Štěstí na dosah

The Pursuit of Happyness

Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Jak se opět ukázalo, Will Smith umí zahrát cokoliv, přes drsného policajta, až po milujícího otce v dramatu, kterému se pořád pod nohy plete smůla. Příběh je to rozhodně nadprůměrný, ale takových už bylo o tom, jenže tohle je podle skutečnosti o tom, že když člověk opravdu moc chce, tak to vždycky výjde. Film je to hezký, docela i sentimentální, ale jako rodinný snímek proč ne.(10.7.2007)

• Jara.Cimrman.jr

Bezvýchodná deprese, která se na mne během sledování snímku přenesla, byla tak skutečná, že musím autorům složit poklonu a sobě dát pohlavek za to, že jsem si na koukání vybral film, který mi zcela zkazil náladu.(4.3.2012)

Pravé americké drama (od italského režiséra) o ztrátě výdělku, poté ztrátě manželky a o pádu na sociální dno s výborným Willem Smithem a jeho filmovým i skutečným synem. A pak ta tvrdá cesta za výnosnějším zaměstnáním - v tomto případě rovnou makléře. Jen to porovnejte s českou realitou, žádné zaměstnání znamená v USA žádný příjem - u nás by rodina dostávala ještě řadu měsíců jen mírně menší sociální dávky, půlnoční rekvalifikace prací zdarma je v tuzemsku pro mnohé spoluobčany taky kapitalistická černá můra. Trailer: http://www.csfd.cz/film/221903-stesti-na-dosah-pursuit-of-happyness-the/videa/(24.5.2009)

Scénář: Steve Conrad .. Milé, malé, skromné, smutné, reálné .. a výsledný poctivý doják je téměř na dosah. Možná to je největší problém - ten průhledný tah na emoce. Otec a syn Smith - Smith jsou naštěstí přesvědčivě a dostatečně vysoko nad hereckým průměrem. Škoda, že nad tento průměr nevystřelil i scénář. Ještě že Gabriele Muccino dělá co se dá a spoustu zádrhelů jemně uhlazuje. Všechny ovšem neuhladí... 70%.(19.11.2007)

První opravdu charakterní role pro Willa Smithe a hned takovej bombastickej, civilní a reálnej výkon, úžasný, zejména to konečný potlačovaný radování, který v sobě skrývalo ohromnej pocit zadostiučinění a úlevy, bylo strašně lidsky působící, film se v podstatě opírá jen o Willa a opřít se má rozhodně o co, navíc děj založenej na nezdolný vůli, píli a víře otce a vlastně i jeho syna dokáže zapůsobit vždycky(12.7.2009)

• - Smith si italského režiséra Gabriela Muccina prosadil poté, co viděl jeho filmy L’Ultimo bacio (2001) a Ricordati di me (2003). Štěstí na dosah je jeho anglicky mluvený debut. (imro)

• - Pro Willa Smithe to byl v pořadí pátý hraný film, jehož výdělek jen v kinech USA překročil 100 milionů. A šestý v pořadí debutující na prvním místě. (imro)

• - Úplně nakonci filmu, projde kolem hlavních postav Chrise a Christophera na ulici skutečný Chris Gardner - člověk, na základě jehož životního příběhu celý film vzniknul. Will Smith se za ní symbolicky ohlédne. (don corleone)