poster

Grbavica

 • Bosna a Hercegovina

  Grbavica

 • slovenský

  Grbavica

 • anglický

  Grbavica: The Land of My Dreams

Drama

Bosna a Hercegovina / Rakousko / Německo / Chorvatsko, 2006, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • francis
  ****

  Pointu jsem tak trochu tušil už od půlky filmu, ale bylo to asi hlavně proto, že o válce v bývalé Jugoslávii jsem četl knihu (Údobí pekla), tudíž vím, že to, co se stalo Esmě, se tam stalo mnoha ženám. Ale stejně na mě závěr filmu hodně zapůsobil. Moc zajímavý film, věrohodné postavy.(21.11.2006)

 • genetique
  ****

  Ukážková a veľmi drsná sociálna dráma, ktorá sa odohráva na pozadí povojnového Sarajeva. Situácia, ktorá navyše svojím prostredím veľmi pripomína tuzemské pomery spred niekoľkých rokov. Veľmi pekne zahrané a prekvapivo zručne a poriadne ostro zrežírované. 85%.(19.12.2009)

 • Sofia
  ****

  Jeden z těch filmů, kde se více hodnotí příběh než filmové zpracování. I když jsem celou dobu věděla, co se za Esminým tajemstvím skrývá, přesto mě klíčová scéna dostala svojí opravdovostí a emotivností. Výborný výkon hlavní představitelky (její smutné tmavé unavené oči mě budou pronásledovat ještě dlouho...). Jen více takových filmů, ať zůstane zachováno, čeho všeho jsou lidé schopní.(4.11.2008)

 • CheGuevara
  **

  Hodně silný film, který mě vtáhl do svého děje natolik, že po východu z kina jsem nabyl pocitu, že jsem ještě stále v Sarajevu. Se snímkem jsem neměl sebemenšího problému až do té doby, než se mi všechno rozleželo v hlavě. Jednoduše jsem se nedokázal přenést přes ideologickou rovinu snímku, jenž nám sice předkládá, že válka je pořádné svinstvo, ale pouze z té bosňácké strany (neustálé pění bosenských nacionálních lidovek atd.), a to u konfliktu, kdy soused zabíjel souseda, bohužel nemůžu překousnout. Kdyby se to odehrálo při blíže neurčitém čase a místě a nebylo ukotvené právě v tomto konfliktu neměl bych výhrad. Díky tomu jsem si našel i několik i pár dramaturgických věcí, které mi nějak neseděli - hlavně ta mafiánská linka, byla taková nedodělaná a hlavně navíc. Což ovšem nic neubírá na vynikajících výkonech hlavních představitelů, ovšem příště bych je raději viděl v jiném filmu.(6.6.2007)

 • bassator
  *****

  41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - HORIZONS - Horizonty (Grbavica / GRBAVICA / Grbavica) - 7. 7. 2006 - kino Pupp - Karlovy Vary - 4. místo - 95%(22.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace