Sněhový dort

Scénografie:

Matthew Davies

Kostýmy:

Debra Hanson

"He stops for one second and he's totally overwhelmed by how big the world is and how small and unimportant he is. And as he turns around, we see his face look to the sky. And he says, very quietly, so that no one can hear him: "Dazlious"." Sněhový dort je jeden z těch filmů, který ve Vás hodně zanechá. Alan Rickman i Sigourney Weaver opět předvedli svou dokonalost. Přestože se film zaměřuje na psychickou nemoc, není vůbec složité to sledovat a chápat.. Perfecto Mundo. *****(30.8.2011)

Marc EVANS chtěl bezesporu natočit film o těžkém životě člověka trpícího autismem, ale též o lidech, kteří s tímto člověkem musí nebo mohou žít, o pochopení této nemoci, o trpělivosti všech okolo něho a samozřejmě i o lásce k blížnímu svému. Jestli se to podařilo nevím. Vím jenom, že ocenění za vedlejší roli dostala Carrie-Anne Moss ( jejíž výkon nebyl pro mě nijak výrazný a vůbec mě neuchvátil ), zatím co výkon Sigourney WEAVER (coby autismem postižené ženy) byl úžasný, řekla jsem si, že musela být někde v ústavu, aby pozorovala chování takto postižených lidi, protože byla naprosto přesvědčivá. Takže uvažování komise, která dává ceny je pro mě nepochopitelné. Příhoda s autonehodou byla naprosto zástupná, měla uvést diváka do děje, takže rozebírat chyby celé causy autonehody nemá pro tento film žádný smysl. Nedávám 5* jenom proto, že film podle mě neměl odpovídající závěr, opět si divák může myslet co chce, když se dívá na Lindu, která se cpe zmrzlým sněhovým dortem uplacaného Alexem z přírodního sněhu. (A co zdraví Lindy ?)(29.12.2008)

Oh, to bylo tak snehove sladoucke, otazkou zustava, zdali je to dobre, nebo spatne. Na oslazeni bitter reality to funguje docela dobre, s ultra sympatickymi Sigourney Weaver a Alanem Rickmanem se take v podstate neda slapnout vedle, nicmene tenhle dortik krome vsudypritomne snehove slehacky nenabizi nic moc navic. Clovek si pak lame hlavu nad tim, proc se do nej vlastne v prvni rade zakousnul, takovych dortiku uz tu bylo, vsechny chutnaji stejne a bez elementu unikatni prichuti a pridane bonusove tresnicky to cele jaksi postrada vyssi smysl. 5/10(28.6.2008)

Mně tenhle dort docela chutnal, přesto však svou chutí zapadl mezi ostatní jemu podobné a nevybočil se od nich pražádnou originalitou. Přesto - v kouzlu momentu - byl sladký.(24.9.2008)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(16.1.2007)

• - Alan Rickman ihneď po prečítaní scenára navrhol do úlohy Lindy Sigourney Weaver a ihneď jej aj telefonoval s pocitom, že rola jej sadne priamo na telo. (Smok)

• - Spisovateľka a autorka scenára, Angela Pell, má autistického syna. Mnohé z výstredností Lindy (Sigourney Weaver) sú zhodné s jej vlastným synom. (Smok)

• - Natočené za 27 dní v mestečku Wawa, štát Ontario. (Smok)