Astronaut

Astronaut Farmer, The

Astronaut

Drama / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2006, 104 min

Milý film s peknými zábermi a hláškamy ktoré podávajú členovia rodiny medzi sebou. Tak čo, uveríte mu že nakoniec poletí?(13.9.2008)

„Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo zná jen malý cíl.“ Vzít si k srdci slova Svatopluka Čecha, nenechat se zastavit překážkami a s pomocí milující rodiny vyplnit své tužby, i kdyby exekutora věšeli, to je zkrátka americký sen. Pamatujte si, že v pohádkách se z něj nikdo neprobouzí. Když raketa poprvé odstartuje horizontálním směrem a peníze dojdou, zase se najde někdo, kdo tu nebezpečnou zábavu zaplatí.. Pokud nebudete brát Polishův snímek příliš vážně a zaměříte se jen na symboliku ohledně důležitosti snů v lidském životě, můžete si z něj i něco vzít. Třeba, že když už se jednou vracím z orbitu do Texasu, snažím se přistát doma na verandě, abych stihl večeři.. Je mi jasné, jakpak by takové soukromé kosmonautské aktivity dopadly u nás. Pokud by raketu za večer neprodali přičinliví kočovníci do sběrného dvora a majitel i za cenu ztráty nervů a peněz provedl rekolaudaci stodoly na odpalovací rampu, stejně by nevzlétl kvůli ochráncům přírody, protože nadměrná hlučnost při startu narušuje u populace ploštic proces pohlavního rozmnožování. Vesmírný program nemá v ČR budoucnost..(13.1.2017)

Jak jít za svým cílem......(23.3.2009)

jistze, je to pohadka a je dost americka ale velice pekna mila(30.11.2007)

Film o amících pro amíky. Rodina, žena, děti a jeden magor, co staví raketu ve stodole. Mark Twain kdysi řekl: "Neodpoutávejte se nikdy od svých snů, když zmizí, budete dál existovat, ale přestanete žit!"(7.3.2008)

• - Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)

• - Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)