Život v moři

Dokumentární / Dobrodružný / IMAX

Kanada / USA, 2006, 41 min

Howard Hall

Deborah Lurie

Fascinující a krásný výlet, který k tomu, aby předvedl ty nejfantastičtější tvory nemusel sahat ke sci-fi a speciálním efektům, a k tomu aby ukázal jak člověk svou zaslepeností a bezohledností ohrožuje křehkou rovnováhu podmořských ekosystémů, nepotřeboval víc než pár slov a záběrů, ve výsledku účinějších než většina zelené propagandy. Ten zbytek byl prostě výbornou Elfmanovou hudbou podkreslený fantastický výlet do světa, kam se málokdo z nás podívá. Světa plného barev, smrti, krásy i naděje.(17.9.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $44,432,085Tržby Celosvetovo $86,210,267║ Dosť zaujímavé tvory sa skrývajú pod hladinou mora, prínosný dokument. /videl len v TV: 75%/(1.11.2008)

Moře má mnoho úžasů a tajemství. Pěkný dokument z tohoto světa. ( Hodnocení: 8/10 )(4.11.2012)

Již tradiční IMaxový dokument. Komentář určený pro školní mládež a založený na zajímavostech podmořského života spíše než na nějakém společném přírodovědném tématu. Na závěr samozřejmě nechybí laciné ponaučení. Potud je vše při starém, ale technicky je konečně na co se dívat. Ty tam je obvyklá strnulost, nedynamyčnost, nuda a korektnost. Vidíme lovící dravce v akci, různé souboje apod. Tvorů se vystřídá mnoho a každý ze zúčastněných dostal od tvůrců svých pět minut slávy. Navíc vše podbarvuje dokonalá hudební složka Dannyho Elfmanna. Spolu s Vesmírnou stanicí 3D zatím nejlepší u nás uvedený velkoformátový trojrozměrný dokument.(27.4.2007)

Skvelá IMAX atrakcia s vábivým podmorským svetom. Má to síce menej (samoúčelných) 3D efektov, teda menej vecí lieta popri divákovi a na diváka, no aj tak je to dosť zábavné a čarovné.(6.1.2013)