poster

Cesta bojovníka

 • Kanada

  Pathfinder

 • Slovensko

  Cesta bojovníka

 • Velká Británie

  Pathfinder

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Kanada / USA, 2007, 99 min (SE: 107 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *

  Rozpočet $45miliónovTržby USA $10,232,081Tržby Celosvetovo $30,822,861Tržby za predaj DVD v USA $27,356,328 //počet predaných kusov 1,604,034║ Marcus Nispel sa v jeho plnej neschopnosti vyprávať príbeh, ktorý tento film takmer ani nemá, úplne stratil v pasívnej nevýraznosti scén, kde ani tie bojové súboje nič moc nedajú. Doslova dej príde ako šablónový vícuc z Barbara Conana. /25%/(21.1.2010)

 • D.Moore
  ***

  Cesta bojovníka je zhruba na půli cesty mezi Emmerichovou bídou 10.000 BC a Gibsonovou parádou Apocalypto To, čím se film rozhodně vryje do paměti, je jeho brutalita. Krví ani špínou nešetří, hlavy a končetiny létají vzduchem a celý snímek je vlastne od začátku do konce jedna velká rubačka. Je to ale také jeho problém - zabíjení vikingů (a zabíjení vikingy) se po hodině okouká, a tak nezbývá než čekat, s čím filmaři ještě přijdou. Přijdou s asi čtvrthodinovou nudnou pasáží s přechodem zamrzlého jezera (a z vikingů udělají pitomce první ligy), po níž následuje trmácení se po skalách a závěrečný souboj na lanech. Za něj jsem filmařům děkoval - byl vcelku nápaditý a (možná díky lanům, he he) upoutal. Suma sumárum (i díky pěknému vizuálu) dávám tři hvězdy.__P.S. Scéna na sněhu (hlavní hrdina ujíždí na štítu, za ním vikingové na indiánských saních), to bylo moc, uznávám.(23.7.2010)

 • -bad-mad-wolf-
  *

  Původní barvy aby si divák pod tunou filtrů domyslel, ksichty vikingů jakbysmet - klipař Nispel přesto občas vykouzlí působivou momentku. Hrůzostrašně spatlaná atmosféra je to jediné, co je na Pathfinderovi zajímavého (přestože je často zajímavá z ne zcela smysluplných důvodů). Příběh nestojí za řeč; epický má být zřejmě jen proto, že to v prologu kdosi řekne a jakmile přijde na akci, všechno se utápí v temnotě a nepřehlednosti. Chudáci Vikingové... dočkali se filmu, který je brakový natolik, že nemá nárok ani na roztomilou pozici guilty pleasure.(6.2.2015)

 • POMO
  *

  Akcia natoľko neprehľadná, že nevidíte čo sa v nej deje a kdo koho zlikvidoval zistíte až podľa toho, kto odchádza z boja živý. V časoch poetických a prehľadných bitiek a lá 300 je taký handicap neospravidlniteľný, obzvlášť pri filme, ktorý stavia predovšetkým na akcii. A rozprávanie príbehu a práca s postavami je pre Marcusa Nispela takisto španielskou dedinou. Čo vlastne tento tvorca vie? V tomto prípade iba zahaliť filmove plátno do emocionálne plochej temnoty. Príšerný film podľa scenára na inteligenčnej úrovni najhorších videoherných adaptácií, ktorý úplne pochovávajú záverečné cliffhangerovské scény, pripomínajúce filmárske postupy Eda Wooda (dlhé zábery na padajúcu lavínu, vzaté bohvie odkiaľ). Po dlhšom váhaní musím klesnúť na 1*. Toto nepatrí do kín.(17.6.2007)

 • Skejpr
  **

  Ze začátku vizuálně i atmosféricky vytříbená podívaná se s každou minutou čím dál víc topí v marastu průměru a nudy. Obrázky jsou fajn, zbytek ale ubohost.(12.6.2007)

 • - Přestože Vikingové ve skutečnosti rohaté přilby nikdy nenosili, tvůrci se rozhodli je použít. Jednak proto, že je tak diváci mají zažité a také proto, že s nimi válečníci vypadají děsivěji. (-bad-mad-wolf-)

 • - Z časových a bezpečnostních důvodů nebyly domy indiánů postaveny ze dřeva, ale z oceli a pěny, a poté pokryty mechem a kůrou. (Amplifier)

 • - Celý film byl natočen za 53 dní. (Amplifier)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace