Cesta bojovníka

• Kanada

Pathfinder

Cesta bojovníka

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Kanada / USA, 2007, 99 min (SE: 107 min)

Opravdu nechápu nízké hodnocení...... 85%(30.8.2010)

• Kaka

Znuděný Karl Urban ve své zatím nejméně charizmatické roli, neuvěřitelným způsobem zabitá tak zajímavě vypadající tématika, brutálně těžkopádné souboje - naprosto všechny (!) zpomalené. Umělá digitální krev bijící do očí v každém druhém záběru, dementně jednoduchá mytologie a poselství filmu, o ději snad ani nemůže být řeč. Zkrátka geniální ukázka zabitého vysokorozpočtového a velkohubě se tvářícího projektu, který má duši jako sto let stará mrtvola.(17.2.2008)

• salahadin

Dlouho jsem se tak nenasmál!(2.8.2013)

• - Přilby bojovníků se vyrobily ve dvou verzích - gumových a kovových. Gumové se používaly při natáčení akčních scén, jelikož s kovovými hrozilo zranění. (-bad-mad-wolf-)

• - Z časových a bezpečnostních důvodů nebyly domy indiánů postaveny ze dřeva, ale z oceli a pěny, a poté pokryty mechem a kůrou. (Amplifier)

• - Přestože Vikingové ve skutečnosti rohaté přilby nikdy nenosili, tvůrci se rozhodli je použít. Jednak proto, že je tak diváci mají zažité a také proto, že s nimi válečníci vypadají děsivěji. (-bad-mad-wolf-)

• Karl Urban