Sněhový dort

Scénografie:

Matthew Davies

Kostýmy:

Debra Hanson

Jednoduché, nikoli primitivní; melancholické, ironické a příjemné. Alan Rickman je vynikající herec a Emily Hampshire má úžasně jasné oči. Když místy pominu to, čemu se ve filmu kulantně říká autismus Sigourney Weaver, musím vyjádřit spokojenost. A navíc, v té naší bezsněhé zimě, deštivé a blátivé jsem byla ráda, že vidím něco tak krásného, jako čisté sněhové vločky. Dazlious!(29.2.2008)

Příjemné nedělní chillout drama, které originalitou rozhodně neoslní. Alexovo "tajemství minulosti" je čitelné od začátku a žádná zvláštní psychologická či emocionální hra nás na jeho základě nečeká. Rozhodně ale potěší výborné obsazení i herecké výkony.(11.11.2012)

Bleeding child within.(11.1.2008)

• Renton

Scénář: Angela Pell .. Tající Dort dost skřípe, v drobnostech i celku. Snímek je prakticky ve všem neobjevný, nedotažený a nevěrohodný. Měl jsem problém uvěřit mnoha věcem, podáním autismu počínaje, přes havárii až tím, kde vzal Rickman ke konci další auto konče. Možná je divné, že se moje mysl během sledování šťourá v takovýchhle věcech, ale film mi zavdal důvod, být takhle nedůvěřivý už v samé podstatě zápletky. Je totiž celá uměle vykalkulovaná a začíná to už onou hloupou havárií - jak může auto, najíždějící na silnici ze strany, kde v prvním pruhu jezdí auta zleva doprava srazit kamion tak, že zabije spolujezdkyni nárazem do místa kde sedí? 1) Kamion musí jet vlevo!! tj. v protisměru, i když je na silnici dvojitá plná čára. 2) Řidič sraženého auta musí zastavit až na polovině silnici, nikoliv před křižovatkou - OMG, za takové jednání by nedostal ani řidičák, natož vyvázl bez stíhání. Po takovém lapsu po mě chcete, abych ve filmu hledal emoce? Chápu, že je režisér z Británie, kde se vlevo jezdí, ale když film zasadí do Kanady, měl by si tohle pohlídat (snaží se to zamaskovat nepřehledným sestříháním, ale zjevné to je) . Nízké hodnocení však není jen za tohle. Pouze tím byl nastartován trošku kritičtější metr, na jehož stupnici zůstala spousta dalších, třebas i kladnějších momentů jen v nízkých hodnotách.(8.10.2007)

Kdyby mi někdo, ke komu chci vlést do auta řekl, že se teď dostal z vězení, protože někoho zabil, rozhodně bych tam nenasedla. Film o tom, že náhoda je blbec a život si s náma někdy nepěkně zahrává, tady v případě Alexe, kterému nehoda s mladou stopařkou Vivienne připomene to, co se stalo jeho vlastnímu synovi. Hlavním lákadlem pro mě byl Alan Rickmen a ten film se mi docela líbil, na jednu stranu, ta autentická matka nevypadala jako, že by si něják zvlášť uvědomovala, že jí umřela dcera, takže vlastně svým způsobem byla šťastnější než kdyby jí nic nebylo. 4* i přesto, že sníh miluju tak jíst ho mi připadá značně nechutný, ale ten Sněhový dort byl úžasnej :)(2.10.2011)

• - Sigourney Weaver v príprave na jej úlohu Lindy trávila čas s autistickou ženou z Anglicka Ros Blackburnovou. Mnohé zo záľub tejto ženy potom Sigourney stvárnila aj vo filme, okrem iného záľubu v skákaní na trampolíne a vášeň pre trblietavé veci. Ros však v reálnom živote nie je schopná samostatného života a nevie čítať, ani písať. (Smok)

• - Alan Rickman ihneď po prečítaní scenára navrhol do úlohy Lindy Sigourney Weaver a ihneď jej aj telefonoval s pocitom, že rola jej sadne priamo na telo. (Smok)

• - Počas zimných záberov vo Wawa nečakané teplo roztopilo všetok sneh. V dôsledku toho bol štáb nútený priviezť kamión snehu z okolia mesta, rovnako ako rozmiestniť falošný sneh všade okolo, v záujme zachovania kontinuity zimného nakrúcania. (Smok)