poster

Zlatník Ondra (TV film)

Pohádka

Česko, 1995, 65 min

 • Adam Bernau
  *

  Pro tuto sobotu vyhrabala ČT další marnost z ostravského studia. Odpad to tentokrát ještě není. Princezna je dobrá a námět z Němcové přece jen nedovoluje klesnout pod určitou úroveň. Možná by to bylo i na dvě hvězdy, nebýt zoufalého projevu předsavitele titulní role. Kavalčík opravdu nemá jinou možnost než být Rudou z Ostravy.(4.5.2015)

 • Mariin
  ***

  Kvalitu zajišťuje klasická předloha Boženy Němcové, jinak zpracování dobrý průměr.(26.2.2012)

 • sklennenka
  ***

  Ať už vyzněl celkový dojem televizní pohádky jakkoliv, nemůžu upřít tvůrcům naprosto výborný výběr exteriérů, které mému oku lahodily. Samozřejmě mne překvapil mladý Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy v pro něj netypické roli vesnického jinocha a jsem zvědavá na jeho další filmové proměny.(26.2.2012)

 • otík
  ****

  Sice dialogově slabší, ale náladou a především vyzněním velmi, opravdu velmi příjemná pohádka, situována do interiérů bruntálského zámku a rožnovských exteriérů. Také obsazení Postráneckého se povedlo, zlatník Ondra ani princezna nejsou nijak výrazní, to ale nemůže pokazit nedělně příjemný pocit z této pěkně provedené pohádky. Hudba: Pavel Helebrand(26.2.2012)

 • blackrain
  ***

  Maskéři si na Michalovi Kavalčíkovi vyzkoušeli pořádně silný make up. V několika scénách byl strašně oranžový až to působilo nepřirozeně. Jinak byla pohádka příjemná díky hercům, kteří se snažili co jim síly stačily. Exteriéry byly pěkné.(26.2.2012)

 • - Pohádka se natáčela na zámku Raduň u Opavy. Záběry z interiérů zámku pak byly natáčeny na zámku v Bruntále, stejně jako závěrečná scéna na arkádách. Exteriéry městečka byly natáčeny ve Štramberku, sídlo krále pak byla zřícenina Štramberku, doplněná digitálně o část hradu Křivoklát. (Kacius)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace