poster

Tunel smrti

 • USA

  Death Tunnel

 • Slovensko

  Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

 • Aluska88
  **

  Waverly Hills Sanatorium. Stačí zadat do Googlu, kde se před Vámi objeví spousty fotek děsivě vzhlížející budovy, která stále stojí a děsí okolí svým zjevem i minulostí. Myslím, že film není nejhorší, ale zrovna historie Waverly Hills je natolik pochmurná, že by si rozhodně zasloužila lepší zpracování. Docela amatérské zpracování, včetně kamery, slabé výkony i příběh. Občasná logická dějová pochybení jsou tak zcela na místě a jen dotvářejí amatérský dojem z celého snímku.(26.12.2012)

 • Danny F.
  *

  Nějaká slátanina bez napětí, ale jen se špetkou atmosféry. Divný a nudný film. 10%(6.3.2013)

 • Timak
  *

  Musím říct, že začátek byl vcelku zdařilý a lekacích scén je tam jak šafránu, ale to právě možná tomu trochu uškodilo. Někdy méně znamená více. Ale co považuji za největší tragedii je druhá polovina filmu a konec, to se raději nebudu vyjadřovat. Od té části, kdy pán s vozíčkem utíká jak Emil Zátopek v nejlepších letech, aby dostihl naše dva hrdiny a to dokonce i několik pater, přitom mu ten vozík nedělá nejmenší problémy - to je teda síla.(28.9.2006)

 • - Film uvádí, že lék byl objeven v roce 1958 a že stejného roku bylo také sanatorium uzavřeno. Ve skutečnosti byl lék objeven již v roce 1943 a roku 1952 dostal jeho objevitel Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu. Sanatorium bylo uzavřeno o 10 let později, tedy v červnu 1662. (Chufu)

 • - Film uvádí, že hluboko v základech sanatoria vybudovali šachtu, která polykala všechny zemřelé. Ve skutečnosti šachta spojovala sanatorium s železniční tratí (ve filmu je občas slyšet projíždějící vlak) a sloužila pro účely zásobování. Když stoupla úmrtnost (odhady hovoří až o desítkách mrtvých denně) sloužila k transportu zemřelých k trati, aby lidé z okolí neviděli, jaká úmrtnost zde ve skutečnosti je. (Chufu)

 • - Ke konci filmu, kdy pár prchá tunelem, pronásledující postava převrhne vozík na převoz mrtvých. V dalším záběru si však lze všimnout, že vozík stojí opět na kolečkách. (Danny F.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace