Gang v útoku

Gridiron Gang

Gang v útoku

Krimi / Drama / Sportovní

USA, 2006, 120 min

Gridiron Gang je neskutečně předvídatelný, patetický, plný klišé a navíc doprovázen hrozivou hudbou. Podobné filmy už byly 100x natočeny a ještě 100x natočeny budou, takže jediné, co mě překvapilo, byl poměrně solidní herecký projev Dwayna Johnsona a nakonec i to, že i přes všechny ty neduhy mnou jmenované jsem se přistihl, jak těm klukům fandim a číslu 55 z týmu Panterů nemůžu přijít na jméno. 50%(22.4.2010)

Vcelku milá oddychovka o prevýchove delikventov, tentokrát so sympaťákom Dwayneom "The Rock" Johnsonom v úlohe trenéra. O nejakých hereckých výkonoch tu síce nemôže byť reč, ale nebyť prešvihnutej stopáže, dal by som aj 4*.(28.1.2007)

Ak ma niekto v poslednej dobe slušne prekvapil, tak určite Dwayne 'The Rock' Johnson. V akčnom žánre je ako doma. To mu nik nepoprie. Menej som mu však veril pred rolou v komédii 'Be Cool', kde pomerne slušne pobavil a teraz sa vyšvihol v tejto úlohe. Takže je možné, že aj obávaná infantilná úloha v 'The Game Plan' by nemusela dopadnúť najhoršie. Tento film je to vlastne taký zdramatizovaný 'The Longest Yard', s prekvapujúco dobre zvládnutým prostredím a futbalovými sekvenciami. A aj keď sú mnohé scény a hlavne rozhovory sú klišoidné, netrhajú až tak uši a oči. Tréningové pasáže a povzbudzujúce reči trénera sú napísané chvályhodne ako aj zvládnutý záver. 75%.(29.8.2007)

Hezky zpracovaný film podle skutečné události - životní prohry vs výhry.......... . The Rock jako trenér / kurátor nebyl vůbec špatnej, ba naopak se tam hodil. Na to, že film má dvě hoďky, tak sem se nenudil vůbec.(13.7.2008)

Prirovnal by som to k Sandlerovej Trestnej lavici, len Gang v útoku je o niečo vážnejší film. Nepopieram, že sa mi páčil, vôbec som sa tie dve hodinky nenudil a rád si ho ešte niekedy pozriem. Príbeh síce nie je z tých najinovatívnejších, ale to ani nevadí, keď je veľmi príjemne spracovaný, hercom tentokrát nemám čo vytknúť (áno, aj The Rock, prekvapil Xzibit).***a 1/2(30.6.2007)

• - Kouč Sean Porter, kterého ve filmu ztvárnil Dwayne Johnson, byl ve skutečnosti běloch. (Petulka88)

• - Willie Weathers (Jade Yorker), bratranec Rogera (Michael J. Pagan), ktorý bol zabitý vo filme, je založený na skutočnej osobe s menom Michael Black. Po tom, ako opustil Camp Kilpatrick, hral za Washington State a následne na to sa dostal do NFL, kde hral za tímy Dallas Cowboys a Seattle Seahawks. (TomasB.)

• - Vo finálovom zápase môžeme cez polčas vidieť, že stav stretnutia je 17:14, no keď dá Willie (Jade Yorker) touchdown, skóre ukazuje 21:7. (ShortyIC)