• Bosna a Hercegovina

• slovenský

Grbavica: The Land of My Dreams

Bosna a Hercegovina / Rakousko / Německo / Chorvatsko, 2006, 90 min

Nebýt silného příběhu, asi by mě Grbavica až tak nezaujala, ale tím zase nemyslím, že by to byl špatný film. Povedené nahlédnutí do Bosny zdecimované válkou a výborný závěr za shlédnutí stojí.(20.12.2008)

Nějak nevím co k tomu napsat...atmosféra filmu stáhne diváka jako málokterá a ač se v celé hodině a půl takřka nic neděje, tak jsem se nenudil ani na moment. Úžasný filmový zážitek, ke kterému nejlépe sedí to klišé ZE ŽIVOTA.(8.9.2006)

Ukážková a veľmi drsná sociálna dráma, ktorá sa odohráva na pozadí povojnového Sarajeva. Situácia, ktorá navyše svojím prostredím veľmi pripomína tuzemské pomery spred niekoľkých rokov. Veľmi pekne zahrané a prekvapivo zručne a poriadne ostro zrežírované. 85%.(19.12.2009)

staci jedno odporucanie z casopisu blokbaster : "odporucame slovenskym filmarom a ich nekonecnym vyhovorkam..."(31.5.2007)

Velmi silné téma, které asi bude ještě nejednou zpracované. Válka na Balkáně zpřevracela životy mnoha lidem a v tomto filmu jsme mohli sledovat jeden z mnoha osudů, který rozhodně nebyl nějakou výjimkou.(7.12.2009)