Život v moři

Dokumentární / Dobrodružný / IMAX

Kanada / USA, 2006, 41 min

Howard Hall

Deborah Lurie

Moře má mnoho úžasů a tajemství. Pěkný dokument z tohoto světa. ( Hodnocení: 8/10 )(4.11.2012)

Skvelá IMAX atrakcia s vábivým podmorským svetom. Má to síce menej (samoúčelných) 3D efektov, teda menej vecí lieta popri divákovi a na diváka, no aj tak je to dosť zábavné a čarovné.(6.1.2013)

Hudba - Dany Elfman a Deborah Lurie. Narrated (vypravěč) Johnny Depp a Kate Winslet. Nejkrásnější a nejpoutavější ryba toho dokumentu je Rozedranec. V poslední době jsem viděl spoustu 3D dokumentů (Koupil jsem si 3D TV) a už můžu hodnotit i filmy tohoto druhu. Zatím nejzajímavější byl příběh nazvaný Dinosauři - Giganti Patagonie, nejhezčí na efekty jsou zatím Žraloci no a tenhle 3D dokument je nejpestřejší, nejúchvatnější a nejbarevnější.(9.4.2013)

Velice zajímavý podmořský dokument, kde jsem se dozvěděl spoustu informací, např. čistící stanice, kde rybky očesávají želvám z krunýře nečistoty, rovnováha sil mezi predátory a kořistí (kruh), vybíjení žraloků (což má za následek mizení korálových útesů), škoda že tento dokument nebyl delší.(28.9.2008)

Již tradiční IMaxový dokument. Komentář určený pro školní mládež a založený na zajímavostech podmořského života spíše než na nějakém společném přírodovědném tématu. Na závěr samozřejmě nechybí laciné ponaučení. Potud je vše při starém, ale technicky je konečně na co se dívat. Ty tam je obvyklá strnulost, nedynamyčnost, nuda a korektnost. Vidíme lovící dravce v akci, různé souboje apod. Tvorů se vystřídá mnoho a každý ze zúčastněných dostal od tvůrců svých pět minut slávy. Navíc vše podbarvuje dokonalá hudební složka Dannyho Elfmanna. Spolu s Vesmírnou stanicí 3D zatím nejlepší u nás uvedený velkoformátový trojrozměrný dokument.(27.4.2007)