poster

Cesta bojovníka

 • Kanada

  Pathfinder

 • SK název

  Cesta bojovníka

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Kanada / USA, 2007, 99 min (SE: 107 min)

Režie:

Marcus Nispel

Scénář:

Laeta Kalogridis

Kamera:

Daniel Pearl
 • Beckett51
  *****

  Opravdu nechápu nízké hodnocení...... 85%(30.8.2010)

 • Allien.9
  ***

  Děj je jednoduchý a nepřináší prakticky nic nového, vizuální stránka je působivá a hezky se na ni kouká. To samé ale platilo i o Emmerichově "10.000 B.C.", který mi tento film neskutečně připomíná... O hvězdu lepší než Emmerich.(7.11.2008)

 • Faidra
  **

  Oscar Wilde kdysi poznamenal, že ač byli Vikingové pravděpodobně první Evropané, kteří se dostali do Ameriky, měli dost vkusu na to, aby ji zase rychle opustili. Po Cestě bojovníka bych si dovolila oponovat. To nebylo kvůli Americe, ale z děsu, že pokud se v ní zdrží déle, poskytnou tím záminku k natočení většího počtu slátanin jako je tento svérázný způsob řešení imigračních problémů, vymyšlený, patentovaný a v praxi prováděný Kájou Urbanovic. Kterýžto způsob je ve výsledku zdravotně závadný nejen pro Vikingy, ale i pro diváky, protože zběsilost střihu mě dohnala na pokraj epileptického záchvatu, při bojových scénách mi místo srdce do kalhot padaly nevěřícné oči z důlků a pohled na polonahého hrdinu sprintujícího zasněženým krajem mi nepůsobil zvýšenou hladinu hormonů, ale drkotání zubů. Slušný námět, malebně podmračená krajina, solidní výprava, hrdinové na zabití, scénář na roztrhání a jediná jistota: Nispel nebyl Cestou bojovníka nevěrný své hororové múze. Naopak, klepu se hrůzou ještě teď.(27.11.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Z časových a bezpečnostních důvodů nebyly domy indiánů postaveny ze dřeva, ale z oceli a pěny, a poté pokryty mechem a kůrou. (Amplifier)

 • - Aby představitelé Vikingů vypadali mohutněji a hrozivěji, nosili pod kostýmy hokejové chrániče ramen. (-bad-mad-wolf-)

 • - Režisér Nils Gaup, který natočil film Stopař (1987), jímž se Cesta bojovníka inspirovala, na adresu filmu prohlásil: "Dvakrát v Hollywoodu dělali remake mých filmů a dvakrát se jim podařilo natočit nejhorší film všech dob." Tím prvním byla Hlava nad vodou (1996). (-bad-mad-wolf-)

 • Karl Urban

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace