poster

Pokojný bojovník

 • CZ název

  Tajemství rovnováhy

 • USA

  Peaceful Warrior

Drama / Sportovní / Psychologický

USA / Německo, 2006, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (343)

 • Marek1991
  **

  Ak mám ozaj brať to, čo povedali v tomto filme, že cesta je viac než cieľ, tak tento film prepadáva, lebo jeho dej je ohromne predvídateľný, pretože mám pocit, že túto šablónu som videl nielen vo filme, ktorý je neskorší a ktorý mi pripomenul, teda Bitkári, ale aj v mnohých iných. Príbeh je to pekný, herec sympatický, vniesli do toho trochu tajomna, ale sám o sebe mi veľa neprináša.(16.3.2015)

 • Paxxx.cz
  ****

  Pro tyhle tipy filmů podle skutečné události mám prostě slabost. Pokojný bojovník sice nepatří mezi úplnou špičku, přesto tu padlo několik velmi dobrých vět, nad kterýma se člověk určitě zamyslí. Hlavní postava mohla být stvárněna jiným hercem, ale vše zachraňoval Nick Nolte a na závěr musím říct, že Amy Smart, kterou jsem poprvé viděl jako hnědovlásku, to zde skutečně seklo... 7/10.(7.7.2011)

 • magic1995
  *****

  Povinnost pro každého sportovce a je jedno jaký sport děláte. Vhodný pro lidi, kteří chtějí ve sportu něco dosáhnout a udělají pro to všechno. Tenhle film Vás zlepší po psychické stránce. Je tam toho tolik, že jedno shlédnutí je málo. Hlavně poslouchejte Sokrata. Ten co slovo to zlato.(21.4.2014)

 • Mickalle
  *****

  Film opřený o stoustu životních pravd. Nemá snad slabší místo, kde by se člověk nudil. Časem se určitě zařadí mezi elitu, v mích očích tam určitě patří :)(8.5.2007)

 • FilmFan24
  ****

  Cesta, poznání, cíl...to vše nabízí život. A život je dar. Jeden jediný okamžik může způsobit, že životní cesta nabere poněkud jiný směr. Film, plný krásných myšlenek a mouder. Film, ke kterému se pro jeho poselství rád budu vracet.(14.5.2010)

 • Sheldra
  *****

  "Jsi šťastný?" "Mám všechno, co chci, vyhraju zlato na olympiádě, mám skvělý kámoše a spím sám, jenom pokud opravdu chci." "Tak co tady teda děláš?" Každej si něco nalhává, protože je pohodlnější vidět svět takovej, jakej chceme. Někdy se ale začne ozývat vnitřní hlásek a člověk začne dumat nad tím, jestli je všechno opravdu tak pěkně nalajnovaný, jak si myslí. Když pátrá dost hluboko a dost poctivě, zpravidla zjistí, že ne. Dan se do toho dal a provázet ho na téhle cestě pod Salvovým vedením byla radost. Co jsem si z toho odnesla? Vykašli se na coby kdyby, neřeš strachy a vychutnávej si každou vteřinu. No jo, tohle už vím, ale v takhle pohodovým balíčku, kterej zároveň nepřipomíná motivační CD, se tyhle moudra obvykle neprodávaj. Paráda.(17.1.2011)

 • Happens
  ***

  Dočítám knižní předlohu, která s filmem místy kráčí ruku v ruce, ale místy se rozchází, film spíš pojal ducha knihy a vytvořil si občas vlastní linii příběhu, ale musím říct, že některé pasáže to lépe člověku osvětlí. Možná je to jeden z těch tuctových zen-budhisticky propletených rádoby hlubokých filmů a možná to někoho probudí. Osobně mám zranění ruky ze zápasu a tento film mi dost pomohl. Mně. A Vám?(28.3.2012)

 • kalap
  ***

  Nič zvláštne, taká pokojná nuda.A pre slečnu, alebo pani uživateľku kleopatru, keď cesta je viac ako cieľ, tak potom tá cesta je len bludisko bez cieľa, kde sa človek môže akurát tak zblázniť, keď nevie kam má ísť:)(14.6.2010)

 • vykur!
  ****

  Cesta nás dělá šťastnými, ne cíl.(5.7.2011)

