poster

Tunel smrti

 • USA

  Death Tunnel

 • SK název

  Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

 • Chen
  **

  "Přestřihaný", překombinovaný a zmatený film, který má po obrazové stránce plno dobrých nápadů. Ty by možná fungovaly, pokud by tu byl zajímavý scénář. Ale není. Ve spojení s filmem Tunel smrti mě napadá slovo - "zvláštní".(3.6.2006)

 • lennyd
  *

  Vždycky po začátku školy se koná zahajovací párty, a vždycky je ozvláštněna něčím speciálním. Tentokrát si vyberou pořadatelé pět dívek, a zavřou je do bývalého sanatoria, kde kdysi zemřelo na záhadnou nemoc 60 tisíc lidí. Dívky tam budou pobíhat, kluci to budou natáčet, a všichni si užijou spoustu švandy. Ale ono se to (oh jak nečekané) pokazí - v sanatoriu se začínají dít podivné věci, mrtví ožívají, živí umírají a zdá se, že minulost vystrkuje růžky, aby upozornila na zvěrstva, která se zde stala... Odkud začít - samotný námět - nic moc originálního, pár lidí je někde zavřených, a něco je postupně zabíjí. Zajímavé je rozhodně místo, kde se celá akce děje, a zajímavé jsou také interiéry i exteriéry sanatoria. Až potud by to bylo docela dobré - a teď - herci - no spíš neherci, jsou tak prkenní, že by jim nějaké emoce uvěřilo snad jen malé dítě. Holky pobíhají v nočních košilkách (jo to jsem neřek, aby se k filmu přilákalo víc diváků, budou holky běhat polonahé - bohužel to moc nestačilo, příště by měl PA Booth přitvrdit) sem tam, odnikud nikam. Teda - možná jejich pobíhání mělo nějaký cíl, ale natočené materiály dostal do rukou Střihoruký Edward, a všechny záběry delší než pár vteřin sestříhal. Bohužel se mu to pak nějak pomíchalo, takže z toho celého vznikl stroboskopicky-blikající bastl - jestli trpíte nějakou formou epilepsie, tak ruce pryč. I když, dejte ruce pryč i když epilepsií netrpíte, v rámci zachování vašeho duševního zdraví ...(7.2.2009)

 • Anticque
  ****

  Ač 99% lidí tento film jednoznačně odsuzuje, tak bych jim jen vzkázal, ať se nekoukají na horory, když je to tak strašně nudí a koukají na romatické filmy, kde se aspoň můžou vybrečet.. Film je pro mě směcicí filmu Madhouse s prvky filmu Saw.. Já můžu říct za sebe že jsem se příjemně bavil, až na nudnější konec je film pro milým překvapením, a doufám že podobných filmů se natočí více. Ač jsem jeden z mála, který Tunel msrti chválí, tak jednou příčinou je asi to, že jsem se na ten film nějak zvlášť netěšil, proto nejsem zklamaný s celkového pohledu na film. Herecké výkony, k těm není nic moc dodat, nebylo to na oscara, ale co bys te taky chtěli že jo od prsaté blondýnky, a dalších 4 tzv. modelek...Příběh je lehce zmatený, občas i nudný, ale člověk se vydrží kuokat až do konce bez větších problémů. Co musím uznat je, že film má občasné chyby, ale který film nemá chyby že jo. Atmosféra je na střední úrovni, lekací scény prakticky žádné, až na pár momentů, který mě osobně moc nevystrašily..celkové hodnocení bude po mnohé asi překvapení, ale po velkém rozmýšlení dávám 80% a tedy 4 hvězdy...(9.11.2006)

 • - Sanatorium bylo otevřeno v roce 1910, tedy o 18 let dříve, než uvádí film. Stejně tak hlavní pětipatrová budova byla otevřena 17.10. 1926, čili o 2 roky dříve než ve filmu. (Chufu)

 • - Film uvádí, že lék byl objeven v roce 1958 a že stejného roku bylo také sanatorium uzavřeno. Ve skutečnosti byl lék objeven již v roce 1943 a roku 1952 dostal jeho objevitel Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu. Sanatorium bylo uzavřeno o 10 let později, tedy v červnu 1662. (Chufu)

 • - Ke konci filmu, kdy pár prchá tunelem, pronásledující postava převrhne vozík na převoz mrtvých. V dalším záběru si však lze všimnout, že vozík stojí opět na kolečkách. (Danny F.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace