poster

Skici Franka Gehryho

 • USA

  Sketches of Frank Gehry

 • Slovensko

  Skice Franka Gehryho

Dokumentární

USA, 2005, 83 min

Režie:

Sydney Pollack
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KatRi
  ***

  Unikátní pohled do kuchyně jednoho z nejzajímavějších architektů dneška. Ovšem musím si položit otázku, když někdo zadá dělat film sám o sobě, není to příliš samožerské? Ne že by nebylo přínosné tuhle záležitost vidět, ale přesně v 59. minutě mě začal přemáhat pocit úmornosti, pocit, že je to pořád stejné...a není to chyba Gehryho, neb ten předkládá hromadu zajímavých postřehů a námětů, které stačilo jen rozvinout, rozčlenit....a to se Pollackovi příliš nepovedlo. Dokumenty mu prostě moc nesedí. Tři hvězdy a to jen proto, že je Gehry tak zajímavý.(26.1.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $439,309Tržby Celosvetovo $835,007(11.3.2010)

 • Wallas
  ***

  Úplně obyčejný dokument o značně neobyčejném člověku. Hodnocení obsahové stránky záleží více než u jiných dokumentů na osobním vkusu a preferencích diváka, neboť budovy Franka Gehryho jsou značně bizarní, já jsem jimi však byl nadšen. Po formální stránce mě potěšila snad jen výborná hudba.(19.4.2007)

 • Slarque
  ****

  Frank Gehry je jedním z nejzajímavějších současných architektů a dokument o něm a jeho práci těžko může držet krok s jeho stavbami. Sydney Pollack navíc s tímto žánrem nemá žádné předchozí zkušenosti. Ale dozvíme se toho překvapivě mnoho, včetně cenných pohledů do právě probíhající tvorby budoucích staveb. Tančící dům můžete zahlédnout v jediném záběru ve 49. minutě. Není to filmařsky nijak převratné, ale i tak dávám lehce nadhodnocené bodování (70%).(7.1.2008)

 • Rudovous
  ****

  "Kritizovat Franka Gehryho je jako rikat, ze Robert Duvall to v Apokalypse "trosku" prehani."(9.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace