Gang v útoku

Gridiron Gang

Gang v útoku

Krimi / Drama / Sportovní

USA, 2006, 120 min

Priemerný film, akých bolo natočených neúrekom. Ešteže je tu The Rock, ktorý to celé svojou charizmou drží nad vodou. Páčil sa mi však veľmi koniec, kedy ukázali skutočného Seana Portera a ako trénuje Gridiron gang, človek si to potom vie lepšie predstaviť ako keď sa len napíše "based on real events"...(26.1.2008)

Tentokráte se nebojím napsat místo The Rock, Dwayne Johnson, protože v tomto filmu přidal tento sympaťák kromě svého úsměvu také notnou dávku herectví. Film je jedním velkým klišé o partě outsiderů, kteří se snaží vydrápat na vrchol. Tolikráte omílaný příběh mi tentokráte nevadil. Oni Američani tento druh filmů umí velmi vkusně natočit, takže pokud člověk chce emoce zažít, tak je prostě zažije. Na konci dostaneme srovnání s přístupem opravdového kouče Seana Portera, tomuhle faktu ale osobně nepřikládám žádnou váhu.(10.2.2010)

Já vim já vim, nebyl to zase tak excelentní film, ale mě se prostě tyhle filmy líběj - fotbal, dobrej trenér a tak trochu nostalgie, to je moje...(14.4.2008)

• rt12

Jediné co stálo za to, byly závěrečné titulky se skutečným vychovatelem v pasťáku a jeho svěřenci. Jinak prd a vořech.(9.12.2013)

Patetická přehlídka svalů (The Rock), negrů a hispánců, tetování a odhodlání. Jenže kupodivu to celé nebylo tak nefunkční, jak jsem čekal.(15.4.2014)

• - Vo finálovom zápase môžeme cez polčas vidieť, že stav stretnutia je 17:14, no keď dá Willie (Jade Yorker) touchdown, skóre ukazuje 21:7. (ShortyIC)

• - Vo filme môžeme vidieť, ako kouč Sean Porter (Dwayne Johnson) vymýšľa nové logo pre klub a vymyslí také, na ktorom je bežiaci kôň. Takéto logo má kanadský klub Calgary Stampeders, za ktorý v roku 1995 hrával obrancu sám Dwayne Johnson. (ShortyIC)

• - Kouč Sean Porter, kterého ve filmu ztvárnil Dwayne Johnson, byl ve skutečnosti běloch. (Petulka88)