sylvester Stallone se nechal slyšet, že Milo Ventimiglia dostal svou roli i kvůli značné vzájemné podobnosti úst. (HellFire)

• - Jako poslední se točil Rockyho běh do schodů. Sylvester Stallone tuto scénu nechal úmyslně na konec, protože věděl, že bude hodně emocionální a cítil, že právě tato scéna byla důstojným rozloučením s postavou Rockyho. (HellFire)