Život v moři

Dokumentární / Dobrodružný / IMAX

Kanada / USA, 2006, 41 min

Howard Hall

Deborah Lurie

Velice zajímavý podmořský dokument, kde jsem se dozvěděl spoustu informací, např. čistící stanice, kde rybky očesávají želvám z krunýře nečistoty, rovnováha sil mezi predátory a kořistí (kruh), vybíjení žraloků (což má za následek mizení korálových útesů), škoda že tento dokument nebyl delší.(28.9.2008)

Moře má mnoho úžasů a tajemství. Pěkný dokument z tohoto světa. ( Hodnocení: 8/10 )(4.11.2012)

Fascinující a krásný výlet, který k tomu, aby předvedl ty nejfantastičtější tvory nemusel sahat ke sci-fi a speciálním efektům, a k tomu aby ukázal jak člověk svou zaslepeností a bezohledností ohrožuje křehkou rovnováhu podmořských ekosystémů, nepotřeboval víc než pár slov a záběrů, ve výsledku účinějších než většina zelené propagandy. Ten zbytek byl prostě výbornou Elfmanovou hudbou podkreslený fantastický výlet do světa, kam se málokdo z nás podívá. Světa plného barev, smrti, krásy i naděje.(17.9.2011)

Již tradiční IMaxový dokument. Komentář určený pro školní mládež a založený na zajímavostech podmořského života spíše než na nějakém společném přírodovědném tématu. Na závěr samozřejmě nechybí laciné ponaučení. Potud je vše při starém, ale technicky je konečně na co se dívat. Ty tam je obvyklá strnulost, nedynamyčnost, nuda a korektnost. Vidíme lovící dravce v akci, různé souboje apod. Tvorů se vystřídá mnoho a každý ze zúčastněných dostal od tvůrců svých pět minut slávy. Navíc vše podbarvuje dokonalá hudební složka Dannyho Elfmanna. Spolu s Vesmírnou stanicí 3D zatím nejlepší u nás uvedený velkoformátový trojrozměrný dokument.(27.4.2007)

Možná že v Cameronových Tajemných hlubinách bylo pár úžasnějších záběrů. Ale i tak je Život v moři parádní imaxovská atrakce. Komentář mi dokonce nepřišel tak pitomý, jak jsem z podobných dokumentů pro tato velkoformátová kina zvyklý. Jako bonbónek navíc je tu pro fajnšmekry slušná porce Elfmanovy Serenady Schizophrany (70%).(24.5.2007)