poster

Sněhový dort

 • Velká Británie

  Snow Cake

Drama

Velká Británie / Kanada, 2006, 112 min

Režie:

Marc Evans

Kamera:

Steve Cosens

Producenti:

Andrew Eaton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sofia
  ****

  Tenhle nenápadný film s podivným názvem se mi vryl pod kůži. Chladná krása kanadské přírody, životní smolař Alan Rickman a dokonalá autistka Sigourney Weaver. Ve své roli mě naprosto přesvědčila, věřila jsem jí každou minutu. Emoce se na mě valily jedna za druhou a ze všudepřítomného sněhu mě příjemně záblo. Na DVD doporučuju vynechané scény, mnohé z nich bych ve filmu klidně nechala.(6.11.2008)

 • Damiel
  *****

  95 % - Úžasné. Jedním slovem vynikající! Na tomhle dortu jsem si opravdu pošmáknul... Vybroušený kousek diamantu, ze kterého sálá úžasná empatie. Tenhle film se mi dostal pod kůži opravdu hodně. Tou atmosférou, tou hudbou, tím vším. Skvělý Rickman, výtečná Weaver, okouzlující Moss.(11.9.2007)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(16.1.2007)

 • suicide
  ****

  Nechápu, že Alan Rickman hraje skoro jen vedlejší role. Sněhový dort není z filmů, které by oplývaly originalitou nápadu, je to klasické téma, které ovšem potěší a pohladí. Vlastně umění do filmu přináší oba hlavní herci - ztrápený Rickman a ve svém světě žijící Weaver. Úžasné pozorovat, jaké je to žít se smrtí a jaké je to žít bez "normálních" emocí - kupodivu to jde...(18.7.2009)

 • sta
  ***

  problém je, že vím, že Sigourney Weaver není autistka - byť je její herecký výkon sebedokonalejší, není uvěřitelný; lepší, kdyby tam byla nějaká méně známá herečka. navíc mě tedy dost iritoval strašně zrnitý obraz používaný jen někdy a navíc naprosto nefunkčně..myslím, že v británii vzniká podobných snímků (emocionální drama) hodně a tento je jen průměrem. ale skvělé je pozorovat, jak se střetávají dva světy, které nemají nic společného - ten náš vyznívá naprosto hloupě a přehnaně exaltovaně: přišel jsem se omluvit, že je vivienne mrtvá. vy jste to udělal schválně? ne! tak proč se omlouváte?!(12.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace