Candy

• Austrálie

Candy

Drama / Romantický

Austrálie, 2006, 108 min

7/10 Kvalitní snímek u něhož se dá téměř se stoprocentní jistotou odhadnout posloupnost vývoje. Cílem bylo jistě realisticky zachytit drogovou problematiku, kterou již ale zachytili z lepších úhlů jeho bezkonkurenční předchůdci. Narážím na Rekviem za sen a My děti ze stanice ZOO. Ale pozor, v žádném případě to není špatný film.(24.12.2006)

Poměrně krotký příběh milostného trojúhelníku Candy-Dan-Heroin. Heroin se má nejlíp, toho milujou oba zbylí hlavní hrdinové, dokonce i několik vedlejších.(10.1.2010)

Zahrát si ve filmu o drogách, to je většinou zkouška peklem. Ukáže, co v hercích skutečně je, pokud si během natáčení sami něco nepodstrčí. To ale v dnešní době už není tak v módě jako tenkrát, takže je to především hlavně o těch hereckých výkonech a ty jsou naprosto perfektní. Heath Ledger a Abbie Cornish ukázali tradiční umělecky založenou rodinku, která se pro fet nebojí jít daleko. Kromě toho jsem si uvědomil, jak velká je Ledgera škoda. Alespoň, že po něm zůstali ty filmy, ať je na co vzpomínat.(27.4.2011)

Prakticky každá významnější kinematografie si prošla obdobím zájmu o drogovou tématiku a spáchala pár filmů, kde se to hemžilo fetem a feťáky. Candy je dost pozdní produkt žánru, který už má své nejsilnější a nejprovokativnější filmy za sebou. Není to zdaleka tak originální a temně sarkastické jako Trainspotting, není to ani příliš syrové nebo odborně na výši, aby se Candy zapsala do dějin příslušného žánru nebo kinematografie obecně. Za zmínu stojí jenom herecké obsazení ústřední herecké dvojice, kdy Heath Ledger se i díky svému předčasnému konci stal celebritou, no a Abbie Cornish je tak slaďoučce blonďatá a sympatická, navíc i obstojně hraje. V paměti utkví možná dvě scény, především pak Candyina písemná zpověď ve vybydlené barabizně, a to je na tak emotivní téma docela málo. Celkový dojem: 60 %. Na můj vkus je Candy až moc optimistická záležitost, která končí výrazným happyendem (protože ve feťáckém světě představuje ten filmový konec skutečně happyend). Mimochodem, těm vzájemným emocím jsem v oné scéně nevěřil. Kdyby si opravdu prošli feťáckým peklem, v očích by se jim zračilo něco jiného. A nejspíš by se vůbec nesetkali.(13.1.2010)

Dávno, dávno tomu co byli Candy a Dan. Dávno, dávno tomu co byli Candy a Dan. Léto bylo horoucí. Pryskyřice se tavila na dřevě. On vystoupil na vysoký balkón. Pro ní by udělal všechno. Udatný Danny. Tisíce ptáků, celé nebe se v ní odráželo. Všechno bylo zlaté. Každou nocí pod námi lůžko zahořelo. On byl hezký a velmi dobrý zločinec. Živili jsme se sluncem a čokoládou. To bylo odpoledne naplněné rozkoší. Danny temný ďábel. Candy pochybila. Stejně jako paprsek slunce, tak i ostatní změny udály se naráz. "Chci to vyzkoušet jako ty!" Celý můj život se zrychlil. Celou mě to pohltilo. Těšili jsme se v náručí naší radosti. Tělo se vzdalo, potom přišel zlom, celá země se otřásla. O to nám jde. Něco ve mně... nenechá tě spát.. Udeřila jsem se hlavou o pelest postele. Dítě umřelo nad ránem. Dali jsme mu jméno. Jmenuje se Thomas. Ubohý, malý Bůh. Jeho srdce bije jako buben.(2.8.2007)

• - Film Candy sa natáčal na viacerých miestach po celej Austrálii, napr. aj v najväčších mestách Sydney či Melbourne. (MikaelSVK)

• - Předtím, než Candy (Abbie Cornish) málem přizabije Dana (Heath Ledger) popelníkem, sleduje její partner v televizi Zrcadlo (1975). (Fingon)

• - Muž, ktorý venuje vo filme hereckému duu krabičky s mliekom, je autor románu "Candy". Jeho meno je Luke Davies. (MikaelSVK)