Díky téhle pohádce jsem zjistila, že pohádkové Sargasové moře není pohádkové, ale že opravdu existuje. Mám obavu, že ani obohacena o tuhle vědomost nemůžu aspirovat na úlohu princezny a to ani nějaké hloupější.(11.10.2010)

• Elyssea

Malá televizní nuda...(17.11.2008)

V žánru TV pohádek určitě nadprůměrná záležitost. Ucházející klasický děj o namyšlené princezně, která se nakonec změní k lepšímu, docela dobří herci (Čenský ve své evergreen roli prince) a aspoň trochu chytré dialogy, to je na pohádku na nedělní odpoledne dostačující základ. Nic navíc ale nečekejte. 60%(17.11.2008)

Pěkná telvizní pohádka s kouzelnou Jiřinou Bohdalovou.(22.3.2010)

Tuhle pohádku jsem měl vždycky docela rád. Ani ne tak kvuli romantické lince (byť je to docela chytrá variace na Potrestanou pýchu a Bočanový to celkem sekne), ale tak jako u mnohých jiných díky Bohdalce.(14.4.2012)

• - Jiřina Bohdalová v podobě sovy, předává svá moudra princezně (Mahulena Bočanová) a říká jí, že "globus" je italsky "kulatý". To ovšem není pravda, ve skutečnosti slovo globus v italštině ani neexistuje. (Mia...)