poster

Cesta bojovníka

 • Kanada

  Pathfinder

 • Slovensko

  Cesta bojovníka

 • Velká Británie

  Pathfinder

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Kanada / USA, 2007, 99 min (SE: 107 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  **

  Viditelně i slyšitelně tomu chybělo, ale na druhou stranu slušný akční odvaz mnoho set let starý, kdy ještě bláhoví Vikingové chtěli dobývat Severní Ameriku.(28.8.2013)

 • T2
  *

  Rozpočet $45miliónovTržby USA $10,232,081Tržby Celosvetovo $30,822,861Tržby za predaj DVD v USA $27,356,328 //počet predaných kusov 1,604,034║ Marcus Nispel sa v jeho plnej neschopnosti vyprávať príbeh, ktorý tento film takmer ani nemá, úplne stratil v pasívnej nevýraznosti scén, kde ani tie bojové súboje nič moc nedajú. Doslova dej príde ako šablónový vícuc z Barbara Conana. /25%/(21.1.2010)

 • genetique
  **

  Je to naozaj smutná skutočnosť, keď sa brak s céčkovým scenárom hrá, akoby to bol film s najduchovnejším posolstvom, ktorým divácky dobije celý svet. Scenár môže byť akýkoľvek, s týmto sa nič narobiť nedalo. Atmosféra pomocou filtrov a pekných scenérií ešte trošku zabráni totálnemu úpadku, ale keď dajú kameru do rúk nejakým amatérom z detskej besiedky a akcia vyzerá občas malátne akoby ju točili ľudia fičiaci na psychotropných látkach, zázraky sa určite diať nebudú. A pritom to mohla byť taká fajná oddychovka. 40%.(23.4.2008)

 • Lateef
  *

  Proroctví: "Až uvidíte film tak špatný, že si nudou rozdrásáte kůži na tvářích, vstoupíte do kultu Odvážných a stanete se samotnými potomky náčelníka Marcuse "Kozí mozek" Nispela..." Jako řeknu Vám, tohle se jen tak nevidí. Film postavený na akci sice akci obsahuje, ale není možné jí spatřit. Schválně, co je tohle?? Šmik, šmik, šmik, šmik, šmik. Ne, není to švadlena v plné polní, ale práce zdejšího střihače. Tohle si přeneste do jakékoliv akční scény ve filmu a připojte strašné kamerové nájezdy na detaily. A pokračujeme dál. Děj je nesoudržný, lokace se střídají často bez zjevného smyslu, do toho poletuje umělý sníh, že občas není vidět vůbec nic. A když už je tolik sněhu, dáme si jednu pořádně krvavou bobovačku po stezce plné nerovností a skokánků. Pak jsme zase chvíli v jeskyni, kde se indiáni modlí k medvědovi. Následuje vykrádačka Rambovy bezchybné lesní rošády, zde okořeněná smrtelnými dovětky. Ale pořád je to strašná nuda, protože v soubojích je nemožné identifikovat co je strom, co meč, co bojovník a co skála. Jestli se dostanete k závěrečné scéně v horách, osobně Vám dojdu potřást rukou. Karl Urban je úplně mimo, Ralfu Moellerovi je vidět jenom půlka obličeje a režisér Marcus "Kozí mozek" Nispel teď vaří žrádlo v útulku pro zběhlé psy. Hrůza. 30% 45 miliónů dolarů(rozpočet)/30 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(20.10.2007)

 • Gilmour93
  **

  Nevěřil bych, že to někdy napíšu, ale: „Zlatá třináctka Banderas potírající neandrtálce…“ Nispel nevyspěl a natočil abstraktně bezkrevnou řež, která jde z bodu A do bodu B totálním příběhovým vakuem a přitom krade, kde může (Král Artuš, Apocalypto, Pán prstenů, sáňkování Jamese Bonda, Posledního mohykána dokonce sebral celého i s R.Meansem). Urbanovi buď stojí od mrazu bradavky (naštěstí jen ony), nebo se tváří, že mu provádějí koloskopii indiánským kopím, vikinský předák vypadá jak šéf bachařů Shawshanku po ztrátě žiletek a jeho ostří severští hoši pomazaní motorovou naftou? Ti mají vycpané ramena hokejovými chrániči, kameraman je bere z takových úhlů, aby vypadali, že měří 2,5 metru a předvádějí tak vyspělou válečnou strategii, že by je pobila i Pocahontas ztvrdlou kukuřičnou plackou. Suma sumárum, nejhorší událost v dějinách Vikingů od činu náčelníka Olafa Vlasatého, co omylem objednal osmdesát tisíc helem s rohy dovnitř..(9.4.2013)

 • Karl Urban

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace