poster

Štěstí na dosah

 • USA

  Pursuit of Happyness, The

 • Slovensko

  Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $55miliónovTržby USA $163,566,459Tržby Celosvetovo $307,077,295Tržby za predaj DVD v USA $90,822,509 //počet predaných kusov 5,600,614/videl v kine: 80%/(25.3.2007)

 • EdaS
  ***

  Děkuju pekně za tak depresivní podívanou na Štědrý den! Celý film je pouze sledem scének na téma "vždycky může být hůř - a taky brzo bude". Will Smith hraje vcelku přirozeně chlapíka stíhaného všemi možnými drobnými i velkými pohromami, který to nikdy nevzdá (čekal jsem ještě nějakou zákeřnou chorobu na závěr), i v nuzných podmínkách se vzorně stará o svého synka a zároveň dře na své kariéře. Ach jo, jestli si tak někdo představuje umění...(24.12.2006)

 • Xmilden
  ****

  Tady se štěstím opravdu šetří jako šafránu. Will Smith podává asi životní výkon!(19.9.2007)

 • castor
  ****

  Režisér Gabriele Muccino vzal nepříliš atraktivní látku (respektive látku stokrát viděnou) z toho správného konce a inspirován skutečnými událostmi natočil nepřeslazenou (i když nic si nenamlouvejme) typicky americkou záležitost; učebnicově okopírovanou story o tom, kterak se jeden obyčejný muž opětovně staví proti kopci smůly. Vznikl jistým pohledem depresivní příběh o něčem, co již velmi dobře známe z let předešlých, ale opepřený několika drobnostmi, které v daném žánru mile překvapí. Emoce nám Muccino spolu se scénáristou předkládá velmi vkusně, nikoli lacině!! A i když si je divák celou dobu vědom toho, že si „jen“ pečlivě připravuje půdu pro košatý happy-end, moc rád (alespoň u mne to tak bylo) si spolu s Chrisem vychutná ten lahodný pocit vítězství!! Místy tomu skutečně chybí hloubka i více zapamatovatelných scén, ale na druhou stranu leccos zachraňuje hlavní představitel. Respektovaný Will Smith se už nějaký ten pátek pohybuje v epicentru největšího zájmu, v zámoří má nyní skutečně neotřesitelnou pozici, jeho filmy (ať jsou žánrově jakkoliv rozličné) jsou pravidelně komerčními hity a i pro tentokrát, když zabrnkal na vážnější notu, se mu jeho úsilí vyplatilo (otevírací víkend 26 mil.dolarů), okořeněné navíc oscarovou nominací!! Poctivě vykreslil muže, kterému osud hází klacky pod nohy, a opět dokázal všem pochybovačům, jak znamenitým hercem je!! I Thandie Newton odehrála slušný part a včas vyklidila pozice, naštěstí jí scénárista už nevracel zpátky do hry. Mladý Jaden Smith je tatíkovi dobrým spoluhráčem, nechybí mu dětská roztomilost a naopak místy udivuje nefalšovanou přirozeností!! Jejich souhra je pak jednou z největších ozdob celého snímku!!(16.5.2007)

 • kleopatra
  ****

  Štěstí na dosah je docela masáž na nervy. Většinu filmu si říkáte, že taková kumulace smůly není možná a kde se teda pořád fláká to štěstí, když přece přeje připraveným a tenhle človíček připravený JE?! A nejen on, i Will Smith na tuhle roli a i když na štěstí v podobě Oscara tentokrát nedosáhl, pro mě je od této chvíle pan Herec.(14.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace