poster

Zlatník Ondra (TV film)

Pohádka

Česko, 1995, 65 min

 • sklennenka
  ***

  Ať už vyzněl celkový dojem televizní pohádky jakkoliv, nemůžu upřít tvůrcům naprosto výborný výběr exteriérů, které mému oku lahodily. Samozřejmě mne překvapil mladý Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy v pro něj netypické roli vesnického jinocha a jsem zvědavá na jeho další filmové proměny.(26.2.2012)

 • triatlet
  **

  Pohádka bez pořádného kouzla. Herci (včetně mladého Kavalčíka se snaží), ale bohužel nejvýraznější je královský rádce (Postránecký), který má zbytečně moc prostoru. I když jeho špehování je skutečně k smíchu:-) Scénáristicky slabé - Ondřejovi kumpáni ze zlatnické dílny zbytečně pobíhají a pokřikují, ale napětí nezvýší.(4.3.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  "Chlapče, dneska se v naší chudé domácnosti nepeklo jen tak, dnes se peklo, abychom tě vypakovali z domova. A najdi si poctivé řemeslo!" (jakékoliv řemeslo je poctivé, ne?) A Ondra šel a po cestě za buchtu k rozumu přišel a pak už ho čekala jenom samá pozitiva a sociální jistoty. Přechytračil kde koho (přechytračit neznamená podvést), všichni se radovali, jak je chytrý a milý, vyučil se zlatníkem .... a potomci Ondry a princezny jsou nepochybně po obou rodičích tmavoocí s tmavými kudrnatými vlasy.(25.12.2010)

 • Mariin
  ***

  Kvalitu zajišťuje klasická předloha Boženy Němcové, jinak zpracování dobrý průměr.(26.2.2012)

 • K.I.N.G.
  ***

  Kvalitní televizní zpracování velice kvalitní literární předlohy. Opravdu krásná pohádka a navíc je fajn vidět, že Ruda z Ostravy nebyl vždycky jenom sráč. 70%(3.3.2012)

 • - Pohádka se natáčela na zámku Raduň u Opavy. Záběry z interiérů zámku pak byly natáčeny na zámku v Bruntále, stejně jako závěrečná scéna na arkádách. Exteriéry městečka byly natáčeny ve Štramberku, sídlo krále pak byla zřícenina Štramberku, doplněná digitálně o část hradu Křivoklát. (Kacius)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace