poster

Tunel smrti

 • USA

  Death Tunnel

 • Slovensko

  Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

 • stration
  **

  Tak to jsem už dlouho neviděl! První půlhodina vypadá velice slibně, lekačky fungují, tajemná atmosféra také. Potom následuje chaos, ve kterém prchají lepé děvy budovou, aniž by kdokoliv věděl kam, proč a občas jsem měl fakt potíže se vyznat i v tom, kterou děvu a patro zrovna sleduju. No a závěrečná půlhodina je neuvěřitelný slepenec, ve kterém se zoufalství tvůrců a všech zúčastněných rovná tomu, které prožívají hlavní hrdinky. Debilita pointy je vskutku grandiozní. Hleděl jsem s otevřenou hubou, co všechno je možný vymyslet a čem se tvůrci asi domnívali, že bude fungovat. No čistý Odpad! Ale za tu první půlhodinu a za pěkný prsa pitomoučkých hereček nějakou hvězdu dám.(31.8.2009)

 • Danny F.
  *

  Nějaká slátanina bez napětí, ale jen se špetkou atmosféry. Divný a nudný film. 10%(6.3.2013)

 • Maty85
  *

  Za pár krásných slečen 1*, jinak absolutně špatný po všech stránkách.(13.7.2008)

 • - Film uvádí, že lék byl objeven v roce 1958 a že stejného roku bylo také sanatorium uzavřeno. Ve skutečnosti byl lék objeven již v roce 1943 a roku 1952 dostal jeho objevitel Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu. Sanatorium bylo uzavřeno o 10 let později, tedy v červnu 1662. (Chufu)

 • - Sanatorium bylo otevřeno v roce 1910, tedy o 18 let dříve, než uvádí film. Stejně tak hlavní pětipatrová budova byla otevřena 17.10. 1926, čili o 2 roky dříve než ve filmu. (Chufu)

 • - Film uvádí, že hluboko v základech sanatoria vybudovali šachtu, která polykala všechny zemřelé. Ve skutečnosti šachta spojovala sanatorium s železniční tratí (ve filmu je občas slyšet projíždějící vlak) a sloužila pro účely zásobování. Když stoupla úmrtnost (odhady hovoří až o desítkách mrtvých denně) sloužila k transportu zemřelých k trati, aby lidé z okolí neviděli, jaká úmrtnost zde ve skutečnosti je. (Chufu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace