poster

Tunel smrti

 • USA

  Death Tunnel

 • Slovensko

  Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

 • Faustka
  ****

  Nenávist..strach..zloba..tajemství..minulost..přítomnost..vzpomínky..představy..skutečnost..klam..nákaza..nemoc..život a smrt, to všechno se odehraje v jednom obrovském sanatoriu kdesi v Kentucky. :) V naprosté většině odsuzovaný(nedoceněný,nebo zcela nepochopený),viď Anticque...(11.4.2009)

 • matestlust
  **

  Jde o podprůměrný horor,ale rozhodně to není tak hrozné....Viděl sem horší filmy,které zde mají i přes 50 procent...(9.1.2008)

 • Nick Tow
  *

  Pri niektorých filmoch sa zvykne hovoriť, že "forma zabila obsah". Keby mal Tunel smrti nejaký obsah, boli by sme svedkami presne takejto vraždy, ale kedže o obsahu sa dá hovoriť len ťažko, tento film spáchal samovraždu /t. j. forma zabila formu/. Stupiditu scénara, vykrádajúceho to najklišéovitejšie klišé, chceli tvorcovia zakryť "klipovitou" kamerou a vizuálnymi schválnosťami, ale zabudli pri tom, že kde nič nie je, tam ani smrť neberie. Jediné použitie pre tento film by som videl na nejakej hodne bujarej a pokročilej párty metalistov: za predpokladu, že by vypli zvuk a obraz by bežal iba ako bizarná /vďaka niektorým herečkám silikonovo "ceckatá"/kulisa k vypeckovanej zvukovej smršti. /Lenže metalisti si na svojich parties asi púšťajú celkom iné filmy.../(31.5.2006)

 • Moogwi
  *

  Netřeba to rozepisovat.. to se musí vidět ... shit(7.11.2006)

 • Chen
  **

  "Přestřihaný", překombinovaný a zmatený film, který má po obrazové stránce plno dobrých nápadů. Ty by možná fungovaly, pokud by tu byl zajímavý scénář. Ale není. Ve spojení s filmem Tunel smrti mě napadá slovo - "zvláštní".(3.6.2006)

 • - Film uvádí, že lék byl objeven v roce 1958 a že stejného roku bylo také sanatorium uzavřeno. Ve skutečnosti byl lék objeven již v roce 1943 a roku 1952 dostal jeho objevitel Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu. Sanatorium bylo uzavřeno o 10 let později, tedy v červnu 1662. (Chufu)

 • - Ke konci filmu, kdy pár prchá tunelem, pronásledující postava převrhne vozík na převoz mrtvých. V dalším záběru si však lze všimnout, že vozík stojí opět na kolečkách. (Danny F.)

 • - Film uvádí, že hluboko v základech sanatoria vybudovali šachtu, která polykala všechny zemřelé. Ve skutečnosti šachta spojovala sanatorium s železniční tratí (ve filmu je občas slyšet projíždějící vlak) a sloužila pro účely zásobování. Když stoupla úmrtnost (odhady hovoří až o desítkách mrtvých denně) sloužila k transportu zemřelých k trati, aby lidé z okolí neviděli, jaká úmrtnost zde ve skutečnosti je. (Chufu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace