Štěstí na dosah

Pursuit of Happyness, The

Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Caprovský film bez Capry a je to znát. Těžko fandit hlavní postavě, když stále opakuje ty samé idiotské chyby a ničí tím všechny kolem sebe. Asi jako režisér diváky zbytečně natahovanou stopáží.(22.7.2007)

Lidský příběh o hledání štěstí, který zahřeje. "Nikdy nikomu nedovol, aby ti říkal, že na to nemáš." A já už nikdy nebudu říkat, že Will Smith není dobrým hercem. Je to film ze života a na mě zapůsobil tak, že zpočátku mě uvedl do depresí, ale poté jsem plakala štěstím.(31.5.2009)

Podle skutečného příběhu…. Chris Gardner je smolař. A vy neustále čekáte, že se to otočí. Věříte. Doufáte. Stejně jako Chris Gardner. Musím poznamenat, že JE HNUS sledovat, jak padá níž a níž. Tolik neštěstí pohromadě se tak často nevidí (ani ho nevyhledávám). Bezradnost a bezmoc umocněná starostlivostí o syna není žádnej romantickej ,,slaďák“. A tak jen optimismus nešťastníka W.Smitha mi dává sílu vydržet, protože se to táhne a táhne. Když konečně přichází chvilka ŠTĚSTÍ, jsem šťasten. A to asi všichni chtěli.(10.5.2008)

::::::::::::::::: Nádherný film s moc krásným soundtrackem. Tenhle film vám nastartuje motor !!! Na konci jsem uronil nejednu slzu. Dojalo mne to. Moc pěkný film ! :::::::::::::::::::::(3.2.2008)

Film mi dal ránu, jak je skutečný. Není tu žádný hrdina. Je tu Chris Garden v podání Willa, kterému se prostě nikdy nedaří, není nijak talentovaný, má synka, kterého nechce už dále jen zklamávat. Chce peníze aby mu mohl dělat radost. Snadno uvěříte jejich vztahu ( protože je to skutečně jeho syn Jaden ), snadno uvěříte příběhu a vžijete se do něj, snadno uvěříte všemu co vám ukážou. Můžu říct, že Will Smith to zahrál opravdu skvěle. Jeden z nejlepších výkonů roku.(29.9.2007)