Cesta bojovníka

Pathfinder

Cesta bojovníka

Pathfinder

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Kanada / USA, 2007, 99 min (SE: 107 min)

• iamek

Tak nepřehledný a hlavně tragický sestřihaný film jsem ještě neviděl. Celou stopáž jsem vůbec nevěděl co se děje. Na film se možná hezký kouká, když opomenu zmatený střih, ale to nestačí ani na jednu hvězdičku. Marcus Nispel opět dokázal, že by se měl věnovat jinému oboru.(15.2.2012)

• petero

Scenárista, strihač alebo rovno režisér by si zaslúžili po facke. Takto nezáživný film som už dávno nevidel. Dvadsať rokov starý Ofelas (1987) nórsky film z ktorého námetu vychádza je v každom smere o niekoľko tried lepší. Pathfinder je scenáristom (debilne) upravený akčnejší no ďakujem pekne, tak zostrihanú akciu som naposledy videl v Resident Evil 2 no aj tam sa ešte dalo prežiť, toto je režisérsky absolútne nezvládnuté plné záberov ktoré rozčúlia. Keby som na toto šiel do kina tak by ma to určite tak naštvalo že tomu bez váhania napálim odpad. A to mám Nispelov Masaker veľmi rád.(7.7.2007)

• Ampi

Těch Vikingů snad přijela celá flotila, že jich bylo tolik i s koňmi. Nevim námět to byl pěkný, ale nějak se nepovedlo zpracování.(22.2.2008)

• imf

Zbrklý a zoufale nepřehledný pokus o nového Barbara Conana. Karl Urban se snaží, ale vypadá spíš jako rocková mánička, než protřelý bojovník a Nispelovo neustále nutkání sypat do obrazu tuny filtrů a stříhat jako smyslů zbavený, dokonale ničí práci kaskadérů, choreografů a všech ostatních profesí. Ambice by tu byly, snaha taky, ale ten talent... ten talent někdo ztratil po cestě. Zoufalá nuda při které platí, že kdo uteče, vyhraje. (30%)(21.6.2007)

• Marigold

Norové jako banda okovaných predátorů, hipísáčtí indoši a Kárl Urban se svlečený do půl těla projíždí pod majestátními horskými štíty. Už tam chybí jen starej Homolka s obouruční sekerou, který chválí panorámata. Nispel je žabař, který umí lekat všemi způsoby, především pak naprostou amatérštinou. Nekoukatelná hovadina.(17.6.2009)

• Karl Urban

• - Režisér Nils Gaup, který natočil film Stopař (1987), jímž se Cesta bojovníka inspirovala, na adresu filmu prohlásil: "Dvakrát v Hollywoodu dělali remake mých filmů a dvakrát se jim podařilo natočit nejhorší film všech dob." Tím prvním byla Hlava nad vodou (1996). (-bad-mad-wolf-)

• - Celý film byl natočen za 53 dní. (Amplifier)

• - Přilby bojovníků se vyrobily ve dvou verzích - gumových a kovových. Gumové se používaly při natáčení akčních scén, jelikož s kovovými hrozilo zranění. (-bad-mad-wolf-)