• Elyssea

Malá televizní nuda...(17.11.2008)

Klasická pohádka o namyšlené princezně "Mahuleně Bočanové" a princi "Janu Čenskému", který řekne nepříjemnou zprávu dívence, jaká ve skutečnosti je. K lásce jim pomůže čarodějka "Jiřina Bohdalová". ( Hodnocení: 5/10 )(20.4.2012)

"Nenávidím ho !! Totiž miluju ho.. Moc bych si přála, aby se stal mým manželem !!" ;) Režisér Vladimír Karlík dal českým dětským divákům pohádku s jedněmi z těch nejchytlavějších písniček, samozřejmě jde o Princeznu, která ráčkovala, ani ostatní jeho vesměs studiové záležitosti pro nejmenší nepatří k těm nejpodařenějším, zato si je však všechny velmi snadno zapamatujete dík velmi výrazným žánrově netradičním námětům !! Tentokrát se spojil se scénáristkou Jarmilou Turnovskou, jejíž rukopis zase poznáte v nepříliš složitém ději, a tak od této záležitosti v hlavní roli s krásnou Mahulenou Bočanovou ani žádné dějové složitosti nelze čekat, přičemž se dá dokonce říci, že celá zápletka se vlastně trestuhodně nakonec vyřeší sama.. Pro mě osobně však bylo velmi příjemné sledovat nejen ty edukativní prvky příběhu, ale zejména chemii mezi Čenským a Bočanovou a zejména pak roztomile vtipný vývoj jejich vztahu, který až nedospěle dosahuje naprosto věrohodné podoby a ukazuje, jak jistě platí otřepané pravidlo, že lásku a nenávist dělí pouze velmi tenká hranice.. Jiřina Bohdalová coby kouzelnice Okulárová znovu předvádí své velké chameleonské herectví, ani se příliš nepitvoří a její čarovný lorňon, který ukazuje lidské pohnutky v pravém světle, nabízí tři, čtyři opravdu velmi vtipné scénky, přičemž ta s výborným Milošem Kopeckým v hlavní roli se opravdu povedla..;) Mimochodem jsem si téměř jistý, že v žádné další tuzemské pohádce neuslyšíte z úst některého z herců to stále pro konzervativního českého diváka dost nestravitelné slůvko MILOVAT na úkor MÍT RÁD..;)(5.10.2013)

Průměrná pohádka. Ale dívat se na to určitě dá. Hodnocení: 50%(14.8.2008)

Pěkná telvizní pohádka s kouzelnou Jiřinou Bohdalovou.(22.3.2010)