Italjaněc

• Rusko Итальянец (více)
všechny plakáty

O šestiletého Váňu, vyrůstajícího roku 1942 v dětském domově, se zajímá italská rodina. Ještě než dojde k adopci a odjezdu do Středozemí, projeví chlapec přání setkat se svou skutečnou matkou, kterou by tak spatřil vůbec poprvé. Jeden z nejoceňovanějších dětských filmů současnosti byl natočen na základě skutečné události. Režisér Kravčuk v něm prokázal svůj talent vést dětské představitele v náročných situacích. Za herecký objev lze považovat malého Kolju Spiridonova v titulní roli. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

Ducharme

Naturalistický pohled na život v zapadlém ruském sirotčinci očima malého chlapce, kterému se dostane nabídky, kterou by byl hřích nevyužít. Ale on stále doufá a nebojí se riskovat všechno, jen aby se dozvěděl pravdu a možná získal to, po čem touží všichni malí sirotci... Výborný film postavený na silném příběhu a hlavně fantastickém výkonu malého Nikolaje Spiridonova. Jen to zařazení rodinný je poměrně zavádějící. Poznámka: podle zde zveřejněného obsahu jsem si myslela, že film bude zasazen do roku 1942 - není tomu tak - příběh se odehrává v současnosti (2002). ()