poster

Štěstí na dosah

 • USA

  The Pursuit of Happyness

 • Slovensko

  Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipper
  *****

  Koľko stál ten prístroj? Jeden by sa mi zišiel...(29.4.2008)

 • petero
  ****

  To že ten malí klučina je aj v skutočnosti synom Willa Smitha ma napadlo až niekedy v polovici filmu. Herecké korene sa proste nezaprú. Smutný presmutný príbeh otca snažiaceho sa dostať z problémov, pričom však musí spadnúť až na úplné dno. Scénka zo záchodov kde vyhŕknu Willovi prvýkrát slzy ma dostala.(15.8.2008)

 • DaViD´82
  **

  Z bláta do louže a zpět... Tak to je ve zkratce život Chrise Gardnera. Štěstí na dosah má pouze tři nedostatky, ale jsou natolik vážné, že udělaly z potencionálně dobrého filmu trosku, která nemá co nabídnout. Za prvé je tu nadsazená délka stopáže, poté poněkud unylá a v-l-e-k-l-á Mucciniho režie i hlavní postavu příběhu. Will Smith hraje sice tradičně perfektně a jeho postavu mu bez problému uvěříte. Což je, poněkud paradoxně, právě ten největší problém, jelikož tak děsivě nesympatický hlavní hrdina, aby se na filmovém plátně pohledal. Podlézavý, neschopný postarat se o rodinu, vtíravý, otravný, sobecký, hloupý (byť selský rozum mu nechybí). No, prostě typ člověka jakým by každý pohrdal. Během celé stopáže jsem se nemohl zbavit pocitu, že to celé dělá jen a pouze pro sebe a synek se k tomu pouze "náhodně" nachomítl. Když se vezme v úvahu jak moc je to zidealizované oproti skutečnosti, tak mě až zaráží, že o takové osobě někdo opravdu chtěl natočit film. Ovšem pravda je, že je to příběh o přetavení amerického snu ve skutečnost. Což jsme viděli již nespočtukrát a s hrdiny, kterým člověk i mohl konečný úspěch ze srdce přát. Podprůměrný film s výbornými herci a podařenou hudební složkou. Není k nepřežití, ale je totálně zbytečný.(17.8.2007)

 • Mahalik
  ***

  Filmů tohoto typu je opravdu hodně, ale jen na prstech jedné ruky spočítáte ty geniální. Štěstí na dosah patří naštěstí do té druhé kategorie a jak už napsalo spoustu lidí přede mnou je to opravdu masáž na nervy. Will Smith byl pro mě hrozně dlouho namachrovaným debilem, který snad ztratil veškerý cit pro hraní. V roli Chrise ale podává podle mě svůj životní výkon a jeho afrosyn mu přitom zdatně sekunduje a doufám, že ho jednou taky budu vynášet do nebes jako momentálně jeho otce. Film, který mě utvrdil v názoru, že hodní končí poslední.....(24.6.2007)

 • TeeAge
  *****

  Život je ako rubikova kocka. Je sakra ťažké ju poskladať tak, aby všetky jej stránky boli v harmónii. Chris Gardner robil všetko preto, aby dosiahol pre svoju rodinu harmóniu a skrze nej vytúžený, každodenný pocit šťastia. Film je stavaný s obrovským perfekcionizmom na gradáciu emocionálnych vývojov, kde má i obyčajná čokoládová tyčinka v danú situáciu neuveriteľnú hodnotu. Kontrast medzi zúfalosťou a šťastím pre mňa ešte nikdy nebol tak silným javom.(28.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace