poster

Zlatník Ondra (TV film)

Pohádka

Česko, 1995, 65 min

 • Huntelaar
  **

  Proč se Ruda z Ostravy nikdy nepřiznal, že už má za sebou hlavní roli v televizi?(31.12.2010)

 • K.I.N.G.
  ***

  Kvalitní televizní zpracování velice kvalitní literární předlohy. Opravdu krásná pohádka a navíc je fajn vidět, že Ruda z Ostravy nebyl vždycky jenom sráč. 70%(3.3.2012)

 • triatlet
  **

  Pohádka bez pořádného kouzla. Herci (včetně mladého Kavalčíka se snaží), ale bohužel nejvýraznější je královský rádce (Postránecký), který má zbytečně moc prostoru. I když jeho špehování je skutečně k smíchu:-) Scénáristicky slabé - Ondřejovi kumpáni ze zlatnické dílny zbytečně pobíhají a pokřikují, ale napětí nezvýší.(4.3.2012)

 • honajz
  *****

  Možná ke konci zbytečně uspěchané, ale jinak přímočaré, jak má u pohádky být, slušná práce s druhým plánem i herecké výkony.(27.2.2012)

 • sklennenka
  ***

  Ať už vyzněl celkový dojem televizní pohádky jakkoliv, nemůžu upřít tvůrcům naprosto výborný výběr exteriérů, které mému oku lahodily. Samozřejmě mne překvapil mladý Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy v pro něj netypické roli vesnického jinocha a jsem zvědavá na jeho další filmové proměny.(26.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace