Poetické, experimentální a jiné. CONTAINER je svým režisérem Lukasem Moodyssonem popsán jako "černobílý němý film se zvukem... Žena v mužském těle. Muž v těle ženském. Ježíš v lůně Marie. Voda vyteče. Přímo na mě. Nemůžu ji zastavit. Mé srdce je plné." (5150)

Martin741

Uzivatel Radko je fundom Dyvyne, co bol skaredy babochlap. Tuna je tiez babochlap, preto sa tak ten hajzl rozpisal. Transka pojebana - teda zase pardon, oni su uplne normalni, nicim sa nelisia, chyba nie je v nih, nie ani za picu kurvu .....je to vec tak pomijiva, ze sa o tom ani neoplati hovorit .......chyba je tipujem zase u hnusnej, bielej, odpornej, rasistickej, homofobnej a xenofobnej spolocnosti, jak inak : 15 % ()

Radko

Černobiele zábery osamelosti človeka a zániku vecí sprevádza naliehavo smutná výpoveď zlomenej duše jedného transsexuála. Zvolená forma - znepokojivé obrazy prekladané vnútornými myšlienkami - voľne nadväzuje na predchádzajúci Moodyssonov film Diera v mojom srdci (tentoraz bez explicitnej šokantnosti). Container sa v porovnaní s predchodcom ešte viac oslobodzuje od príbehu, smerom k poetickému experimentu nabádajúceho diváka k vlastnému dešifrovaniu ponúkaných obrazov a viet. Koncentrácia obrazov v neustávajúcom prúde reči je však na celovečerný film (hoci len 75 minutový) predsa len priveľké sústo. Z množstva obrazov utkvelo silnejšie: olizovanie zrkadla a podlahy, muž prehĺtajúci minulosť v podobe natrhaných kúskov fotografií, knižky, tvoriace už len ďalšiu z vrstiev odpadu, porozhadzovanú na podlahe z rozbitých kachličiek....70% ...a zároveň, vzhľadom na množstvo ponúkaných obrazov, ako spomína hirnlego, film stojaci minimálne za jedno opakované zhliadnutie. ()

JohnMiller

Tak to som zase mal čo vidieť. Sick sh*t. Nenachádza sa tu síce prakticky nič ultrazvrhlé ani nechutné ale má to v sebe takú riadnu dávku fetišistického oparu, že mi to teda vôbec nesadlo. Celý príbeh sa krúti okolo obézneho transvestitu ktorý si predstavuje, že je mladé japonské dievča uväznené v tele nechutného smradľavého štyridsiatnika. Zábery tučka a predstavy dievčaťa sa počas celej snímky striedajú až na konci sa obidvaja stretnú v zábere... Malo to feeling správnej avant-gardy a aj zábery boli skvelé ale ten obsah.. No fuj... Čo videl tvorca na oblizovaní ovládača zaujímavého ? ()

hirnlego

Člověk v nesprávném těle; křehké lidské myšlení ovlivněné bulvárem a ikonami šoubyznysu; zkažená nevinná duše ve zkažené vinné společnosti;..... Zajímavý depresivní psychedelický experiment v černobílé doprovázený úzkostlivě naléhavým a zároveň rezignovaně smířeným pološeptem Jeny Malone... Nevšední zážitek. ()