poster

Sněhový dort

 • Velká Británie

  Snow Cake

Drama

Velká Británie / Kanada, 2006, 112 min

Režie:

Marc Evans

Kamera:

Steve Cosens

Producenti:

Andrew Eaton

Scénografie:

Matthew Davies
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Vynikající Alan Rickman a snaživá Sigourney Weaver v pomalu plynoucím, přesto podmanivém dramatu o lidských osudech, o bolesti, o hledání rovnováhy, o usmíření i porozumění. Na první pohled možná chladný jako sníh, a občas rozpačitý stejně jako reakce lidí na chování těch odlišných, ale současně plný velmi silných emocí, někdy otevřených, někdy ukrytých pod povrchem a jen občas probleskujících na povrch jako ty vločky, se kterými si hraje Linda. Poklidné , přesto silné, s několika hodně působivými okamžiky a řadou zdánlivě prázdných tichých míst, z nichž některé na mě zapůsobily obzvlášt mocně. Jeden z filmů, který sice nedosáhne na vrchol, přesto mi několikrát zahrál na city, dokázal se mnou velmi dobře komunikovat, něco mi říci i něco připomenout. "Jako cenu má chvíle?"(6.12.2014)

 • Cival
  **

  To lidi fakt pořád baví ulehat do těchhle měkkých a apartně ustlaných pelíšků? Z té hřejivosti, předžvýkaných emocí a tklivých hudebních melodií hrozí cukrovka.(3.10.2007)

 • eLeR
  ****

  všetko sa mi páčilo ... pekný obyčajný ľudský príbeh ... Rickman výborný, soundtrack taktiež ... http://www.youtube.com/watch?v=H6_40dGcmYQ(10.9.2013)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Příjemné nedělní chillout drama, které originalitou rozhodně neoslní. Alexovo "tajemství minulosti" je čitelné od začátku a žádná zvláštní psychologická či emocionální hra nás na jeho základě nečeká. Rozhodně ale potěší výborné obsazení i herecké výkony.(11.11.2012)

 • Pirkaf
  *****

  Moc povedené...(4.10.2011)

 • - Sigourney Weaver v príprave na jej úlohu Lindy trávila čas s autistickou ženou z Anglicka Ros Blackburnovou. Mnohé zo záľub tejto ženy potom Sigourney stvárnila aj vo filme, okrem iného záľubu v skákaní na trampolíne a vášeň pre trblietavé veci. Ros však v reálnom živote nie je schopná samostatného života a nevie čítať, ani písať. (Smok)

 • - Počas zimných záberov vo Wawa nečakané teplo roztopilo všetok sneh. V dôsledku toho bol štáb nútený priviezť kamión snehu z okolia mesta, rovnako ako rozmiestniť falošný sneh všade okolo, v záujme zachovania kontinuity zimného nakrúcania. (Smok)

 • - Spisovateľka a autorka scenára, Angela Pell, má autistického syna. Mnohé z výstredností Lindy (Sigourney Weaver) sú zhodné s jej vlastným synom. (Smok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace