Štěstí na dosah

The Pursuit of Happyness

Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Příběh outsidera co se dostal na vrchol, jinak. Vtipně a poutavě. Smith dokázal, že je vynikající herec. V tomhle chlápkovi byste akčního hrdinu nehledali.(23.2.2007)

No comment, krásný příběh, prekérní životní situace, milující otec, fenomenální herecké výkony Willa a Jadena Smithových, melancholie, slzy štěstí, happy-end, 90%. 55 miliónů dolarů(rozpočet)/304,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(22.3.2007)

„Nikdy nikomu nedovoľ, aby ti hovoril, že na to nemáš. Ani mne. Mne hlavne.“ Will Smith sa vo veku ani nie 40 rokov stáva skvelým vládcom Hollywoodu, len pôsobí dojmom, že ju mu to vlastne fuk. Posratá Rubikova kocka.(8.7.2007)

Pro mě jde o jednoznačný filmový zážitek, který jsem v poslední době viděl. Nemám moc v oblibě filmy o tomto tématu. Působí vždy velmi depresivně a většinou jde spolu s herci o průměrné filmy a o ztrátu času. Tenhle film je ale nepatrně jiný. Každou vtěřinu filmu sem byl dojatý a doslova každý úspěch sem Chrisovi od srdce přál. Will Smith mě opět přesvědčil, že dokáže takřka zahrát cokoli a roli Chrise Gardnera sem mu věřil každou vteřinu na plátně. Velmi pěkný film. Dávám mu pět hvězdiček protože na něj budu ještě dlouho vzpomínat.(19.2.2007)

Jak se opět ukázalo, Will Smith umí zahrát cokoliv, přes drsného policajta, až po milujícího otce v dramatu, kterému se pořád pod nohy plete smůla. Příběh je to rozhodně nadprůměrný, ale takových už bylo o tom, jenže tohle je podle skutečnosti o tom, že když člověk opravdu moc chce, tak to vždycky výjde. Film je to hezký, docela i sentimentální, ale jako rodinný snímek proč ne.(10.7.2007)

• - Ve skutečnosti Gardner nikdy neměl kufr, ale všechny své věci nosil tak, jak vidíme i u našich bezdomovců – v igelitkách. (imro)

• - Pro Willa Smithe to byl v pořadí pátý hraný film, jehož výdělek jen v kinech USA překročil 100 milionů. A šestý v pořadí debutující na prvním místě. (imro)

• - Úplně nakonci filmu, projde kolem hlavních postav Chrise a Christophera na ulici skutečný Chris Gardner - člověk, na základě jehož životního příběhu celý film vzniknul. Will Smith se za ní symbolicky ohlédne. (don corleone)