Štěstí na dosah

The Pursuit of Happyness

Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

„Nikdy nikomu nedovoľ, aby ti hovoril, že na to nemáš. Ani mne. Mne hlavne.“ Will Smith sa vo veku ani nie 40 rokov stáva skvelým vládcom Hollywoodu, len pôsobí dojmom, že ju mu to vlastne fuk. Posratá Rubikova kocka.(8.7.2007)

Co může být lepším důkazem kvality a funkčnosti filmu, než když dokáže i takového zatvrzelého cynika jako jsem já naprosto vtáhnout, pohltit, rozebrat a na závěr i nefalšovaně dojmout. Smutné i krásné zároveň, ale hlavně ohromně povzášející. Moc pěkné.(30.1.2007)

Filmů tohoto typu je opravdu hodně, ale jen na prstech jedné ruky spočítáte ty geniální. Štěstí na dosah patří naštěstí do té druhé kategorie a jak už napsalo spoustu lidí přede mnou je to opravdu masáž na nervy. Will Smith byl pro mě hrozně dlouho namachrovaným debilem, který snad ztratil veškerý cit pro hraní. V roli Chrise ale podává podle mě svůj životní výkon a jeho afrosyn mu přitom zdatně sekunduje a doufám, že ho jednou taky budu vynášet do nebes jako momentálně jeho otce. Film, který mě utvrdil v názoru, že hodní končí poslední.....(24.6.2007)

• dobytek

Jestli je tento film aspoň z poloviny inspirovanej skutečnym životem Chrise Gardnera, tak teda nechápu, jak se z takovýho idiota moh stát milionář :-) Will Smith to zahrál sice docela přesvědčivě, ale jeho postava mi tak strašně lezla na nervy, že bylo pro mě doslova utrpení tento film sledovat. Takhle nesympatickýho hlavního "hrdinu" jsem už hodně dlouho neviděl. Chová se jako úplnej idiot a úspěchu dosáhne vlastně jen díky tomu, že neustále někomu leze do prdele. Úspěch jsem mu vůbec nepřál. Naopak bych mu přál, aby skončil někde pod mostem. V podstatě souhlasim s komentářem, co napsal DaViD´82.(24.4.2010)

Podle skutečného příběhu…. Chris Gardner je smolař. A vy neustále čekáte, že se to otočí. Věříte. Doufáte. Stejně jako Chris Gardner. Musím poznamenat, že JE HNUS sledovat, jak padá níž a níž. Tolik neštěstí pohromadě se tak často nevidí (ani ho nevyhledávám). Bezradnost a bezmoc umocněná starostlivostí o syna není žádnej romantickej ,,slaďák“. A tak jen optimismus nešťastníka W.Smitha mi dává sílu vydržet, protože se to táhne a táhne. Když konečně přichází chvilka ŠTĚSTÍ, jsem šťasten. A to asi všichni chtěli.(10.5.2008)

• - Will Smith spolupracoval s několika mistry ve skládání Rubikovy kostky, aby se to naučil co nejefektivněji a nejrychleji. (don corleone)

• - Smith za svůj výkon získal už druhou nominaci na Oscara. První má za film Ali (2001) Michaela Manna. Nominaci za Štěstí na dosah stejně tak nepřeměnil ani na Zlatých globech. (imro)

• - Malého Christophera ztvárnil Smithův syn Jaden. (imro)