 • ilemas
  *

  S tímto tématem jsem se seznámil na Sicílii, když jsem nahlédl do kamarádovy knihy „ Cesta pokojného bojovníka" od Dana Millmana. Trochu jsem se začetl, dále jen prolistoval s tím, že by mě to snad mohlo zajímat. Po dovolené jsem to ale pustil z hlavy. V práci mě kolega řekl, že dnes jede do Prahy na přednášku Dana Millmana. Bylo mi to jméno povědomé, ale nespojil jsem si to. Řekl mě, že je to i zfilmované, načež jsem film ihned shlédl a docela se těšil na zajímavá moudra. Z počátku se mě film líbil, ale po shlédnutí to vše vyšlo jaksi naprázdno a měl jsem pocit zbytečné ztráty dvou hodin mého drahocenného času, jelikož podobných filmů na podobné téma je nespočet .Film neodsuzuji, odpad si rozhodně nezaslouží, ale mě to nějak prostě nevzalo. Jak se dostal na tu střechu, řekne mi to někdo? Nelíbila se mě scéna s přepadením. Raději zkusím knihu z které se moudra a různé citáty do hlavy lépe přelejí než z tohoto nudného snímku. Jedno moudro jsem si z filmu přesto odnesl: Smrt není smutná, smutná je věc, že spousta lidí ani nežije, ale to se mě netýká, žiji naplno, bohužel odpadky vyhodit neumím. Tak už vím, jak se dostal na střechu a scénu s přepadením také už chápu. Bohužel, bez přečtení knihy je film takřka nicneříkající.(14.10.2011)

 • Lukrecie
  *****

  1:34:15 "3 pravidla: 1) Paradox : život je paradox ani se ho nesnaž pochopit, 2) humor: měj smysl pro humor, směj se sám sobě, je to síla nade všechny 3) změna: nikdy nic nezůstane stejné"(12.3.2014)

 • Politik
  *****

  Připomíná mi knihu Moc přítomného okamžiku či knihu Nová Země. Něco takového mezi filmovými kousky pořádně chybělo, jedná se o jeden z nejlepších filmů, které pomohou k poznání sebe sama a síle přítomného okamžiku.(19.8.2010)

 • Joe321
  **

  Večer nudný. Pustíme filmek. Hele, podle skutečné události, chuť na to je, pustíme. Dan Millman napsal knihu, pak napsal scénář. Udělal ze sebe buď blázna nebo dílo boží (záleží asi čemu (ne)věříte). Každopádně chuť musela spravit hned dvojice dílů Chalupářů.(8.4.2011)

 • FFilipCZ
  ***

  Jako film mne to moc nezaujalo, ale odnesl jsem si z něj tu filozofickou část - náhled na život a bytí, pár hesel a pouček - to bylo opravdu zajímavé.(3.5.2013)

 • rt12
  ****

  Zajímavé filmové zpracování. Nejde ,,pouze" o překonání nepřízně osudu sportovce, ale i o myšlenku, že žít se má přítomností. Nick Nolte opět nezklamal.(20.5.2013)

 • Meridius
  *****

  Ten film je plný důležitých myšlenek. Snad sem si z toho něco odnesl.(23.5.2010)

 • Khalesi
  ****

  No v podstate klasické pojatie športových filmov-gymnastika zmiešaná z východnouu filozofiou a prvkami ZEN budhizmu. Trochu okorenené mysterióznom a to mi asi úplne nesadlo. Najviac sa mi páčila hláška, že by mal pri tréningu v prvom rade vynechať z jedálničku maso, ach aká užitočná rada, škoda, že to ešte stále nie je samozrejmosťou a nie len pre športovcov. Oceňujem filmy v ktorých človek prekonáva svoje limity a snaží sa zo seba vydať maximum, fungujú dobre ako pozitívna motivácia.(28.3.2015)

 • Vacablatna
  *****

  Nikdy se neděje vůbec nic. Tak v tomhle duchu se nese celý smysl filmu, který doopravdy dostane snad všechny. Knížku jsem taky nečetl takže srovnávat nemůžu ale tento film mě doopravdy okouzlil. Patří určitě mezi nejhezčí flmy co jsem kdy viděl. Nádhera...(25.12.2007)

 • tom88
  ****

  Salvaova zvláštna dráma, ktorá rozhodne nebude baviť každého, ale myslím, že šancu si určite zaslúži. Nick Nolte zahral dobre, ďalší tiež slušne. Dve hodiny boli prehnané, film plynul preto pomalšie a scény boli dlhšie, niektoré trocha nudné. Mysteriózna zápletka diskutabilná. 71%(11.7.2010)

 • Anrie
  **

  Žádný závěrný a překrásně kýčovitý tleskání na závěr? Tož když se celý film nese v duchu "pojďme ukázat, co je to Amerika" tak bych čekala, že tato perlička tam nebude chybět. Achjo, takové zklamání. Všechno nasvědčovalo tomu, že se mi Pokojný bojovník bude líbit, ale přenesení hezkého příběhu na plátno není vždy záruka úspěchu. Nudilo mě to a štvala mě ta snaha, aby se film dostal do podvědomí diváku podobně jako jiné sportovní kousky. Nenene, tak u mě rozhodně ne. Řekne se, že je to podle skutečné události, ale já jsem si připadala, jak kdybych koukala na pohádku, která se snaží o nejhezčí závěr. Vyhráli, ó, jak nečekané...zvládl to hlavní hrdina, samozřejmě. Bez legrace, má můj obdiv a opravdu si zasloužil vyhrát, ale ten film to ukázal tak, že to ve mě nic nevyvolalo...(5.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace