Astronaut

Astronaut Farmer, The

Astronaut

Drama / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2006, 104 min

Rodinná zábava, při které raději nepřemýšlejte, jak je tohle vůbec možné. Proti filmům tohoto typu nic nemám, naopak - velmi ráda si u nich odpočinu. Ale tohle se děsně táhlo...navíc vesmírná sekvence byla dost odfláknutá. Tolik promrhaných příležitostí k efektním záběrům, které by film oživily. Astronautem zkrátka zabijete 104 minut - nic víc.(1.12.2007)

Film o splnění si dětského a celoživotního snu. O tom, když si jde člověk tvrdě za svým bez ohledu na cokoliv. Neotřelý nápad ,ale zpracovní nijak zvláštní. Neurazí ani nenadchne. 65%(6.7.2010)

• Morholt

Ajajaj! To byla na mě příliš velká a nelogická kýčovitá rána. A když místní herectvo v čele s Thortonem otevřelo zobáky, měl jsem neodbytný pocit, že v tom všem má prsty mistr Emmerich. Až takovou měly dialogy kvalitu. Ale tak našel jsem si tam i to dobré - zejména nepovedený první start se mi líbil. Kdyby po něm astronaut Farmer bídně zhynul, hodnotil bych to i výš, ačkoliv přiznávám, že při druhém pokusu jsem mu i docela fandil - ovšem ne tak při přistání. :D Nicméně na víc jak 40% to u mě není.(21.1.2010)

Kdyby měl tento film jen poloviční délku, bylo by to slušné drama. Sice ne nijak skvělé, ale slušné, jenže druhá polovina byla už taková forma sci-fi a propagace amerického smýšlení o naplnění snů, že se to zvrhlo v dost slušný nesmysl. Jako celek, je to ale stále koukatelný film. Největší potíž je asi v tom že v druhé polovině filmu není téměř nic uvěřitelného a jednání některých postav citelně postrádá logiku, jen aby byl naplněn amerikanismus. Teda nic proti, je to jejich věc, ale filmu jako takovému to ublížilo. Prohloubení charakterů jednotlivých postav a zajímavější scénář například ve vnímání městečka a Charlese Farmera by se hodilo více a bylo by to zajímavější, emotivnější, než to co bylo předvedeno. Samozřejmě nejsem scénárista, ale právo na názor snad mám :)(24.3.2011)

Astronaut je "pouze" pěkný příběh jednoho dospělého chlapce, který si chtěl splnit svůj největší sen, a to navzody všemu a všem. Bohužel se ale nemohu zbavit pocitu, že jak je snímek jednoduše a nevýrazně natočený, tak by asi ani nešel ztvárnit lépe. Zvláštní paradox. V Polishově snímku působí vše tak nějak uhlazeně, děj nikam nepospíchá, a občas hraje na divákovy nervy, když se vůbec neobtěžuje plynout většími kroky kupředu. Po celou dobu jsem tak sledoval ničím nepřekvapující dojemnou story s několika minimálně podivnými scénami, u které tuším, že v knižní podobě by se mi velice líbila - krásná sci-fi.(26.6.2009)