Štěstí na dosah

The Pursuit of Happyness

Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Caprovský film bez Capry a je to znát. Těžko fandit hlavní postavě, když stále opakuje ty samé idiotské chyby a ničí tím všechny kolem sebe. Asi jako režisér diváky zbytečně natahovanou stopáží.(22.7.2007)

Procítěné, nebezpečně reálné a výtečně zahrané. Jednoduše nemám slov. Jistě, stále je to povrchní Hollywood s globálně minimalistými problémy, ale když na tuto hru přistoupíte, budete unešeni...9/10(21.2.2016)

Pro mě jde o jednoznačný filmový zážitek, který jsem v poslední době viděl. Nemám moc v oblibě filmy o tomto tématu. Působí vždy velmi depresivně a většinou jde spolu s herci o průměrné filmy a o ztrátu času. Tenhle film je ale nepatrně jiný. Každou vtěřinu filmu sem byl dojatý a doslova každý úspěch sem Chrisovi od srdce přál. Will Smith mě opět přesvědčil, že dokáže takřka zahrát cokoli a roli Chrise Gardnera sem mu věřil každou vteřinu na plátně. Velmi pěkný film. Dávám mu pět hvězdiček protože na něj budu ještě dlouho vzpomínat.(19.2.2007)

Nu, což... přivřel jsem oči a nechal se vyždímat.(11.2.2008)

Již mnohokrát jsem napsal, jaký vztah mám k filmovému citovému vydírání! A to sice takový, že pokud dostanu uvěřitelné postavy, u kterých stojí zato držet jim palce, sežeru všechno i s navijákem a následně pak ještě s nezaschlými slzami v očích nadšeně uděluji pět hvězdiček a v profilu předělávám svůj top! Štěstí na dosah je zářným příkladem toho, co na mě platí!(16.7.2008)

• - Will Smith spolupracoval s několika mistry ve skládání Rubikovy kostky, aby se to naučil co nejefektivněji a nejrychleji. (don corleone)

• - Pro Willa Smithe to byl v pořadí pátý hraný film, jehož výdělek jen v kinech USA překročil 100 milionů. A šestý v pořadí debutující na prvním místě. (imro)

• - Ve filmu je dobře viditelných několik reklam na leteckou společnost Pacific Southwest Airlines (PSA), která byla hodně populární díky nízkým cenám v době, kdy se film odehrává. (don corleone)