• Bosna a Hercegovina

• slovenský

Grbavica: The Land of My Dreams

Bosna a Hercegovina / Rakousko / Německo / Chorvatsko, 2006, 90 min

Hodně působivé poválečné drama, své role zahráli herci vážně přesvědčivě, mám pro tahle věrohodná díla vážně slabost!(29.5.2008)

Ukážková a veľmi drsná sociálna dráma, ktorá sa odohráva na pozadí povojnového Sarajeva. Situácia, ktorá navyše svojím prostredím veľmi pripomína tuzemské pomery spred niekoľkých rokov. Veľmi pekne zahrané a prekvapivo zručne a poriadne ostro zrežírované. 85%.(19.12.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $43,460Tržby Celosvetovo $791,236(5.6.2009)

41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - HORIZONS - Horizonty (Grbavica / GRBAVICA / Grbavica) - 7. 7. 2006 - kino Pupp - Karlovy Vary - 4. místo - 95%(22.1.2009)

Celkem fajn televizní inscenace s působivým zakončením, jehož působivost bohužel klesá, pokud na něj jste před projekcí připraveni, případně pokud se vám ho podaří v průběhu odhadnout. Já jej v průběhu odhadl, načež jsem si vzpomněl, že jsem o něm v souvislosti s Grbavicou už kdysi slyšel. Pro mne tedy jen mírný nadprůměr - a to většinu filmů z Balkánu přijímám radostněji než zbytek publika...(17.3.2011)

• - V detskej izbe hlavnej predstaviteľky visí na stene plagát filmu Kráľ Artuš s Keirou Knightley. (luksharas)

• - Grbavica je čtvrť v Sarajevu, v překladu "hrbatá žena". (pUnck)

• - Jako většina jiných filmů z Bosny je i Grbavica nízkorozpočtovým snímkem. (pUnck)