• Elyssea

Malá televizní nuda...(17.11.2008)

Díky téhle pohádce jsem zjistila, že pohádkové Sargasové moře není pohádkové, ale že opravdu existuje. Mám obavu, že ani obohacena o tuhle vědomost nemůžu aspirovat na úlohu princezny a to ani nějaké hloupější.(11.10.2010)

Pěkná telvizní pohádka s kouzelnou Jiřinou Bohdalovou.(22.3.2010)

Když je ženská nervózní, potřebuje vymrdat. Platí to i na princezny. Princezna v téhle pohádce je tak protivná a všechny kolem peskuje, včetně královských rodičů, že i gang-bang se zbrojnoši, by ji nehodil do pohody. Přemýšlel jsem, co bych si s ní počal já. Když se tak na Mahulenu Bočanovou podívám, není zrovna malá. Takže šroubovat jí ho tam na stojáka, nebude žádný med. Hodím to na špičky, když má tak vysoké chcaní. Krapet nepohodlné, nicméně co bych pro princeznu neudělal. Než jsem se rozhoupal, vyřešil to za mě Čenský. To byl pan Mrdáč. Hotová chodící kamasutra, akorát divák z toho moc neměl. Co byste chtěli od odpolední pohádky. Alespoň jsem se modlil, aby podpaží Mahu nebylo zarostlejší než rybník za zámkem. Proto pro mě byla detektivka uzřít v jejím podpaždí "osmdesátkový" chomáč chloupků. Ale když byla princezna tak chytrá, vzdělaná a mazaná, jistě by neměla zapomínat na hygienu. Protivná Mahulena to držela, ale samozřejmě nebylo možné u té její rozmazlenosti zůstat celou pohádku. Jakmile nastoupil výchovný koncept, už jsem se tolik nebavil. Ke všemu se začalo nějak moc kouzlit, protože rodiče měli přání, aby jejich dceruška uměla čarovat. Celé se to pochopitelně posralo. Umíněnou princeznu unese čarodějnice do své říše, Mahu se rázem octne jako sloužící na zámku, kde dostane lekci z výchovy a vzdělanosti. A dozvíme se, že ten únos byl součástí předem připraveného plánu, v němž figuruje princ Čenský a jeho kouzelná tetička Okulárová/Bohdalová. A tak pyšná princezna postupně přijde k rozumu a moudrosti. Čenský nafoukanou Mahu zlomí, proběhne šukec a pohádky je konec. 60%(17.11.2015)

V žánru TV pohádek určitě nadprůměrná záležitost. Ucházející klasický děj o namyšlené princezně, která se nakonec změní k lepšímu, docela dobří herci (Čenský ve své evergreen roli prince) a aspoň trochu chytré dialogy, to je na pohádku na nedělní odpoledne dostačující základ. Nic navíc ale nečekejte. 60%(17.11.2008)