Viděl jsem asi pilot, nebo nějaký speciální díl, mělo to k dvoum hodinám a vůbec se to netvářilo jako seriál!....Nádherná satira, povinně bych pouštěl všem českým vyhaslým celebritám zuby nehty se snažícím udržet se ve světle reflektorů a na stránkách bulváru. Schválně, jestli by se takový Pomeje s Bartošovou, Helena Vondráčková, Pilarová a podobné kdysi populární a současné nuly zastyděly, kdyby tenhle klenot viděly. No, jestli oni ale nežijí v domnění, že jsou populární. No to je jedno, nechme tyto umělce v klidu zemřít a věnujme se filmu. Hlavní hrdina je bývalá televizní hvězda, po které ale dnes neštěkne pes a jak říká jedna z vedlejších postav „Sláva je maska, která se zaryje do tváře.“ Snaha se zviditelnit za každou cenu, kdy se pomalu vytráci hrdost a role v podřadných projektech, které bývaly za dob vrcholné slávy terčem pohrdavého posměchu, se stávají jediným zdrojem alespoň minimální popularity. Přítelkyně, mladá komparzistka, při návštěvě novináře předstírá hercovu asistentku a během interview dle plánu ohlašuje falešný telefonát od Ridleyho Scotta, aby herec působil před žurnalistou vytíženým dojmem . Nejde o vydělávání peněz na nájem, jde o absolutní neschopnost si připustit, že nejlepší léta jsou v tahu a namísto důstojného odchodu do ústraní následuje potupná snaha vyždímat z dávno minulé slávy alespoň trošku toho zájmu médií a s ním spojenou možnost usedat ve stejné restauraci jako filmové hvězdy. Když už nejeví zájem ani ty nejpodřadnejší produkce, klesá hrdina až na nejhlubší dno, když se zúčastní reality show Big Brother pro VIP. Zde, po boku „celebrit“ jako je vítěz normálního Big Brothera, přestárlý tanečník, inernetová pornohvězda, nebo žena, které zavraždili syna, si konečně uvědomuje, jak daleko to „dotáhl“. Film svým nádechem i zpracováním hodně připomíná podobný snímek Nominace na Oscara, kde se lokálně známí herci vyrovnávali s fámou, že by mohli být nominováni na zlatého plešouna. Komparz je ale lepší, skvěle se dá aplikovat na ty naše české hvězdné nuly a pátá hvězdička je za geniální cameo Cliwea Owena, nejlepší sebeparodie co jsem kdy viděl!(23.10.2008)

Nic tak strašně trapného jsem zřejmě v životě neviděl. A to jsem viděl od Rickyho vše. V prvé řadě naprosto perfektní scénář, zajímavé prostředí zákulisí filmového natáčení, úžasné postavy (krom Andyho Maggie a Darren) a hlavně naprosto skvělý humor libující si v trapnosti, tak typický pro tuto autorskou dvojici. V neposlední řadě klobouk dolů před hvězdnými hosty jednotlivých dílů, kteří u mne do jednoho nesmírně stoupli tím, co byli schopni před kamerou pod Rickyho taktovkou předvést. Závěrečná poklona patří BBC, veřejnoprávní to britské televizi. Nelze si ani představit, že by u nás, na Kavčích horách, něco byť jen vzdáleně podobného... 100% (1.-2. série - 100%)(22.4.2013)

• Djkoma

Nějak mě tento seriál neoslovil, snad někdy jindy...(14.1.2007)

Naprosto vynikající seriál, který je minimálně stejně dobrý jako předcházející The Office. Styl humoru Merchanta a Gervaise spočívá v trapnosti (takové divadlo krutosti vs. lidská komedie). Někdo si bude studem zakrývat zrak, mě ale postava Andyho Millmana věru potěšila a já se těším na další projekt této originální britské dvojice.(16.8.2006)

Kdyz jsem si tenhle serial pustil, tak jsem vicemene nevedel, do ceho jdu, navic jsem Gervaise neznal. No a po prvnim dilu sem mel chut to prestat sledovat. Tohle neni ten pripad, kdy vas serial chytne casem, tady proste tvurci nezvladli prvni dil, kterej nebyl skoro vubec vtipnej. Ale zkusil jsem dalsi dil a ten uz byl paradni a takhle to vydrzelo i dalsich 10 dilu, takze celkove 11 paradnich a jeden slabej. Pak tu je sice jeste zaverecnej 90 minutovej vanocni special, ale to uz je precejen o necem jinym, jednak se to tvurci snazily podat takovym filmovym stylem, takze uz to nema tu atmosferu, navic to neni moc komedie, spis drama, hraje se na city a ukazuje se, co udela s clovekem slava a jak muze dopadnout a i kdyz je to misty vtipny, tak spolu s prvnim dilem je to asi to nejslabsi. Takze tech 5* je vicemene za dily 2-12. Jinak k samotnymu serialu, Gervais je tady fakt paradni, vetsinou ani za nic nemuze a ostatni ho dostavaj fakt do silenejch situaci, navic ma neustale nejaky skvely kecy a hraje to fakt suprove. Navic dostal dva naprosto spickovy partaky. Trosku jednodussi a detinskou Ashley Jensen, ktera vzdy neco kecne a dostane Andyho do pruseru a pak naprosto vymletej agent v podani brutalniho Stephena Merchanta. No a co se tyce tech hostujicich hvezd. Ono vicemene nejsou podstatny, ani jedna nema zadnou vetsi roli a vetsinou s nima jen hlavni hrdinove prohodi par slov, ale nektery fakt stoji za to. Ben Stiller ma sice jen dve hlasky, ale hodne slusny, Kate Winslet je naprosto giganticky brutalni a jeji kecy o hrani retarda a rad ohledne sexu proste nemaj chybu, pak tu je skvelej Stewart a jeho dokonalej namet na film s kozama, Bloom, myslici si, ze je nejvic sexy chlap na svete a pomlouvajici Deppa a nadrzenej Radcliffe, kterej se snazi vosoustat jakoukoliv zenskou. No, pak se tu bohuzel najdou ty slabsi, jako treba naprosto nevyuzitej Samuel, kterej jen kouka, dobrej, ale nevtipnej McKellen a Robert De Niro, kterej ale ani nema prostor k mluveni. No a pak tu jsou takovy, ktery sice nejsou spatny, ale jelikoz je neznam, tak me nak zvlast nezajimaly. Jeste bych se zminil, ze vylozene kompars to je jen v prvni serii, protoze druha se spis zameruje na nataceni sitcomu. Celkove se skoro v zadnym dilu nenachazi naky vylozene hluchy misto, hlavni postavy ze sebe hazou jednu hlasku za druhou a sledovat jejich pocinani, castokrat koncici v nejaky trapny situaci a obcas trochu drsnejsi humor, me fakt bavilo.(29.5.2008)

• - Ve speciální vánoční epizodě stojí před restaurací "fanoušek", kterému Andy Millman (Ricky Gervais) vnucuje autogram. Tím není nikdo jiný než Karl Pilkington, se kterým dělal Ricky, společně se Stephenem Merchantem, rádiový podcast „The Ricky Gervais Show“ a který byl pak převeden do kreslené seriálové podoby. (DJDVD)

• - V závěrečných titulcích je postava Darrena Lamba označena pouze jako "agent". Postava Shauna Williamsona je zase uvedena jako "Barry", přestože Shau hrál sám sebe. Je to proto, že Darren má ve zvyku uvádět jej všude jako "Barryho", přestože zde jej Andy oslovuje "Shaune". (HappySmile)

• - Jména dvou postav, Damon Beesley a Iain Morris, jsou vypůjčené od dvou slavných britských producentů. (HappySmile)