Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Stejně silný, krásný a trpký snímek jako Kolja. Přerod kovaného tajného policisty v účastného člověka, lidské tragédie ústící v sebevraždy, přerod režimního spisovatele v disidenta - tomuhle uchvacujícímu filmu můžu dát jedině plné hodnocení. Trailer: http://www.csfd.cz/film/222173-zivoty-tech-druhych-leben-der-anderen-das/videa/(20.9.2009)

Poutavě natočeno, všechny negativa fízláckého státu se myslím podařilo přiblížit věrně, ale jinak mám s tímhle filmem jeden velký problém. Vůbec jsem neuvěřil přerodu bezcitného špicla v esenci ctnosti, která i u jímavé hudby slzičku uroní. Ten konec s „věnováním“ pak spadá až někam do sféry neuvěřitelnosti a nepochopitelnosti. Ale díky citlivé režii se daly ty téměř dvě a půl hodiny v pohodě strávit, přestože dialogy a vůbec celý koncept příběhu šustily papírem.(27.7.2011)

Nádherně čistý thrillerový tvar s mnoha tematickými přesahy. Důstojný pokračovatel československého Ucha nebo amerického Rozhovoru. Film o německé "normalizaci", který nedělá ústupky a nedává žádný důvod k ostalgii. 90% Zajímavé komentáře: Bluntman, k212, liborek_, jahol, Athlona(18.7.2007)

Ten závěr .. uff(23.5.2008)

Ono mi to ze začátku nepřišlo jako nic zvláštního, obvyklý film o období normalizace. Ovšem pak se v agentovi Stasi probudila jiskřička lidskosti, film začal nabírat na obrátkách a přiznám se, že při závěrečné scéně mi tekly slzy. Je neuvěřitelné, jak skvěle dokázal Ulrich Mühe s jedním výrazem ve tváři zahrát tak dobře všechny ty pocity, které se v něm praly. A pak že v Německu neumí točit dobré filmy, tenhle si Oscara plným právem zasloužil.(31.7.2007)

• - Životy těch druhých získaly Oscara jako Nejlepší zahraniční film a překvapivě porazily favorizované filmy jako Faunův labyrint od Guillerma del Tora a Volver od Pedra Almodóvara. Ve stejné kategorii byl film nominovaný taky na Zlatý globus. Sedm cen si odnesly od Německé filmové akademie, např. režie, scénář a Film roku. Celkově však měl jedenáct nominací, což je rekord v historii akademie. (imro)

• - Ve scéně, kdy Anton Grubitz (Ulrich Tukur) nastupuje do ministerské limuzíny, lze rozpoznat, že vozidlem je Volvo s obdelníkovými zadními dveřmi. V dalším záběru na ministra, kdy jsou dveře otevřené, má ale auto dveře zaoblené a střechu skloněnou. Hned v následujícím střihu je pak opět Volvo. (alambert)

• - Ve scéně, kdy přijde Christa-Maria (Martina Gedeck) do bytu a vidí George (Sebastian Koch) schovávat psací stroj, je možné si všimnout, že Georg (Sebastian Koch) nejprve schová psací stroj a poté dokumenty. V další scéně však schovává dokumenty podruhé. (michael2684)