poster

Sněhový dort

 • Velká Británie

  Snow Cake

Drama

Velká Británie / Kanada, 2006, 112 min

Režie:

Marc Evans

Kamera:

Steve Cosens

Producenti:

Andrew Eaton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $26,651Tržby Celosvetovo $1,381,665(13.3.2010)

 • k212
  ***

  Zajímavé charaktery a prostředí. Nicméně nedotažený děj (lehce padá na logice) a podivně náhodné jednání postav postrádající výraznější motivace (podřízené dějové konstrukci samozřejmě), dělají z tohohle dílka pouze průměrné pokoukání a lehký emocionální zážitek. Herecké výkony stojí za pomšimnutí, ale s tím jsem tak nějak počítala, tedy že tahle herecká sestava mě nemůže výrazněji zklamat. Naštěstí je to dortíček ozdobený a vypiplaný pohodovou Feist, zasněnou Tori Amos, rozdrážděnými Stereophonics, který drží pohromadě grupa Broken Social Scene. JJ - vím, že posuzovat film dle hudby, kterou v něm slyším není příliš optimální, jenže tahle sestava je prostě mým šálkem darjeelingu :-) nebo jsem chtěla napsat optimismu!? A minimálně právě tento fakt zvedl mé hodnocení o jednu hvězdičku. 60%(23.10.2007)

 • Mi Nü-Chai
  **

  Celkem netuším, jestli tohle měla být posmutnělá komedie, nebo vtipné drama, každopádně to není ani jedno - spíš by tomu slušel název Light verze dortu pejska a kočičky, neb se tu na můj vkus zbytečně smíchaly k sobě nepasující věci, způsobem, který není zrovna šťastný. Výkony obou hlavních představitelů jsou sice velmi slušné, žel, i tak je film dost nepřesvědčivý, drhne, jisté asidojemné scény mi sem tam lámaly oko a je to celé takové unylé...(23.4.2008)

 • Ilicka
  ****

  Jednoduché, nikoli primitivní; melancholické, ironické a příjemné. Alan Rickman je vynikající herec a Emily Hampshire má úžasně jasné oči. Když místy pominu to, čemu se ve filmu kulantně říká autismus Sigourney Weaver, musím vyjádřit spokojenost. A navíc, v té naší bezsněhé zimě, deštivé a blátivé jsem byla ráda, že vidím něco tak krásného, jako čisté sněhové vločky. Dazlious!(29.2.2008)

 • DaViD´82
  ***

  Sněhový dort dělá čest svému názvu. Na pohled krásný, obsazením třpytivý, uvnitř však atmosférou chladný a ihned po prvním soustu se potvrdí očekávané. A sice, že od sněhu se žádná specifická chuť očekávat nedá. Prostě zaměnitelný snímek o odpuštění a prostém lidském porozumění jakých jsou kvanta a jen za dobu co píši tento komentář jistě nějaký další stihl vzniknout.(1.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace