Štěstí na dosah

The Pursuit of Happyness

Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Rozpočet $55miliónovTržby USA $163,566,459Tržby Celosvetovo $307,077,295Tržby za predaj DVD v USA $90,822,509 //počet predaných kusov 5,600,614/videl v kine: 80%/(25.3.2007)

Úžasné a velmi silné drama se skvělým Willem Smithem tentokrát ve vážné roli otce, který si sáhl na samé dno, mnohokrát si zoufal, ale přesto vytrval a šel za svým snem, s nohama při zemi, s velkou pracovitostí a obrovskou odvahou. Mimochodem, jeho malý synek vůbec nebyl špatný.(25.2.2007)

Nu, což... přivřel jsem oči a nechal se vyždímat.(11.2.2008)

Od začiatku je jasné, že ide o útok prvého stupňa na divákove emócie. Ale že pôjde o ťažké bombardovanie som netušil. Veľmi pekný príbeh zo života, ozajstný vzťah ocka so synom je vidieť, že si perfektne rozumejú a malý Jaden nemal chybu! Príjemná, svižná, emotívna story s odpustiteľným pekným koncom. Will pre sošku! 85%.(5.2.2007)

„Nikdy nikomu nedovoľ, aby ti hovoril, že na to nemáš. Ani mne. Mne hlavne.“ Will Smith sa vo veku ani nie 40 rokov stáva skvelým vládcom Hollywoodu, len pôsobí dojmom, že ju mu to vlastne fuk. Posratá Rubikova kocka.(8.7.2007)

• - Malého Christophera ztvárnil Smithův syn Jaden. (imro)

• - Ve filmu je dobře viditelných několik reklam na leteckou společnost Pacific Southwest Airlines (PSA), která byla hodně populární díky nízkým cenám v době, kdy se film odehrává. (don corleone)

• - 55-milionové drama studia Sony/Columbia vydělala během prvního víkendu (15. – 17. 12. 2006) neočekávaných 26,5 mil. dolarů na první příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový obrat po dvou měsících přesáhl úžasných 162 milionů. (imro)