Sportovní / Drama / Akční / Romantický

USA, 2006, 97 min

Rocky se vrátil ve velkém stylu a hraje lépe než za mlada. Věřil jsem mu každé slovo, i když příběh nebyl příliš originální a některé pasáže jsem již mohl vidět v předchozích dílech, ale možná právě ta nostalgie mě odrovnala. Podle mě je to ještě o chlup lepší než legendární jednička.(6.12.2009)

Úžasně napsaná a zrežírovaná závěrečná kapitola šestičlenné ságy o legendárním boxerovi. A taktéž dokonalá poklona jeho osobnosti a zásluhám. Poklona, jíž si naprosto právem zaslouží. Ale také je tento snímek velmi posmutnělým, melancholickým a nostalgickým. Životem a boxem ztrhaný a stárnoucí Rocky bloumá osamocen životem a v neustálých bolestných myšlenkách vzpomíná na svou milovanou ženu. I na sebe, kým byl a kým je, na své začátky, prohry, výhry, na lidi, kteří při něm stáli a utvářeli jeho osobnost, a na dávné časy. Ale i přes ty "nejtvrdší rány, které dává život", dokáže Rocky v tomto díle pronášet vtipná slova, jimž jsem se upřímně zasmála, ale která už však nezní tak bezstarostně, jako tenkrát. Více pronáší spíše životní moudra, kterých během své kariéry nabyl. Pořád je to ten stejný, obyčejný chlapík s obrovským srdcem, italskou krví a slušivým kloboukem. Jen je o pár let starší a má od života více šrámů. Milo Ventimiglia coby Balboův synek je příjemný a sympatický (ach jo, ty černé vlasy:) na pohled, avšak když jsem si vzpomněla, jak to těm smradům ze školy v Rockym V pořádně nandal, jen těžko jsem si při pohledu na toho černovlasého, jemně vypadajícího mladíka dokázala představit, že je to ten samý, který kdysi dávno dokázal dávat tvrdé rány. Působil příliš jakoby sladce. Příjemně mě potěšil návrat postavy z prvotního dílu, "Malé Mary", která se zde s Rockym sblížila, a vzájemně si podali pomocnou ruku. Při závěrečných titulcích a nezapomenutelné melodii "Gonna Fly Now" jsem cítila mrazení po těle. Po zhlédnutí jsem si pomyslela, kéž by tak někde existoval člověk a boxer jako Rocky Balboa. Ale nejspíš nikdo takový není. To bychom o něm jinak věděli... Jen tak mimochodem, kdo z Vás má chuť si taky vyběhnout po těch slavných schodech, po nichž vždy běhával?:) "Ostatně, kdyby mi bylo 150 let, taky se rozpadám", "To je kapesník, někdy si připadám jako klokan, mám plný kapsy věcí", "Italský jídlo zprasený mexickým kuchařem není specialita."(4.12.2010)

Omlouvám se všem zůčastněným za vyvolání hromadné rvačky na Václavském náměstí po skončení filmu Rocky Balboa. Současně chci poděkovat Městské policii za pochopení. Zcela jsem totiž propadl euforii z nejkrásnějšího loučení filmové legendy co jsem kdy viděl.(11.3.2007)

Senilne jednoduchý, ale príjemne úprimný a skromný malý film o zašlom boxeristovi, ktorý má stále čo povedať nielen tvrdými päsťami. Predohra filmu je trochu rozťahaná a vyvrcholenie naopak narýchlo odbité, no *nostalgia* má holt svoju neoddiskutovateľnú váhu sympatií, ktoré toho veľa vyžehlujú. Slyovi sa podarilo to isté, čo jeho hrdinovi - nezožal veľký comeback, no dôstojne sa obhájil. Teším sa na RAMBA IV, hoci tam si zarába na skutočný prúser. Zosmutnelý dedo riešiaci krízu pokročilého veku so samopalom v ruke, to bude mäso.(2.2.2007)

Nejlepší vánoční film letošního roku a dárek, který si všichni Rockyho fanoušci přáli. Děkujeme.(28.12.2006)

• - Pri nástupe na záverečný zápas je vidieť, že všetci z Rockyho (Sylvester Stallone) tímu majú na chrbte vyšitý nápis “ROCKY“, iba Paulie (Burt Young) tam má svoje meno. (N0X.)

• - Mike Tyson si přál ztvárnit Rockyho (Sylvester Stallone) protivníka Dixona. Stallone ale slavného boxera odmítl se slovy: "Jsem příliš mladý na to, abych zemřel" a Tyson se tak objevil pouze v publiku. (Eldrick)

• - Když kněz Rockymu (Sylvester Stallone) předčítá z Bible, čte knihu Zacharjáše, 4. kapitolu, verš 6. Originál zní "Ne silou ani mocí, ale mým Duchem, praví Hospodin zástupů." Ale filmové zpracování je: "Ne silou ani mocí, ale jeho Duchem vítězí náš Pán Ježíš Kristus." Podle filmu je tak starozákoní text převeden do "terminologie" Nového zákona. (Kuny27)