Život v moři

Dokumentární / Dobrodružný / IMAX

Kanada / USA, 2006, 41 min

Howard Hall

Deborah Lurie

Pro mě klasický IMAX-líbivý dokument s příjemným komentářem 'piráta' Johnnyho Deppa a 'Rose' Kate Winslet.(28.9.2008)

// Production Companies: Warner Bros. , IMAX //(16.1.2011)

Fascinující a krásný výlet, který k tomu, aby předvedl ty nejfantastičtější tvory nemusel sahat ke sci-fi a speciálním efektům, a k tomu aby ukázal jak člověk svou zaslepeností a bezohledností ohrožuje křehkou rovnováhu podmořských ekosystémů, nepotřeboval víc než pár slov a záběrů, ve výsledku účinějších než většina zelené propagandy. Ten zbytek byl prostě výbornou Elfmanovou hudbou podkreslený fantastický výlet do světa, kam se málokdo z nás podívá. Světa plného barev, smrti, krásy i naděje.(17.9.2011)

Hudba - Dany Elfman a Deborah Lurie. Narrated (vypravěč) Johnny Depp a Kate Winslet. Nejkrásnější a nejpoutavější ryba toho dokumentu je Rozedranec. V poslední době jsem viděl spoustu 3D dokumentů (Koupil jsem si 3D TV) a už můžu hodnotit i filmy tohoto druhu. Zatím nejzajímavější byl příběh nazvaný Dinosauři - Giganti Patagonie, nejhezčí na efekty jsou zatím Žraloci no a tenhle 3D dokument je nejpestřejší, nejúchvatnější a nejbarevnější.(9.4.2013)

Možná že v Cameronových Tajemných hlubinách bylo pár úžasnějších záběrů. Ale i tak je Život v moři parádní imaxovská atrakce. Komentář mi dokonce nepřišel tak pitomý, jak jsem z podobných dokumentů pro tato velkoformátová kina zvyklý. Jako bonbónek navíc je tu pro fajnšmekry slušná porce Elfmanovy Serenady Schizophrany (70%).(24.5.2007)