Cesta bojovníka

Pathfinder

Cesta bojovníka

Pathfinder

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Kanada / USA, 2007, 99 min (SE: 107 min)

Brutalna bitka o nelutostnom vrazdeni Indianov Vikingami a nasledne o pomste a dalsom vrazdeni Indianov a tak dookola. Boje boli natocene celkom slusne, teda par litrov umelej krvi sa tam vyuzilo. Z mojho pohladu o nieco lepsi ako Vikingovia s Banderasom a o nieco slabsi ako Barbar Conan, dlzka filmu iba cca. 90 minut.(20.3.2007)

• Xmilden

Velmi nepřehledné a neurovnané. Místy neskutečný dějový chaos. Celý film mi trvalo než jsem si zvykl na režii.(30.8.2007)

• Rogue

Ultimátně pekelný mix naspeedovaného střihu a zpomalených záběrů.(14.2.2009)

• kitano

Nespocetnymi hlupostami a nezmyslami preplneny film, ktory ako tak zachranuje zaverecna akcna sekvencia. Pani, taku moster vykradacku som uz davno nevidel! Az by som mal chut napisat - to musite vidiet. Dat taketo odporucanie by som sa vsak neodvazil :). Markus Nispel proste nieje vypravac. Pribeh viazne, je doslova len pozliepany zo scien z inych filmov. Jedine co mu ako tak ide je akcia. Zvoleny vizual sa do filmu (presnejsie do indianskeho prostredia) absolutne nehodi, je cisto len pre efekt. A trochu mi je luto Karla Urbana, ktory uz ako rohansky jazdec dokazal, ze ma v sebe tu spravnu charizmu. Zasluzil by si poriadnu rolu. Z pomyslenia na to, ze by som tento "vytvor" videl v kine mi naskakuje husia koza. Radsej si chodte znova pozriet Apocalypto. (2.5/10)(29.9.2007)

• gudaulin

Drsná fantazy pohádka, která mi částečně připomněla Barbara Conana. S historickou realitou vikingů má společného asi tolik, co já coby ateista s funkcí kardinála římskokatolické církve. V rámci žánru jde o jednoznačný podprůměr jak z hlediska kvalit scénáře, tak režie. Za zmínku stojí snad jen kostýmy...Celkový dojem 25 %.(21.6.2007)

• Karl Urban

• - Aby představitelé Vikingů vypadali mohutněji a hrozivěji, nosili pod kostýmy hokejové chrániče ramen. (-bad-mad-wolf-)

• - Přestože Vikingové ve skutečnosti rohaté přilby nikdy nenosili, tvůrci se rozhodli je použít. Jednak proto, že je tak diváci mají zažité a také proto, že s nimi válečníci vypadají děsivěji. (-bad-mad-wolf-)

• - Režisér Nils Gaup, který natočil film Stopař (1987), jímž se Cesta bojovníka inspirovala, na adresu filmu prohlásil: "Dvakrát v Hollywoodu dělali remake mých filmů a dvakrát se jim podařilo natočit nejhorší film všech dob." Tím prvním byla Hlava nad vodou (1996). (-bad-mad-wolf-)