poster

Rocky Balboa

 • USA

  Rocky Balboa

 • Slovensko

  Rocky Balboa

 • Velká Británie

  Rocky Balboa

Sportovní / Drama / Akční / Romantický

USA, 2006, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  ***

  Spoiler v závěru komentu! Rocky prochází napříč generacemi, stejně jako se třetí díl lišil svým přístup od těch předchozích, tak i ten šestý přichází s novým pohledem na již dávno vyčpělé téma. Sylvester vsadil na nostalgii a již od začátku žvatlá, vzpomíná a snaží se o přítáhnutí diváka, jenže to se mu příliš nedaří. Scénář je otřesný, tentokrát ani nevadí ani ta přímočarost, jako spíše otřesné dialogy, kde je většina vět až zbytečně poučná. Kde nepomouhou vzpomínky na místa či situace napomůžou záběry ze starších dílů a nám nezbývá než čekat, kdy se začne něco dít. Vrcholem snímku měl být finální zápas, který se ovšem minul s účinkem. Dixon vypadá jako bezbraný floutek, který by svou pěstí dokázal zkušeného - i když přestárlého - Balbou pouze polochtat. Rychlost mu sice slouží, ale díky hloupému úrazu předává celý zápas Italskému hřebci. Přestylizované finále je sice fajn, ale působí jakoby bylo z úplně jiného filmu. Škoda, chybí tomu ta stará jiskra, a teenegři se stejně na tohohle seschlého boxera podívat nebudou, takže jaký to má smysl? Rocky sice svůj poslední zápas nevyhrál, ale odcházet s hrdostí může... [TOP 19/7 74%](21.5.2007)

 • H34D
  ****

  Po strmém směru, kam se ubral předchozí Rocky představuje jeho vzkříšení příjemné překvapení, šestý Rocky je vyzrálý, umírněný, vzpomínkový a ze všeho nejvíc nostalgický a sentimentální snímeček o legendě našeho dětství. Bezcílné bloumání po opuštěných ulicích plné rozumování, moudrosti a citu skutečně funguje, je to klišé, ale Stallone do tohoto filmu skutečně vložil srdce... Paradoxně se tak slabší stránkou filmu stává závěrečná akční scéna, které už evidentně zestárly koule. 7/10(5.7.2009)

 • Tsunami_X
  ***

  Fénix sice z popela nepovstal naplno, ale naštěstí se z něj alespoň vyhrabal a pořádně se od něj oprášil. Co na tom, že je tahle pohádka pořád stejně schématická, dialogy plytké a bolesti všech zúčastněných mučednické. V tomhle filmu jde o box asi stejně jako v Zuřícím býkovi (o tom odkazujícím černobílém skotačení ani nemluvě). Závěrečný sci-fi souboj (hledá se Mann) spolu s miniaturní tréninkovou sekvencí dokazuje, že montáž je dar z nebes a tam kde příroda řekne STOP zasáhnou nůžky ve střižně. Není to fyzické a není to o outsiderovi. Ovšem nakonec proč ne, zázraky se dějí tam kde je nejmíň čekáte.(24.12.2006)

 • T2
  ****

  Rozpočet $24miliónovTržby USA $70,270,943Tržby Celosvetovo $156,229,050Tržby za predaj DVD v USA $34,717,160 //počet predaných kusov 1,997,525║ __ ▐ Tržby za predaj Blu-ray Rocky: The Undisputed Collection v USA $20,753,921 //počet predaných kusov 517,339║ __ Rozlučka zo sériou ako sa patrí, to dlhoročné čakanie na poriadne zavŕšenie série stálo za to. /videl v kine: 75%/(25.3.2007)

 • Cival
  ***

  70%. Rockyho užvaněné mentorování funguje, stejně jako uslzené nostalgické zacházení s "old stuff". Bohužel předčasným vrcholem je skvělá tréninková montáž, finální zápas těžce zaostává (přestylizvané záběry nejdou s digitálem moc do kupy, zvlášť když nesledujeme Lewise s Tysonem, ale obstarožního Slye a černým hubeňourem). Úkol ovšem splněn.(1.2.2007)

 • Burt Young

 • - Při tréninku v tělocvičně zvedal Stallone na bench 165kg, vzpíral 140kg a z podřepu zvedal 225kg. (HellFire)

 • - Podobně jako v předchozích dílech série, i v tomto ztvárnil Rockyho (Sylvester Stallone) syna opět jiný herec. 
    (ELBobes)

 • - V jedné z vystřižených scén se poprvé a naposledy v celé sérii objevuje Paulieho přítelkyně, která chce aby se k ní Paulie (Burt Young) nastěhoval. Ve filmu samotném o ní není ani zmínka. (Nocturno culto)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace