• niethustra
  ***

  Gervaise moc nemusím. Nejen, že se zbaběle drží při zemi, což je mimochodem asi jeden z důvodů toho, že se zavděčil i americkému publiku, on má navíc sklony neustále poučovat. Mám rád spíš implicitní sdělení, v případě britské seriálové komediální tvorby (za jejíž vrchol rozhodně nepovažuji IT CROWD) zprostředkovaná způsoby vůči divákovi nevybíravými, o to však opravdovějšími (Gervaisovy vesměs nakonec přece jen dobrácké postavy jsou toho přesným opakem).(4.2.2015)

 • rikitiki
  ****

  Vtipný Gervais, který malostí a ubohostí šmíráckého komparzisty shazuje svět showbyznysu i s jeho nedotknutelnými špičkami.(27.11.2014)

 • boshke
  *****

  Nic tak strašně trapného jsem zřejmě v životě neviděl. A to jsem viděl od Rickyho vše. V prvé řadě naprosto perfektní scénář, zajímavé prostředí zákulisí filmového natáčení, úžasné postavy (krom Andyho Maggie a Darren) a hlavně naprosto skvělý humor libující si v trapnosti, tak typický pro tuto autorskou dvojici. V neposlední řadě klobouk dolů před hvězdnými hosty jednotlivých dílů, kteří u mne do jednoho nesmírně stoupli tím, co byli schopni před kamerou pod Rickyho taktovkou předvést. Závěrečná poklona patří BBC, veřejnoprávní to britské televizi. Nelze si ani představit, že by u nás, na Kavčích horách, něco byť jen vzdáleně podobného... 100% (1.-2. série - 100%)(22.4.2013)

 • Bachy
  ***

  Bohužel jsou Extras hlavně nevyrovnanou přehlídkou, kterou skvělý Gervais v mnoha případech neutáhne, ale pokaždé se mu ji podaří krásně zakončit. Kvalita lítá nahoru a dolů s každým dílem. Rozhodně platí, že nejsilnější je Kate Winslet, S. L. Jackson a Ian McKellen. Závěrečná, více než hodinová, epizoda je nejzvláštnější ze všech. V podstatě mě celou dobu nudila k smrti, ale posledních cca 20 minut ji zvedne z prachu a totálně zachrání dojem ze všech horších částí celé série. S Gervaisem to rozhodně zkusím dál.(18.5.2013)

 • Ivoshek
  *****

  Cynické, drsné, černohumorné až do krajnosti, a zároveň chytré a velmi dobře znalé poměrů. Seriál, který si zcela bezostyšně dělá legraci ze všech možných současných polit-korekt. tabu (třeba když mediální hvězdy "pomáhají" hladové Africe, nebo když hlavní hrdina seřve rušícího mentálně opožděného hocha v restauraci nebo omylem zbije trpaslíka). Výborné jsou i cameo role, ve kterých ze sebe dělají šašky uznávaní herci (ať už o sex škemrající Daniel Radcliffe, úchylný Patrick Stewart, vychytralý Chris Martin z Coldplay....) Pokud máte drsnější humor rádi, bude se vám to hodně líbit.(28.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace