Sněhový dort

Velká Británie / Kanada, 2006, 112 min

Marc Evans

Steve Cosens

Andrew Eaton

V první půli extrémně nudný, až otravný slaďák, celkově průměrný až hrůza. Rickman nezachrání všechno a Sigourney tady má mimořádně nevděčnou roli..(18.6.2008)

Vynikající Alan Rickman a snaživá Sigourney Weaver v pomalu plynoucím, přesto podmanivém dramatu o lidských osudech, o bolesti, o hledání rovnováhy, o usmíření i porozumění. Na první pohled možná chladný jako sníh, a občas rozpačitý stejně jako reakce lidí na chování těch odlišných, ale současně plný velmi silných emocí, někdy otevřených, někdy ukrytých pod povrchem a jen občas probleskujících na povrch jako ty vločky, se kterými si hraje Linda. Poklidné , přesto silné, s několika hodně působivými okamžiky a řadou zdánlivě prázdných tichých míst, z nichž některé na mě zapůsobily obzvlášt mocně. Jeden z filmů, který sice nedosáhne na vrchol, přesto mi několikrát zahrál na city, dokázal se mnou velmi dobře komunikovat, něco mi říci i něco připomenout. "Jako cenu má chvíle?"(6.12.2014)

Mně tenhle dort docela chutnal, přesto však svou chutí zapadl mezi ostatní jemu podobné a nevybočil se od nich pražádnou originalitou. Přesto - v kouzlu momentu - byl sladký.(24.9.2008)

Perfektamundo. Skoro.(6.1.2008)

Sigourny Weraver me docela nadchla, ale je fakt že s autisty nemám zkušenost, takže mohu soudit jen dle dojmu a toho co jsem viděl ve filmu. Alan Rickman se dle mě choval krapet nevypočítatelně, takový zvláštní charakter postavy. Ale jeho rozhovory s Carrie Anne-Moss měly velké kouzlo, oni často mluvili v symbolech, náznacích, bylo zajímavé sledovat jak se dá mluvit o něčem za použití slov o něčem jiném. Pointa byla taky pěkná. Jen to vypadalo chvílemi příliš strojeně.(15.10.2010)