jistze, je to pohadka a je dost americka ale velice pekna mila(30.11.2007)

KDYŽ JSEM BYL MALÝ KLUK, ŘÍKALI MI, ŽE MŮŽU BÝT VŠÍM ČÍM CHCI. ZA VŠECH OKOLNOSTÍ. MOŽNÁ JSEM ŠÍLENÝ, ALE STÁLE TOMU VĚŘÍM. KDYŽ NEMÁME ALESPOŇ SNY, NEMÁME NIC ..... /// Rodinnej filmeček o chlápkovi, kterej předčí všechny ostatní chlápky navlečený do kostýmu klauna. Charles Farmer, vesmírnej kovboj má spoustu dluhů, charakter, úžasnou raketu, milující rodinu a SEN! Všichni optimisté milující šťastné konce a je jim jedno, jakým způsobem se k nim dojde, mrkněte na klasicky americkou blbinu u který by člověk nakonec uvěřil, že tam nahoře může bejt brzy pořádnej hukot. ,,LEŤ, TATI LEŤ!“ Kdo by se nechtěl podívat na místo, kde žijou jeho sny? Normálně jsem se i já, taťka od rodiny, lehce rozvzlykal. Měl jsem (a stále mám) přece taky sen. Ne, nechtěl jsem bejt kosmonautem, ale popelářem. Mám ještě šanci? Asi těžko, nežiju v Americe! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se kupovat raketový palivo. 2.) Chci ukázat rodině, jak vypadá tolerantní žena a matka. 3.) Uvidím, že ke splnění snu nestačí jen snít, ale i dědit. 4.) Mám sen. Sním o ........ (dosaďte cokoliv). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(15.4.2011)

• -bad-mad-wolf-

Limonáda. Přeslazená, přesto bez chuti. Občasné choutky scenáristů nechávají rozum stát, kýble sentimentálních žvástů o rodině z úst ústředních postav taky. Příšerná vlezlost a unylost. Aspoň, že to docela hezky vypadá.(26.3.2010)

• Radiq

Hlavní myšlenka, že si chlap staví svou raketu, aby si splnil svůj sen, byla dobrá. BB Thornton, pokud ve své roli nehraje zrovna naštvanýho chlápka, hraje už pořád stejně (připadá vám to, že je hrozně flegmatickej a tak). Virginii Madsen taky znám jenom z rolí manželek hlavního hrdiny. Je to film o snu, ale pro mě to moc sen není.(21.10.2007)

8/10 Malý velký film se silným sdělením o důležitosti rodiny a víry ve svůj sen. Ukazuje, jakou moc má láska našich blízkých a silná vůle v tomhle boji jménem život. Oslavuje velikost lidskýho ducha. Navíc je to celé v působivém balení ( obrazy, hudba ). Zní to těžce tuctově a naivně, ale přiznávám se - dvakrát se mé oční bulvy koupaly v chlapských slzách ( ne v těch babských jako se mi to stává u Titanicu :-) ) Prostě skvělý, ohromně lidskej film, kterej mě moc překvapil.(21.2.2009)

• - Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)

• - Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)