Cesta bojovníka

• Kanada

Pathfinder

Cesta bojovníka

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Kanada / USA, 2007, 99 min (SE: 107 min)

• Kaka

Znuděný Karl Urban ve své zatím nejméně charizmatické roli, neuvěřitelným způsobem zabitá tak zajímavě vypadající tématika, brutálně těžkopádné souboje - naprosto všechny (!) zpomalené. Umělá digitální krev bijící do očí v každém druhém záběru, dementně jednoduchá mytologie a poselství filmu, o ději snad ani nemůže být řeč. Zkrátka geniální ukázka zabitého vysokorozpočtového a velkohubě se tvářícího projektu, který má duši jako sto let stará mrtvola.(17.2.2008)

Mě se to líbilo. Po vizuální stránce skvělé, tmavé barvy se perfektně do tohohle filmu hodily a zapadly... Sice to bylo vše jak se říká na jedno brdo, tak i tak jsem se dobře bavil.. Místo zbytečně prokecaného filmu, jsme měli akci a souboje jeden za druhým a nebylo to vůbec špatné... 65%(12.2.2010)

• Superpero

Nuda nudoucí s blbejma bitkama.(18.8.2007)

• Rogue

Ultimátně pekelný mix naspeedovaného střihu a zpomalených záběrů.(14.2.2009)

• imf

Zbrklý a zoufale nepřehledný pokus o nového Barbara Conana. Karl Urban se snaží, ale vypadá spíš jako rocková mánička, než protřelý bojovník a Nispelovo neustále nutkání sypat do obrazu tuny filtrů a stříhat jako smyslů zbavený, dokonale ničí práci kaskadérů, choreografů a všech ostatních profesí. Ambice by tu byly, snaha taky, ale ten talent... ten talent někdo ztratil po cestě. Zoufalá nuda při které platí, že kdo uteče, vyhraje. (30%)(21.6.2007)

• Karl Urban