Skici Franka Gehryho

Skice Franka Gehryho

Dokumentární

USA, 2005, 83 min

Sydney Pollack

Jó František Gehry, to je velkej borec... A to jsem netušil, že trpí maniodepresivitou (nebo spíš, jak to vypadá, jenom depresivitou...). To teda klobouk dolů. Skvělý dokument jeho kamaráda Sydneyho Pollacka... Ještě perlička - v nějakém TV programu jsem viděl překlad názvu filmu "Skeče Franka Gehryho". Tak to vypadá, že se nám Frank dal na stará kolena také na komediantství :-)(24.10.2011)

Výborný dokument a krása pohledět i když jsem vůbec nevěděl, o jakého architekta se jedná :).(24.9.2010)

Úplně obyčejný dokument o značně neobyčejném člověku. Hodnocení obsahové stránky záleží více než u jiných dokumentů na osobním vkusu a preferencích diváka, neboť budovy Franka Gehryho jsou značně bizarní, já jsem jimi však byl nadšen. Po formální stránce mě potěšila snad jen výborná hudba.(19.4.2007)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2006 - Nesúťažný výber(22.6.2014)

Frank Gehry je jedním z nejzajímavějších současných architektů a dokument o něm a jeho práci těžko může držet krok s jeho stavbami. Sydney Pollack navíc s tímto žánrem nemá žádné předchozí zkušenosti. Ale dozvíme se toho překvapivě mnoho, včetně cenných pohledů do právě probíhající tvorby budoucích staveb. Tančící dům můžete zahlédnout v jediném záběru ve 49. minutě. Není to filmařsky nijak převratné, ale i tak dávám lehce nadhodnocené bodování (70%).(7.1.2008)