Zlatník Ondra (TV film)

Pohádka

Česko, 1995, 65 min

• Huntelaar

Proč se Ruda z Ostravy nikdy nepřiznal, že už má za sebou hlavní roli v televizi?(31.12.2010)

• Adam Bernau

Pro tuto sobotu vyhrabala ČT další marnost z ostravského studia. Odpad to tentokrát ještě není. Princezna je dobrá a námět z Němcové přece jen nedovoluje klesnout pod určitou úroveň. Možná by to bylo i na dvě hvězdy, nebýt zoufalého projevu předsavitele titulní role. Kavalčík opravdu nemá jinou možnost než být Rudou z Ostravy.(4.5.2015)

Možná ke konci zbytečně uspěchané, ale jinak přímočaré, jak má u pohádky být, slušná práce s druhým plánem i herecké výkony.(27.2.2012)

"Chlapče, dneska se v naší chudé domácnosti nepeklo jen tak, dnes se peklo, abychom tě vypakovali z domova. A najdi si poctivé řemeslo!" (jakékoliv řemeslo je poctivé, ne?) A Ondra šel a po cestě za buchtu k rozumu přišel a pak už ho čekala jenom samá pozitiva a sociální jistoty. Přechytračil kde koho (přechytračit neznamená podvést), všichni se radovali, jak je chytrý a milý, vyučil se zlatníkem .... a potomci Ondry a princezny jsou nepochybně po obou rodičích tmavoocí s tmavými kudrnatými vlasy.(25.12.2010)

• Iks

40% jenom za hezkou princeznu, jinak to stálo za prd.(26.2.2012)