Sněhový dort

Scénografie:

Matthew Davies

Kostýmy:

Debra Hanson

Celkem zabavitelná komorní story, která ale zabaví jen určitý typ diváka. Vlastně ani nevím, jestli se ve filmu řeší autismus Lindy nebo smrt Vivienne či snad osamělost Alexe. Pro film hovoří jednoznačně scénář, který nemá hluchá mista. O ta se bohužel dost často stará Linda v podání Sigourne Weaver, která dost často přehrává a víc než autistku hraje zhulenou a praštěnou hipísačku. Rickman je oproti tomu naopak velmi "normální" a uvěřitelný. V kostce je to takový ten film "o ničem". Neurazí ani nenadchne. Prostě to není film pro extremisty, ale pro ten klidný střed.(21.8.2008)

• Le_Chuck

Žiaľ dnes som na strane cynikov aj keď snaha rozprávať originálny príbeh sa cení. A aj tých pár scén (snežný tanec, snežná torta) aj melancholická snehová atmosféra aj herecké istoty (Moss, Rickman). Problém je tu autismus, o ktorom tvorcovia vedia veľké kulové a je to evidentné aj mne čo o ňom viem ešte väčšie kulové. Sigourney Weaver možno má na to aby to zahrala, leže jej postava je veľmi hlúpo a otravne napísaná a má všetky autistické diagnózy sveta. Škoda toho. 50%. P.S. Vravel tu niekto, že Carrie-Anne Moss stárne?(13.12.2007)

Jednoduché, nikoli primitivní; melancholické, ironické a příjemné. Alan Rickman je vynikající herec a Emily Hampshire má úžasně jasné oči. Když místy pominu to, čemu se ve filmu kulantně říká autismus Sigourney Weaver, musím vyjádřit spokojenost. A navíc, v té naší bezsněhé zimě, deštivé a blátivé jsem byla ráda, že vidím něco tak krásného, jako čisté sněhové vločky. Dazlious!(29.2.2008)

všetko sa mi páčilo ... pekný obyčajný ľudský príbeh ... Rickman výborný, soundtrack taktiež ... http://www.youtube.com/watch?v=H6_40dGcmYQ(10.9.2013)

95 % - Úžasné. Jedním slovem vynikající! Na tomhle dortu jsem si opravdu pošmáknul... Vybroušený kousek diamantu, ze kterého sálá úžasná empatie. Tenhle film se mi dostal pod kůži opravdu hodně. Tou atmosférou, tou hudbou, tím vším. Skvělý Rickman, výtečná Weaver, okouzlující Moss.(11.9.2007)

• - Natočené za 27 dní v mestečku Wawa, štát Ontario. (Smok)

• - Alan Rickman ihneď po prečítaní scenára navrhol do úlohy Lindy Sigourney Weaver a ihneď jej aj telefonoval s pocitom, že rola jej sadne priamo na telo. (Smok)

• - Spisovateľka a autorka scenára, Angela Pell, má autistického syna. Mnohé z výstredností Lindy (Sigourney Weaver) sú zhodné s jej vlastným synom. (Smok)