Tunel smrti

Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

• SOLOM.

Téma filmu samo o sobě vypadá docela zajímavě, ale tvůrci pokazili naprosto všechno na co šáhli. Tragické herecké výkony a chaotický střih zapříčinili totální zmatek a nudu. Pokud už totiž dokázali diváka něčím navnadit, tak to následně opět zmršili předčastným střihem. Filmu bych ovšem ukřivdil, kdybych napsal že se mi tu něco nelíbilo. Herečky byly naprsto luxusní po vzhledové stránce a přestože mají v hlavě možná seno, tak alespoň bylo na co čučet.(29.4.2010)

• The Viper

Co to sakra je ?! Debilní snad všechno. Kamera vypadá, jako by ji koupili za 20$ u rákosek a dali jí do ruky 5ti letýmu klukovi, herci jsou tak nemožný, že i loutkový divadlo je oproti jejich hraní balada.(6.2.2011)

• Fallen_One

Hvězda za pěkný kočeny. Jinak...škoda slov.(16.5.2009)

• moviesfan

Toto bylo pro mě utrpení po všech směrech.(13.2.2011)

• zdenotvor

Škoda že som sa na hodnotenie nepozrel pred zhliaduntím filmu ... pokazný celý večer,viac k tomu nemám čo povedať(12.6.2013)

• - Sanatorium bylo otevřeno v roce 1910, tedy o 18 let dříve, než uvádí film. Stejně tak hlavní pětipatrová budova byla otevřena 17.10. 1926, čili o 2 roky dříve než ve filmu. (Chufu)

• - Film uvádí, že lék byl objeven v roce 1958 a že stejného roku bylo také sanatorium uzavřeno. Ve skutečnosti byl lék objeven již v roce 1943 a roku 1952 dostal jeho objevitel Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu. Sanatorium bylo uzavřeno o 10 let později, tedy v červnu 1662. (Chufu)

• - Film uvádí, že hluboko v základech sanatoria vybudovali šachtu, která polykala všechny zemřelé. Ve skutečnosti šachta spojovala sanatorium s železniční tratí (ve filmu je občas slyšet projíždějící vlak) a sloužila pro účely zásobování. Když stoupla úmrtnost (odhady hovoří až o desítkách mrtvých denně) sloužila k transportu zemřelých k trati, aby lidé z okolí neviděli, jaká úmrtnost zde ve skutečnosti je. (Chufu)