Život v moři

Dokumentární / Dobrodružný / IMAX

Kanada / USA, 2006, 41 min

Howard Hall

Deborah Lurie

Rozpočet $-miliónovTržby USA $44,432,085Tržby Celosvetovo $86,210,267║ Dosť zaujímavé tvory sa skrývajú pod hladinou mora, prínosný dokument. /videl len v TV: 75%/(1.11.2008)

Pro mě klasický IMAX-líbivý dokument s příjemným komentářem 'piráta' Johnnyho Deppa a 'Rose' Kate Winslet.(28.9.2008)

Velice zajímavý podmořský dokument, kde jsem se dozvěděl spoustu informací, např. čistící stanice, kde rybky očesávají želvám z krunýře nečistoty, rovnováha sil mezi predátory a kořistí (kruh), vybíjení žraloků (což má za následek mizení korálových útesů), škoda že tento dokument nebyl delší.(28.9.2008)

Skvelá IMAX atrakcia s vábivým podmorským svetom. Má to síce menej (samoúčelných) 3D efektov, teda menej vecí lieta popri divákovi a na diváka, no aj tak je to dosť zábavné a čarovné.(6.1.2013)

Již tradiční IMaxový dokument. Komentář určený pro školní mládež a založený na zajímavostech podmořského života spíše než na nějakém společném přírodovědném tématu. Na závěr samozřejmě nechybí laciné ponaučení. Potud je vše při starém, ale technicky je konečně na co se dívat. Ty tam je obvyklá strnulost, nedynamyčnost, nuda a korektnost. Vidíme lovící dravce v akci, různé souboje apod. Tvorů se vystřídá mnoho a každý ze zúčastněných dostal od tvůrců svých pět minut slávy. Navíc vše podbarvuje dokonalá hudební složka Dannyho Elfmanna. Spolu s Vesmírnou stanicí 3D zatím nejlepší u nás uvedený velkoformátový trojrozměrný dokument.(27.4.2007)